IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

    По скоро добър старт на новата 2023 година .
    Трябва да си много деградирал/прост за да наречеш това добро за когото и да е.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от demertsel123 Разгледай мнение
      https://fakti.bg/imoti/743900-razpro...ti-na-dlajnici
      3 Януари, 2023 11:27

      "Частните съдебни изпълнители в област Велико Търново обявиха за продажба в началото на годината 36 имота на длъжници"

      "Заради просрочени ипотеки за продажба са обявени малки апартаменти, ателиета и парцели с къщи по селата."

      Случаеност??
      По скоро добър старт на новата 2023 година .

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

        Щом искаш ЕС, ще трябва да се примиряваш с гореописаните тенденции. Такъв им е моделът и очевидно работи, след като са толкова напред. Няма как само ЕС да дава пари на България, които да се крадат и набиват в имоти. Аз затова повтарям, че БГ имаше някакви шансове след 2007 да обърне демографските тенденции и да стане нормална държава. Безвъзвратно изгубени шансове. Ние изобщо не бяхме готови да влезем в ЕС. Това членство изисква дисциплина, каквато в БГ няма. Гарантирам ти, че ако влизахме сега, против щяха да гласуват не само австрийци и холандци. На всички им е писнало от нас и никой не иска с неговите данъци да се финансират имотите в Гоцето на някой крадец.

        А за емигрантите - много хора се опитаха, дойдоха си, видяха си че не се живее в тази клоака и се върнаха обратно. По-добре живот в страна с Мапуко и Бамбуко за съседи, но със закони и демокрация, отколкото живот в обезлюдена и раграбена държава. Защо според теб хората не се връщат масово в БГ, след като е такава хубост и след като сме задминали Южна Европа (според теб, според мен тотална глупост)? Явно масата не мисли като теб. Защо си мислиш, че ти си най-умният? Аз примерно бих предпочел Германия пред София само заради дюнерите - в София няма нито един дюнер като хората, а аз ям дюнери на корем. Нещо против? Ако си мислиш, че средностатистическият бял българин е по-качествена стока от Мехмед, много бъркаш. Не може да категоризираш хората по този начин - не само, че е расистко и неприемливо (особено щом си с претенции на европеец), а и защото е просто невярно. Люлин за мен например е по-голямо гето и от най-мръсното мюнхенско гето, нищо че няма много черни в Люлин, а средностатистическият жител на София е по-голям мизерник от средностатистическия черен емигрант в Германия.
        Не е вярно,че не се завръщат хора в България. Аз лично познавам поне 10 семейства, които се завърнаха след 20-25 години в чужбина.
        А защо не се връщат повече-ами защото разликата в заплащането е огромна. При средна нетна заплата 700 евро в България и 2800 евро във Великобритания, то при 4 ПЪТИ разлика в заплащането е ясно защо не се връщат. Освен това повечето емигранти са се устроили ,а на 45-50 години да започнеш всичко отначало не е лесно.Но за сметка на това в последните години намаля емиграцията. Емигрират основно цигани(което е положително явление).
        А проблемът с негрите,арабите,афганистанците и други такива е,че са мързеливи и висят на социални помощи и имат много високи нива на престъпност. В българските градове можеш спокойно да се разхождаш ,за разлика от много западноевропейски. И лошото, че Бонго от Конго и Ахмед от Афганистан стават все повече. И принасят начина си на живот в Европа.
        И може да не е политкоректно да се каже истината, ама не съм чул някой да има против в Европа да се заселят японци.Които са от друга раса.Що няма"расизъм"към японците или корейците?
        Last edited by Vergil1975; 03.01.2023, 13:17.

        Коментар


        • https://fakti.bg/imoti/743900-razpro...ti-na-dlajnici
          3 Януари, 2023 11:27

          "Частните съдебни изпълнители в област Велико Търново обявиха за продажба в началото на годината 36 имота на длъжници"

          "Заради просрочени ипотеки за продажба са обявени малки апартаменти, ателиета и парцели с къщи по селата."

          Случаеност??

