IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

    Не видяхте ли, че е намален наема от 2к на 1к за няколко месеца. Пародия
    Кво да па прави човека? Брокера му казал: "400 000 евра парЕ ли са (+ инфлация е, + още стандарни лакърдии), купи го! Аконе го купиш, днес имам още 1 оглед, от бая намазан - крипомЕльонер от Нексо , не си знае койновете и със сигурност ще го купи. ! Купувай го, имам готов наемател на 2000 евра, звъни тел (брокито вика "еееей наемателя, некъФ голЕма раб от посолството" )., избиваш го за 20 год.
    Last edited by better; 15.01.2023, 15:46.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
      mathematician Системите за топла вода пак ли са по-същата процедура като панелите, имаш ли представа?
      Никаква идея нямам. Тея дето са накичени силно ме съмнява да имат разрешителни някакви от общината, а и съгласие на съседи. Все пак те са 1 панел 1.20 х 1.20 примерно.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

        летото може ли да пущи подовото на студено
        слагаш и едно конвекторче в хамбара. Иначе и студено на пода може, ма ще ти е студено на копитцата. Сложи си по добре рекуператор - атреа еази са евтини и хубави. Имаш височина, ще скриеш въздуховодите в скритото осветление. Аз на 260 съм го направил
        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

          Не видяхте ли, че е намален наема от 2к на 1к за няколко месеца. Пародия
          Видях, но 2000 € там няма кой да даде, явно го е ценообразувал човек, който нищо не разбира от отдаване под наем. Така някой може да поиска и 4000 € и ефекта ще е същия. В стара сграда колкото и добър да е ремонта няма кой да го наеме за тези пари пък и на булеварда. Обаче ако апартамента е наследство от баба цената му е супер на 1000 €

          Коментар


          • mathematician Системите за топла вода пак ли са по-същата процедура като панелите, имаш ли представа?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

              Апартамента се намира на булеварда в стара сграда и ако не е купуван сега цената на наема му е ОК. Не знам как е с паркирането ,но ако няма двор ще е много трудна работа точно там, иначе не е на лоошо място, намира се с/у офисите на моб. оператори ако се сещате
              Не видяхте ли, че е намален наема от 2к на 1к за няколко месеца. Пародия

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                Гледам по панелките ги монтират без да питат. Тея дето живеят на 8-мия етаж съм виждал батерии за топла вода монтирани и то на доста места.

                А оня ден видях на един южен калкан монтирана някаква такава система - по-скоро за вода беше, а не панел за ток. Отдалече не можах да преценя. Предполагам, човека отвътре си го беше цъкнал без разрешение.

                Иначе на покрива ще е малко сложно с комшиите. Ще искат и те да участва в далавера, но ако може да не плащат, щото първоначалната инвестиция много скъпа разбираш ли.
                Забелязано във Варна, в района на жп гарата.

                Коментар


                • https://m.imot.bg/details/1j165045691390723

                  Песимисте, гледай Бусманци какво предлага. Бах мама му! За къща искат 550 000 евра заобиколена от индустрията и маслиновия тен на кожата

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

                    И още един детайл - този апартамент не е отдаван никога. И може да си постои известно време така и след намалението.
                    Апартамента се намира на булеварда в стара сграда и ако не е купуван сега цената на наема му е ОК. Не знам как е с паркирането ,но ако няма двор ще е много трудна работа точно там, иначе не е на лоошо място, намира се с/у офисите на моб. оператори ако се сещате

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                      Тез подови под прозорците не са ок, защото пречат на пердетата, в СФ се наложи да ги местя на друго място, иначе според спецовете е най-добре да са подови, но ако са под прозорците е кофти за пердетата и трябва да се преместят встрани.
                      В панелките като са навсякъде радиатори на нищо не пречат.

                      Тея под прозорците могат да духат и напред към стаята - отпред отдолу имат клапи дето се отварят, не само нагоре. Перферата на Дайкин де, за другите не знам.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
                        Как стои въпросът с монтирането на соларни панели на покрива (обща част) за лични нужди 3-5 KW? Предполагам трябва да се иска разрешение от вс собственици и 50+% трябва да са съгласни, или?
                        Гледам по панелките ги монтират без да питат. Тея дето живеят на 8-мия етаж съм виждал батерии за топла вода монтирани и то на доста места.

                        А оня ден видях на един южен калкан монтирана някаква такава система - по-скоро за вода беше, а не панел за ток. Отдалече не можах да преценя. Предполагам, човека отвътре си го беше цъкнал без разрешение.

