IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

    За каква логика говориш при условие, че ти се губят причинно-следствените връзки?
    Ще видим до края на годината на кого се губят причинно - следствените връзки

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

      Хайде, ако обичаш да не ми хитрееш на дребно с въображаеми глупости за професията ми !
      И не, не съм икономист или брокер на НИ което не означава ,че не мога да мисля логично .
      Ясно ?!
      За каква логика говориш при условие, че ти се губят причинно-следствените връзки?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

        Аз виждам, че той е винаги една крачка напред и изпреварва събитията! Дай и ти своите прогнози, за да сравним?
        Тази година не очаквам корекция надолу на цените на НИ в България

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

          За сега НЕ познава и не виждам каква аудитория ще се ориентира по неговите желания които за жалост винаги до сега са погрешни
          Аз виждам, че той е винаги една крачка напред и изпреварва събитията! Дай и ти своите прогнози, за да сравним?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
            Хубаво е, че имаме сред нас брокери, специалисти по високата инфлация - да ни ориентират!

            Нищо лично, но твоите познания по икономика са сигурно колкото моите по урегулиране на парцел.
            Хайде, ако обичаш да не ми хитрееш на дребно с въображаеми глупости за професията ми !
            И не, не съм икономист или брокер на НИ което не означава ,че не мога да мисля логично .
            Ясно ?!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

              Аз го наблюдавам отскоро и виждам, че сега познава, за разлика на повечето от вас! Допълнително посочва и материали, които помагат на аудиторията да се ориентира в правотата му.
              За сега НЕ познава и не виждам каква аудитория ще се ориентира по неговите желания които за жалост винаги до сега са погрешни

              Коментар


              • Danone съкращава продуктовата гама заради намаленото търсене

                Компанията иска да намали разходите в резултат на високата инфлация

                https://www.capital.bg/biznes/kompan...wnlRvhjhjb2eoc

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
                  Имотът е единствения актив, който успява да съхрани стойността на парите във времето“, каза експертът.

                  https://www.plovdiv24.bg/novini/Bylg...roblem-1291065
                  Питай експерта да ти обясни че масово фирмите почват да свиват разходите си и за заплати и за социални придобивки и като цяло

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

                    Аз го наблюдавам отскоро и виждам, че сега познава, за разлика на повечето от вас! Допълнително посочва и материали, които помагат на аудиторията да се ориентира в правотата му.
                    Преди Ковид посочих датата на следващата криза,сега от къде да знам че Ковид ще е някакво гротескно шоу в което реално криза икономическа нямаше ,ами просто направиха борсов гуляй ,последната ми прогноза,казвам последна защото в началото на годината играх ва банк отново на база инфлацията и реакцията която очаквах от банките вече я има публикувана официално в Инвестор с името ми наред с изявленията на всичките брокери,всичките банки.строители и посредници -там накратко посочвам че обрат в пазара ще се случи след средата на тази 2022 година и за момента наблюдаваме такива признаци

                    Това ми е прогнозата в Инвестор

                    https://www.investor.bg/bylgariia/45...-balon-342286/

                    Пазарът на жилища е във фаза на балон

                    Николай Кавръков, читател на Investor.bg, коментиращ с потребителското име nkavrakov1982

                    Пазарът на жилища през 2021 г. бързо навлезе във фазата на еуфорията, движен от мощната кредитна експанзия на банките, екстремно ниското предлагане на жилища на пазара спрямо високото търсене и не на последно място страха от ускоряващата се инфлация, който доведе до ръстове на цените от 20% до 30%, особено на пазара в София.

                    Заради двуцифрените ръстове на цените в много кратък период, които вече значително задминаха ръста и на доходите, и на икономиката, категорично мога да кажа, че пазарът на жилища е във фаза на балон. Налице са всички фактори - агресивно ниски лихви по ипотеките, огромни проценти на поскъпване за няколко месеца, ниски наеми спрямо високи вноски по ипотечните заеми, изоставащи доходи, бясно строителство, мания при купувачите, които придобиват имот от страх „да не изпуснат влака“, наддаване за имоти в определени локации. Налице е пазар, откъснат напълно от фундамента си.

                    Основните фактори, които ще повлияят на пазара на жилища тази година, са рискът от стагнация в икономиката, породен от високата инфлация, водеща до ерозия в доходите на домакинствата и затруднения в изплащането на кредитите им, поемането на нови дългове и всички останали разходи за живот. Инфлацията ще бъде водещ фактор и нейното влияние ще продължи да формира жилищни цени, които пазарът няма да може да поеме, като налице е и риск от повишаващи се лихвени проценти от централните банки и в частност ЕЦБ в отговор на високата инфлация въпреки уверенията, че лихвите ще са ниски. Друг фактор са предприетите от БНБ мерки за ограничаване на кредитирането, изразяващи се в по-висок антицикличен буфер към кредитните рискови експозиции на банките.

                    Цените на жилищните имоти в момента вече са недостъпни в много голям процент от локациите на пазара и за относително голям процент от купувачите. Очаквам жилищния пазар да достигне точката на пречупване около средата на 2022 г. и след това цените да започват да падат, защото вече се намираме във фазата, в която централните банки не могат да поддържат прекалено ниски лихвите в условията на висок глобален инфлационен натиск

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение
                      “вкарахме” казваш …..
                      Ти не харчиш ли?


                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
                        Имотът е единствения актив, който успява да съхрани стойността на парите във времето“, каза експертът.

                        https://www.plovdiv24.bg/novini/Bylg...roblem-1291065
                        При предишната криза лихвите бяха над десет процента и цената на имотити 50% от сегашните нива .Сега с капана на ликвидност теглото ще е големо.Плюса е по-малко задръстване по Цариградско
                        Last edited by potentielle_energie; 22.06.2022, 15:55.

                        Коментар


                        • Имотът е единствения актив, който успява да съхрани стойността на парите във времето“, каза експертът.

                          https://www.plovdiv24.bg/novini/Bylg...roblem-1291065

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                            Чух в един форум че наесен щяло да има съкращения във аутсорс сектора ,дали е вярно ,някой знае ли ?
                            Започна вече. Криптокомпаниите директно изхвърлят на улицата стотици добре платени. Следват необанките.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение
                              ... с висока инфлация голямо ,а и въобще поевтиняване не очаквайте
                              Хубаво е, че имаме сред нас брокери, специалисти по високата инфлация - да ни ориентират!

                              Нищо лично, но твоите познания по икономика са сигурно колкото моите по урегулиране на парцел.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                                Ники, ако знаеш от колко години си обосновава и доказва тезите по този начин и все на дърво удря Не казвам, че някога няма да "познае", но това ще е по-скоро случайно отколкото системно. Истината е ,че тези които го слушаха от 2016-2017 г. до днес загубиха много пари досега както и той самия м/у другото, та много внимавайте С висока инфлация голямо ,а и въобще поевтиняване не очаквайте
                                Аз го наблюдавам отскоро и виждам, че сега познава, за разлика на повечето от вас! Допълнително посочва и материали, които помагат на аудиторията да се ориентира в правотата му.

                                Коментар

                                Working...
                                X