IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение
    Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение
    Хахахаха... модитата не понасят ИСТИНАТА и я трият. Ще повторя, миналата година в България са се заселили ТРИ ПЪТИ повече хора, отколкото са я напуснали. Връщат се млади и образовани българи и си намират добре платена работа. Даже чужденци идват, честа гледка в София е млади работещи да си говорят на италиянски например.

    Както казах по-рано, по-добре форумен БАН, отколкото имотно *БАН
    Откъде са тия данни че връщащите се са повече ? За какви хора става дума ? Знам че като почнаха локдауните много българи от Западна Европа се върнаха защото си загубиха работата. Чух и за един колега, който отиде да работи в офиса на Юбър в София, но не съм чул за масови връщания зашото хората си намирали по-високоплатени работи. Даже и "високоплатените" ИТ-та са със заплати от порядъка на 40-50к. Смешно е да се твърди , че това е висока заплата. Тоя дето се премести в Юбър (или поне говореше че се е преместил) говореше за 12к лева за мениджърска позиция, което ако е чисто ( за Юбър едва ли) би се равнявало на 90к евро в Западна Европа. 90к не е някаква изключително невероятна заплата за ИТ мениджър в Германия и Франция, но качесттвото на живот ... та малко ме съмнява някой да е избрал доброволно да се върне. Ако е продавал царевица на плажа в Португалия или са го съкратили в Чехия да, но е така да се върне зашото много са се подобрили нещата ... кое по-точно се е подобрило ?
    Last edited by segato; 15.05.2023, 11:03.

    Коментар


    • Бонке, мери си приказките!

      Сега остава да покажеш и точни числа относно броя напуснали и върнали се в България, както и източника на тези числа. Просто изказването ти (три пъти повече) беше поредната брокерска лъжа.

      А за високите заплати - ако смяташ 3000-4000 лева за висока заплата....Едно момиче - дъщеря на моя приятелка, се върна и почна работа в KPMG София в одита. Оплака ми се майка и, че нямало и 4000 бруто. А е с 10 години стаж в Германия и бачкат по 60 часа седмично минимум. Не всички са синиър програмисти, последните са твърде малка част от масата, а и не всеки иска да стане програмист. Заплатите в София в обшия случай са брутално ниски на фона на изравняващите се цени със Западна Европа. Преди 5-10 години беше значително по-добре, заплатите бяха по-ниски, но и цените бяха наполовина. Масово хора се върнаха в периода 2010-2018 година, в момента тенденциите са точно обратните, никой не би се върнал при тези цени вече.

      Относно чужденците в София - да, има ги, но това са разни служители в кол-центрове пак със заплати 2000-3000 лева, които в родината си не намират никаква работа. Един италианец в София ще е доволен на 1500 Евро чисти, ако няма образование и в Италия става само за чистач. Обикновено мъжете идват и заради евтините и лесни жени - намират си някоя да я плющят, после им омръзва и след половин година са си вдигнали чукалата. За постоянно са наистина единици тези, които са се преселили в БГ.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

        Искаш да кажеш, че форумният БАН се налага от имотно *БАН? Това означава ли, че колкото повече БАН налага във форума, толкова повече имотно *БАН ще бъде?

        А какво е положението при тоя дето изтри цялата тема?
        Е той откакто я изтри почна голямото имотно *БАНване.

        Януари 2021 беше
        Ето за справка. ( пунктир на графиката)
        Click image for larger version

Name:	pazar.JPG
Views:	1
Size:	45.1 КБ
ID:	4063890

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

          Както казах по-рано, по-добре форумен БАН, отколкото имотно *БАН
          Искаш да кажеш, че форумният БАН се налага от имотно *БАН? Това означава ли, че колкото повече БАН налага във форума, толкова повече имотно *БАН ще бъде?

