IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • https://www.investor.bg/a/515-ikonom...ane-na-lihvite

    Леден душ с днешна дата ха ха ха ха

    Клаас Нот: ЕЦБ остава далеч от забавяне в темпа на повишаване на лихвитеЕдин от най-изтъкнатите ястреби сред служителите в ЕЦБ изтъкна, че базовата инфлация все още нараства, въпреки че основната се забавя

    Европейската централна банка (ЕЦБ) трябва да продължи с увеличенията на лихвите с по половин процентен пункт на следващите две заседание, като моментът за забавяне на темпа на повишенията „е все още далеч“, заяви управителят на централната банда на Нидерландия и член на Управителния съвет на ЕЦБ Клаас Нот, цитиран от Bloomberg.
    Last edited by nkavrakov1982; 22.01.2023, 10:39.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

      Като направя колкото трансфера е необходимо. Защо трябва да е един ?!
      От буркани не купувам - любимият ми инвеститор имаше нужда да узакони малко кеш и затва всичко е било винаги по банка, но хората имат буркани...много....
      Опаааа? Защо трябва да са няколко? Какво криеш?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nomche Разгледай мнение

        Здравей, Песи. Вече сме на едно мнение. Аз това за строителите от 3 години го разправям. Много алчни станаха и е редно да се върне малко пазара назад. Както съм казвал и преди сульо и пульо станаха инвеститори, то не бяха салтаджии тип Кенар, то не бяха разни боксьри, то не бяха известни банкерки, то няма голям предприемач в Б-я, който да не строи в София. Не може в Младост 4, на метри от околовръзтното, един 4 стаен да е 300 К евро на ШЗ. То като го довършиш и платиш 2 гаража и нотариус и отиде работата на 800 К лева, за да живееш на края на града. Не е нормална тази работа. Строи се много, хората няма да стват повече, лихви се вдигат, инфлацията изяжда разполагаемия доход на хората след като покрият месечните нужди от първа необходимост, потреблението на крайни консуматорски стоки пада, големите търговци по света са пълни със стока, няма как цените на НИ само да се повишават. Ако повечето от нас в тази тема чакат 10-15 % спад на пазара, кой ще купи апарта от примера ми сега, като може да изчака едно намаление от 30-40 К евро?
        И аз мисля, че е редно да върнат назад. Дали ще се случи обаче не знам.
        И преди съм писал, че глобалната перспектива е за намаляване на инфлацията не само заради лихвите...Да видим

        Коментар


        • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

          Я обясни на нас невежите, как купуваш имоти, без да имаш 50к на депозит. Интересно ми е?
          Също така ми обясни, как вадите пари от буркани и купувате, след като сделките над 10к минават само по банков път. Чакам.
          Като направя колкото трансфера е необходимо. Защо трябва да е един ?!
          От буркани не купувам - любимият ми инвеститор имаше нужда да узакони малко кеш и затва всичко е било винаги по банка, но хората имат буркани...много....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

            За депозитите е така МАСОВО, ама за какво са се юрнали или не не бъди толкова сигурен. Точно защото могат да смятат едва ли ги кефи да държат мелеон охро / защитен/ докато инфлацията е двуцифрена.....
            А за какво да набиват при падащ пазар (-4% засега, ти го каза) и инфлация 16%?????

            Коментар


            • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

              Я обясни на нас невежите, как купуваш имоти, без да имаш 50к на депозит. Интересно ми е?
              Също така ми обясни, как вадите пари от буркани и купувате, след като сделките над 10к минават само по банков път. Чакам.
              Ами аз имам 200к на депозити и 100к€ на чували. Във кутии за компютърни вентилатори ги държа. Един е в захранване че мноо и не се събират.
              Имам 2 100гр златце и 1 кило сребро. За златото беше голям ташак - в какво да ви го сложим, ще ви го докараме. Аз няма смисъл, турнах си го в джоба и си излязох
              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                познавам такива хора и вярвай ми не кълват на 'дай да купим, че наемче да капе' или 'вземи тоя еталбонд с тази вата на 20% марж' уж...
                имотите са ги оставили на хора с бързо паднали пари, хора с достъп до ипотека или хора продали на село и решили да стават граждани във вадата

                лафът 'пари при пари отиват' не е от вчера и именно затова се наблюдава разтварянето на ножицата между бедни и богати.

                Далеч съм от мисълта, че ще пухнат този мелеон в наемчета, но твърдя, че не им е добре да седи дълго там при двуцифрена инфлация и няма и да го държат.дълго време. Иначе не биха били толкова умни както ги описваш....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  Себестойността на строителната част се качи с 200-400 евро на квадрат в зависимост от луксозността. Във Варна е макс 200.
                  Алчността обаче се качи пъти повече. Строителите да не реват имат МНОГО накъде да свалят . Могат да карат 2 години с един и същ Майбах...Не е нужно всяка година нов да си купуват....
                  Здравей, Песи. Вече сме на едно мнение. Аз това за строителите от 3 години го разправям. Много алчни станаха и е редно да се върне малко пазара назад. Както съм казвал и преди сульо и пульо станаха инвеститори, то не бяха салтаджии тип Кенар, то не бяха разни боксьри, то не бяха известни банкерки, то няма голям предприемач в Б-я, който да не строи в София. Не може в Младост 4, на метри от околовръзтното, един 4 стаен да е 300 К евро на ШЗ. То като го довършиш и платиш 2 гаража и нотариус и отиде работата на 800 К лева, за да живееш на края на града. Не е нормална тази работа. Строи се много, хората няма да стват повече, лихви се вдигат, инфлацията изяжда разполагаемия доход на хората след като покрият месечните нужди от първа необходимост, потреблението на крайни консуматорски стоки пада, големите търговци по света са пълни със стока, няма как цените на НИ само да се повишават. Ако повечето от нас в тази тема чакат 10-15 % спад на пазара, кой ще купи апарта от примера ми сега, като може да изчака едно намаление от 30-40 К евро?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение


