IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

    трайчо, ми "собствените разноски" /заплати, контрольорски, комисии/ от къде идват, м?
    да нямате някакво собствено производство по министерството
    Трайчо поне е в частта от ДА, която е по външните финансирания. Не казам, че там няма раздут щат и сума хора, които са на заплата без да са полезни, но има една част, които са.

    Ти какво произвеждаш?
    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

      Колега, спи спокойно, бях на собствени разноски, а не командировка...
      Когато ходя в чужбина с "вашите данъци" виждам само летище, хотел, среща с европейски чиновници и пак летище...
      трайчо, ми "собствените разноски" /заплати, контрольорски, комисии/ от къде идват, м?
      да нямате някакво собствено производство по министерството
      препоръка е

      Коментар


      • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

        5k за алтъна ли?
        аха, така се говори по тубата
        алтъня на 5-10-15-50к
        байхойня на милион
        препоръка е

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

          Пишеш много над 30%, логично е човек да си помисли за цифра около 50.

          Т.е. ти си потенциален купувач, независимо от цените и в никакъв случай продавач. Направи си една бакалска статистика колко хора има в твоето положение и ще добиеш бегла представа защо цените са такива.
          Бакалските ми сметки показват, че повечето ми познати и приятели вече са купили за себе си, но са купили (с кредит) и някой друг апартамент с цел инвестиция и чакат момента да кешират, други освен, че са си купили имат и по няколко наследствени апартамента, които със сигурност ще бъдат продадени веднага щом вече не се ползват, а това рано или късно ще се случи... Трети пък имат вече жилище, но искат да купят нещо по-голямо и след това да продадат това, в което живеят (аз може би съм от тази категория)...

          Коментар


          • https://www.24chasa.bg/mneniya/article/14539620

            Вземащите кредит трябва да се съобразят с новата тенденция - лихвите ще се покачват Хората изчакват да видят докъде ще спаднат цените, за да получат по-изгодни сделки

            Още повече че се променят и тенденциите при инфлацията. Миналата година високата и растяща инфлация стимулираше покупки – хората купуваха, за да изпреварят поскъпването.
            Сега имаме обратна тенденция на спадащи цени на едро и дори спад на някои цени на имоти, което пък стимулира обратната тенденция - на изчакване.

            Хората изчакват да видят докъде ще спаднат цените, за да получат по-изгодни сделки.

            Междувременно продължаваме да наблюдаваме и една дългосрочна тенденция – на намаление на общия брой банкови сметки. Преди години, когато почти нямаше такси по банковите сметки,

            имахме многократно повече банкови сметки, отколкото е населението

            на страната. Много хора имаха по няколко сметки в различни банки. В последните години обаче имаме постоянен спад на броя на банковите сметки и той продължава и последната година, когато са закрити 129 хиляди банкови сметки (най-вече се закриват банкови сметки с малки наличности под 1000 лв.).

            Причините за закриването на банкови сметки са няколко.

            От една страна, банковите такси са доста повишени, което стимулира хората да си закриват излишните банкови сметки и да си оставят по една основна.

            От друга страна, броят на банките намалява и много от тях се сляха (само преди седмици беше поредното сливане на големи банки), което също води до намаление на броя на банковите сметки. И в момента имаме 8,8 милиона банкови сметки на физически лица, което е доста повече от пълнолетното население, така че вероятно тенденцията на намаление на броя на сметките ще продължи още известно време.


            Last edited by nkavrakov1982; 26.05.2023, 07:40.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

              Сега в летния сезон всяка седмица пътувам по две оси. Пловдив Карлово Троян Плевен или Пловдив София Плевен. Карлово е жив град и със стратегическо местопложение.
              И аз това разправях,преди а само подигравки бяха.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                Добра идея .
                Сега в летния сезон всяка седмица пътувам по две оси. Пловдив Карлово Троян Плевен или Пловдив София Плевен. Карлово е жив град и със стратегическо местопложение.
                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                Коментар


                • https://markets.businessinsider.com/...jupiter-2023-5

                  Коментар


                  • https://markets.businessinsider.com/...-plunge-2023-5

                    Най-чувствителните икономически области са намалели с -33%: транспорт, потребителска дискреция и банки. Държат се както се държаха, насочвайки се към спадовете от 1990-91, 2001 и 2007-09“,...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
                      Каврък, един съвет от мен. Вдигни цената леко за Карлово. Ще гушнеш пак исканата ако се появи купувач. Така чаках един апарт до метростанция България на метри от моя...вдигнаха цената и го отнесоха преди да се замисля кво става. Слушай батко си.
                      Добра идея .

                      Коментар


                      • Каврък, един съвет от мен. Вдигни цената леко за Карлово. Ще гушнеш пак исканата ако се появи купувач. Така чаках един апарт до метростанция България на метри от моя...вдигнаха цената и го отнесоха преди да се замисля кво става. Слушай батко си.
                        Last edited by bulgarian lev; 25.05.2023, 23:43.
                        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                          част от белото и жълтото е разчетено да замине.
                          мислех, дори почти всичко да махна, но ще изчакам още 1-2 години
                          да видя ще отива ли на 5к $ и на 300$
                          после, отишло, неотишло разчиствам
                          5k за алтъна ли?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Bailor

                            Трайчо, ти наистина си много фрустриран държавен служител, може би единствения такъв обиколил Европа на държавна сметка! Абе, лъольо, ти не си ли даваш проста сметка колко си лек и смешен? Теб в НАП трябва да те съсипят бе.
                            Оффг, тука всички са много чинни и спазват закона и всичко си плащат. А за данъци да не говорим. На тъмно са всички, сиви като вълци. Но имотите им скъпи. За 2 години се шашнах кви 99,99% лалугери с по 20 дупки населяват територията. Затова ще цакат здраво. Щото и именно едни други още по-яки лалугери и строят, и притежават имоти. Тя инфлацията още не е калкулирана както трябва в цените. Свят ще им се завие само след година. Кавръка ще лепне не 70, а поне 90К за карловския етаж.
                            Last edited by bulgarian lev; 25.05.2023, 23:23.
                            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Kris_ Разгледай мнение
                              Кавръка да не би да има скрипт или някакъв batch job, който да му зарежда като включи компа да търси и публикува съдържание в тема?
                              Аз съм го кръстил човека източник. По какви ли не неведоми пътища и канали получава информация и натъкмява апокалиптични сценарии. Напоследък е загубил форма, но съм сигурен, че спад от 0.2% в имотЯта ще му върнат мотивацията.

                              Коментар


                              • Кавръка да не би да има скрипт или някакъв batch job, който да му зарежда като включи компа да търси и публикува съдържание в тема?

                                Коментар

                                Working...
                                X