IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

    Кажи каква е динамиката при наемите при спад в цените на имотите
    ако спада при цените на имотите е причинен от външни фактори, криза, война, то те влияят и върху наемите.
    ако е спад само в цените на имотите, предполагам не се влияят.
    за справка банско
    препоръка е

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

      на кавръчето точно 2018-та му казах да купи - личното ми мнение, че който стиска кеш за апарт, но не иска да купува апарт, че не си харесва и му е скъпо е добре да си държи кеша в нещо, която съхранява стойност по-дълго време.
      като качи вече не съм го препоръчвал на никой, защото навакса момента и се загуби конкурентното предимство.
      ако кавръчето е купил по-скъпо и по-късно е , защото така е решил, а не че съм писал нещо аз преди 2г

      за импулса - в момента е под натиск факт, но там има бъдеще. разбирай го както искаш...
      Няма нужда да им обясняваш ,това са хора които осъзнаха в какво са се набутали,тези дето са купили на по-ниските цени ,те нищо няма да кажат ,но другите особено с кредитите си скубят косите в момента

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

        Е,как да ти каже като продаде 2020 година заради страх от ковида топ апартамент маломерен в Младост за наем ,скоростно като пакетче семки ,после в темата за златото подпитваше да купува на върхови стойности злато.
        Този утрепан чичо освен злоба друго не може да ръси
        Маломерката не е била топ, купена евтино и за да изкарва пари с нея.

        Просто бюджетно решение, но не трябваше да я продава.....като му носи доход. Но тогава имаше проблем с наемателите, които се изнесоха по провинцията.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

          Златото не го гледай 2017-та - Виж кога подучи Кавръка да купи на 1900

          Доходите от имоти не ги сравнявай с доходи от ренти защото и там си има проблеми в много землища има само един или два арендатора които работят в картел и ти гледаш мача от близо

          Импулса нямам спомен да си казвал да си го продавал така че в момента си поне -20%
          на кавръчето точно 2018-та му казах да купи - личното ми мнение, че който стиска кеш за апарт, но не иска да купува апарт, че не си харесва и му е скъпо е добре да си държи кеша в нещо, която съхранява стойност по-дълго време.
          като качи вече не съм го препоръчвал на никой, защото навакса момента и се загуби конкурентното предимство.
          ако кавръчето е купил по-скъпо и по-късно е , защото така е решил, а не че съм писал нещо аз преди 2г

          за импулса - в момента е под натиск факт, но там има бъдеще. разбирай го както искаш...

          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

            Кажи каква е динамиката при наемите при спад в цените на имотите
            Е,как да ти каже като продаде 2020 година заради страх от ковида топ апартамент маломерен в Младост за наем ,скоростно като пакетче семки ,после в темата за златото подпитваше да купува на върхови стойности злато.
            Този утрепан чичо освен злоба друго не може да ръси

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Arana Разгледай мнение

              Кажи каква е динамиката при наемите при спад в цените на имотите
              Според тази графика изглежда няма релация:

              Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение


              Ще има рев от Лисабон до Балчик

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                леко си объркал нещата,както ти отърва, но една лъжа повторена 1000 пъти става истина нали така
                (в този си профил гледм само мен и кавръчето центрираш)

                2017 - края началото на 2018 - Злато на 2200-2300лв трой унцията (сега е по 3400-3600 ), Алтерко около 1.9 (сега е 17-19 парчето, а беше още по-нагоре)
                2018 - ЗЗ вместно ЖНИ - ЗЗ качи наравно с имотите, но тук не е само до качването, а има и други възможности за доходи, които ги няма при ЖНИ - няма данък, а доходите от ренти са необлагаеми.
                2021 - ва ипмпулс да в момента е леко назад, но ще дойде и неговото време. даде едни 30% след ИПО-то за нетърпеливте - пак без такси за нотариуси, държавни такси и НЕОБЛАГАЕМА ПЕЧАЛБА

                иначе 2020-та печатарката ме изненада и ми обърка прогнозата, че края на бичия цикъл е дошла... то само мен да беше изненадала.

