IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

    Спад няма да има скоро. Печатницата работи безпроблемно. Не им стигат 10 милиарда евро от фонда за възстановяване ами и още 10 млрд лева на заем трябват. А тоя кабинет има особено влечение по тухлено-асфалтови проекти които ангажират строители и материали а инфлацията не ги вълнува. В момента да строиш сграда трябва да се състезаваш по плащане на заплати и по плащане на материали със кокорко (който пък си тегли безлимитно от пенсионния то фонд в който внасяш).

    https://www.dnevnik.bg/politika/2022...lo_10_mlrd_lv/

    С тия милиарди строителната ангажираност достига вече 3 години някъде на пълен капацитет.
    реплика от Левчо алтернативния:

    Зависи какво време разбираш под "скоро". Според мен пък вечен ЪП няма и (скоро) предстои спад с около 40%. (останаха 6 години до 2029-та, това за имотния пазар аз го броя като "скоро")

    пп. За понижителите подчертавам, че моите новини не са най-лошите. Песимиста отлага спадОТ даже до 2039-та, а Дъричка въобще не ме бръсне със съотношението 40/60 и направо ме закова с 30/70. Понижители, молете се Дъричка и ПесимистОТ да не се окажат прави и се присъединете към моята прогноза.

    Кой купил имот, купил. Оттук насетне който е спал и няма собствен имот, ще трябва да спи или в имот на хазяин или в имот на родител. (тук в темата имаме чудесен пример)

    Да се проспи една криза е невнимание. Да се се проспи втора криза/възможност е голяма грешка. Да се проспи трета криза вече си е жив идиотизъм.

    Питам се дали да не поровя назад в темата за да видя дали нивата на свикване зададени от Купата съвпадат със сегашните? Даже подозирам, че е бил песимистично настроен в последните си нива.
    Last edited by bulgarian lev; 04.06.2022, 11:23.
    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

      Заплатке, и аз почвам да се плаша от действията на тези. Милиардите / като са дълг/ за нищо не ги броят.
      С това темпо могат да ни докарат до Гърция и за 5 години....
      Последните седмици имах срещи със строители и всичките се чудят как вървят имотите - продажбите им надхвърлят очакванията....Опитах се да мина с теорията, че кеша е при мен и аз им трябвам за клиент, а те ми се изсмяха....викат всички имат кеш.... та така....
      Един строител в Сф ми каза - под 3К€ изобщо не и помислям да продавам. Всичко е нагоре, даже договори за доставки се актуализират с цени каза. Отделно бавене, отделно искат повече пари преди доставките. Ноооо...нека да почакаме - жилищата ще паднат.
      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

        Спад няма да има скоро. Печатницата работи безпроблемно. Не им стигат 10 милиарда евро от фонда за възстановяване ами и още 10 млрд лева на заем трябват. А тоя кабинет има особено влечение по тухлено-асфалтови проекти които ангажират строители и материали а инфлацията не ги вълнува. В момента да строиш сграда трябва да се състезаваш по плащане на заплати и по плащане на материали със кокорко (който пък си тегли безлимитно от пенсионния то фонд в който внасяш).

        https://www.dnevnik.bg/politika/2022...lo_10_mlrd_lv/

        С тия милиарди строителната ангажираност достига вече 3 години някъде на пълен капацитет.
        Заплатке, и аз почвам да се плаша от действията на тези. Милиардите / като са дълг/ за нищо не ги броят.
        С това темпо могат да ни докарат до Гърция и за 5 години....
        Последните седмици имах срещи със строители и всичките се чудят как вървят имотите - продажбите им надхвърлят очакванията....Опитах се да мина с теорията, че кеша е при мен и аз им трябвам за клиент, а те ми се изсмяха....викат всички имат кеш.... та така....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение

          Спад няма да има скоро. Печатницата работи безпроблемно. Не им стигат 10 милиарда евро от фонда за възстановяване ами и още 10 млрд лева на заем трябват. А тоя кабинет има особено влечение по тухлено-асфалтови проекти които ангажират строители и материали а инфлацията не ги вълнува. В момента да строиш сграда трябва да се състезаваш по плащане на заплати и по плащане на материали със кокорко (който пък си тегли безлимитно от пенсионния то фонд в който внасяш).

          https://www.dnevnik.bg/politika/2022...lo_10_mlrd_lv/

          С тия милиарди строителната ангажираност достига вече 3 години някъде на пълен капацитет.
          Няма как да не се съглася с теб. Нищо чудно поскъпването и драстично да нарасне при тази инфлация и икономическа политика на четворната коалиция !

