IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

    Някои не ползват ПОС-терминали, за да не минават парите по банков път и/или да не плащат допълнителни такси за използването на такива терминали. Вероятно в един момент пазарът ще ги принуди да осигурят и такава възможност за плащане.
    Върхът беше преди около месец и нещо на една бензиностанция на ЕКО. Напълних резервоара догоре, отидах да плащам и хоп една кака с просташки облик ми казва че нямат ПОС терминал. Ама и никъде не пише. Казах и, ок, аз си тръгвам, ето ти име и лични данни щв мина след два дена да си платя. Бързах и пътувах към Варна. Тръгнах си без проблем. После минах да платя, вече имаха...баси и смеха.
    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

      Да, прав си. Неам и време да ги анализирам. Ясни са ми кат бел ден.
      А, нямаха постерминал например. Само кешовица признават. Аз видя ли такива и ми се отщява да говоря с тях. Години наред в чужбина и наема си плащах с карта. Тука треа да им носиш шума - и да сметаш днеска колко шума ще ти трябва.
      Някои не ползват ПОС-терминали, за да не минават парите по банков път и/или да не плащат допълнителни такси за използването на такива терминали. Вероятно в един момент пазарът ще ги принуди да осигурят и такава възможност за плащане.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

        Едно е да имат сметка, но да искат да им платиш кеш, друго е да нямат сметка, както го беше написал.
        Да, прав си. Неам и време да ги анализирам. Ясни са ми кат бел ден.
        А, нямаха постерминал например. Само кешовица признават. Аз видя ли такива и ми се отщява да говоря с тях. Години наред в чужбина и наема си плащах с карта. Тука треа да им носиш шума - и да сметаш днеска колко шума ще ти трябва.
        Last edited by bulgarian lev; 27.12.2022, 15:29.
        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

          Имаха, но не щат пари да постъпват там щото ще им го вземат на момента. Казвам го образно, управителя и жена му мачкат калпака, дадоха ми фактура без проблем, но парите си обратно взех кеш. Е, не е някакъв лукс ресторант, там е ясно, имат всичко, но не всички са такива. И когато избираха къде да си правят партито, аз го оставих те да го правят, нямам време пък и предпочитания да се занимавам с това са избрали където е могло и имат места. Тези неща се вършат предварително и навреме.
          Едно е да имат сметка, но да искат да им платиш кеш, друго е да нямат сметка, както го беше написал.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

            ЗАД ДаллБог са си мутри ,ама като мутри.
            Не забравяй че имам доста информация от Комисията по Финансов надзор и за тях включително по линия на проверки,и всякакви други нещица .Ти това го знаеш прекрасно,колкот до другите неща ,ще ти купят всичко защото им трябваш,но това не променя фактите .
            Иначе Тихомирчо е умен спор няма .
            Така е. Но ако се разровиш дори и в държавния сектор, не само в Сф, там са ултрамутри ще видиш колко си прав.
            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

              Ще ме извиняваш, но пишеш някакви фантасмагории. Масово ресторантите нямали булстат... Това вече не може да стане и в най-затънтеното село. Ще работиш един месец, втори месец, и на третия месец вече някой ще те е наклеветил, че развиваш нелегална търговска дейност.
              Колкото до до ресторантите без сметки, няма нормален ресторант без банкова сметка. Просто не може да функционира нормално без такава. Сега... ако на някакви квартални кръчми им викате ресторанти, това е друга тема.
              Имаха, но не щат пари да постъпват там щото ще им го вземат на момента. Казвам го образно, управителя и жена му мачкат калпака, дадоха ми фактура без проблем, но парите си обратно взех кеш. Е, не е някакъв лукс ресторант, там е ясно, имат всичко, но не всички са такива. И когато избираха къде да си правят партито, аз го оставих те да го правят, нямам време пък и предпочитания да се занимавам с това са избрали където е могло и имат места. Тези неща се вършат предварително и навреме.
              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