                ще поживеем ще видим

                Отклоняваме се от темата - 'Честит' ни 6м юрибор над 2% .
                10/11/2022 2.003 %
                тази работа няма да свърши добре

                ПП акциите страдат повече и от имотите. една сериозна криза ще създаде както главоболия - така и възможности, за който може да понесе риск да се накълвем с акции.

                ППП за аматьорите лаладжии - печалби от БФБ са освободени от данък (дивидентите се облагат, но смешно малко), земеделската земя е освободена от данък, дохода от рента също.
                Златото не го гледай 2017-та - Виж кога подучи Кавръка да купи на 1900

                Доходите от имоти не ги сравнявай с доходи от ренти защото и там си има проблеми в много землища има само един или два арендатора които работят в картел и ти гледаш мача от близо

                Импулса нямам спомен да си казвал да си го продавал така че в момента си поне -20%

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение

                  Аз съм аматьор и лаладжия, но само да добавя към горното, че също и акции търгувани на регулиран пазар в ЕС не се облагат с данък печалба. Дивидентите се облагат като надвнесените суми (ако там данъкът е по-голям от този у нас) могат да се възстановят с поискване в годишната данъчна декларация тук. Или за още по-аматьорско и лаладжийско се купуват акции на растежа (не изплащат дивидент), а за най-аматьорско направо индексен фонд, който е акумулиращ, т.е. не плаща дивиденти.
                  Преди модерацията да е изтрила поста, още една добавка за аматьорите като мен, тази път по темата - данък за реализирана печалба от НИ не се дължи, когато сте притежавали въпросното НИ поне три години. Ако ще играете на по-късо, при продажбата пишете цената, на която сте купили, а разликата прибирате в брой. Това обаче води до риск от интимна близост с бай Ставри!
                  +1

                  Чак бай Ставри не, но при спекулация с НИ ще ви дръннат от НАП ако не сте се отчел.
                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                    прекалено много внимание обръщате на глупостите на накавръков.
                    ако ви се чете, четете го и спазвайте правилото, да очаквате точно обратното.
                    но спора, дори разговора с такъв пророк е тотална загуба на време.
                    за бертрам важи същото условие.
                    Кажи каква е динамиката при наемите при спад в цените на имотите

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                      ...
                      ППП за аматьорите лаладжии - печалби от БФБ са освободени от данък (дивидентите се облагат, но смешно малко), земеделската земя е освободена от данък, дохода от рента също.
                      Аз съм аматьор и лаладжия, но само да добавя към горното, че също и акции търгувани на регулиран пазар в ЕС не се облагат с данък печалба. Дивидентите се облагат като надвнесените суми (ако там данъкът е по-голям от този у нас) могат да се възстановят с поискване в годишната данъчна декларация тук. Или за още по-аматьорско и лаладжийско се купуват акции на растежа (не изплащат дивидент), а за най-аматьорско направо индексен фонд, който е акумулиращ, т.е. не плаща дивиденти.
                      Преди модерацията да е изтрила поста, още една добавка за аматьорите като мен, тази път по темата - данък за реализирана печалба от НИ не се дължи, когато сте притежавали въпросното НИ поне три години. Ако ще играете на по-късо, при продажбата пишете цената, на която сте купили, а разликата прибирате в брой. Това обаче води до риск от интимна близост с бай Ставри!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от GG-BG Разгледай мнение

                        На ИмПулс IPO-то беше на 1.10 лв., така че ми се струва, че умишлено "засилваш" нещата!
                        До колкото си спомням никой не можа да купи на 1.10 минималната цена от търга беше около 1.25

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                          леко си объркал нещата,както ти отърва, но една лъжа повторена 1000 пъти става истина нали така
                          (в този си профил гледм само мен и кавръчето центрираш)

                          2017 - края началото на 2018 - Злато на 2200-2300лв трой унцията (сега е по 3400-3600 ), Алтерко около 1.9 (сега е 17-19 парчето, а беше още по-нагоре)
                          2018 - ЗЗ вместно ЖНИ - ЗЗ качи наравно с имотите, но тук не е само до качването, а има и други възможности за доходи, които ги няма при ЖНИ - няма данък, а доходите от ренти са необлагаеми.
                          2021 - ва ипмпулс да в момента е леко назад, но ще дойде и неговото време. даде едни 30% след ИПО-то за нетърпеливте - пак без такси за нотариуси, държавни такси и НЕОБЛАГАЕМА ПЕЧАЛБА

                          иначе 2020-та печатарката ме изненада и ми обърка прогнозата, че края на бичия цикъл е дошла... то само мен да беше изненадала.

