IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

    Ползваш грешни входящи данни
    Резултат от Вашето търсене на:
    Вид имот: 3-СТАЕН,
    Местоположение: град София

    Да не се показват обяви, докладвани за проблем, Без оферти на АГЕНЦИИ ОТ ЧЕРНИЯ МИ СПИСЪК,

    Средна цена на имотите в извадката: 199212 euro
    Средна цена на кв.м: 1874 euro.

    Но да, наемоотдаването не е много ок защото ако се отдава примерно на 6.5 еур квадрат, то апарт завършен във вид за отдаване от 1874 примерно ще стане 2100. Нататък са ти ок калкулациите като дори си пропуснал доста разходи като данък имот, застраховка, ремонти по сградата и т.н.

    И преди съм писал многократно, че наема НЕ Е за печалба / на жилищен имот/ у нас, а е само з апокриване на амортизацията и се чака до момента когато близки ще го ползват или капиталова / депозит/
    Ехееее типично по брокерски даваш средна продажна цена за цяла София (1874 евра), но за наемите даваш Гео Милев (6,52 евра). Кът шъ даваш средна цена за Сф дай и средна цена и за наем, за да се посмеем. Квата и цифра да изкараш, трябва да имаме впредвид, че извън хубавите места, много трудно ще се отдава! Както каза Джонката, за кво ти е да ходиш под наем на Младост, след като срещу Западен парк можеш да си наемеш за 1000 лв ?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

      Глей кво става, тристаен 800 лева на Баучер, дето цените са 50% над Гоцето.

      https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...21f&f1=1&fe7=1
      https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...21f&f1=1&fe7=1
      https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...21f&f1=1&fe7=1

      Ще ги актуализираш и ще пееш, но надолу хахахаха. Никой не е умрял за кофторите ти, при положение, че на глава от населението има по 5 свободни апартамента. Тези иляди нови кофтори из ливади и долини кой ще ги населява, а?

      Свърши се тая мой човек, идват няколко годинки брокерска мъка, после може пак ръстове, но от стартово ниво 40% от сегашното.
      Ох , за момент се притесних ко шъ прая и после видях, че тези са в Лозенец, а моите са в Малинова долина. Там слава богу наемите са по-високи от Лозенец :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

        Добре, нека вземем твоите данни! Средна цена наем на кв. 6.52 euro. Средна цена на ап да кажем 3500 евра. Това прави 536 месеца = 44 год. Без данък 10%, без амортизация, без други разходи. Като сложиш и месеците без наематели, отива на 55 год.!!!!! Аз пак питам кой е тоя луд дет ще брои 350 000 евра суха пара, за да чака 1200 лв на месец, дет няма да му стигнат за 1 уикенд да кажем във Велинград??? Кой?
        Ма верно ли средната цена в Гео Милев вече е 3500 евра?! Бе що направо не закръглиш на 5000Е/кв.м. Май просто си дрънкате без връзка с главния мозък.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

          Добре, нека вземем твоите данни! Средна цена наем на кв. 6.52 euro. Средна цена на ап да кажем 3500 евра. Това прави 536 месеца = 44 год. Без данък 10%, без амортизация, без други разходи. Като сложиш и месеците без наематели, отива на 55 год.!!!!! Аз пак питам кой е тоя луд дет ще брои 350 000 евра суха пара, за да чака 1200 лв на месец, дет няма да му стигнат за 1 уикенд да кажем във Велинград??? Кой?
          Ползваш грешни входящи данни
          Резултат от Вашето търсене на:
          Вид имот: 3-СТАЕН,
          Местоположение: град София

          Да не се показват обяви, докладвани за проблем, Без оферти на АГЕНЦИИ ОТ ЧЕРНИЯ МИ СПИСЪК,

          Средна цена на имотите в извадката: 199212 euro
          Средна цена на кв.м: 1874 euro.

          Но да, наемоотдаването не е много ок защото ако се отдава примерно на 6.5 еур квадрат, то апарт завършен във вид за отдаване от 1874 примерно ще стане 2100. Нататък са ти ок калкулациите като дори си пропуснал доста разходи като данък имот, застраховка, ремонти по сградата и т.н.

          И преди съм писал многократно, че наема НЕ Е за печалба / на жилищен имот/ у нас, а е само з апокриване на амортизацията и се чака до момента когато близки ще го ползват или капиталова / депозит/

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

            Жорка, спиш ли мама ?
            https://www.youtube.com/watch?v=ffv2AlsxjQA

            Така е има такива наеми, аз като брокер отдавам, и не знам а ти само гледаш , но знаеш ...ъхъ :-))))
            Иначе си прав, че наемите спрямо Европа са супер ниски. Последният ми чужденец наемател е плащал точно 2 пъти на местният наем в градче на 50 км от столицата за по-малко площ. Тук е супер доволен - заплатата нето, оято получава тук е същата като в Западна Европа....
            Та прав си отново . Ще има корекция на наемите. Дано не са 60-70% защото тогава ще се наложи да актуализирам и старите наеми... Много е да ги оставя така....:-)
            Глей кво става, тристаен 800 лева на Баучер, дето цените са 50% над Гоцето.

            https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...21f&f1=1&fe7=1
            https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...21f&f1=1&fe7=1
            https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...21f&f1=1&fe7=1

            Ще ги актуализираш и ще пееш, но надолу хахахаха. Никой не е умрял за кофторите ти, при положение, че на глава от населението има по 5 свободни апартамента. Тези иляди нови кофтори из ливади и долини кой ще ги населява, а?

