IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

    Хаха, мене пък ме боли калпака за Младост и за кръчмите при вас. Аз генерирам тук реално БВП, вие харчите напечатани пари, които ще плащат внуците ви - безплатни кюфтета предполагам знаеш, че няма. Всяко кредитче взето от "инвестор в имоти" са напечатани неизработени пари. Тези пари ще ги изработват най-любимите ти наследници. И отгоре на всичко ще плащат и на италианските баби пенсиите, щото нали искате еврозона....

    Айде наздраве!
    България е една от най-малко задлъжнелите страни в ЕС и не знам чии наследници какво ще изработват.

    Но ти не ги мисли тези неща, след 30-40 години никой няма да си спомня че си съществувал

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

      боли ме калпака, джонка за швабистан
      Хаха, мене пък ме боли калпака за Младост и за кръчмите при вас. Аз генерирам тук реално БВП, вие харчите напечатани пари, които ще плащат внуците ви - безплатни кюфтета предполагам знаеш, че няма. Всяко кредитче взето от "инвестор в имоти" са напечатани неизработени пари. Тези пари ще ги изработват най-любимите ти наследници. И отгоре на всичко ще плащат и на италианските баби пенсиите, щото нали искате еврозона....

      Айде наздраве!
      Last edited by ejonny2376; 07.07.2023, 20:37.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

        Ами тo немското БВП неслучайно e 52000 долара на калпак. Българското в момена е колкото немското през 1980 година, номинално при това, т.е. с помощта на инфлацийката, която раздува цените. Без инфлацията е на нивото на Германия през 50те.
        До максимум 20 години ще са равни БВП на човек от населението. Друг въпрос е какво ще представлява Германия след 20 години.Щото се заселва с измет от цял свят Включително с цигани от България. Благодарим за което.
        Last edited by mirodes; 07.07.2023, 20:35.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

          Ами тo немското БВП неслучайно e 52000 долара на калпак. Българското в момена е колкото немското през 1980 година, номинално при това, т.е. с помощта на инфлацийката, която раздува цените. Без инфлацията е на нивото на Германия през 50те.
          боли ме калпака, джонка за швабистан
          препоръка е

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

            къде се е подкарал
            по това време у швабистан дърпат пердето и си лягат
            кръчми, дискотеки, барове - зАбрави
            Ами тo немското БВП неслучайно e 52000 долара на калпак. Българското в момена е колкото немското през 1980 година, номинално при това, т.е. с помощта на инфлацийката, която раздува цените. Без инфлацията е на нивото на Германия през 50те.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

              Аз, за разлика от понижителите /и, като мислене е тяхното/ съм убеден, че страната ни ще бъде новата Ирландия, помнете ми думата! Днес си говорих с един човек от марокански произход, израстнал във Велико Търново. Когато го попитах, че в Мароко няма война, защо нахлуват тези марокански пълчища в Европа, той ми отговори, че в Мароко няма гладни и на всеки търговец можеш да си изпросиш безплатна хамсия или портокал, както тук безплатна чорба за бедния. Също спомена, че като арабска страна от Магреба при тях стандарта до преди само 10г. е бил по-висок от българския, но от последните години българския е по-висок. Каза, че до скоро мароканската минимална заплата е останала 220€, а българската вече я бие с много.Каза ми още, че е препълнено с невежи хора, което си обясних с голямото ниво на емиграция.
              Словения, Естония и Чехия вече са наравно като стандарт на живот с държави като Италия и Испания. Може и да са ги минали.Ние вървим няколко години след тях.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                Джонка, отрано се подкара тая вечер. Отивам на кръчма, че имам да те настигам
                къде се е подкарал
                по това време у швабистан дърпат пердето и си лягат
                кръчми, дискотеки, барове - зАбрави
                препоръка е

                Коментар


                • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                  Като се сетя какво беше и какво е сега, разликата е огромна. Сегашните деца живеят в лукс ,за който ние не сме си и мечтали.А техните деца ще живеят още по-добре.
                  Баща ми е от един град близо до турската граница и всяко лято ходихме на гости на баба и дядо. И тогава по тоя път минаваха и турските гастарбайтери .Гледах им колите и се възхищавах.Сега пак им гледам колите и не ми правят никакво впечатление.Никаква разлика с българските.
                  Аз, за разлика от понижителите /и, като мислене е тяхното/ съм убеден, че страната ни ще бъде новата Ирландия, помнете ми думата! Днес си говорих с един човек от марокански произход, израстнал във Велико Търново. Когато го попитах, че в Мароко няма война, защо нахлуват тези марокански пълчища в Европа, той ми отговори, че в Мароко няма гладни и на всеки търговец можеш да си изпросиш безплатна хамсия или портокал, както тук безплатна чорба за бедния. Също спомена, че като арабска страна от Магреба при тях стандарта до преди само 10г. е бил по-висок от българския, но от последните години българския е по-висок. Каза, че до скоро мароканската минимална заплата е останала 220€, а българската вече я бие с много.Каза ми още, че е препълнено с невежи хора, което си обясних с голямото ниво на емиграция.
                  Last edited by Bailor; 07.07.2023, 19:57.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                    Джонка, отрано се подкара тая вечер. Отивам на кръчма, че имам да те настигам
                    Хаха, да прав си. Аз пия в момента бира Rothaus Tannenzäpfle.Култова марка в Баден Вюртемберг. И само малц и хмел, без химия като БГ-бирите (добре че има магазинчета с вносни бири в София, макар и на двойна цена, че иначе сте жив зян).
                    Наздраве!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                      Всички сме били лишавани в някакъв момент, но после е имало награда. Един познат навремето за 2 бригади в Щатите събра пари за гарсониера. Умря и тая далавера.
                      Ако печелиш добре не виждам нищо лошо да заделяш пари, които един ден да оставиш на децата си.Но ако си със средни доходи като мен е глупаво да пестиш и да лишаваш семейството си.
                      Това естествено е моето разбиране за живота и не ангажирам никого .

