IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

    Питай в понижителската тема. Там пръска навсякъде от умнотии и ще получиш отговора, който искаш да чуеш / почти сигурно грешен/.
    Въпросът беше риторичен, много добре знаеш

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Pringles Разгледай мнение
      https://www.economist.com/briefing/2...r-its-own-good
      https://www.ft.com/content/90404d0b-...2-6e6ac594afe7
      От текста разбирам, че дългосрочно лихвите ще останат ниски. Спестяването в кеш ще върви с разходи - дали ще е инфлация, данъци или такси, ефектът ще е същият. Защото все някой трябва да работи, никой не го интересуват спестителите.
      ЕЦБ може да повиши лихвите по-рано от очакваното

      03 Юни 2022 12:00 ЕЦБ може да повиши лихвите по-рано от очакваното

      03 Юни 2022 12:00
      Ден след повишаването на лихвите с 50 базисни точки от Европейската централна банка до края на годината, търговците сега залагат, че това ще стане до октомври, пише "Блумбърг".

      Това е илюстрация на безпрецедентния натиск, пред който са изправени европейските политици, докато се опитват да овладеят растящата инфлация и еврото, което падна до най-ниското си ниво спрямо долара от 2017 г. миналия месец.

      Докато служители на ЕЦБ отдавна сигнализираха, че предстои увеличение с четвърт пункт, някои членове на Управителния съвет предполагат, че е възможно по-голямо увеличение.

      Движение от 50 базисни точки би съответствало на агресията на Федералния резерв на САЩ, който се увеличи с тази сума миналия месец. Шефовете на централните банки на Австрия, Латвия, Холандия и Словакия вече публично излъчиха възможността за такова увеличение.

      „Увеличение с 50 базисни пункта би изпратило необходимия ясен сигнал, че ЕЦБ е сериозна за борбата с инфлацията“, каза в сряда австрийският управител Роберт Холцман. „Ясен сигнал за лихвените проценти също би помогнал за подкрепа на обменния курс на еврото. Слабото евро не е полезно на фронта на инфлацията

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Demertsel Разгледай мнение
        Форумните брокери нещо се напъват да вдигат цените, но фактите са, че в щатите замразяват набирането на персонал
        Илон Мъск иска съкращения от 10% на персонала.

        Това как ще се отрази на цените, според вас?

        https://cms.zerohedge.com/s3/files/i...?itok=JoBm0-J6
        Питай в понижителската тема. Там пръска навсякъде от умнотии и ще получиш отговора, който искаш да чуеш / почти сигурно грешен/.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Demertsel Разгледай мнение
          Форумните брокери нещо се напъват да вдигат цените, но фактите са, че в щатите замразяват набирането на персонал
          Илон Мъск иска съкращения от 10% на персонала.

          Това как ще се отрази на цените, според вас?

          Безмислено е да се занимаваш с тези и знаеш ли защо ?
          За малко бях брокер в Явлена и тогава разбрах че тези лаладжии изобщо не купуват нищо ,дори грам не проявиха интерес дори да попитат дали нещо може да изпадне -дребни факти но говорят много .

          Коментар


          • Форумните брокери нещо се напъват да вдигат цените, но фактите са, че в щатите замразяват набирането на персонал
            Илон Мъск иска съкращения от 10% на персонала.

            Това как ще се отрази на цените, според вас?

            https://cms.zerohedge.com/s3/files/i...?itok=JoBm0-J6

            Last edited by Demertsel; 03.06.2022, 14:22.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              Не го описах достатъчно ясно. За нови сгради ставаше въпрос , мисля всички, но може и да греша. Преди няколко месеца го бях чел и съм забравил детайлите.
              Да, за нови, разбрах те, просто ми се върти в главата за солари върху бизнес такива. Дори да не са само солари, ще има изисквания за "зелени" технологии за материали, което неминуемо ще оскъпи крайния резултат.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