            Свърши се тая мой човек, идват няколко годинки брокерска мъка, после може пак ръстове, но от стартово ниво 40% от сегашното.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

              Добре, нека вземем твоите данни! Средна цена наем на кв. 6.52 euro. Средна цена на ап да кажем 3500 евра. Това прави 536 месеца = 44 год. Без данък 10%, без амортизация, без други разходи. Като сложиш и месеците без наематели, отива на 55 год.!!!!! Аз пак питам кой е тоя луд дет ще брои 350 000 евра суха пара, за да чака 1200 лв на месец, дет няма да му стигнат за 1 уикенд да кажем във Велинград??? Кой?
              Преди години имаше евтини апартаменти и сметката излизаше.

              И двата големи апартамента от линка не ми харесват, безвкусно са мебелирани.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                Някой чул , друг видял. Сигурно има такива цифри както си написал макар и повечето да са брокерски кукички, ама то има и евтини панели на 8 муи етаж без асансьор в Бусманци без пари, но никой не ще да ги купува....
                Иначе наемите са следните / както написах с около 25% ръст за година/. Като твоите цифри, ама в евро...Изглежда Гео Милев за наеми не е от желаните места за града., щото е доста под средното за града...интересно....

                Резултат от Вашето търсене на:
                Вид имот: 3-СТАЕН,
                Местоположение: град София

                Да не се показват обяви, докладвани за проблем, Без оферти на АГЕНЦИИ ОТ ЧЕРНИЯ МИ СПИСЪК,

                Средна цена на имотите в извадката: 738 euro
                Средна цена на кв.м: 6.94 euro


                1 - 37 от общо 37 обяви - Дава под наем
                Резултат от Вашето търсене на:
                Вид имот: 3-СТАЕН,
                Местоположение: град София
                Под райони: ГЕО МИЛЕВ,
                Да не се показват обяви, докладвани за проблем, Без оферти на АГЕНЦИИ ОТ ЧЕРНИЯ МИ СПИСЪК,

                Средна цена на имотите в извадката: 627 euro
                Средна цена на кв.м: 6.52 euro.
                Добре, нека вземем твоите данни! Средна цена наем на кв. 6.52 euro. Средна цена на ап да кажем 3500 евра. Това прави 536 месеца = 44 год. Без данък 10%, без амортизация, без други разходи. Като сложиш и месеците без наематели, отива на 55 год.!!!!! Аз пак питам кой е тоя луд дет ще брои 350 000 евра суха пара, за да чака 1200 лв на месец, дет няма да му стигнат за 1 уикенд да кажем във Велинград??? Кой?
                Last edited by better; 02.09.2022, 16:28.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                  Безумие е, но ето виж отдават и дърпат цените надолу, а още не са излезнали новите, които сега се строят!
                  Има разбира се такива, но те ще отпаднат по естествен път.... Дефакто ще фалират, като им се наложи да направят ремонт. Нищо не дърпат надолу. Като излезе нов апарт се прав нов ремонт и обзавеждане. Няма как да се състезава с имот не ремонтиран десетилетия. Различни групи и разходи са.
                  Крайният резултат е че може да се получи в даден момент отдаване на необзаведени жилища както е на Запад и на стари коптори...
                  Но , отново виж картата надолу. Варна е трагедия за отдаване. Не може при около 5 пъти по-малко жители от София да има същият брой имоти за наем.... Просто няма никакво бъдеще/смисъл в това....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                    Брокере, скрий се някъде.
                    Страашно поскъпване на наемите имаме, няма що. Дотолкова са поскъпнали, че всяка една чистачка в Лидъл може да си позволи под наем 140 квадрата в Гоцето, хахахаха.

                    https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...xwr&f1=1&fe7=1
                    https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...xwr&f1=1&fe7=1

                    Знаеш ли, оказва се че действително София е с най-висока покупателна в цяла Европа, след като всеки прошляк може да си позволи голям апартамент под наем в хубав квартал. Такова нещо няма в никоя столица по света - толкова нищожна да е стойността на единица жилищна площ. Сега трябват само едни 60%-70% корекция на цените за покупка и всичко ще си дойде на мястото.
                    Жорка, спиш ли мама ?
                    https://www.youtube.com/watch?v=ffv2AlsxjQA