          А какво е положението при тоя дето изтри цялата тема?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

            Хахахаха... модитата не понасят ИСТИНАТА и я трият. Ще повторя, миналата година в България са се заселили ТРИ ПЪТИ повече хора, отколкото са я напуснали. Връщат се млади и образовани българи и си намират добре платена работа. Даже чужденци идват, честа гледка в София е млади работещи да си говорят на италиянски например.

            Не можете с цензура да спрете ръста на цените. След всеки изтрит пост, квадратният метър поскъпва с десет евро. След всеки бан със 100!
            Както казах по-рано, по-добре форумен БАН, отколкото имотно *БАН

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

              Тука съм съгласен. Българската нация не изчезва физически. Тя се размива по света и губи своята идентичност.
              Ака изчезва демоНкрадски, умишлено под външен натиск.
              Глупости, ти скачаш от една неистина на друга. Преди малко за въздуха, сега за идентчиността. Никой не си губи идентичността. Българите в чужбина често са по-големи патриоти от тези в България. Има български училища, центрове, църкви .. Е го тоя пич от Тексас, тръгнал да налага марка БЪЛГАРСКО кисело мляко, при условие , че всеки тук мисли , че оригиналното кисело мляко е гръцко и чисто от маркетингова гледна точка, ше му е по-лесно да се наложи ако напише , че е Greek type. На всичкото отгоре, продава на висока цена и млякото е най-скъпото в секцията. Снимката е от кварталния магазин , нейде си из Калифорния. Къде е Тексас, къде е Калифорния. Тоя човек сигурно е направил повече за популяризирането на България от всички правителства на България заедно.
              Last edited by segato; 15.05.2023, 11:01.

              Коментар


                • Днес, 09:05
                  Този коментар от BONI е изтрит от aleks262
                  Причина: Заяждане
                Хахахаха... модитата не понасят ИСТИНАТА и я трият. Ще повторя, миналата година в България са се заселили ТРИ ПЪТИ повече хора, отколкото са я напуснали. Връщат се млади и образовани българи и си намират добре платена работа. Даже чужденци идват, честа гледка в София е млади работещи да си говорят на италиянски например. А кои напускат:

                Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                -Защо бежанци бягат като дявол от тамян от "рая"
                -Защо даже и ромите бягат от бг.Тези две групи ако бягат,как ще дойде качествен матрял тук?
                Не можете с цензура да спрете ръста на цените. След всеки изтрит пост, квадратният метър поскъпва с десет евро. След всеки бан със 100!
                Last edited by BONI; 15.05.2023, 10:56.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                  Децата ми, ако имам такива един ден, ще си имат глави на раменете. А и бих им оставил предостатъчно така или иначе.
                  Ако получаваш чисто 10.000 Евро на месец не ти носи кой знае какви предимства спрямо 5000 Евро.
                  Ако пък получаваш 20.000 Евро, разликата с 10.000 Евро е дефакто нулева.


