IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • [QUOTE=segato;n3925861]

    Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

    Колега, май Вие бяхте този , който говореше за икономическа сегрегация. На няколко пъти споменах да си видите IPто, не зашото за мен има значение а за да се върнете в реалността. Вие сте сегрегиран. Осъзнайте го и се дръжте сполучливо. Казах го на Бони, казвам Ви го и на Вас. Вие живеете в зле уреден град, с нисък стандарт, висока престъпност и невероятно мръсен въздух. Всяка година, ПРЕЗ ЦЯЛАТА ЗИМА, София е в топ 10 на най-мръсните градове в Европа. Много често е и най-мръсния град в Европа за конкретния ден. Сега не е зима и може би сте забравили, но се огледайте около Вас за останлото: училища, детски градини , градски транспорт, здравеопазване, заплати, наеми ... кое Ви кара да се чувствате че сте в позиция да гледате от високо ?
    Колега , ясен сте като слънчев ден още от първият пост.....:-)
    Бъдете Българин и шибнете 2 чаши ледена вода по жена си да и избиете тези глупави носталгии.... светът е в краката ви вие ще ми се занимавате тука с некви тотални коптори в центъра на София. Защо да правите такава глупост.....?! Нито е изгодно инвестиционно, нито става за живеене....Да се набутате така заради неква носталгия....Ница ви зове....:-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

      Това е много голямо мнение. Имали сме училища, които пращат ученици в топ университети, имали сме световно признати хирурзи, с детските градини можело да бъде и по-зле.
      Не съм гледал статистики напоследък, но кое не е вярно ? България все още е на топ места в световните олимпиади по математика, информатика и физика. Особено измерено спрямо населението/броя ученици. Каква изненада има наши деца да ходят в престижни университети ?
      И всичко това става чрез държавни училища до които всеки има достъп. Предполагам и малко евтини частно уроци с точните учители.
      В държавните щатски ги проверяват с металотърсачи на входа....
      А с детските градини в Щатите вече писах - приятел с жена му и двата работеха в САП Америка викаха бабите през 6 месеца защото нямаха пари за детска градина....
      А разболееш ли се в Щатите от нещо изискващо болничен престой директно фалит...... на семейството. Не достъп до лекари, а трябва да си продадеш здравият бъбрек, за да ти лекуват болният.... :-)
      Въобще точно на теб ли трябва да обясняват, че наистина големият кеш , който получават хората там / факт/ не е ясно на каква цена е / в различен смисъл/ :-) Например колко изгодно е да вземеш 30 годишна ипотека на фиксирана лихва за дървена барака ?! А като тази барака струва милион ?!

      Разбира се единственото смислено нещо е човек да изкара там кеш и да се махне докато не е стар и болен и да купи с този кеш нещо на място където се получава по-малко кеш , но пък има по-евтина здравна система и всички услуги/имоти са по-евтини и т.н. Т.е. начи накратко - получаваш добро образование и знания у нас - отиваш в Щатите да изкараш кеш благодарение на него - като годинките напреднат се прибираш у нас да те лекуваме почти безплатно с нашите данъци след като си плащал такива през целият си БВП-творен живот на чужда държава.....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

        Лев, не се поддавай на евтини паникьори. През последната си година ГЕРБ дигнаха дълга от 20 на 24% от БВП за да си авансират към избрани пътищари, строители, превозвачи. Сега това спира и дългът пада, вече е 21 процента от БВП.
        Съгласно водения от Министерството на финансите, на основание на чл. 38, ал. 1 от Закона за държавния дълг, официален регистър на държавния и държавногарантирания дълг, държавният дълг към края на март 2022 г. достига до 29 754,7 млн. лева или 20,2 % от БВП. Вътрешните задължения са в размер на 9 637,1 млн. лева, а външните – в размер на 20 117,6 млн. лева.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

          Я се похвали с училищата, детските градини, градския транспорт, здравеопазването и наемите в райското кътче, което обитаваш. Да не се окаже, че софийските училища пращат повече студенти в топ 100 университети, че в държавните детски градини тук има повече места отколкото при теб, че прекосяването с градски транспорт на 2 милионен град тук е по-бързо, че достъпът до ЯМР или до световно признат хирург тук е в пъти по-лесен.
          Това е много голямо мнение. Имали сме училища, които пращат ученици в топ университети, имали сме световно признати хирурзи, с детските градини можело да бъде и по-зле.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение
            В кои топ университети са колежке? За моите деца има време.
            Само питаш, а нито един отговор не даваш. Питах те за градския транспорт, детските градини и училищата у твое село.

            Коментар


            • [QUOTE=segato;n3925914]
              Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение
              Апартаментите , които имаме са стари и не са в добро състояние. Може би за България това е нормално състояние но аз не го виждам като опция за живеене. И аз съм софиянец , но града днес няма нищо общо с този, който съм израснал. Искаме да вземем имот в Европа, парите не са това което ни спира. Естествено е да сме най-запознати със София и да започнем оттам. Едно казване , че имотоите в София са надценени и се почна със заключенията. Понеже и Вие се пробвате да правите намеци за възможности, да Ви отговоря и на Вас, нямате представа какви са ни възможностите.