              Коментар


              • Вижте кой каква заплата взима по области и браншове

                https://trud.bg/%D0%B2%D0%B8%D0%B6%D...E%D0%B2%D0%B5/

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                  Не е вярно. Далл Бог са като всички останали застрахователи, знаеш. Аз при тях нямам застраховка. Но дохода ми е на светло, по банков път, осигуровки на макс осигурителен доход. Квото съм им поискал са ми купили. Подсигурил съм и купил апаратура и консумативи за над 2 млн лева. За мен това е важно. Никой не ми се меси в работата, а и не би могъл. Това са мутри отдавна на светло, още в зората на Демокрацията стартираха с бизнеса и фармацията. Виж днес къде са. Най-добра пазарна капитализация за тази година имат те. Но пак казвам, слабо ме брига, аз си гледам моите цифри и осигуровки да са на светло. А и имам двоен Софийски доход. Но не на ватман или шофер.
                  ЗАД ДаллБог са си мутри ,ама като мутри.
                  Не забравяй че имам доста информация от Комисията по Финансов надзор и за тях включително по линия на проверки,и всякакви други нещица .Ти това го знаеш прекрасно,колкот до другите неща ,ще ти купят всичко защото им трябваш,но това не променя фактите .
                  Иначе Тихомирчо е умен спор няма .

                  Коментар


                  • През 2022 г. наблюдавахме много засилено търсене на жилища тип „ново строителство“, предлагането продължи да е по-малко от търсенето, а средните цени в големите градове се повишиха с близо 20%, съобщи председателят на НАСП. По-интересно е какво се случва в края на годината – запитванията и огледите се увеличават с 18%, но броят на сключените сделки намалява с 12%, добави той.

                    Най-големият риск за строителните предприемачи през 2023 г. е да няма клиенти, каза още Георги Шопов. Жилищата винаги ще се търсят и ще бъдат необходими, но вторият сценарий е нашият продукт да стане толкова скъп, че населението да не може да си го позволи. И нас ни е страх да не попаднем в този сценарий при тези инфлационни процеси и това обедняване на населението.

                    https://www.bloombergtv.bg/a/43-imot...arii-za-2023-g

                    Това ще го проверим скоро през агенцията по вписвания дали броя на сделките пада само с 12%, защото спада в София беше 15% през Q3 2022
                    Click image for larger version