                    Така е има такива наеми, аз като брокер отдавам, и не знам а ти само гледаш , но знаеш ...ъхъ :-))))
                    Иначе си прав, че наемите спрямо Европа са супер ниски. Последният ми чужденец наемател е плащал точно 2 пъти на местният наем в градче на 50 км от столицата за по-малко площ. Тук е супер доволен - заплатата нето, оято получава тук е същата като в Западна Европа....
                    Та прав си отново . Ще има корекция на наемите. Дано не са 60-70% защото тогава ще се наложи да актуализирам и старите наеми... Много е да ги оставя така....:-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                      Да , такива са съотношенията. И затова ти написах, че е е безумие да се отдава на ниски наеми, защото дори наемателя да е съвестен нещата просто се износват и разхода за подмяна/ремонт после ще е над взетият наем и просто няма смисъл да се отдава.
                      И при тези разходи досегашният наемен ръст в София не е достатъчен да покрие тези разходи.... За Варна наемите са мъка
                      Безумие е, но ето виж отдават и дърпат цените надолу, а още не са излезнали новите, които сега се строят!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                        Няма и 1000 лв за 140 кв в гоцето????! Ап за поне 700 к не моеш да му вземеш 1000 лв? Тва е пълна катастрофа, ако е вярно!
                        Глупости, и двете обяви / едната 100%/ са в един известен блок на Барбуков без Акт 16 от 30 години и с по 2 собственика на апарт....:-) Това са непродаваеми имоти на каквато и да е цена, а наема е всичко което може да се вземе от такъв ''имот'' . Тва при положение, че другият собственик на имота не отиде да набие канчето на наемателя , че се е самонастанил:-)))
                        Евтини наеми има чат пат . Близък приятел отдаде на близък познат 80 квадрата панелка на последен етаж в Стрелбище наскоро за около 700 лева. Аз му се смях дълго време / най-малкият ми апарт е за повече/, ама той е ок щото е на познат и е без ремонт от много години / кухня на 50 години/ и така не му пука. Но това са частни случаи.
                        Няма как някой да похарчи примерно 50К / минимум/ за нов ремонт и обзавеждане и да ти го даде за 800-1000 лева. Трябва да е малоумен....
                        Last edited by pesimist4o na kvadrat; 02.09.2022, 16:23.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от fsck Разгледай мнение

                          Това просто не е вярно. Масово тристайните в Гето Милев, Изток, Изгрев и Дианабад вече са по 800-900 лева, като има и случаи (мизерни, наистина) за по 650-750. Допреди 2-3 години под 1000-1200 лева нямаше тристаен НИКЪДЕ в тези квартали. Нагоре е само прецакването на "инвеститорите".
                          Някой чул , друг видял. Сигурно има такива цифри както си написал макар и повечето да са брокерски кукички, ама то има и евтини панели на 8 муи етаж без асансьор в Бусманци без пари, но никой не ще да ги купува....
                          Иначе наемите са следните / както написах с около 25% ръст за година/. Като твоите цифри, ама в евро...Изглежда Гео Милев за наеми не е от желаните места за града., щото е доста под средното за града...интересно....

                          Резултат от Вашето търсене на:
                          Вид имот: 3-СТАЕН,
                          Местоположение: град София

                          Да не се показват обяви, докладвани за проблем, Без оферти на АГЕНЦИИ ОТ ЧЕРНИЯ МИ СПИСЪК,

                          Средна цена на имотите в извадката: 738 euro
                          Средна цена на кв.м: 6.94 euro


                          1 - 37 от общо 37 обяви - Дава под наем
                          Резултат от Вашето търсене на:
                          Вид имот: 3-СТАЕН,
                          Местоположение: град София
                          Под райони: ГЕО МИЛЕВ,
                          Да не се показват обяви, докладвани за проблем, Без оферти на АГЕНЦИИ ОТ ЧЕРНИЯ МИ СПИСЪК,

                          Средна цена на имотите в извадката: 627 euro
                          Средна цена на кв.м: 6.52 euro.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                            Че тя и инфлацията е толкоз. Един смесител грое от 200 лв е 300 лв. Един нагревател за лира от 180 лв е 270 лв. Где Илия на кирия?
                            Да , такива са съотношенията. И затова ти написах, че е е безумие да се отдава на ниски наеми, защото дори наемателя да е съвестен нещата просто се износват и разхода за подмяна/ремонт после ще е над взетият наем и просто няма смисъл да се отдава.
                            И при тези разходи досегашният наемен ръст в София не е достатъчен да покрие тези разходи.... За Варна наемите са мъка

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                              Нали преди точно това ти разправях, че наемите в София са супер ниски
                              И във Варна за така, даже предлагането е по-голямо (парадокс) и постоянно се увеличава.

                              Click image for larger version

Name:	vn.jpg
Views:	1
Size:	52.5 КБ
ID:	3961507


                              Click image for larger version

Name:	sf.jpg
Views:	1
Size:	49.5 КБ
ID:	3961508
                              Last edited by better; 02.09.2022, 15:08.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                                Няма и 1000 лв за 140 кв в гоцето????! Ап за поне 700 к не моеш да му вземеш 1000 лв? Тва е пълна катастрофа, ако е вярно!
                                Нали преди точно това ти разправях, че наемите в София са супер ниски

                                Коментар

                                Working...
                                X