IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

    Това е красноречиво за "багажа ти" ...така да го кажем
    Наподобяваш ми на оня пишман "икономист" "2000 заплата" който грам идея нямаше къде се намира.Ти ли ?
    Да бе как позна

    Тоест ти великият инвеститор си убеден че повече няма да се печати и че дългосрочно (над 20г) няма да видим отново лихви под 3%????

    Днес прочетох един готин лаф в коментарите на един форум под едно мнение подобно на твоето та пича каза горе долу следното

    - Благодаря на всички инвеститори мислещи като теб за вашият принос към моят пенсионен фонд

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

      Е ти що не теглиш кредити за да купуваш имоти в момента??

      Според мен вие имотаджиите си проспахте сгодния момент и изпуснахте собствения си влак през 2012-та, 2013-та...
      Тогава като бяха евтини защо не си накупихте 9-10 имота? Уж вярвахте във "вечния ъп на тухлите", и ни надувахте непрекъснато за ръста на имотите,
      а не го направихите...

      Сега вече не върви да ни се правите на големи разбирачи ...
      Ако четеш по внимателно ще забележиш че за имоти не съм споменавал да се купуват в момента

      В момента много други актива са плонж по корем и много скоро ще им е ред да се купуват. Който няма кеш може и с кредит да го направи със сигурност ще бие лихвата на банката

      Както обикновенно вие обаче пак гледата в грешната посока

      Тайминга Фрости тайминга

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение
        Тя че Дюри и куца икономиката няма спор ама и ти изтрепа рибата с това можеби НИКОГА вече
        Точно преди има няма 12 години специалисти като тебе разправяха как безумните цени от 2000е на квадрат в София няма да ги видим никога повече
        Да не би да очакваш ФЕД да си прибере версиите ???
        Печатенето ще продължи до пълният крах на западният модел. Точно както са приключили всички предишни империи удавени в собствените си дългове
        Това е красноречиво за "багажа ти" ...така да го кажем
        Наподобяваш ми на оня пишман "икономист" "2000 заплата" който грам идея нямаше къде се намира.Същия ли си ?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение
          Но нямаше да имам възможност да купя на цената която купих, ако трябваше да чакам да спестя 100% от сумата. Коя сума? Тази от 2017 ли? Че те цените скочиха със 100% от тогава до 2021. Докато спестя.. и ще осъзная, че трябва да имам още толкова.
          Ами като не знаеш как да си управляваш спестяванията - тъй ще е!

          Като ще ги държиш в банка и ще даваш на друг да печели от тях - със сигурност докато събереш сумата от 2017, те току виж, че нивата скочили на 2021...........

          Такива са терзанията, когато финансовата грамотност опира само до "Имот" и "Влог" !
          Last edited by Julius_BG; 14.10.2022, 13:55.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

            Сега вече не върви да ни се правите на големи разбирачи ...
            Хе-хе този с коментара как лихвите никога няма да се вдигнат в БГ сега пак много ги разбира.
            Ако и тази ти "прогноза" е като за лихвите вярно ще отида да търся ипотека.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

              Демонстрираш силна икономическа неграмотност
              Това изобщо не е вярно,а напротив точно обратно е !
              Даже почти сигурно по-високи от сегашните цени в БГ няма да видим близките 2-3г ,а според мен е възможно и НИКОГА вече
              Тя че Дюри и куца икономиката няма спор ама и ти изтрепа рибата с това можеби НИКОГА вече

              Точно преди има няма 12 години специалисти като тебе разправяха как безумните цени от 2000е на квадрат в София няма да ги видим никога повече

              Да не би да очакваш ФЕД да си прибере версиите ???

              Печатенето ще продължи до пълният крах на западният модел. Точно както са приключили всички предишни империи удавени в собствените си дългове

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                Инфлация 10% лихви 2% - Айде помисли си колко пък да са станали скъпи

                Дори и в този безумен момент да изтеглиш кредит пак можеш да си напред
                Е ти що не теглиш кредити за да купуваш имоти в момента??

