IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

    През Март продадох два имота, но за мен по-важно в този форум бе да предпазя младите кандидат новодомци от покупка в пика на балона и заробване с голям кредит. Да им помогна и да ги изтръгна от лапите на пиявиците-продавачи, защото сигналите за спад бяха крещящи!
    Ако поне един съм спасил ще съм доволен!
    Срещнали се човек с опит (laconic) и човек с пари. Разделили се като човек с МНОГО ПАРИ и човек с загубени пари и опит
    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

      Как ще коментираш изчезването на акаунти като Бони,Дъри и други които прокламираха ръстове в цените и ниски лихви буквално преди само 2 месеца ?
      Писал съм преди време, че според мен това са продавачи на имоти, кредити или ново строителство, макар те да твърдяха, че са купувачи и наемодатели.
      В крайна сметка се скриха, защото се срамуват от лъжите си!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

        Нещо не схващам. Хем си продал два имота през март и си набутал някакви хора да купят на набалончени цени, хем гледаш да спасяваш младежите от такива грешки. Може би е хубаво да си напълниш джоба и тогава да викаш: не купувайте, мамят Ви!
        Това вече го обяснявах веднъж! В моя случай купувачите "бягаха" от инфлацията и бяха все хора с пари, не зная как са изкарани. Как да обясниш на такива "инвеститори", че цените ще падат? Но да плашиш млади хора и да ги заробваш със заем доживот е пошло.
        Също препоръчвах и на тези, които имаха имот за продажба да продават, защото предстои спад, а заблудени "инвеститори" по това време можеха да се намерят.
        Last edited by Laconic; 14.06.2022, 16:03.

        Коментар


        • По сайтовете почнаха да излизат имотите обзаведени и затворени от спекуланти ,в последните няколко години -по стар обичай,чакаха,чакаха още поскъпване и ги пуснаха точно когато пазара обърна и спада е в ход

          Коментар


          • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

            Нещо не схващам. Хем си продал два имота през март и си набутал някакви хора да купят на набалончени цени, хем гледаш да спасяваш младежите от такива грешки. Може би е хубаво да си напълниш джоба и тогава да викаш: не купувайте, мамят Ви!
            Ама той е благороден и е продал, емен емен на колкото е купил, дажи е на загуба

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Naematel Разгледай мнение

              Това е важното! За съжаление много хора се набутаха включително и познати.
              Викаш, друго си е да нямаш нищо и да пърдиш в чуждите матраци. Чиста работа...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

                През Март продадох два имота, но за мен по-важно в този форум бе да предпазя младите кандидат новодомци от покупка в пика на балона и заробване с голям кредит. Да им помогна и да ги изтръгна от лапите на пиявиците-продавачи, защото сигналите за спад бяха крещящи!
                Ако поне един съм спасил ще съм доволен!
                Нещо не схващам. Хем си продал два имота през март и си набутал някакви хора да купят на набалончени цени, хем гледаш да спасяваш младежите от такива грешки. Може би е хубаво да си напълниш джоба и тогава да викаш: не купувайте, мамят Ви!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                  Те средствата не са публични "директно". Фед купува ипотеки, но не купува акции все още. Фед наводнява с пари "инвеститорската класа" и после те решават къде да вложат парите. Така в момента имаме ФААНГ, Тесла, геймстоп, АМЦ и други подобни. И после стоят и очакват възвръщаемост. И Фед пак им я осигурява. Това дали са публични пари не е ясно, щото нали уж има възвръщаемост. Но реално просто правят парите на шума, без да се вдигат консуматорските цени поне за известно време. А като почне да се вдига инфлацията тогава почват да се правят на неразбрали.
                  Така де -"индиректно"
                  И след като се появи инфлацията няма мърдане - вдига лихвата за 5-6 години и след това отново.
                  Та сега вдига лихвата!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

                    Да, вярно че излизат такива данни в началото. Може да си стиснем ръцете на 15000 реални, макар че някои имоти ги има и по 5 пъти, но те обикновено не са от читавите.
                    Че то читавите почти не излизат на обява. При нас 5 ап си смениха собс без дори да усетим. 1 боклук на партера стои от 5 год. Мога смело да кажа, че тва дет е на обява и стои повече от 1 мес. пълен боклук дет не става за нищо. Боклуците и да паднат с 90% все тая, никой не ги купува.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