                  На човек му трябва твърде малко, за да живее. И когато има абсолютно всичко, не би жертвал качеството си на живот, нито свободното си време, за да има няколко хиляди отгоре. Аз съм вече над 40, остават ми едни 20 години, с малко късмет може би 30 години живот. За какво ми е да трупам пари, кажи ми? Имам предостатъчно, а живея на Боденското езеро. Да се забия в някое БГ село без улици и без лекари, щото ставката била ниска? За нищо на света
                  Точно така, Increasing Performance By Lowering Expectations. Това е мотото на лузърите.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                    Хахаха-ами има ОФИЦИАЛНИ ДАННИ за числеността на населението през 1989г и през 2022г. И ОФИЦИАЛНИ ДАННИ за умрелите и новородените от 1990г насам. 1.2 милиона са.Дори за първокласник е лесно да измисли ако от 9 милиона се извадят 6.4 милиона население в момента и 1.2 разлика между умрели и новородени, колко остава да са емигрантите.
                    Остават 1,4 милиона емигранти. Над половината от тях не са българи. Пък ти си повтаряй опорките за 2.5 милиона емигранти.
                    А ти може и да плащаш за някакви стоки и услуги, но не купуваш и ползваш 100 процента от тях.Затова има сайтове като Нумбео, които са специализирани точно в тая насока и сравняват цените, заплатите и покупателната способност в различните държави и градове.
                    Вярвам на тях, не на субектисубективниятия.Които в твоя случай са и пристрастни.
                    И 10 пъти ти отговорих на въпроса защо има такива нива на емиграция в България. Първо 400 хиляди турци избягаха заради Възродителният процес.Още толкова роми емигранти има заради социалните помощи в Западна Европа. И повечето от тия 600 хиляди българи са заминали заради по-високите заплати.Какво точно не разбра?
                    Тука съм съгласен. Българската нация не изчезва физически. Тя се размива по света и губи своята идентичност.
                    Ака изчезва демоНкрадски, умишлено под външен натиск.
                    Last edited by aleks262; 15.05.2023, 10:07.
                    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                      Данните не са ти верни,колко пъти да ти показвам !!! Нито от Нуебо,нито от НСИ,нито от приятелите ти !
                      Ти също нямаш връзка с реалността донякъде,както крис.1000лв не е един декар земя,както пише в Нси !
                      Също гледам ,че даваш акъли на джонката,сегато и мен какви били цените в ЕУ/Америка.Цени които ти гледаш на монитора от някъв си сайт,а ние усещаме и плащаме в реалността.Е ,как да стане?

                      И очаквам най-накрая да дадеш един отговор на мой въпрос,а не манипулативно да бягаш от тях като развиваш някакви глупави тези на база грешни данни,защо така било,а не иначе.
                      Така е ,защото БГ е гетото на ЕУ и такова ще си остане завинаги заради матряла.И не го казвам само аз,а цяла ЕУ ,а и тези напуснали/щи вече "рая"
                      Те ,както и десетките милиони емигранти към ЕУ са доказателството,че ти имаш грешни преценки.
                      Ти си една малка,микроскопична даже част,която има различно мнение от мнозинството хора.
                      Ето, това е вече факт подплатен с реални цифри
                      Хахаха-ами има ОФИЦИАЛНИ ДАННИ за числеността на населението през 1989г и през 2022г. И ОФИЦИАЛНИ ДАННИ за умрелите и новородените от 1990г насам. 1.2 милиона са повече умрелите от новородените. Дори за първокласник е лесно да изчисли ако от 9 милиона се извадят 6.4 милиона население в момента и 1.2 разлика между умрели и новородени, колко остава да са емигрантите.
                      Остават 1,4 милиона емигранти. Над половината от тях не са българи. Пък ти си повтаряй опорките за 2.5 милиона емигранти.
                      А ти може и да плащаш за някакви стоки и услуги, но не купуваш и ползваш 100 процента от тях.Затова има сайтове като Нумбео, които са специализирани точно в тая насока и сравняват цените, заплатите и покупателната способност в различните държави и градове.
                      Вярвам на тях, не на субективни възприятия.Които в твоя случай са и пристрастни.
                      И 10 пъти ти отговорих на въпроса защо има такива нива на емиграция в България. Първо 400 хиляди турци избягаха заради Възродителният процес.Още толкова роми емигранти има заради социалните помощи в Западна Европа. И повечето от тия 600 хиляди българи са заминали заради по-високите заплати.Какво точно не разбра?
                      Last edited by aleks262; 15.05.2023, 10:08.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

                        Става въпрос не за България, а за София. България е обезлюдена и няма кой да цапа. Единственият прах е от падащите и напуснати къщи по селата. София има специфична география и замърсяването е голямо и без някой да мърси въздуха. Малко ум трябва при такива заключения.
                        Къде видя , че става дума за София ? Можеш ли да четеш ????

                        Чети бе, не си измисляй ! Пише България и София не е спомената.