Name:	Capture.JPG
Views:	1
Size:	69.8 КБ
ID:	4004893

                    Last edited by unimog; 27.12.2022, 15:14.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                      При мутрите е така ,особено ЗАД Далл Бог,който ти плаща заплатата са факири при финансовите манипулации.
                      Виж колко години минаха ,избяга от България по мутренските времена ,върна се и пак при мутрите .
                      Не е вярно. Далл Бог са като всички останали застрахователи, знаеш. Аз при тях нямам застраховка. Но дохода ми е на светло, по банков път, осигуровки на макс осигурителен доход. Квото съм им поискал са ми купили. Подсигурил съм и купил апаратура и консумативи за над 2 млн лева. За мен това е важно. Никой не ми се меси в работата, а и не би могъл. Това са мутри отдавна на светло, още в зората на Демокрацията стартираха с бизнеса и фармацията. Виж днес къде са. Най-добра пазарна капитализация за тази година имат те. Но пак казвам, слабо ме брига, аз си гледам моите цифри и осигуровки да са на светло. А и имам двоен Софийски доход. Но не на ватман или шофер.
                      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                        Това им пиша и аз доста често. Сивия сектор е огромен. И изкривена статистика на 90%.
                        Сега за Коледа големия работодател - баш мажоритарния собственик на Търговска лига и Чайкафарма реши да плати коледните банкети и партита. Едва успях да получа парите и да ги раздам на колегите по фактура. Ресторантите на тъмно. Масово. Не притежават Булстад или ако притежават не поддържат банкови сметки да им преведат кинтите. Взех фактура и успях кеш да ги получа, но защото съм аз та ми удовлетвориха условието. Инак можеха да откажат.
                        Ще ме извиняваш, но пишеш някакви фантасмагории. Масово ресторантите нямали булстат... Това вече не може да стане и в най-затънтеното село. Ще работиш един месец, втори месец, и на третия месец вече някой ще те е наклеветил, че развиваш нелегална търговска дейност.
                        Колкото до до ресторантите без сметки, няма нормален ресторант без банкова сметка. Просто не може да функционира нормално без такава. Сега... ако на някакви квартални кръчми им викате ресторанти, това е друга тема.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
                          Аве друго си е да си пиеш кафенцето сутрин,излеганал се на дивана, гледайки копитото от своя си дом, жалко само че няма грам сняг.
                          [ATTACH=CONFIG]n4004846[/ATTACH]
                          Това е на Планекс сградата.В нея си купил
                          Дизайна със зеленото и окачената фасада е само тяхна в района друга такава няма и не е ппатроена в такива цветове.
                          Last edited by nkavrakov1982; 27.12.2022, 14:35.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                            Вместо да сравняваш София с Прага ... ако трябва да бъдем реалисти по-скоро сравнявай с Анкара въпреки, че не можем да им стъпим на малкия пръст по развитие на индустрия, инфраструктура, че и демогарфия на турчулята. Анкара обаче много повече прилича на София в частта строене без много мисъл. Добре, че сега русите ги атакуват за имоти, че им живна малко пазара, но нас даже и не ни атакуват, а напротив - ослушват се кое как могат да продадат без да ги оберат техни и наши измекяри. Само трудното и скъпо пътуване и възможността за измама ги спират в момента да разкешат значителна част от имотите си по черноморието. Едно посещение на тези имоти за семейство струва няколко хиляди евро през Турция. Средна чиновническа класа и под средна, които купуваха у нас в момента трудно могат да си позволят подобен лукс, а тези, които налитат на Турция са с идеята да се спасяват от русия и са с по-големи възможности.

                            Прага е в челната петица/десетка по красиви европейски градове. В централна Европа е. Населението по манталитет е по-близко до германци от ориенталци и тн и тн... и не се строи като невидели... ама вие се сравнявайте щом ви кара да се чуствате по-добре... малко автопсихотерапия.
                            Баш в Прага руснаците също са стъпили здраво.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                              Това им пиша и аз доста често. Сивия сектор е огромен. И изкривена статистика на 90%.
                              Сега за Коледа големия работодател - баш мажоритарния собственик на Търговска лига и Чайкафарма реши да плати коледните банкети и партита. Едва успях да получа парите и да ги раздам на колегите по фактура. Ресторантите на тъмно. Масово. Не притежават Булстад или ако притежават не поддържат банкови сметки да им преведат кинтите. Взех фактура и успях кеш да ги получа, но защото съм аз та ми удовлетвориха условието. Инак можеха да откажат.
                              При мутрите е така ,особено ЗАД Далл Бог,който ти плаща заплатата са факири при финансовите манипулации.
                              Виж колко години минаха ,избяга от България по мутренските времена ,върна се и пак при мутрите .

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                                Това им пиша и аз доста често. Сивия сектор е огромен. И изкривена статистика на 90%.
                                Сега за Коледа големия работодател - баш мажоритарния собственик на Търговска лига и Чайкафарма реши да плати коледните банкети и партита. Едва успях да получа парите и да ги раздам на колегите по фактура. Ресторантите на тъмно. Масово. Не притежават Булстад или ако притежават не поддържат банкови сметки да им преведат кинтите. Взех фактура и успях кеш да ги получа, но защото съм аз та ми удовлетвориха условието. Инак можеха да откажат.
                                В случай, че София се увеличава скрито, ще забележите по магазини, молове, светещи прозорци. А тя расте само в Орландовци в посока ТЕЦа, ако ми хващате вятъра.

                                Коментар

                                Working...
                                X