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

            Ако имаш предвид, че е по-елитно да плащаш наем на хер Шваб от у нас може, но на практика нещата седят по следният начин. В Германя, Скандинавиетои въобще Северна Европа и сега е ''по-изгодно'' за наши хора да живеят защото се завират в тотал коптори на майната си от голям град за тънък наем, разходите са свити на минимум / никой не ходи на кръчма или на кино или на курс или на театър или на концерт или на нищо.... работа - Алди- дома / В този случай като са двама работещи почти сигурно пестят повече от тпва което би било в София. И там могат да си го позволят защото никой не ги гледа и познава и знае как живеят. Въпросът е че тази разлика намалява сериозно през последните 25 години. София става все по-съпоставима / и вече ИЗПРЕВАРИЛА Южна Европа/. Няма да изпревари Северна обаче никога и идва въпроса струва ли си ? Ако е пъти разликата сигурно, а ако е 10-20-30% ?
            Я да видим с примери от реалният живот как е ? В Украйна на войната украинците пращат на първа линия БЪЛГАРИ и други малцинства, а Руснаците мюзлита и други Азиатски малцинства. В Испания по време на първият вариант на Ковид НЯМАШЕ МЯСТО в болниците за БЪЛГАРИ. В Лондон или Мюних нашите хора понеже са ПОД средното ниво на доходи могат да си позволят да наемат жилище само в негърско-арабско гето / като взимаш 1600 евро на месец не можеш да наемеш апарт на добро място за 2500 / От тук ти имаш дъщери та ще го напиша меко - искаш ли като са на 15 години да станеш дядо на внучета с име Амед и Курумба ? Знаеш ли, че училищата там са районирани - където живееш там учиш / поради това 1 форумен герой живеещ в Мюнхен си даваше неговият апарт под наем в гетото и живееше той под наем на по-добро място/. А каква е средата в училище със забулената Фатима и надареният в долната немозъчна глава Обатаме ? И като за бонус с училищна мултикулти промивка под формата на дъгата ?
            Познати от Радомирско ИЗБЯГАХА като в криминален филм от Норвегия през Швеция с децата си защото съсед се оплакал на социалните, че децата им са много шумни и дошли да ги ''проверяват'' с полиция...социалните....Не знам как се казва точно но брата на жената на брат ми живееше в Норвегия от 10+ години бачкатор , но добре изкарва. Жена му и децата СА СИ ТУК ! Виждаше ги 2-3 седмици на година.... От лятото се прибра у нас....
            В Европа Българите и след 5 поколения ще са чужденци и все ще дойде момент в който това ще бъде усетено жестоко. Така че за малко по-нисък жизнен стандарт не си струва упражнението. Когато разликата беше пъти ги разбирам хората, но отдавна не е така....
            Щом искаш ЕС, ще трябва да се примиряваш с гореописаните тенденции. Такъв им е моделът и очевидно работи, след като са толкова напред. Няма как само ЕС да дава пари на България, които да се крадат и набиват в имоти. Аз затова повтарям, че БГ имаше някакви шансове след 2007 да обърне демографските тенденции и да стане нормална държава. Безвъзвратно изгубени шансове. Ние изобщо не бяхме готови да влезем в ЕС. Това членство изисква дисциплина, каквато в БГ няма. Гарантирам ти, че ако влизахме сега, против щяха да гласуват не само австрийци и холандци. На всички им е писнало от нас и никой не иска с неговите данъци да се финансират имотите в Гоцето на някой крадец.

            А за емигрантите - много хора се опитаха, дойдоха си, видяха си че не се живее в тази клоака и се върнаха обратно. По-добре живот в страна с Мапуко и Бамбуко за съседи, но със закони и демокрация, отколкото живот в обезлюдена и раграбена държава. Защо според теб хората не се връщат масово в БГ, след като е такава хубост и след като сме задминали Южна Европа (според теб, според мен тотална глупост)? Явно масата не мисли като теб. Защо си мислиш, че ти си най-умният? Аз примерно бих предпочел Германия пред София само заради дюнерите - в София няма нито един дюнер като хората, а аз ям дюнери на корем. Нещо против? Ако си мислиш, че средностатистическият бял българин е по-качествена стока от Мехмед, много бъркаш. Не може да категоризираш хората по този начин - не само, че е расистко и неприемливо (особено щом си с претенции на европеец), а и защото е просто невярно. Люлин за мен например е по-голямо гето и от най-мръсното мюнхенско гето, нищо че няма много черни в Люлин, а средностатистическият жител на София е по-голям мизерник от средностатистическия черен емигрант в Германия.
            Last edited by ejonny2376; 03.01.2023, 12:57.

