IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

    в защита на модераторите ще кажа, че опитаха всичко и по много пъти
    триха страници с мнения
    банваха и банват всеки за когото се усъмнят, че е повишител
    цялата тема триха
    но пусти имоти и цени на квартирите са само нагоре
    Гледай как обръщам палачинката, за да не ме трият. ;-)

    Аз всъщност искам да съм понижител, защото ми се ще да купувам пак след година две, но пусто не се случва да падат цените.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

      в защита на модераторите ще кажа, че опитаха всичко и по много пъти
      триха страници с мнения
      банваха и банват всеки за когото се усъмнят, че е повишител
      цялата тема триха
      но пусти имоти и цени на квартирите са само нагоер
      Колега, разбирам, че с лицето от Банско имате някакви отношения и го защитаваш, но в момента лъжеш най-нагло. Аз лично имам 2 бана за последния месец и чакам 3-ти...
      В случая дали цените ще паднат или не няма никакво значение, всяка страна излага своята позиция и аргументи. Само оня от Банско, като няма аргументи почва да обижда на лична основа.
      Голям тарикат го раздава в анонимен форум... На живо ако имаше смелоста да ми говори по този начин щеше вече да е изпаднал в безпомощно състояние...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

        Добре, раздадени са. Може и нищо да няма в банките - това казвам. Но депозитите са си депозити - отива човек и си ги иска, те му ги дават, като ги местят в сметката на продавача. Имотът е налице, а парите пак ги няма, защото - както казваш ти, сметката е сложна. Но пазарът е сгорещен - има един имот вече налице. То това е смотаното на съвременната финансова система, че се появяват стоки, зад които не стоят никакви пари. Това върви до време и както виждаш - появяват се все по-често такива кризи като сегашната, докато системата не колабира и започнат да водят войни като тази пред очите ни, за да си разчистват празните сметки. Нали го знаеш за онзи виц, дето полицаите спрели една кола по мутренско време и наредили да отворят багажника. И какво да видят - вътре пълно с калашници. Полицаите питат - какво е това, бе? Те отговарят - калкулатори. Какви калкулатори, бе, това са калашници. Аааа, ми с тях си разчистваме сметките - отвърнали мутрите. Така е и в макрофинансите.
        Объркан си, но има шанс да го проумееш! Само трябва да направиш разлика между имота като средство за живеене и имота като средство за защита от инфлация. А ролята на Банката е да печели от кредити, като привлича депозити!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

          Миналите пъти като го разкараха, паднаха ли цените? Купихте ли?
          Имате правото да не четете тази тема, или да четете другата, изборът е ваш.
          Много хора вече не могат да си контролират нервите и затова се получава така. Представи си да продадеш два апартамента през 03.2022 г мислейки си ,че пазара и цените ще паднат скоро с 30 % и това да не се случва вече една година как се отразява на психиката. Отгоре на всичко има хора които ти казват ,че трябва да чакаш още незнайно колко време, че тези сладури ,вече ти стават враг номер едно. Не стига ,че цените не падат ами и трябва да четеш ,че са прави ,а ти "анализираш" ли "анализираш" Ужас !!!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

            Миналите пъти като го разкараха, паднаха ли цените? Купихте ли?
            Имате правото да не четете тази тема, или да четете другата, изборът е ваш.
            в защита на модераторите ще кажа, че опитаха всичко и по много пъти
            триха страници с мнения
            банваха и банват всеки за когото се усъмнят, че е повишител
            цялата тема триха
            но пусти имоти и цени на квартирите са само нагоре
            Last edited by ratten; 10.03.2023, 12:19.
            препоръка е

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

              Нищо подобно! По-голяма част от парите вече са раздадени. Имаш по-малко от 20 млрд, които вече изтичат и започва битката за депозити! Кешът вече е кът!

              https://wolfstreet.com/2023/03/07/ec...-qt-milestone/
              ECB Balance Sheet Drops by €1 Trillion from Peak
              Добре, раздадени са. Може и нищо да няма в банките - това казвам. Но депозитите са си депозити - отива човек и си ги иска, те му ги дават, като ги местят в сметката на продавача. Имотът е налице, а парите пак ги няма, защото - както казваш ти, сметката е сложна. Но пазарът е сгорещен - има един имот вече налице. То това е смотаното на съвременната финансова система, че се появяват стоки, зад които не стоят никакви пари. Това върви до време и както виждаш - появяват се все по-често такива кризи като сегашната, докато системата не колабира и започнат да водят войни като тази пред очите ни, за да си разчистват празните сметки. Нали го знаеш за онзи виц, дето полицаите спрели една кола по мутренско време и наредили да отворят багажника. И какво да видят - вътре пълно с калашници. Полицаите питат - какво е това, бе? Те отговарят - калкулатори. Какви калкулатори, бе, това са калашници. Аааа, ми с тях си разчистваме сметките - отвърнали мутрите. Така е и в макрофинансите.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