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение
            Днес, също няма спад при цените на имотите

            Резултат от Вашето търсене на:
            Вид имот: 2-СТАЕН,
            Местоположение: град София

            Особености: Тухла
            Да не се показват обяви, докладвани за проблем,

            Средна цена на имотите в извадката: 124330 euro
            Средна цена на кв.м: 1742 euro.
            Спад няма да има скоро. Печатницата работи безпроблемно. Не им стигат 10 милиарда евро от фонда за възстановяване ами и още 10 млрд лева на заем трябват. А тоя кабинет има особено влечение по тухлено-асфалтови проекти които ангажират строители и материали а инфлацията не ги вълнува. В момента да строиш сграда трябва да се състезаваш по плащане на заплати и по плащане на материали със кокорко (който пък си тегли безлимитно от пенсионния то фонд в който внасяш).

            https://www.dnevnik.bg/politika/2022...lo_10_mlrd_lv/

            С тия милиарди строителната ангажираност достига вече 3 години някъде на пълен капацитет.

            Коментар


            • Днес, също няма спад при цените на имотите

              Резултат от Вашето търсене на:
              Вид имот: 2-СТАЕН,
              Местоположение: град София

              Особености: Тухла
              Да не се показват обяви, докладвани за проблем,

              Средна цена на имотите в извадката: 124330 euro
              Средна цена на кв.м: 1742 euro.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Pringles Разгледай мнение
                https://www.economist.com/briefing/2...r-its-own-good
                https://www.ft.com/content/90404d0b-...2-6e6ac594afe7
                От текста разбирам, че дългосрочно лихвите ще останат ниски. Спестяването в кеш ще върви с разходи - дали ще е инфлация, данъци или такси, ефектът ще е същият. Защото все някой трябва да работи, никой не го интересуват спестителите.
                Спестяването дали ще е в кеш или в имоти или в акции ефекта е същия. Не бива да се правят заключения. А вече имаме цяло поколение хазяи дето работа не са пипали от 10 години, нито осигуровки плащали, нито данъци повечето. Пенсионния им план е "тухлената пенсия" която ще бъде спасявана и спасявана многократно с парите на работещите които не могат да позволят същите тези спасявани имоти.

                Кеша в цяла европа е обречен, не знам от къде толкова вълнения за приемане на еврото с това управление. Стане ли 10% инфлацията много трудно се сваля. Паниката превзема страната бавно. Вече виждам наченки на още няколко инфлационни механизма. Това лято ще пречупи нервите на много хора от шокови цени по морето. Има по 100%-200% повишения спрямо миналата година и то пиковия сезон. Като дойде август не знам какво ще става.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bulgarian lev

                  И още как. Двете лица които пишат от този профил имат общо имоти които биха били застроили главната улица на селОто на Кретен.бах например. Не онова село с клиниките, а Ловешкото.
                  Аз пък притежавам 5% от акциите на BLACKROCK и пиша тук, щото вече съм превъртял играта и ми е скучно

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bulgarian lev

                    даа, точно така ще стане, модитата ни трият, съсипаха темата, принуждават но да създаваме нови никове, а ние да им даряваме пари. Помечтай си още малко.
                    Доколкото си спомням, добрите предмиечи не мрънкат и не си търсят оправдание, ами намират решение на проблемите.

