IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Meandmy Разгледай мнение

    Eто, виждаш ли, не е толкова страшно да НЯМАШ жилище.
    Това, че си проспал момента, е лично твой проблем. Поради тази причина, спрете да драскате глупости за атомни бомби, смърт и бедствия.

    Пак да питам: защо не настъпи срив на пазара от 30-50-70%?
    Защо няма повишение на лихвите и срив на кредитния пазар?
    Казахте есента - есента дойде.
    Как си представяте при инфлация 30+ процента, лихвените нива да не помръднат?
    Ще се извините ли на хората, ти , гастербайтерите и още няколко като тебе, че пишете небивалици?
    Мен лично това не ме засяга, няма да купувам повече, нито да продавам на този етап, но вие, тука събрани, пишете абсолютни простотии и се чудя как не ви е срам от това.
    Не виждаш ли че вместо да се разминем с 20-30% спад на имотиту + още някои малоумни цени на акции всичко и навсякъде в европа е в киреча. Еврото се срина с 20% и още ще пада, да не кажа че може и да изчезне както и нефелния ес. И затова са виновни само и единствено брюкселските зелки
    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

      Това как го измисли?

      ПС: аз ще се радвам да паднат цените и да ми се увеличи покупателната способност ( приемам,че няма да има сакатлък с доходите в личен план)

      инфлацията не била реална? влизам в магазина и... нереална инфлация, имагинерна. Да се отучим да ядем ли?
      https://www.investor.bg/a/534-novini...imesechen-spad

      Ето виж ,Нова Зеландия,числата в момента сочат спад аналогичен на спада през 2008 година,средно 4,%,но това е средно има и 9% пише в статията.Но важното е Нова Зеландия,Австралия са територии които не са засегнати исторически от почти никакви кризи.
      ​​​​​​​За страни като България надценката на пазара е до 60%.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

        Имах такъв клиент купил за 120 000 евро с 5% от Уникредит ,после жилището му струваше 60 000 евро и имаше увреждания на черния дроб от стрес и нерви,живееха всички на 75 квадрата ,той,децата и свекървата даже.
        Има ли някъде записано и гарантирано че ще му расте дохода ?
        Eто, виждаш ли, не е толкова страшно да НЯМАШ жилище.
        Това, че си проспал момента, е лично твой проблем. Поради тази причина, спрете да драскате глупости за атомни бомби, смърт и бедствия.

        Пак да питам: защо не настъпи срив на пазара от 30-50-70%?
        Защо няма повишение на лихвите и срив на кредитния пазар?
        Казахте есента - есента дойде.
        Как си представяте при инфлация 30+ процента, лихвените нива да не помръднат?
        Ще се извините ли на хората, ти , гастербайтерите и още няколко като тебе, че пишете небивалици?
        Мен лично това не ме засяга, няма да купувам повече, нито да продавам на този етап, но вие, тука събрани, пишете абсолютни простотии и се чудя как не ви е срам от това.
        Last edited by Meandmy; 05.10.2022, 14:43.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

          Да предсказваш инфлацията 5 години напред ,и да твърдиш че ще е висока е меко казано фантастика и твърде повърхностно.Никой,абсолютно никой не може да ти каже каква ще е инфлацията след 5 години.След такъв период и такъв взрив на цените следва дефлация
          Има много напечатани и неспокойни пари, които трябва да бъдат похарчени. Едва тогава ще се успокои инфлацията. Не само у нас, но и в ЕС.

          Нали помните 90-те години в БГ, всичко започна с лека инфлация през 91 г. (когато хлябът от 30 ст стана 2 лв, а захарта от 1 лв стана 10 лв), но постепенно нарастна много, а през 96-97 г имаше хиперинфлация.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

            Спад ще има ,и той ще е голям,просто ,защото цените не са продукт на производителност в икономиката,самата инфлация не е реална,тя в изкуствена и след като я приземят,това което си написал ще се случи но с обратен знак.Навън има спадове от 20% вече ,в икономики които са пъти по големи от българската,така че да си говорим глупости,няма смисъл.И при предишния балон хората не са вярвали че ще се сринат цените,при теб е частен случай,защото си купил преди година,две.
            Това как го измисли?

            ПС: аз ще се радвам да паднат цените и да ми се увеличи покупателната способност ( приемам,че няма да има сакатлък с доходите в личен план)

            инфлацията не била реална? влизам в магазина и... нереална инфлация, имагинерна. Да се отучим да ядем ли?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

              Аз бях написал и друго, но модерацията го изтри.

              Възможно е 5 г да има висока инфлация и да има едно инфлиране на паричната маса. Няма да има евтини апарти и депозитите постепенно ще се стопят. За това е умно човек да си купи каквото няма или каквото му трябва и да не пести като катерица,
              Да предсказваш инфлацията 5 години напред ,и да твърдиш че ще е висока е меко казано фантастика и твърде повърхностно.Никой,абсолютно никой не може да ти каже каква ще е инфлацията след 5 години.След такъв период и такъв взрив на цените следва дефлация

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                Аз бях написал и друго, но модерацията го изтри.