                Модераторите, разкарайте Вълчо от форума, защото пак сговнява дискусията!!!
                Миналите пъти като го разкараха, паднаха ли цените? Купихте ли?
                Имате правото да не четете тази тема, или да четете другата, изборът е ваш.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

                  Колега, уверявам те, че не съм писал преди тук под друго име! Трайчо ми е първия ник във форума, в това може да бъдеш сигурен!
                  Най-мразя недомлъвки и някой да обижда без основание мен или други потребители във форума. Този индивид Вълчо не знам как го търпят модеряторите, та той е за перманентен БАН?
                  Никаква нормална дискусия не може да протече заради него.
                  Модераторите, разкарайте Вълчо от форума, защото пак сговнява дискусията!!!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                    Попитай ратко да ти дане инфо къде да прочетеш за съплай-диманд и други такива, че да разбереш защо размерът има значение (обема де)
                    Ако твоята '''теория''' важеше цените в Банско не би следвало да паднат и с 10 евро през 2009-та ... ама то друго стана.


                    ПП в твоята закачка (майки, обиди и тн) с трайчо_80 не ме забърквай. С простотии не ми се занимава.
                    Иначе за Трайчо е ясно, че е 'освежен' стар участник тук, но не мога да се сетя чие точно првъплащение е.

                    Колега, уверявам те, че не съм писал преди тук под друго име! Трайчо ми е първия ник във форума, в това може да бъдеш сигурен!
                    Най-мразя недомлъвки и някой да обижда без основание мен или други потребители във форума. Този индивид Вълчо не знам как го търпят модеряторите, та той е за перманентен БАН?
                    Никаква нормална дискусия не може да протече заради него.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ВълчоМечков Разгледай мнение

                      та ся последно какво уцели кольо: Нивата или брой сделки?

                      пп. Научавам, че пак комуникираш подмолно по мой адрес на ЛС. Нали знаеш, че на огъня отвръщам с огън. Да не плачеш после.
                      Попитай ратко да ти дане инфо къде да прочетеш за съплай-диманд и други такива, че да разбереш защо размерът има значение (обема де)
                      Ако твоята '''теория''' важеше цените в Банско не би следвало да паднат и с 10 евро през 2009-та ... ама то друго стана.


                      ПП в твоята закачка (майки, обиди и тн) с трайчо_80 не ме забърквай. С простотии не ми се занимава.
                      Иначе за Трайчо е ясно, че е 'освежен' стар участник тук, но не мога да се сетя чие точно првъплащение е.


                      Last edited by bertram; 10.03.2023, 11:24.
                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

                        Нищо подобно! По-голяма част от парите вече са раздадени. Имаш по-малко от 20 млрд, които вече изтичат и започва битката за депозити! Кешът вече е кът!

                        https://wolfstreet.com/2023/03/07/ec...-qt-milestone/
                        ECB Balance Sheet Drops by €1 Trillion from Peak
                        Тази графика ужасно наподобява кривата на средните имотни цени в София.
                        Какво следва смятам е ясно.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ВълчоМечков Разгледай мнение

                          Казаха ми го на ул. Гойко Митич 17
                          И да знаеш: Ако имаш лек тен - не е от слънцето.
                          Винету, там ли ти е квартирата?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                            разбира се, че има връзка иначе никой нямаше да следи обем на пазарите

                            това са фундаментални неща и ако не се отчитат в един момент човек може да стане 'bag holder'
                            Сложни са тези неща за Вълчо! На него му дай мистрия и да почва да ги вдига цените!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

                              И как го разбра това?
                              Казаха ми го на ул. Гойко Митич 17
                              И да знаеш: Ако имаш лек тен - не е от слънцето.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

                                Първо - говорим за общ депозит в банковата система. И второ, досега нямаше никакви лихви, камо ли диспропорции. Без да броим натрупване от лихви и техните любими ти диспропорции има 100 млрд. лева депозити. С тези пари имотите ще държат цени до следващата криза.
                                Нищо подобно! По-голяма част от парите вече са раздадени. Имаш по-малко от 20 млрд, които вече изтичат и започва битката за депозити! Кешът вече е кът!

                                https://wolfstreet.com/2023/03/07/ec...-qt-milestone/
                                ECB Balance Sheet Drops by €1 Trillion from Peak

                                Коментар

                                Working...
                                X