                        Отделно от WHO, има една камара информация за индустриалната зона в Пловдив, мисля че беше в кв. Тракия, Мариците, Видин, Плевен, Русе, Ловеч ... на кой помагаш като лъжеш ? София зашо да я изключваме ? Доколкото знам между 1/4 и 1/3 от България живее в София. Как е възможно въздуха да е мръсен без никой да го замърсява ? Не разбираш ли какви глупости говориш ? Имаше един "гласоподавател" дето искал но нямал желание да гласува ...
                        Last edited by segato; 15.05.2023, 09:58.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение
                          Тая лъжа за 2,5 милиона емигранти я повтаряш 100 пъти. Което не я прави по-малко лъжа. Емигрантите са 1.4 милиона. От тях 400 хиляди турци отишли в Турция по време на Голямата екскурзия и след това, 400 хиляди роми, отишли в Западна Европа заради социалните помощи и 600 хиляди българи.
                          .
                          Данните не са ти верни,колко пъти да ти показвам !!! Нито от Нуебо,нито от НСИ,нито от приятелите ти !
                          Ти също нямаш връзка с реалността донякъде,както крис.1000лв не е един декар земя,както пише в Нси !
                          Също гледам ,че даваш акъли на джонката,сегато и мен какви били цените в ЕУ/Америка.Цени които ти гледаш на монитора от някъв си сайт,а ние усещаме и плащаме в реалността.Е ,как да стане?

                          И очаквам най-накрая да дадеш един отговор на мой въпрос,а не манипулативно да бягаш от тях като развиваш някакви глупави тези на база грешни данни,защо така било,а не иначе.
                          Така е ,защото БГ е гетото на ЕУ и такова ще си остане завинаги заради матряла.И не го казвам само аз,а цяла ЕУ ,а и тези напуснали/щи вече "рая"
                          Те ,както и десетките милиони емигранти към ЕУ са доказателството,че ти имаш грешни преценки.
                          Ти си една малка,микроскопична даже част,която има различно мнение от мнозинството хора.
                          Ето, това е вече факт подплатен с реални цифри
                          Last edited by aleks262; 15.05.2023, 10:08.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от segato Разгледай мнение

                            Хъх ?

                            Bulgaria has the third highest death rate in the world caused by air pollution, according to the World Health Organization

                            https://bnr.bg/en/post/101749303/who...-air-pollution
                            Става въпрос не за България, а за София. България е обезлюдена и няма кой да цапа. Единственият прах е от падащите и напуснати къщи по селата. София има специфична география и замърсяването е голямо и без някой да мърси въздуха. Малко ум трябва при такива заключения.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                              Само за горницата обаче, не за цялата сума. Ставката е прогресивна, просто 42 е една граница на тарифата. И говорим за 62к след приспадане на всички облекчения, които може да се десетки хиляди. Немските данъци са сложни, декларацията ми е 30 страници. Там си приспадам всяко пътуване до работата, даже стола в хоум офиса.

                              Ето ти един много добър калкулатор със съвсем точни резултати:
                              https://www.n-heydorn.de/gehaltsrechner.html

                              Средният немец плаща около 40% данъци и осигуровки общо, тези с високи доходи около 45%, с ниски доходи 25%.
                              Тоя е подобен и има обяснения и на мен поне ми свърши повече работа:
                              https://www.brutto-netto-rechner.inf...or_germany.php

                              Преди 3-4 години щях да работя по някаkъв проект с компания в Мюнхен, 24 нещо си, Понеже беше за 1 година смятахме без пенсия , освен това здравната застраховка се поемаше изцяло от американската компания, абе таксите на 150к годишна заплата без пенсия, здравни и застраховки за безработица бяха нещо от рода на 25 или 27% после се оказа, че проекта може да е над 5 години и смятах и с пенсия, здравни и застраховки и беше 35%. Вноските за пенсия, безработица и здравни бяха общо 10%. Не ми изглежда като да са високи данъците. Особено като се има предвид , че всъшност получаваш нешо срещу тях.