            Коментар


            • https://www.dnes.bg/stranata/2023/01...i-lihvi.555783

              Хампарцумян: Новите кредити ще са с по-високи лихви
              Той не вижда ентусиазъм за Еврозоната сред властта

              Прочети още на: https://www.dnes.bg/stranata/2023/01...i-lihvi.555783


              За новите кредити със сигурност ще има по-високи лихви. За старите зависи какво пише в договора. Ако има фиксиран лихвен процент няма, но ако не е такъв, може да се промени. Фиксираната лихва е 6,5-7%, винаги е по-скъпа и в Америка е 30-годишна. Ако се чувствате уверени и имате сигурни растящи доходи, може да се изтегли кредит. Преди около 15 години лихвите по кредитите бяха двуцифрени, а после нивата паднаха", припомни той.

              Според него може да се очакват ипотечни кредити с до 5% лихва. "Ако не сте си взели кредита на ръба на възможностите, винаги е възможно да пренастроите разходите си. Ако сте взели ипотека с цел инвестиция, една по-висока лихва може да не подейства добре. Банките ще охладят пазара, защото имат 3-годишна макроикономическа прогноза. Те ще балансират ликвидността", обясни Хампарцумян.

              Той не вижда ентусиазъм за Еврозоната сред властта. "Бих очаквал по-мотивирано поведение от политиците, каквото е на БНБ и МФ. Все още има вариант да покрием критериите", потвърди той.



              Коментар


              • https://www.youtube.com/watch?v=-sSwnfFvB_0

                Ха ха ха

                Ох,

                Искам Ратко да гледа тоя клип .

                Деян Василев ,председател на асоциацията на кредитните посредници в България :

                Имахме сладки години имахме ,не знам как да го кажа да не разваля съвсем празничното настроение ,очакват ни по-високи лихви ...


                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  Да в тези страни е по-добре. Всъщност любимата ми е НЗ. Тя е единственото място за което съм обмислял емиграция на младини, но никакви стъпки не съм правил....Отказах се като видях цените на имотите, наемите и заплатите. Прецених че ще ми е сложно да си купя в голям град и зарязах идеята....
                  Там има други проблеми и РАЗХОДИ. Нещата не са 5000 към 1000 , но крайният резултат финансово и интрегационно е по-добър от този в Европа. Там децата им няма да са чужденци, което е съществена разлика.
                  Обаче в НЗ излезе наяве един друг проблем по време на пандемията. Проблемът със личната свобода...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                    +10

                    даже не му прочетох целия локум на песимиста

                    истината е, че за съжаление потокът е от нас към развития свят
                    също така много деца от относително заможни семейства с много имоти заминават да следват и остават там ако, че тук имат тули... това също не бива да се пропуска.

                    тук вместо да трупаме тухли може да се замислим как да направим държавата си по-добро място за поколенията след нас
                    Хайде прочети го и кажи кое си измислям ? От колегата още чакам списък с това дето съм го измислил....
                    Все още ли не си разбрал, че България има положителна миграция в последните 2-3 години ?
                    Искаш ли още 1 измислица ? Имам Испанец наемател в Гоцето....400 евро наем тънко. В Испания е живял в Мадрид - т.е. на 40 км от него 650 евро наем за 30 квадрата и 1400 евро заплата , всеки ден път, разходи и на края на месеца е на НУЛА.
                    По втората част, ако ние не трупаме тули , някой друг ли да ги трупа и децата и внуците ми да му плащат наем ли ?
                    Last edited by pesimist4o na kvadrat; 03.01.2023, 12:46.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение

                      По принцип си прав (с тая разлика, че в САЩ ,Канада и Австралия нещата не са като в Западна Европа).Но именно високите цени на имотите в София са една от причините много хора да емигрират. Щото така или иначе ще живеят под наем и предпочитат да получават по 5000 евро месечно семеен доход в Западна Европа, отколкото 1800 евро в София. Плюс високите социални помощи за деца.
                      Друго щеше да е ако имотите в София бяха по-достъпни.Тогава доста хора биха се примирили с по-ниските доходи ако могат да имат собствен дом.
                      Да в тези страни е по-добре. Всъщност любимата ми е НЗ. Тя е единственото място за което съм обмислял емиграция на младини, но никакви стъпки не съм правил....Отказах се като видях цените на имотите, наемите и заплатите. Прецених че ще ми е сложно да си купя в голям град и зарязах идеята....
                      Там има други проблеми и РАЗХОДИ. Нещата не са 5000 към 1000 , но крайният резултат финансово и интрегационно е по-добър от този в Европа. Там децата им няма да са чужденци, което е съществена разлика.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