                Възможно е 5 г да има висока инфлация и да има едно инфлиране на паричната маса. Няма да има евтини апарти и депозитите постепенно ще се стопят. За това е умно човек да си купи каквото няма или каквото му трябва и да не пести като катерица,
                Разбира се че е възможно.

                Какви са вероятностите да имаме 5г (висока) инфлация или дефлация и спад на цените ?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

                  ето видя ли Евго, не бях прочел този коментар когато писах моя.

                  ;-)
                  Каврък, ако дохода ти не расте пропорционално с цените, без кредит ще е трудно, защото спад с 40% няма да има.
                  Спад ще има ,и той ще е голям,просто ,защото цените не са продукт на производителност в икономиката,самата инфлация не е реална,тя в изкуствена и след като я приземят,това което си написал ще се случи но с обратен знак.Навън има спадове от 20% вече ,в икономики които са пъти по големи от българската,така че да си говорим глупости,няма смисъл.И при предишния балон хората не са вярвали че ще се сринат цените,при теб е частен случай,защото си купил преди година,две.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

                    Те за по-малко от 20 ще го изплатят, ама тъста му му бил казал кредит никога да не взима и той заобикаля банките като дявол тамян..
                    Аз бях написал и друго, но модерацията го изтри.

                    Възможно е 5 г да има висока инфлация и да има едно инфлиране на паричната маса. Няма да има евтини апарти и депозитите постепенно ще се стопят. За това е умно човек да си купи каквото няма или каквото му трябва и да не пести като катерица,

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                      Без кредити.Кредита е отрова .
                      ето видя ли Евго, не бях прочел този коментар когато писах моя.

                      ;-)
                      Каврък, ако дохода ти не расте пропорционално с цените, без кредит ще е трудно, защото спад с 40% няма да има.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                        Кавръков ми е приятел и не искам да го обиждам, аз съм му казвал и друг път:

                        да изберат едно двустайно ЕПК в неговия квартал (тристайните са скъпи), да изтеглят кредит и да си го изплащат двамата.

                        Какво толкова, ще го изплатят за 20 години като нищо. Ще му помогнем и със съвети за ремонта, макар че и той знае как да си го стегне.

                        Днешният ден предлага много възможности, това не ви е социализма, където не даваха на хората да си купуват апартаментите и трябваха яки връзки.
                        Те за по-малко от 20 ще го изплатят, ама тъста му му бил казал кредит никога да не взима и той заобикаля банките като дявол тамян..

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                          Кавръков ми е приятел и не искам да го обиждам, аз съм му казвал и друг път:

                          да изберат едно двустайно ЕПК в неговия квартал (тристайните са скъпи), да изтеглят кредит и да си го изплащат двамата.

                          Какво толкова, ще го изплатят за 20 години като нищо. Ще му помогнем и със съвети за ремонта, макар че и той знае как да си го стегне.

                          Днешният ден предлага много възможности, това не ви е социализма, където не даваха на хората да си купуват апартаментите и трябваха яки връзки.
                          Без кредити.Кредита е отрова .

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение
                            Всеки сам си носи кръста. Аз, ти, той. Не гледам нито в твоята нито в неговата паница. Споделям, че има хора които и сега купуват, по гореизложените причини. Поемат риск, носят отговорност. Приемат загуби или берат плодовете на труда и решенията си.

                            Просто е досадно да се повтаря 7 години как цените падали, всичко било зле, и нам кво си.
                            Празнодумия, губене на време и липса на продуктивност.
                            Кавръков ми е приятел и не искам да го обиждам, аз съм му казвал и друг път:

                            да изберат едно двустайно ЕПК в неговия квартал (тристайните са скъпи), да изтеглят кредит и да си го изплащат двамата.

                            Какво толкова, ще го изплатят за 20 години като нищо. Ще му помогнем и със съвети за ремонта, макар че и той знае как да си го стегне.

                            Днешният ден предлага много възможности, това не ви е социализма, където не даваха на хората да си купуват апартаментите и трябваха яки връзки.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                              Сладур...ще видиш цените от 2019г. ама само на сън. И,като нямаш пари и имоти, откъде това самочувствие да ги прогнозираш?
                              Позволява да съм обективен не смятате ли. Основната грешка на инвеститорът с лични средства/имоти, че не мисли за лошия сценарий, защото инвестира не само материално, на и нематериално - пари, емоции, време във форумите да напада непознати на него лица и т.н. Това изкривява оценките.

                              Коментар


                              • Държавният дълг на САЩ задмина 31 трлн. долара за пръв път в историята - Investor.bg



                                „Прекомерното взимане на заеми ще доведе до продължителен инфлационен натиск, ще изпрати държавния дълг до нов рекорд още през 2030 г. и ще утрои федералните лихвени плащания през следващото десетилетие – или дори по-рано, ако лихвените проценти се вдигат по-бързо или с повече от очакваното“, написа тогава Комисията.

                                =====2029=====

                                Нооо, ФЕД ще вдига лихвите де...
                                Last edited by X_Y; 05.10.2022, 15:06.

                                Коментар

                                Working...
                                X