                              Като си бях В България през 2016 се контузих на мачле с приятели, ония ме натовариха веднага и ме прекараха за един ден през MRI, и 5 лекаря някакви супер специалисти всеки в различна болница. Такова нещо тука не може да стане. MRI се чака поне седмица и се прави само с referral от лекар, не може просто да отидеш да си направиш, ония ме прекараха през MRI е така, за всеки случай, Тук за преглед при специалист в Станфорд се чака поне 3 месеца. В България всичко стана за един следобяд и май ходих и следвашия ден сутринта на още един доктор, че бил на риба и не искаше да идва до София предния ден. Много бях доволен, направо не можех да повярвам , после трябваше да пътуваме за Франция и си мислех , че ми е заминала ваканцията , но ми сложиха някаква шина на крака, която май беше custom я принтираха на място, и всичко беше ок. Единствения проблем беше , че на мен ми струваше колкото на приятелчетата и те ги знаеха тия доктори зашото си ходеха при тях и си плащаха все едно са чужденци а плащаха и задължителните здравни осигуровки. Доколкото разбирам, не в толкова голяма степен, но подобно е за детски градини , частни училища и т.н. Има добри опции , но си ги плащаш отделно.

                              Не е нужно да изпадаме в крайности и да се скъсваме да хвалим България или да я отричаме. Има си добри и недобри страни. Всеки си прави сметката в кой момент кое му харесва повече. Същото е за страните от Западна Европа.

                              Едно от нещата , които не ми харесва в България е , че има страшно много хора, които са готови да ти дадат акъл по теми за които нямат идея. В примера по-горе, човек , който е виждал Германия само по телевизията да обсъжда недостатъчците на данъчната и система.
                              Last edited by segato; 15.05.2023, 09:16.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от petrg5s Разгледай мнение

                                Ами питай ги.
                                Но вместо да взимаш "достоверните" данни от някви приятели,нуебо или нси с 1000лв /за декар земя
                                зададай си въпроите
                                -Защо 2.5 млн са напуснали "рая" и са отишли в "ада"
                                -Защо бежанци бягат като дявол от тамян от "рая"
                                -Защо даже и ромите бягат от бг.Тези две групи ако бягат,как ще дойде качествен матрял тук?
                                -Защо към "ада" всяка година има десетки милиони желаещи да емигрират,а към "рая" БГ няма никой?
                                -Защо този така наречен "рай" БГ е загубил 27% от населението си за само 35г?

                                Все отговори които избягваш,а са в основата на въпроса ти.Омръзна ми да ти ги повтарям вече.
                                Свали розовите очила и осмисли фактите.
                                А ако не можеш, прочети 10-тина пъти предния ми пост и ще разбереш защо не можеш.
                                Тая лъжа за 2,5 милиона емигранти я повтаряш 100 пъти. Което не я прави по-малко лъжа. Емигрантите са 1.4 милиона. От тях 400 хиляди турци отишли в Турция по време на Голямата екскурзия и след това, 400 хиляди роми, отишли в Западна Европа заради социалните помощи и 600 хиляди българи.
                                Изчислява се лесно от 9 милиона през 1989г се вадят 1.2 милиона разлика между умрели и новородени от 1990г досега и 6.4 милиона, колкото е населението в момента. И остават 1.4 милиона емигранти.
                                А основната част от тия хора са емигрирали заради ниските доходи.Не заради пътища,болници и тем подобни. В последните години емиграцията намаля и все повече хора се завръщат в България, а емигрират основно роми,заради социалните помощи.По същата причина и бежанците отиват в Германия, Швеция, Белгия, за да ги хрантутят на социални помощи.
                                Наистина много ми е мъчно, че Айшето от Столипиново, Бонго от Конго ,Ахмед от Афганистан и Мохамед от Сирия са избрали Германия пред България, но ще го преживея .
                                И колкото повече се увеличава заплащането в България, толкова по-малко ще са емигрантите и толкова повече имигрантите.
                                Last edited by aleks262; 15.05.2023, 10:07.

                                Коментар

                                Working...
                                X