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                        Напротив, има такива филми и то много, просто защото така функционира икономиката в капиталистическите държави.

                        Аз ти казах, ИТ-тата в България ще се самоунищожите заради собствената си глупост. От атрактивна дестинация преди 10 години България в момента е залязваща дестинация. Беше атрактивна, защото бяхте евтини. Никой не е имал намерение да инвестира в БГ, за да ви плаща колкото в държавата майка (както мислиш ти, че е редно). Просто много маймунки се хванаха на клона, а вие си оставате същата бройка. И в един момент станахте скъпи, малко и нелоялни. И единствената причина някой да инвестира в БГ се изпари, щото да стоиш в БГ при тази корупция и беззаконие си е чист хазарт и риск, който може да се компенсира само със сериозно предимство в разходната част.

                        Станете нормална държава, изчистете си боклуците от буквално всеки ъгъл, оправете си пътищата, развийте си всички сектори на икономиката, качете стандарта на всички жители, оправете си съдебна система, администрация и пр. и ела тогава пак да говорим кое е справедливо и кое не е. Дотогава сте бананова република - обезлюдена, без кадри, с нелоялна конкуренция и на всичкото отгоре вече скъпа.
                        Джонка, отрано се подкара тая вечер. Отивам на кръчма, че имам да те настигам

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                          Ама тая саможертва включва и децата. Спестителите лишават себе си и децата си от много неща, които могат да си позволят.
                          За мен един родител трябва да осигури жилище на децата си и дотам. Естествено ако е някой богаташ ще им остави голямо наследство. Но ако не е,то е глупаво да се пести и да живееш в лишения.
                          Всички сме били лишавани в някакъв момент, но после е имало награда. Един познат навремето за 2 бригади в Щатите събра пари за гарсониера. Умря и тая далавера.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение
                            [/B]

                            Кое да се коригира? Работата е една и съща и това, че бил 1000км у лево на картата, трябва да е причина да взима двойно ли? Няма такива филми. Сравнението ти в момента важи, не за друго, а защото от едната страна е София, а от другата е Германия...но както писа Мирето, времето ще покаже.
                            Напротив, има такива филми и то много, просто защото така функционира икономиката в капиталистическите държави.

                            Аз ти казах, ИТ-тата в България ще се самоунищожите заради собствената си глупост. От атрактивна дестинация преди 10 години България в момента е залязваща дестинация. Беше атрактивна, защото бяхте евтини. Никой не е имал намерение да инвестира в БГ, за да ви плаща колкото в държавата майка (както мислиш ти, че е редно). Просто много маймунки се хванаха на клона, а вие си оставате същата бройка. И в един момент станахте скъпи, малко и нелоялни. И единствената причина някой да инвестира в БГ се изпари, щото да стоиш в БГ при тази корупция и беззаконие си е чист хазарт и риск, който може да се компенсира само със сериозно предимство в разходната част.

                            Станете нормална държава, изчистете си боклуците от буквално всеки ъгъл, оправете си пътищата, развийте си всички сектори на икономиката, качете стандарта на всички жители, оправете си съдебна система, администрация и пр. и ела тогава пак да говорим кое е справедливо и кое не е. Дотогава сте бананова република - обезлюдена, без кадри, с нелоялна конкуренция и на всичкото отгоре вече скъпа.
                            Last edited by ejonny2376; 07.07.2023, 19:47.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                              Елджон е ДС отроче, което едва ли е усетило сътресенията през виденовата зима, когато бяхме студенти и едно кафе в лавката на СУ, една сутрин беше 50лв., а на обяд, вече беше 100. После всички окупирахме жълтия паваж...
                              Като се сетя какво беше и какво е сега, разликата е огромна. Сегашните деца живеят в лукс ,за който ние не сме си и мечтали.А техните деца ще живеят още по-добре.
                              Баща ми е от един град близо до турската граница и всяко лято ходихме на гости на баба и дядо. И тогава по тоя път минаваха и турските гастарбайтери .Гледах им колите и се възхищавах.Сега пак им гледам колите и не ми правят никакво впечатление.Никаква разлика с българските.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                                Точно това ми беше мисълта, че отивайки с мисълта за спестяване при текущите цени, буквално се обричат. И тука говоря за нормален живот + спестяване, а не като скотове по 6-7 в квартира. От друга страна саможертвата в името на децата е най-доброто което може да направи един родител. От там насетне те си носят отговорността.
                                Ама тая саможертва включва и децата. Спестителите лишават себе си и децата си от много неща, които могат да си позволят.
                                За мен един родител трябва да осигури жилище на децата си и дотам. Естествено ако е някой богаташ ще им остави голямо наследство. Но ако не е,то е глупаво да се пести и да живееш в лишения.

                                Коментар

                                Working...
                                X