                Това за сградите със солари го коментирахме и мисля беше над 250 кв.м покрив за бизнес сгради. Ако не са приели за жилищни, най-вероятно ще.
                Не го описах достатъчно ясно. За нови сгради ставаше въпрос , мисля всички, но може и да греша. Преди няколко месеца го бях чел и съм забравил детайлите.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  Имам същите подозрения. В момента все още продават САМО по една причина. С кеша от продажбите изкупуват малкото останали терени в добрата инфраструктурна част на града. Когато терените привършат с преразпределението ще спрат продажбите и минават само на наеми....
                  След това следват и административни усложнения за ново строителство, които ще могат да се изпълняват само от най-големите и така ще прецакат и малките строители....И съответно изисквания за старите сгради. Като пример някъде бях срещал, че всички сгради след 2030 трябва да са със соларки / зелени и т.н. Може да греша за точната година и изисквания, които ще идват но посоката е ясна.
                  Бъдещето е предопределено . Дискусията може да е само за процента 30-70 или 40-60....
                  Това за сградите със солари го коментирахме и мисля беше над 250 кв.м покрив за бизнес сгради. Ако не са приели за жилищни, най-вероятно ще.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                    процеса едва сега започва с назряващата инфлация. Аз дори предполагам, че доста строители ще се откажат да продават к ще се преориентират само да отдават под наем, което ще постави основите на родните жилищни корпорации, като Воновия в Германия. Работодателите ще предлагат работа + жилище, така, че материала да се фокусира само да работи и да не мисли за глупости като покупка на имот. Съотношението 40/60 бързо ще бъде достигнато с новите цени и ограничено предлагане.
                    Имам същите подозрения. В момента все още продават САМО по една причина. С кеша от продажбите изкупуват малкото останали терени в добрата инфраструктурна част на града. Когато терените привършат с преразпределението ще спрат продажбите и минават само на наеми....
                    След това следват и административни усложнения за ново строителство, които ще могат да се изпълняват само от най-големите и така ще прецакат и малките строители....И съответно изисквания за старите сгради. Като пример някъде бях срещал, че всички сгради след 2030 трябва да са със соларки / зелени и т.н. Може да греша за точната година и изисквания, които ще идват но посоката е ясна.
                    Бъдещето е предопределено . Дискусията може да е само за процента 30-70 или 40-60....

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

                      Колко е в момента съотношението? Виждал съм данни за 85/15, но беше преди няколко години
                      ПС:
                      ето от мин година: 82%
                      Даже е инвесторска статия
                      https://www.investor.bg/po-sveta/453...kredit-328346/
                      процеса едва сега започва с назряващата инфлация. Аз дори предполагам, че доста строители ще се откажат да продават к ще се преориентират само да отдават под наем, което ще постави основите на родните жилищни корпорации, като Воновия в Германия. Работодателите ще предлагат работа + жилище, така, че материала да се фокусира само да работи и да не мисли за глупости като покупка на имот. Съотношението 40/60 бързо ще бъде достигнато с новите цени и ограничено предлагане.
                      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                        През 2029-ти ще си все така притеснена дали ще можеш да купиш последната къща от вилното селище от последния руснак за да го затвориш и ограничиш достъпа. Тук в темата спора ще е, дали €5300 е дъното на спада или да се чека още. (един съфорумец със сигурност ще го проспи)
                        Дискусията ще се върти около това дали от 30-70, съотношението ще се върне към 40-60 или дивия капитализъм ще го доведе до 20-80.
                        Така ги виждам аз нещата.
                        Колко е в момента съотношението? Виждал съм данни за 85/15, но беше преди няколко години
                        ПС:
                        ето от мин година: 82%
                        Даже е инвесторска статия
                        https://www.investor.bg/po-sveta/453...kredit-328346/
                        Last edited by Zalmoxis; 03.06.2022, 13:21.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                          крайно време е да се въведе имуществен ценз за писане в определени теми.
                          Аааа, не само. И психотест. И по двата параграфа бая народ ще отпадне.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                            Много строителни фирми и то от по големите излязоха с изявления че ще изчакат няколко месеца за да работят с по евтини материали .
                            Само с вдигане на цени не става,защото пазара има таван - в момента на фона на масово надутите обяви двустаен в София се търси до 100 000 евро ,над 100 000 евро вече нещата стават трудни за продавача.
                            Дори вече почнаха да излизат обяви с акт 16 и паркомясто за подобни цени ,отделно на много обяви почнаха да им смъкват набалончените цени .
                            Еуфорията,страха ,от миналата година почват да отшумяват,а вече и с вдигането на лихвите съвсем отиваме в друга посока
                            Пишеш абсолютни глупости или живееш в паралелна реалност.
                            Последният месец средната цена е 100 евро нагоре, което само по себе си е вече балон - 6% за 1 месец ! , но това е друг въпрос.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                              Да, много се зарадвах за нея, тя писа, че е купила ако не се лъжа 2018-2019 г готов апартамент в блока на сестра си и искаше да си го ремонтира по неин вкус. Тогава цените на двустайните апартаменти бяха все още около 60-70000 € и ако беше чакала щеше да се наложи да плаща 100-120000 € каквито са цените днес. За утре ще кажеш ти какво да очакваме
                              През 2029-ти ще си все така притеснена дали ще можеш да купиш последната къща от вилното селище от последния руснак за да го затвориш и ограничиш достъпа. Тук в темата спора ще е, дали €5300 е дъното на спада или да се чека още. (един съфорумец със сигурност ще го проспи)
                              Дискусията ще се върти около това дали от 30-70, съотношението ще се върне към 40-60 или дивия капитализъм ще го доведе до 20-80.
                              Така ги виждам аз нещата.
                              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                              Коментар


                              • https://www.economist.com/briefing/2...r-its-own-good
                                https://www.ft.com/content/90404d0b-...2-6e6ac594afe7
                                От текста разбирам, че дългосрочно лихвите ще останат ниски. Спестяването в кеш ще върви с разходи - дали ще е инфлация, данъци или такси, ефектът ще е същият. Защото все някой трябва да работи, никой не го интересуват спестителите.

                                Коментар

                                Working...
                                X