                    Бетерчо , никой от роднините ми и аз нямаме депозит над 50 000 лева. Мислиш ли, че семейните спестявания са тотал под 50К лева ? Как с 50К лева ще купуваме имот /и/ бре ?
                    Освен това истинският кеш се увеличава с по 10-20% на година и заедно с валутата , която е МНОГО се трупа в бурканите.... / тотал над 20 млрд със сигурност/
                    Нямате и бегла представа как хората съхраняват спестяванията си и правите изводи на тази основа :-)
                    Я обясни на нас невежите, как купуваш имоти, без да имаш 50к на депозит. Интересно ми е?
                    Също така ми обясни, как вадите пари от буркани и купувате, след като сделките над 10к минават само по банков път. Чакам.
                    Last edited by X_Y; 22.01.2023, 10:33.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                      Ама и глупости. В турция как е построено и довършено и го продават с ПЕЧАЛБА на 200€.
                      Дори и в БГ край ебанско продават на 300€ НОВО
                      Като лева се обезцени 10 пъти за 5 години и тук ще ти продават в лева на ''печалба'' за по 200 евро строено при предният курс....
                      Нямам съмнение, че си наясно, но що си мислиш че някой не е ?
                      Покрай Банско продават незавършени неща, но отново строени при различни себестойности..... Ако искат и на 100 евро груб строеж могат да продават....
                      Сега започнато е ясно колко струва

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение
                        Спазили сте традицията събота вечер да мерите *ишки.
                        Кавръка липсвал на купона снощи, но той си е всекидневно на "смяна".
                        У друго също се забелязва-облозите.
                        Но както винаги се случва едната страна се дърпа. Защо ли?
                        В заключение една обикновена вечер в темата за имоти.

                        ПС. Вчера си говорих със служител в голяма строителна фирма, която си има и брокерска такава. Труд но им е последните месеци. Бавно стават сделки. Увеличена себестойност на новото и никакъв шанс да се върнат на цените от преди 2019.
                        Полаксчо,
                        Пих две ракии,със хубава салата,сложихме си го със жената едно хубаво ,и сме заспали
                        По темата в момента има огромна инфлация ,да подчертая че инфлацията в момента не е желана ,имотите поскъпнаха именно заради излишната инфлация ,така че всичко ще си дойде на мястото, ще има и болка и за строители и за тия дето си мислят и смятат че цените нямало как да паднат.
                        И още веднъж навсякъде в целия свят около нас имотните пазари ПАДАТ!
                        Дори ако изобщо някой прочете линка за Сан Франциско Калифорния ,един от най скъпите локации за имоти в САЩ и света ,там също огромен СПАД!
                        Last edited by X_Y; 22.01.2023, 10:33.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          За депозитите е така МАСОВО, ама за какво са се юрнали или не не бъди толкова сигурен. Точно защото могат да смятат едва ли ги кефи да държат мелеон охро / защитен/ докато инфлацията е двуцифрена.....
                          познавам такива хора и вярвай ми не кълват на 'дай да купим, че наемче да капе' или 'вземи тоя еталбонд с тази вата на 20% марж' уж...
                          имотите са ги оставили на хора с бързо паднали пари, хора с достъп до ипотека или хора продали на село и решили да стават граждани във вадата

                          лафът 'пари при пари отиват' не е от вчера и именно затова се наблюдава разтварянето на ножицата между бедни и богати.


                          това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                          Коментар


                          • Ами то за това се купува старо бе, другари мои. Всичко което имам е завършено и отлежало. Едното от първите сгради на Планекс, второто на Антарес - чудесна сграда с гранити, мрамор и т.н., третото е на 10 години. Разбира се, в правилните моменти, когато цените бяха достъпни, вече е лудница

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                              Себестойността на строителната част се качи с 200-400 евро на квадрат в зависимост от луксозността. Във Варна е макс 200.
                              Алчността обаче се качи пъти повече. Строителите да не реват имат МНОГО накъде да свалят . Могат да карат 2 години с един и същ Майбах...Не е нужно всяка година нов да си купуват....
                              Ама и глупости. В турция как е построено и довършено и го продават с ПЕЧАЛБА на 200€.
                              Дори и в БГ край ебанско продават на 300€ НОВО
                              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                                Е тази за която пиша не е от тях. Питай някой от варненските списвачи за коя сграда пиша. Естествени, вярно, но мухала и той ли от тях.
                                Сега погледнах акт 16 от 04.2019.
                                Еми сградите се наместват. Почти винаги съм имал вътрешни стени напукали се някъде , което е много гадно на чисто ново да се преправя, но тва е.
                                В една от сградите съсед ми е архитекта на сградата. Та той изчака към 3 години преди да прави ремонти по тази причина....апарта е за дъщеря му и не бързаше така или иначе....Трябвало бетона и стените да дръпнат и т.н. обясняваше ми, ама аз не можех да чакам....При новото често хората бързат, а строителите много . Те сигурно често не чакат необходимото време между процесите и от там мазилките дават фира ...., но това не е показател за здравината на самата сграда....

                                Коментар

                                Working...
                                X