IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
    Каврък, един съвет от мен. Вдигни цената леко за Карлово. Ще гушнеш пак исканата ако се появи купувач. Така чаках един апарт до метростанция България на метри от моя...вдигнаха цената и го отнесоха преди да се замисля кво става. Слушай батко си.
    Добра идея .

    Коментар


    • Каврък, един съвет от мен. Вдигни цената леко за Карлово. Ще гушнеш пак исканата ако се появи купувач. Така чаках един апарт до метростанция България на метри от моя...вдигнаха цената и го отнесоха преди да се замисля кво става. Слушай батко си.
      Last edited by bulgarian lev; 25.05.2023, 23:43.
      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

        част от белото и жълтото е разчетено да замине.
        мислех, дори почти всичко да махна, но ще изчакам още 1-2 години
        да видя ще отива ли на 5к $ и на 300$
        после, отишло, неотишло разчиствам
        5k за алтъна ли?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Bailor

          Трайчо, ти наистина си много фрустриран държавен служител, може би единствения такъв обиколил Европа на държавна сметка! Абе, лъольо, ти не си ли даваш проста сметка колко си лек и смешен? Теб в НАП трябва да те съсипят бе.
          Оффг, тука всички са много чинни и спазват закона и всичко си плащат. А за данъци да не говорим. На тъмно са всички, сиви като вълци. Но имотите им скъпи. За 2 години се шашнах кви 99,99% лалугери с по 20 дупки населяват територията. Затова ще цакат здраво. Щото и именно едни други още по-яки лалугери и строят, и притежават имоти. Тя инфлацията още не е калкулирана както трябва в цените. Свят ще им се завие само след година. Кавръка ще лепне не 70, а поне 90К за карловския етаж.
          Last edited by bulgarian lev; 25.05.2023, 23:23.
          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Kris_ Разгледай мнение
            Кавръка да не би да има скрипт или някакъв batch job, който да му зарежда като включи компа да търси и публикува съдържание в тема?
            Аз съм го кръстил човека източник. По какви ли не неведоми пътища и канали получава информация и натъкмява апокалиптични сценарии. Напоследък е загубил форма, но съм сигурен, че спад от 0.2% в имотЯта ще му върнат мотивацията.

            Коментар


            • Кавръка да не би да има скрипт или някакъв batch job, който да му зарежда като включи компа да търси и публикува съдържание в тема?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

                50% са твои интерпретации, чак толкова не мисля, че е надценката...
                ​​​​​​Иначе няма как да разпродам всичко, защото нямам нищо, което не се ползва (имам, но там съм съсобственик и ортака не иска да продава)...
                Аз не съм търговец, а потребител...
                Пишеш много над 30%, логично е човек да си помисли за цифра около 50.

                Т.е. ти си потенциален купувач, независимо от цените и в никакъв случай продавач. Направи си една бакалска статистика колко хора има в твоето положение и ще добиеш бегла представа защо цените са такива.

                Коментар


                • Гepмaния, ĸoятo e c нaй-гoлямaтa иĸoнoмиĸa в Eвpoпa и чeтвъpтa в cвeтa, нaвлeзe в "тexничecĸa" peцecия. Toвa cтaнa яcнo, cлeд ĸaтo бpyтният вътpeшeн пpoдyĸт (БBΠ) нa cтpaнaтa ce cви изнeнaдвaщo пpeз пъpвoтo тpимeceчиe нa 2023 г. c 0,3% cпpямo пocлeднитe тpи мeceцa нa минaлaтa гoдинa - ĸoгaтo пъĸ oтбeлязa cпaд c 0,5%, пoĸaзвaт peвизиpaнитe в низxoдящa пocoĸ дaнни нa гepмaнcĸaтa фeдepaлнa cтaтиcтичecĸa cлyжбa Dеѕtаtіѕ.
                  Πpeдвapитeлнитe дaнни нa Dеѕtаtіѕ пoĸaзaxa, чe гepмaнcĸaтa иĸoнoмиĸa e cтaгниpaлa пpeз пepиoдa янyapи - мapт 2023 г., cъoбщи БHP. Hизxoдящaтa peвизия пoĸaзвa иĸoнoмичecĸи cпaд зa втopo пopeднo тpимeceчиe, "пoтaпяйĸи" пo тoзи нaчин нaй-гoлямaтa иĸoнoмиĸa в Eвpoпa в peцecия, ocнoвнo пopaди ycтoйчивo виcoĸaтa инфлaция и cĸoĸa нa лиxвитe пo ĸpeдити.