                      Няма как да спасиш зле управлявани компании с публични средства! Зомбитата умират, ако дейността им е толкова ценна други ще ги заместят!
                      Те средствата не са публични "директно". Фед купува ипотеки, но не купува акции все още. Фед наводнява с пари "инвеститорската класа" и после те решават къде да вложат парите. Така в момента имаме ФААНГ, Тесла, геймстоп, АМЦ и други подобни. И после стоят и очакват възвръщаемост. И Фед пак им я осигурява. Това дали са публични пари не е ясно, щото нали уж има възвръщаемост. Но реално просто правят парите на шума, без да се вдигат консуматорските цени поне за известно време. А като почне да се вдига инфлацията тогава почват да се правят на неразбрали.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

                        През Март продадох два имота, но за мен по-важно в този форум бе да предпазя младите кандидат новодомци от покупка в пика на балона и заробване с голям кредит. Да им помогна и да ги изтръгна от лапите на пиявиците-продавачи, защото сигналите за спад бяха крещящи!
                        Ако поне един съм спасил ще съм доволен!
                        Това е важното! За съжаление много хора се набутаха включително и познати.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

                          Няма как да спасиш зле управлявани компании с публични средства! Зомбитата умират, ако дейността им е толкова ценна други ще ги заместят!
                          Как ще коментираш изчезването на акаунти като Бони,Дъри и други които прокламираха ръстове в цените и ниски лихви буквално преди само 2 месеца ?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

                            Няма как да знаеш кои са зомбита ако им сложиш развивка 10-20-30 години или до безкрай както май сме тръгнали. На Лиман всичките ипотеки дето ги бяха раздали, всичките имоти тогава струват по две в момента. Т.е. Лиман не е бил зомби ако гледаме 12 години напред. По същия начин Енрон - повечето от стойноста му идваше от разни начинания от сорта на нетфликс и тесла. Ако те бяха сработили сега щеше да струва трилиони. Изобщо тия интерпретации вече са загубили смисъл ако Фед ти купува временно закъсания актив за средно 8 години писта и продължава да увеличава дължината на пистата още докато си във въздуха.
                            Няма как да спасиш зле управлявани компании с публични средства! Зомбитата умират, ако дейността им е толкова ценна други ще ги заместят!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

                              Здравейте,

                              Кавръков, да предположим, че си прав. Кажи сега, щом си вярваш, колко имота продаде, след като знаеш, че ще падат цените. Интересно е също, Джони колко имота продаде, след като очаква срив и 800-1500 евро/м2. Да видим, кой колко продаде? Май само Ботича продаде преди 2-3 години и само той застана зад думите си, може и някой друг също да има.
                              През Март продадох два имота, но за мен по-важно в този форум бе да предпазя младите кандидат новодомци от покупка в пика на балона и заробване с голям кредит. Да им помогна и да ги изтръгна от лапите на пиявиците-продавачи, защото сигналите за спад бяха крещящи!
                              Ако поне един съм спасил ще съм доволен!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

                                Ако са зомбита ще ги жертват! Инфлацията пречи на всички и ще падат правителства, а рецесията ще засегне ограничен кръг лица.
                                Няма как да знаеш кои са зомбита ако им сложиш развивка 10-20-30 години или до безкрай както май сме тръгнали. На Лиман всичките ипотеки дето ги бяха раздали, всичките имоти тогава струват по две в момента. Т.е. Лиман не е бил зомби ако гледаме 12 години напред. По същия начин Енрон - повечето от стойноста му идваше от разни начинания от сорта на нетфликс и тесла. Ако те бяха сработили сега щеше да струва трилиони. Изобщо тия интерпретации вече са загубили смисъл ако Фед ти купува временно закъсания актив за средно 8 години писта и продължава да увеличава дължината на пистата още докато си във въздуха.
                                Last edited by 20000леваЗАПЛАТА; 14.06.2022, 14:49.

                                Коментар

                                Working...
                                X