                          ще поживеем ще видим

                          Отклоняваме се от темата - 'Честит' ни 6м юрибор над 2% .
                          10/11/2022 2.003 %
                          тази работа няма да свърши добре

                          ПП акциите страдат повече и от имотите. една сериозна криза ще създаде както главоболия - така и възможности, за който може да понесе риск да се накълвем с акции.

                          ППП за аматьорите лаладжии - печалби от БФБ са освободени от данък (дивидентите се облагат, но смешно малко), земеделската земя е освободена от данък, дохода от рента също.
                          2020 изненада всички ,там няма верни и грешно прогнози но е важно да отбележим че потребител 6 000 е Митко Колчагов

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                            прекалено много внимание обръщате на глупостите на накавръков.
                            ако ви се чете, четете го и спазвайте правилото, да очаквате точно обратното.
                            но спора, дори разговора с такъв пророк е тотална загуба на време.
                            за бертрам важи същото условие.
                            E,друго си е живо да е интересуваш да купиваш злато на 2000 долара тройунцията и да продадеш скоростно апартамент в Младост 2020 година

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                              Беше казал, че НИ не са панацея, вярно е.

                              Беше казал, ще дойде мяу, дойде.

                              През 2018 г беше казал, купувайте Наполеони (тогава бяха по 400 лв за 20 златни франка, ега са по 700 лв за брой).

                              За мен беше казал: "Трябва да ви кажа, че интелигентността на Евго е много над средната"

                              Отново вярно, и му благодаря за комплимента,


                              Той за себе си знае къде да влага, но подведе Кавръчето.
                              То е ясно, че ако постоянно бълваш прогнози (вероятно поради наличието на много свободно време) все нещо ще уцелиш.

                              Основни концепции не са му ясни на младежа и това е очевидно за всеки с базови познания.

                              Разбирам че искаш да му върнеш комплимента, но бъди обективен

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение

                                Как да не е всичките му прогнози са топ

                                2017-та Продавайте, идва срив на имотите . От тогава почти 100% ръст

                                2020-та Купувайте злато на 1900 гущера сега е зорлем 1700 спад над 10%

                                2021-ва Купувайте Импулс на ипото 1.25 сега е на 1лв загуба над 20%
                                леко си объркал нещата,както ти отърва, но една лъжа повторена 1000 пъти става истина нали така
                                (в този си профил гледм само мен и кавръчето центрираш)

                                2017 - края началото на 2018 - Злато на 2200-2300лв трой унцията (сега е по 3400-3600 ), Алтерко около 1.9 (сега е 17-19 парчето, а беше още по-нагоре)
                                2018 - ЗЗ вместно ЖНИ - ЗЗ качи наравно с имотите, но тук не е само до качването, а има и други възможности за доходи, които ги няма при ЖНИ - няма данък, а доходите от ренти са необлагаеми.
                                2021 - ва ипмпулс да в момента е леко назад, но ще дойде и неговото време. даде едни 30% след ИПО-то за нетърпеливте - пак без такси за нотариуси, държавни такси и НЕОБЛАГАЕМА ПЕЧАЛБА

                                иначе 2020-та печатарката ме изненада и ми обърка прогнозата, че края на бичия цикъл е дошла... то само мен да беше изненадала.

                                ще поживеем ще видим

                                Отклоняваме се от темата - 'Честит' ни 6м юрибор над 2% .
                                10/11/2022 2.003 %
                                тази работа няма да свърши добре

                                ПП акциите страдат повече и от имотите. една сериозна криза ще създаде както главоболия - така и възможности, за който може да понесе риск да се накълвем с акции.

                                ППП за аматьорите лаладжии - печалби от БФБ са освободени от данък (дивидентите се облагат, но смешно малко), земеделската земя е освободена от данък, дохода от рента също.
                                Last edited by bertram; 12.10.2022, 14:03.
                                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                                Коментар

                                Working...
                                X