                    Нещо почва да ме съмнява в този профил, дали е "инвеститор"

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pwise Разгледай мнение

                      По-скоро мога да ви вдигна един нормален форум някъде за без пари, тогава от инвестора може и да се трогнат, че ще загубят трафик.
                      Без модерация - само директни псувни и обиди ще се затриват. Ако по-често пишещите искат да кажат и действаме.
                      То в този форум една анкета не можеш да направиш, дори...сигурно са го пуснали преди 15 години и от тогава не са го пипнали.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Demertsel Разгледай мнение
                        заможните хора в темата, вземете вкарайте някой лев, да вземат тия от инвестора да си ъпдейтнат UI на форума

                        изглежда доста допотен и остарял

                        купувате имоти за 500К, а пък пишете във форумна платформа за 5лв. не ви отива на стандарта

                        Възрастната дама, която отдава на 10 магазина и 5 банки, да не стиска, ми да дари едни 2-3 хилки, да се почувстваме и ние като на ревиерата - форумната
                        По-скоро мога да ви вдигна един нормален форум някъде за без пари, тогава от инвестора може и да се трогнат, че ще загубят трафик.
                        Без модерация - само директни псувни и обиди ще се затриват. Ако по-често пишещите искат да кажат и действаме.

                        Коментар


                        • заможните хора в темата, вземете вкарайте някой лев, да вземат тия от инвестора да си ъпдейтнат UI на форума

                          изглежда доста допотен и остарял

                          купувате имоти за 500К, а пък пишете във форумна платформа за 5лв. не ви отива на стандарта

                          Възрастната дама, която отдава на 10 магазина и 5 банки, да не стиска, ми да дари едни 2-3 хилки, да се почувстваме и ние като на ревиерата - форумната
                          Last edited by Demertsel; 03.06.2022, 15:13.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                            Брокер казвам за да ме разберат хората ,важно е че тогава НИКОЙ ДОРИ не попита ,качвах и обяви тук ,хайде приемаме че не са били добри или не дотам изгодни и като цена и локации ,но никой дори не прояви интерес ако нещо излезе да пиша -ако толкова е имало реални действия или нещо сериозно от пишещите повишители
                            Кога ще си купиш имот? (търговецо)

                            шегувам се, въпроса е риторичен

                            Всеки самоуважаващ се търговец има собствен имот.
                            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Meandmyself Разгледай мнение

                              Аааа, не само. И психотест. И по двата параграфа бая народ ще отпадне.
                              мисля, че има сериозна връзка между параграфите
                              препоръка е

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                                ЕЦБ може да повиши лихвите по-рано от очакваното

                                03 Юни 2022 12:00 ЕЦБ може да повиши лихвите по-рано от очакваното

                                03 Юни 2022 12:00
                                Ден след повишаването на лихвите с 50 базисни точки от Европейската централна банка до края на годината, търговците сега залагат, че това ще стане до октомври, пише "Блумбърг".

                                Това е илюстрация на безпрецедентния натиск, пред който са изправени европейските политици, докато се опитват да овладеят растящата инфлация и еврото, което падна до най-ниското си ниво спрямо долара от 2017 г. миналия месец.

                                Докато служители на ЕЦБ отдавна сигнализираха, че предстои увеличение с четвърт пункт, някои членове на Управителния съвет предполагат, че е възможно по-голямо увеличение.

                                Движение от 50 базисни точки би съответствало на агресията на Федералния резерв на САЩ, който се увеличи с тази сума миналия месец. Шефовете на централните банки на Австрия, Латвия, Холандия и Словакия вече публично излъчиха възможността за такова увеличение.

                                „Увеличение с 50 базисни пункта би изпратило необходимия ясен сигнал, че ЕЦБ е сериозна за борбата с инфлацията“, каза в сряда австрийският управител Роберт Холцман. „Ясен сигнал за лихвените проценти също би помогнал за подкрепа на обменния курс на еврото. Слабото евро не е полезно на фронта на инфлацията
                                Click image for larger version

Name:	lagarde2.jpg
Views:	1
Size:	11.2 КБ
ID:	3930984

                                Коментар

                                Working...
                                X