IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от potentielle_energie Разгледай мнение

    Пускам статията като теза ,че предлагането в момента е с приблизително такава себестойност като с довършителните работи трябва да е по две.Тази себестойност според мен ще изиграе ролята на дъмпинг за започващите строеж при сегашните стойности на материали и труд.
    Предлагането през 2019 г. е било приблизително такова и то само за материали !!! Себестойността на готовия продукт не е двойна ,а коренно различна от това което си пуснал дори и тогава ! Тезата, ти или не я разбирам или е грешна

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

      Аз, също не съм строителен предприемач, но мога да видя от кога е една статия, а тази която пусна е от 2019 г. От тогава цените се качиха много и това не е актуална информация !!!
      Няма как при покачващи се цени на строителните материали да се очаква спад на цените на строителната продукция ! Абсурд !!!
      Пускам статията като теза ,че предлагането в момента е с приблизително такава себестойност като с довършителните работи трябва да е по две.Тази себестойност според мен ще изиграе ролята на дъмпинг за започващите строеж при сегашните стойности на материали и труд.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

        Хахаха, е не, влизам сега във форума и попадам на това ,направо ще умра от смях и така от вчера хахаха
        Хора, имайте малко милост ! Перонци, вече не знам какво ще измислят, а нито лихви се качват, нито цени падат
        тройката ме накара да седна и да ровя в договорите за рождените дати на наемателите.
        препоръка е

        Коментар


        • Първоначално изпратено от troika Разгледай мнение

          Ратко, благодаря за оценката! Виждам подигравателния ти коментар, но не се сърдя, когато някой не е запознат с дадена тематика а коментира. Още повече от теб, ценя чувството ти за хумор и признавам стила ти.

          През последните 20 години съм наблюдавал от близо над десетина телци, 6 козирога, десетина водолеи и много други в по-малки количества. Имаше неща, които ми направиха впечатление, после се запознах за малко с астрологията, научиха ме на това-онова, всъщност не мога да кажа, че съм наясно с нея. Наблюдавах хората и стигнах до някакви изводи, в частност за това, кой как се отнася към имотите. Така по-добре разбирам какво ги движи и какви са мотивите им. Помага ми в живота. Може да обясни афинитета на българите към имотите. Както и да е, да не задълбаваме в темата, не виждам смисъл.
          закачката ми не е насочена към теб
          пишеш смислени неща, без да си многословен. и ценя мнението ти защото е индивидуално.
          желая ти всичко най-добро.

          сега, може ли накавръка и другите да кажат, кой каква зодия е.
          ето, аз примерно съм дева.
          препоръка е

          Коментар


          • Първоначално изпратено от potentielle_energie Разгледай мнение

            Не съм строителен предприемач ,за да разполагам с актуална информация.
            https://smr.sek-bg.com/
            Аз, също не съм строителен предприемач, но мога да видя от кога е една статия, а тази която пусна е от 2019 г. От тогава цените се качиха много и това не е актуална информация !!!
            Няма как при покачващи се цени на строителните материали да се очаква спад на цените на строителната продукция ! Абсурд !!!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

              Ама, това са цени от 2019 г. не видя ли от кога е ?!!!
              Не съм строителен предприемач ,за да разполагам с актуална информация.
              https://smr.sek-bg.com/

              Коментар


              • Първоначално изпратено от potentielle_energie Разгледай мнение

                Не съм правил аз разчетите и не прогнозирам цени.Пускам статията като теза ,че предлагането в момента е с приблизително такава себестойност като с довършителните работи трябва да е по две.Тази себестойност според мен ще изиграе ролята на дъмпинг за започващите строеж при сегашните стойности на материали и труд.
                Ама, това са цени от 2019 г. не видя ли от кога е ?!!!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                  Не знаех, че цените на труда и материалите от 2019, трябва да са актуални и днес. Тия разчети ти ли си ги правил?
                  Много грешки и грешни решения идват точно от такава информация. Не разбирам защо трябва да ни пуска цени от 2019 г. ?!!!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                    Не знаех, че цените на труда и материалите от 2019, трябва да са актуални и днес. Тия разчети ти ли си ги правил?
                    Не съм правил аз разчетите и не прогнозирам цени.Пускам статията като теза ,че предлагането в момента е с приблизително такава себестойност като с довършителните работи трябва да е по две.Тази себестойност според мен ще изиграе ролята на дъмпинг за започващите строеж при сегашните стойности на материали и труд.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от potentielle_energie Разгледай мнение
                      Предполагам знаеш какво е bull trap
                      https://www.stroiteli-bg.com/novini/...ili-650-lv-m2/
                      Не знаех, че цените на труда и материалите от 2019, трябва да са актуални и днес. Тия разчети ти ли си ги правил?
                      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
                        https://www.investor.bg/novini/130/a...ot-372-353361/

                        Чудя се тази новина дали има нещо общо с бъдещите производствени цени на имотите. Хайде помагайте и кажете с колко ще паднат имотните цени.
                        Предполагам знаеш какво е bull trap
                        https://www.stroiteli-bg.com/novini/...ili-650-lv-m2/

                        Коментар


                        • https://www.investor.bg/novini/130/a...ot-372-353361/

                          Чудя се тази новина дали има нещо общо с бъдещите производствени цени на имотите. Хайде помагайте и кажете с колко ще паднат имотните цени.
                          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                            Ох, поолекна ми. На един хал сме и двамата. И си признай, че след ремонта ще продадеш къщата на някой перонец с голям дискаунт и на загуба, защото имотите са си бреме.
                            Хахаха, направо ще им я засиля на двойна цена А, ако знаеш с какъв дискаунт ще им продавам апартаментите в Изток, барабар с наемателите и наем от 1200 € ще скачат до небесата от кеф хахаха
                            Ама ,как може да има толкова наивен народ направо не знам

                            Коментар


                            • Създавате своето патио, за да повишите нивото си на комфорт. Затова го направете такова, че да се чувствате в него на своето място.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                                Не е ама е истина. Знаеш ли какви пари ми отиват сега само за освежаване и преоборудване на новата къща ? Отгоре на всичко реших да и увелича малко терасата на партерното ниво и ми отрязаха главата до коленете , майсторите не се шегуват с инфлацията
                                Ох, поолекна ми. На един хал сме и двамата. И си признай, че след ремонта ще продадеш къщата на някой перонец с голям дискаунт и на загуба, защото имотите са си бреме.
                                Last edited by bulgarian lev; 02.06.2022, 14:47.
                                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                                Коментар

                                Working...
                                X