              П.С. Да, и аз си го представях така. Отиваме за по 1-2 месеца през пролетта и есента през останалото време някъде другаде.
              Опитвам се да помогна ,а не да се заяждам. Продайте двата апартамента и понеже цените са високи ще финансирате един в центъра / не казвам ,че нямате пари/ Още един за 3-4 месеца в годината наистина е глупост. Другото е да ремонтирате единия и да не се занимавате с покупки. Европа, е голяма и може да намерите много хубави имоти

              Коментар


              • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                Я се похвали с училищата, детските градини, градския транспорт, здравеопазването и наемите в райското кътче, което обитаваш. Да не се окаже, че софийските училища пращат повече студенти в топ 100 университети, че в държавните детски градини тук има повече места отколкото при теб, че прекосяването с градски транспорт на 2 милионен град тук е по-бързо, че достъпът до ЯМР или до световно признат хирург тук е в пъти по-лесен.
                И други подобни митове и легенди - или да си го кажем вицове
                А през туй време хопала... https://offnews.bg/obshtestvo/sredna...va-777214.html

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                  Щат да, като гледам никога няма да минат и 5%. А между другото дългът на България се ускорява главоломно през последните години.
                  https://m.24chasa.bg/novini/article/...ntentdiscovery
                  Лев, не се поддавай на евтини паникьори. През последната си година ГЕРБ дигнаха дълга от 20 на 24% от БВП за да си авансират към избрани пътищари, строители, превозвачи. Сега това спира и дългът пада, вече е 21 процента от БВП.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                    И двете. А твоите?
                    В кои топ университети са колежке? За моите деца има време.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
                      Под дюшеците на българите има миларди пара (даже ги хвърлят от терасите ) ! Голяма част от тези хора не разбират от акции, койни, мойни, фондове и др. подобни. Те искат да вкарат пари в нещо, което могат да го пипнат и да се похвалят. Това е причината за бума, това е и причината и този бум да продължава та даже и да се ускорява. Докато лихвите не се вдигнат драстично - 8-10% не очаквам да има охлаждане на пазара.
                      Щат да, като гледам никога няма да минат и 5%. А между другото дългът на България се ускорява главоломно през последните години.
                      https://m.24chasa.bg/novini/article/...ntentdiscovery
                      Last edited by bulgarian lev; 22.05.2022, 20:04.
                      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                      Коментар


                      • [QUOTE=Dury;n3925903]
                        Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                        Нали имате два апартамента за една носталгия не се купува трети още по-малко когато е над възможностите ви
                        Много често съм в София, но на мен са ми 2.30 ч. път и мога да си го позволя много пъти в годината. Обичам родният си град и винаги се радвам когато съм в София, намирам го за все по-красив и не съжалявам, че имам имоти в София Мисля ли като теб за да удовлетворя желанието на съпругата си щях да се опитам да я убедя ,че след като имаме апартаменти в София, е много по-добре да си купим нещо в някое чисто местенце в БГ, а такива има много .
                        Апартаментите , които имаме са стари и не са в добро състояние. Може би за България това е нормално състояние но аз не го виждам като опция за живеене. И аз съм софиянец , но града днес няма нищо общо с този, който съм израснал. Искаме да вземем имот в Европа, парите не са това което ни спира. Естествено е да сме най-запознати със София и да започнем оттам. Едно казване , че имотоите в София са надценени и се почна със заключенията. Понеже и Вие се пробвате да правите намеци за възможности, да Ви отговоря и на Вас, нямате представа какви са ни възможностите.

                        П.С. Да, и аз си го представях така. Отиваме за по 1-2 месеца през пролетта и есента през останалото време някъде другаде.

                        Коментар


                        • Под дюшеците на българите има миларди пара (даже ги хвърлят от терасите ) ! Голяма част от тези хора не разбират от акции, койни, мойни, фондове и др. подобни. Те искат да вкарат пари в нещо, което могат да го пипнат и да се похвалят. Това е причината за бума, това е и причината и този бум да продължава та даже и да се ускорява. Докато лихвите не се вдигнат драстично - 8-10% не очаквам да има охлаждане на пазара.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение
                            Колежке, ако обичате спрете с алабализмите. Вашите деца в топ университет ли ходят?
                            И двете. А твоите?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение
                              better, на теб съм ти благодарна лично , че ме "светна" в един наш разговор и направих чудна сделка
                              Тай ли? Я разкажи на лично, пари няма да ти искам!

                              Коментар


                              • better, на теб съм ти благодарна лично , че ме "светна" в един наш разговор и направих чудна сделка

                                Коментар

                                Working...
                                X