                        Иначе на покрива ще е малко сложно с комшиите. Ще искат и те да участва в далавера, но ако може да не плащат, щото първоначалната инвестиция много скъпа разбираш ли.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mathematician Разгледай мнение

                          Не знам дали ще охлажда достатъчно. По подовото тече вода. А и системите са различни.


                          Аз ще слагам Дайкин Алтерма с бойлер за подово и топла вода, която система може само да загрява, но няма за охлаждане. Съответно там циркулира вода. И ще комбинирам пак с Дайкин мултипсплит системи, но вътрешните тела не климатици горе, а под прозорците - Перфера мисля, че се казваха. Там вече тече газ фреон ли кво ли, но не е вода. Те стават за охлаждане и затопляне. Докато подовото дигне температура може да ползваш другото да духа и да затопли по-бързо. Подовото е доста инертно, докато климатиците са по-бързи в затопляне и охлаждане, но па духат. С други думи ще давам пари за на вятъра, ама поне ще стане убаво. Дано само подовото не аварира в следващите 20 години, че не ми се кърти и не ми се правят ремонти.

                          Най-евтиния и според мен най-практичен вариант за отопление си е радиатори под прозорците и после каквото искаш слагаш - пелети, газ, термопомпа. Обаче не става за охлаждане.

                          Иначе в момента лятото климатиците ги ползвам не повече от 20-30 дена в най-големите жеги за охлаждане и то само през деня. На климатици не спя и да е жега, предпочитам да отворя прозореца и да се потя отколкото да ми духа климатик и сутринта да се събудя схванат.

                          Така че ако може да преживееш без охлаждане радиаторите са си класика, хем евтино, хем трудно аварира и да аварира лесно се оправя.
                          Тез подови тела под прозорците не са ок, защото пречат на пердетата, в СФ се наложи да ги местя на друго място, иначе според спецовете е най-добре да са подови, но ако са под прозорците е кофти за пердетата и трябва да се преместят встрани.
                          Last edited by better; 15.01.2023, 15:16.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                            192 квадрата с наем 1700. Наема си го избивам ако вложа 408k в унгарските ДЦК на 5% лихва. Значи цената на този имот трябва да е около 2000 Евро/кв.м. за да са идентични двете инвеститионни алтернативи.

                            Значи сме прави - около 50% спад са абсолютно в реда на нещата.
                            И още един детайл - този апартамент не е отдаван никога. И може да си постои известно време така и след намалението.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                              летото може ли да пущи подовото на студено
                              Не знам дали ще охлажда достатъчно. По подовото тече вода. А и системите са различни.


                              Аз ще слагам Дайкин Алтерма с бойлер за подово и топла вода, която система може само да загрява, но няма за охлаждане. Съответно там циркулира вода. И ще комбинирам пак с Дайкин мултипсплит системи, но вътрешните тела не климатици горе, а под прозорците - Перфера мисля, че се казваха. Там вече тече газ фреон ли кво ли, но не е вода. Те стават за охлаждане и затопляне. Докато подовото дигне температура може да ползваш другото да духа и да затопли по-бързо. Подовото е доста инертно, докато климатиците са по-бързи в затопляне и охлаждане, но па духат. С други думи ще давам пари за на вятъра, ама поне ще стане убаво. Дано само подовото не аварира в следващите 20 години, че не ми се кърти и не ми се правят ремонти.

                              Най-евтиния и според мен най-практичен вариант за отопление си е радиатори под прозорците и после каквото искаш слагаш - пелети, газ, термопомпа. Обаче не става за охлаждане.

                              Иначе в момента лятото климатиците ги ползвам не повече от 20-30 дена в най-големите жеги за охлаждане и то само през деня. На климатици не спя и да е жега, предпочитам да отворя прозореца и да се потя отколкото да ми духа климатик и сутринта да се събудя схванат.

                              Така че ако може да преживееш без охлаждане радиаторите са си класика, хем евтино, хем трудно аварира и да аварира лесно се оправя.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
                                Как стои въпросът с монтирането на соларни панели на покрива (обща част) за лични нужди 3-5 KW? Предполагам трябва да се иска разрешение от вс собственици и 50+% трябва да са съгласни, или?
                                зарежи
                                все ще излезе някой, който ще реши, че заради твоите панели покрива ще протече или ще ти завиди за евтината енергия...
                                накрая от разправии ще ти излезе през носа
                                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                                Коментар

                                Working...
                                X