                Според мен вие имотаджиите си проспахте сгодния момент и изпуснахте собствения си влак през 2012-та, 2013-та...
                Тогава като бяха евтини защо не си накупихте 9-10 имота? Уж вярвахте във "вечния ъп на тухлите", и ни надувахте непрекъснато за ръста на имотите,
                а не го направихите...

                Сега вече не върви да ни се правите на големи разбирачи ...
                ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                  Проблема е че парите стават скъпи и нервите на някои потребители ,ясно се вижда че не издържат .
                  Това да видиш каква зверса инфлация има и да тръгнеш като страхлив заек да купуваш каквото и да е ,да теглиш кредити даже УЖ да си спасявал кеша ,това са реални МЕНТАЛНИ проблеми ,ние проблеми нямаме защото имаме глава на раменете си ,и ще купуваме в ПАДАЩ ПАЗАР
                  Инфлация 10% лихви 2% - Айде помисли си колко пък да са станали скъпи

                  Дори и в този безумен момент да изтеглиш кредит пак можеш да си напред

                  Когато лихвите станат поне 8% можеш да говориш че са станали скъпи парите. Дори сегашните нива в УСА около 4% са под историческата средна лихва

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                    Акъл им даваш БЕЗ пари ,а те на финала те хулят .
                    Неблагодарници ,според мен следващия път като ти дойдат на килима им дай банкова сметка ,да си плащат за консултациите ,и знаеш ли защо го казвам ?
                    Като си платят ще имат и уважението ,а не като сега ти му наливаш в простата тиква ,той после ще обижда
                    Ти от неговият безплатен акъл просперираш много яко

                    2017-та идва голямото МЯУ - дойде ама не за имотите а за кеша

                    Продължавай да го слушаш ще пожънеш още по големи успехи

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение
                      Давам и един личен пример: сестра ми в Монреал през 2008-ма продаде собствената си къща близо до връха. След това живяха с мъжа и и трите им деца в къща под наем около две години. После пак купиха, но по-голяма къща близо до дъното. Това за мен си е лудост, но сестра ми не мисли като мен и е доволна
                      Колкото е по-урегулиран даден пазар - толкова е по-лесно осъществим този вариант!
                      Реално дори можеш да го продадеш апартамента и да си го наемеш обратно - т.е. да продължиш да живееш в него (ама вече с парата в джоба).
                      По нашите ширини - кой ти спазва договори (ако изобщо има сключен такъв за наем), кой ти декларира доходи.......... индийски сценарий!

                      Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение
                      Всеки сам си решава. Времената, които идват, може и да бъдат турболентни, но ако това стане си има и плюсове - създават се възможности са евтини покупки. Кеф ти индексче (VWCE.DE или VUAA.DE), кеф ти НИ (в Сф за наеми).
                      На Вангард не са лоши индексчетата, но има и по-добри.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
                        Новината е ,че най-умните ще имат още няколко месеца да се отърват от въздуха в кутийките.Останалите пишман "бизнесмени" ще усетят най-лошата година за НИ в БГ откакто се води статистика 2023.А и после пазара ще пада години наред,може би 4-5 и нагоре
                        Много оt тук списващите изобщо не са наясно с мащабите на това какво става и си мислят,че ще има някаква лека корекциика,даже можели и да не паднат
                        Говориш назидателно, като да си продал всичките акции още януари и целият си в кеш

                        малко смиреност никога не е излишна

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                          Кавръков, за жалост не разбра, че когато трябваше да купуваш при качващ се пазар на цена 700-800 € за кв.м. ти не го направи и сега ще купуваш при 2000 € при падащ пазар. Страшна далавера, вместо да имаш два двустайни апартамента, я купиш един ,я не го купиш и него Лошото е ,че на теб този апартамент ти трябва за да живееш в него, та взимай се в ръце и купувай ,че и този прозорец може да се затвори преди да се е отворил още !
                          Задава се голяма сеч! Най-вероятно ще купи на 1000 €.
                          Много нерви още сутринта...пестете емоциите, че ще ви трябват през 2023.