                  Коментар


                  • https://blitz.bg/analizi-i-komentari...ews955472.html

                    Моторът на Европата забуксува !!

                    ШОК !!

                    Какво ни чака ??

                    Кузман Илиев посочи какъв ад ни чака след като Германия изпадна в рецесия

                    Коментар


                    • https://www.investor.bg/a/534-novini...maniya-buksuva

                      Германците почват да съкращават хора в строителния сектор .

                      Строителните компании в Европа страдат от комбинация от растящи лихви и скок на разходите за материали. Това води до рязка промяна в Германия, където строителните компании наемаха усилено служители, за да изпълнят целта на управляващата коалиция за изграждане на 400 хил. жилища на година.
                      Сега строителните компании са изправени пред перспективата да поставят работници в субсидирани от държавата програми за временен принудителен отпуск или „в най-лошия случай“ съкращаване на работни места, каза Паклепа.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                        Трайчо, искам да ми отговориш на един простичък въпрос. Защо след като имаш персонална оценка, че надценката гони 50%, не разпродадеш цялото налично имущество на далавера? Всеки търговец си мечтае за такъв сладък марж и то при такива обеми.
                        50% са твои интерпретации, чак толкова не мисля, че е надценката...
                        ​​​​​​Иначе няма как да разпродам всичко, защото нямам нищо, което не се ползва (имам, но там съм съсобственик и ортака не иска да продава)...
                        Аз не съм търговец, а потребител...
                        Last edited by Traicho_80; 25.05.2023, 22:06.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                          а, така.
                          с нашите данъци трайчо обикаля европата
                          да сравнява цените
                          Колега, спи спокойно, бях на собствени разноски, а не командировка...
                          Когато ходя в чужбина с "вашите данъци" виждам само летище, хотел, среща с европейски чиновници и пак летище...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от kinyalo Разгледай мнение

                            В Европа по огледи ли беше че да прецениш кое е надценено?

                            Или и ти си мислиш, че за 200 000 евро можеш да купиш апартамент във Виена?
                            Не съм бил по огледи, а да харча пари и да се забавлявам със семейството... Иначе си говорих с хора, които живеят там и са наясно с предлагането и цените там и мога да направя съпоставка на това, което се предлага там и тук (цени, заплати, инфраструктура и т.н).
                            Имотите номинално са по-скъпи от тукашните, но има защо...
                            Видях в по-гъсто населени държави от Бг, значително по-малко кранове от София, но иначе само в бг цените ще са само нагоре...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

                              Колега, ти по колко ипотеки теглиш на седмица? Посмали малко с покупките, че да ти вярваме...
                              Само да вметна, че този месец доста скитах по Европа... и ако преди съм мислил, че бг имотите са надценени с 30%, сега смятам, че надценката им е доста над 30% (няма да казвам процент, че да не ме нападнат дежурните на смяна).
                              Айде, лека вечер и да нямаш забавяне на вноските по кредитите...
                              а, така.
                              с нашите данъци трайчо обикаля европата
                              да сравнява цените

                              препоръка е

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

                                Колега, ти по колко ипотеки теглиш на седмица? Посмали малко с покупките, че да ти вярваме...
                                Само да вметна, че този месец доста скитах по Европа... и ако преди съм мислил, че бг имотите са надценени с 30%, сега смятам, че надценката им е доста над 30% (няма да казвам процент, че да не ме нападнат дежурните на смяна).
                                Айде, лека вечер и да нямаш забавяне на вноските по кредитите...
                                Трайчо, искам да ми отговориш на един простичък въпрос. Защо след като имаш персонална оценка, че надценката гони 50%, не разпродадеш цялото налично имущество на далавера? Всеки търговец си мечтае за такъв сладък марж и то при такива обеми.

                                Коментар

                                Working...
                                X