                        Измисляте си врели-некипели за живота е чужбина. Да ви чете някой българин от Лондон или Мюнхен и да ви се смее. И защото не си струва, последните 20 години емигрираха 3-4 млн, как пък не разбраха какво благоденствие ги чака под наем в София? Не, чакайте малко - те избягаха под наем в чужбина вместо да живеят в собствен апартамент в София! Голяма част от тези 35% тъмни прозорци са точно това.
                        +10

                        даже не му прочетох целия локум на песимиста

                        истината е, че за съжаление потокът е от нас към развития свят
                        също така много деца от относително заможни семейства с много имоти заминават да следват и остават там ако, че тук имат тули... това също не бива да се пропуска.

                        тук вместо да трупаме тухли може да се замислим как да направим държавата си по-добро място за поколенията след нас
                        това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

                          Нормално да няма 3 години майчинство! То си е чиста злоупотреба със социалната система. Да роди 2 деца и я няма осем години - фалишиви болнични, гледане на децата, при три деца може да се върне и да се пенсионира ако е в полицията. Защо да го позволяват а и не съм видял някой да е цъфнал ако жена му кеси 7-8 години вкъщи и после се връща на работа като тотален новобранец.
                          Деца имаш ли ? 100% не. Няма нищо по-важно за дете в първите поне 6-7 години майка му да е с него, а за първите 3 пък е на всяка цена. Детската градина не е същото, освен това там схемата е 1 седмица се ходи и 2 седмици болно.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                            Социалните помощи на Запад са по-големи. Спор няма по това. Разбира се те идват от по-големите ДАНЪЦИ на работещите. не е от въздуха. Но това не е лошо по принцип. Ако социалните помощи у нас бяха като там тук щеше да е пълно с Шведи и Афгани...
                            Подчертах го защото има все нещо у нас и то е много повече от това преди 5 или 10 години.или 20....
                            Жена ми си ползва пълните срокове на майчинство. Взима си и по 4 дни платен годишен отпуск на дете....
                            И моята жена така.Ама си живеем в собствена къща.Но ако трябваше да купуваме жилище при тия цени много вероятно щяхме да емигрираме. Щото под наем е добре за сам човек. Но ако имаш семейство и деца не си е работа под наем.Затова и много семейства емигрираха. И тук ,и там ще са без собствено жилище,ама поне там ще получават много по-високи доходи. Даже имам познати, които бяха 20 години в Лондон, събраха пари,купиха си жилище в Пловдив и се върнаха тук.Ако имаха жилище изобщо нямаше и да емигрират.
                            Last edited by Vergil1975; 03.01.2023, 12:29.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                              Нали не смяташ, че всички живеят по 10 под наем. Всичките ми приятели/познати живеят със семействата си в къщи. В общия случай само в началото са по повече хора в къща за да пестят, но това продължава до 1 година.
                              Различни хора , различни познати. Аз пък имам познати в Лондон които са от 25 години под наем, има и такива с ипотеки пак там. Те са по-доволни на фона на вдигналите се имотни цени.
                              За 1 година акъла ми не го побира как ще събереш за първоначална вноска / 50 -100К/ като при наем за обикновен човек не знам как може да спести повече от 5-10К на година

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Vergil1975 Разгледай мнение

                                Връщат по 600 лв от годишните данъци за дете.Или по 50 лв месечно.При 250 евро месечно на дете социална помощ в Германия или 10 пъти повече.
                                И може и да няма в Западна Европа толкова дълго майчинство, ама има много по-дълги срокове обезщетение за безработица. Което със сигурност е повече от 350 евро месечно колкото е втората година на майчинството в България и неплатено третата.
                                Социалните помощи на Запад са по-големи. Спор няма по това. Разбира се те идват от по-големите ДАНЪЦИ на работещите. не е от въздуха. Но това не е лошо по принцип. Ако социалните помощи у нас бяха като там тук щеше да е пълно с Шведи и Афгани...
                                Подчертах го защото има все нещо у нас и то е много повече от това преди 5 или 10 години.или 20....
                                Жена ми си ползва пълните срокове на майчинство. Взима си и по 4 дни платен годишен отпуск на дете....

                                Коментар

                                Working...
                                X