                          Коментар


                          • Статистическа грешка?Възможно ли е да е платена?
                            https://bntnews.bg/news/dva-avtomobi...10502news.html

                            Коментар


                            • https://www.pariteni.bg/novini/imoti...-kyshti-243925

                              Още изгорели идиоти-гледайте видеото !!

                              Тия шарани заслужават да ги лъжат -само вижте какви доводи им е казал строителя -същите лакардии дето и Песимиста ги разтяга със скъпите материали и т.н

                              С ИМОТИ НА ЗЕЛЕНО -ТОЯ ПЪТ КЪЩИ !
                              Семейства измамени с нови къщи !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


                              Продали апартаменти в София, за ди си построят собствен дом

                              13 октомври 2022 10:54

                              Да продадеш жилището си в центъра на София, за да си построиш къща в близост до града. Къща, която така и да не получиш. Това е общото между няколко семейства, които се доверили на един и същ строител. Предплатили му големи суми, но малко след началото на строежите, работата спирала, а строителят изчезвал, разказва Нова телевизия.


                              После каза, че цените на тухлите се вдигат и е хубаво да купим в този момент и тях, защото ще поскъпнат. Преведохме още 3 хиляди лева. На 19 април са му преведени още 5500 лева, които каза, че са му за кофраж. Последната сума, която съм му превела, това е на 29 април, която е 3 хиляди лева. Още по време на изкопа разбрахме, че нещо не е както трябва./ХЕМ РАЗБРАЛИ НО ПРОДЪЛЖИЛИ ДА БУТАТ ПАРИ ПРОСТИТЕ ОВЦЕ !!/
                              Last edited by nkavrakov1982; 14.10.2022, 12:57.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение
                                Новината е ,че най-умните ще имат още няколко месеца да се отърват от въздуха в кутийките.Останалите пишман "бизнесмени" ще усетят най-лошата година за НИ в БГ откакто се води статистика 2023.А и после пазара ще пада години наред,може би 4-5 и нагоре
                                Много оt тук списващите изобщо не са наясно с мащабите на това какво става и си мислят,че ще има някаква лека корекциика,даже можели и да не паднат
                                Ако прогнозата ти е вярна, което въобще не изключвам, то най-застрашени са купилите с кредит и най-вече онези от тях, които не отдават имотите си под наем.
                                Колегите, които са купили с кеш и отдават под наем, не знам дали ще им излезе сметката, ако излезнат сега и чакат по-ниски цени за вход след години, лишавайки се от наеми в същото време. За да излезе сметката, спадът трябва да е чудовищен + ниска заетост за имотите им. Не изключвам, но звучи малко апокалиптично.
                                Хората, които живеят в НИ, което са купили с кредит, е най-добре да изплащат дълга си предсрочно. Ако имате личен автомобил, по-добре го налейте в погасяване на главницата. Ако и той е на лизинг - лошо.
                                Хората, които живеят в собствен дом, въобще не трябва да го мислят. Би било лудост да продават сега, за да плащат наем, докато купят нещо по-голямо след време. Ако са играчи обаче, могат да ипотекират и с парите да шортят Тесла
                                А хората с кеш, идея си нямам, какво да правят в тази ситуация? Под "хората" разбирам колегите, които си имат работа и търсят начин да съхранят стойността на спестяванията си с пасивна нискорискова и нискодоходна инвестиция, която не ги ангажира да следят ежедневно котировки и анализи.
                                Давам и един личен пример: сестра ми в Монреал през 2008-ма продаде собствената си къща близо до връха. След това живяха с мъжа и и трите им деца в къща под наем около две години. После пак купиха, но по-голяма къща близо до дъното. Това за мен си е лудост, но сестра ми не мисли като мен и е доволна
                                Всеки сам си решава. Времената, които идват, може и да бъдат турболентни, но ако това стане си има и плюсове - създават се възможности са евтини покупки. Кеф ти индексче (VWCE.DE или VUAA.DE), кеф ти НИ (в Сф за наеми).

                                Коментар

                                Working...
                                X