IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

    Ако трябва аз ще ги дам, аз съм давал 2 пъти така.

    Понеже стана дума, не харесвам интериор "като космически кораб". Предпочитам с пердета, килими, картини, гоблени, книги, кристални сервизи......чисто и подредено,
    Само потвърди думите ми - ти си ''будалата'' друг не иска да дава НИЩО за общото в старите сгради....
    Как мога тогава да поддържам апарта си за отдаване в търговски вид като е с нарушена опаковка и братчед на синьото сирене ?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

      Точно това казвам, защото не се спазва абсолютно нищо - тези 20% ги забрави.
      Колкото и малко вероятно у нас да е не може много да се кръшка от нормите защото ако падне има последици....Не може и не мисля, че някой ще шмекерува много в изпълнението / проекта е ок/

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        Е да ама как да стане като трябва да се съберат по 10 лева от апартамент ? Никой нема да се прецака да ги даде та на теб да не ти мирише :-)
        Ако трябва аз ще ги дам, аз съм давал 2 пъти така.

        Понеже стана дума, не харесвам интериор "като космически кораб". Предпочитам с пердета, килими, картини, гоблени, книги, кристални сервизи......чисто и подредено,

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

          Представи си само ако бяха правилно поддържани, как щяха да изглеждат. Жалко, но факт. Страна по ниво на развитие сравнимо с Уганда, но претендираме да сме Европейци.
          Поне признаваш, че не се поддържа. Тогава не мислиш ли, че като е за собствено ползване е по-добре да е в ново което примерно поне първите 20-ина години ще е ок .....

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

            Казваш, по-добре е всичко да е според изискванията макар те да са пъти по-лоши от новите, които поради корупцията са мръднали с 10-20% при реализацията ? Добре :-)
            Точно това казвам, защото не се спазва абсолютно нищо - тези 20% ги забрави.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от cecostef Разгледай мнение

              Прави ми впечатление как се "поддържат" старите сгради в центъра на София обитавани или от стари реститутки с прогнили дървени дограми и мръсни прозорци и балкони, или отдадени за офиси на фирми и нотариуси.
              Естествено същото важи и за нови кооперации населени със селяндури от всички краища на България.
              Представи си само ако бяха правилно поддържани, как щяха да изглеждат. Жалко, но факт. Страна по ниво на развитие сравнимо с Уганда, но претендираме да сме Европейци.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                С всяка година след 2000 корупцията и беззаконието в България се увеличават, съответно изискванията не се спазват от никого.
                Казваш, по-добре е всичко да е според изискванията макар те да са пъти по-лоши от новите, които поради корупцията са мръднали с 10-20% при реализацията ? Добре :-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  С всяка година след 2000 се увеличават изискванията за земетръсна устойчивост, изолация и т.н. за всичко. И Джони не го кефи тва :-)
                  Друго си е старото качество , което винаги е строено спрямо изискванията към момента.
                  С всяка година след 2000 корупцията и беззаконието в България се увеличават, съответно изискванията не се спазват от никого.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                    Като се направи ремонт на общите части, не мирише на нищо. Няколко баки латекс и после измиване на пода с белина и топла вода, И готово
                    Е да ама как да стане като трябва да се съберат по 10 лева от апартамент ? Никой нема да се прецака да ги даде та на теб да не ти мирише :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                      Какво се е случило през 2010та? Нещо ми убягва логиката на това изказване.
                      Най-малкото - последните кадърни майстори се изселиха, а алчността на строителите доби космически размери, за сметка на качеството.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                        Какво се е случило през 2010та? Нещо ми убягва логиката на това изказване.
                        С всяка година след 2000 се увеличават изискванията за земетръсна устойчивост, изолация и т.н. за всичко. И Джони не го кефи тва :-)
                        Друго си е старото качество , което винаги е строено спрямо изискванията към момента.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          Така е гранита и турският мрамор са МНОГо важни, както и всички безкрай много други екстри.
                          За сметка на това старата тухла има някои недостижими качества при новото - наситен аромат на кисело зеле и тиня ;-) Бетон братче...мириса не може да мръдне стотици години и ще надживее сградата.... Ама се свиква с него де , а прекараш ли вируса даже нема да го усещаш :-)
                          Като се направи ремонт на общите части, не мирише на нищо. Няколко баки латекс и после измиване на пода с белина и топла вода, И готово

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                            Явно не си наясно на колко е години е тази сграда, нито че някогашните единични тухли са на светлинни години пред сегашните поротерми и пр. боклуци като качества. Това, че тази сграда е имала нещастието да бъде построена в София е друг въпрос. Когато десетилетия не поддържаш нещо и го рушиш умишлено, е логично да изглежда по този начин. Днешните боклуци как мислиш ще изглеждат след 70-80 години?

                            В Европейските столици именно старите сгради в идеалния център са най-ценни и най скъпи.
                            Прави ми впечатление как се "поддържат" старите сгради в центъра на София обитавани или от стари реститутки с прогнили дървени дограми и мръсни прозорци и балкони, или отдадени за офиси на фирми и нотариуси.
                            Естествено същото важи и за нови кооперации населени със селяндури от всички краища на България.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                              Тук въпроса е не в здравината на самата плоча и дали може да издържи определен тонаж върху си, а в това дали при земетръс по- малкия брой колони на които се опира могат да я издържат нея самата.
                              Какво общо има броя колони в случая? Кой е казал, че броя колони е по-малък? А броя шайби по-малък или по-голям е?
                              Въобще като ви притеснява толкова, купете си парцел и постройте ако щете и за 9та степен по Рихтер.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                                Това пример за старото качество ли е ? :-)
                                Еми вестниците са паднали от фугите ама тули има все още.... тук там :-)
                                Иои пък дупките умишлено са оставани за обезгазяване като почне да втасва :-)
                                Гледах наскоро един нов строеж на една от реномираните строителни компании. 1/3 от тухлите - строшени, с фуги по 5-10 см. Между тухлата и плочата - още по-големи фуги, тук-там запълнени с пяна. На цялото това нещо му лепват една пластмаса отгоре да го скрие (т.нар. окачена фасада) и почват да говорят колко "безупречно" било качеството.

                                Коментар

                                Working...
                                X