IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

    Ехеее. Преди 2.5 год и коня беше 69к
    На ливадите мой съсед (писах тук) продаде за 2500 (или 2800 не помня вече) през 2022 г.
    Щом твой приятел купил на 2200 (след 50% реална инфлация) смятай колко е спада.
    Ми значи имаме спад тогава. Що се косят тук всички че било скъпо. Хич не е.
    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

      То това е средна цена. Не съм нотариус, нито брокер. Но колега кое време още преди 2 години и кусур захлупи в Гео Милев на повече от тази цена. Ами колегата с кредита за сина си в Ливадите? Поне 2200 е цакал на метър. Нали ми казва.
      Ехеее. Преди 2.5 год и коня беше 69к
      На ливадите мой съсед (писах тук) продаде за 2500 (или 2800 не помня вече) през 2022 г.
      Щом твой приятел купил на 2200 (след 50% реална инфлация) смятай колко е спада.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

        Броя на сделките има мегдан за още спад, НО не и цените. Освен това вземете та се разберете с твоя подопечен дали пазара в крайна сметка се крепи на мафията както твърди той или се крепи на ипотекарите, както твърдиш ти. Че нещо вече се обърках.
        Как няма да падат цените, при положение, че сделките падат( вече драстично,вн -39%)? Продавачите кво ще ги правят тези десетки хиляди имоти, при положение, че идват все повече нови и нови. Пазарът напрактика е залят с имоти за продажба.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

          Левчо, къде ги ви даш тези нива, като няма купувачи? Дай линк, снимка, или нещо такова да видим откъде имаш инфо, че някой ги брои тия 1800 евра.
          То това е средна цена. Не съм нотариус, нито брокер. Но колега кое време още преди 2 години и кусур захлупи в Гео Милев на повече от тази цена. Ами колегата с кредита за сина си в Ливадите? Поне 2200 е цакал на метър. Нали ми казва.
          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

            Защото българинът (масовия) си мисли, че като има един-два апартамента в София (Варна, Пловдив) и си е 'оправил' живота и старините.
            Масово битува вярването, че за всички имоти ще има наематели и разходите за подръжката на имот няма да са проблем в бъдеще.
            Масовото строителство, застаряването, емиграцията на читави специалисти в чужбина не са фактори, които да накарат юрналата се тъппа да помисли и преосмисли в какво да вложи спестяванията си. Едни от мотиваторите са банките с ниските лихви по депозитите, а други са разни измислени инвестиционни схеми, които преди години отказаха хората да имат вяра на фондове (като започнеш от приватизационни, минеш през пенсионни и стигнеш до взаимни).
            +1

            Това е така, обаче има и други фактори.

            Идват чужденци, които се установяват в българската провинция, идват си емигранти, които са се пенсионирали на Запад, от Украйна също идват хора. За тях трябват жилища. Ромите се размножават много и купуват евтини къщи по селата.

            На мен ми е чудно как българите си набиват парите в скъпи нови строитлества с цени 200-300 000 евро и от къде ги имат,

            Коментар


            • Кът кажа, че бг се превръща в един цигански кенеВ, ми се сърдите.

              https://www.varna24.bg/novini/varna/...etisht-1741341

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
                Q2 СВ - София
                2017Q2 сделки
                7441
                1377 3401 общо ипотеки
                4778
                2975
                2018Q2 7119 1284 3684 4968 2694
                2019Q2 7670 1319 2698 4017 2669
                2020Q2 6352 990 2285 3275 2013
                2021Q2 9736 1489 3269 4758 3089
                2022Q2 9763 1302 3587 4889 3372
                2023Q2 8615 1037 3591 4628 3090
                Броя на сделките има мегдан за още спад, НО не и цените. Освен това вземете та се разберете с твоя подопечен дали пазара в крайна сметка се крепи на мафията както твърди той или се крепи на ипотекарите, както твърдиш ти. Че нещо вече се обърках.
                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                Коментар



                • Q2 СВ - София
                  2017Q2 сделки
                  7441
                  1377 3401 общо ипотеки
                  4778
                  2975
                  2018Q2 7119 1284 3684 4968 2694
                  2019Q2 7670 1319 2698 4017 2669
                  2020Q2 6352 990 2285 3275 2013
                  2021Q2 9736 1489 3269 4758 3089
                  2022Q2 9763 1302 3587 4889 3372
                  2023Q2 8615 1037 3591 4628 3090
                  това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение
                    България е на трето място в Европейския съюз по годишен ръст на цените на жилищата през първото тримесечие на тази година и на пето при сравнение с предходните три месеца, сочат данни на европейската статистическа служба Евростат


                    ЗАЩО???


                    ДОКОГА??????
                    как така годишен ръст!?
                    не са ли чели понижителските мнения във форума ....последните 5-7 години
                    препоръка е

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                      На мен пък надеждата ми е в язовирите. Има няколко язовира в БГ и ако се пропукат едновременно, доста имоти ще пострадат. За спад в цените обаче, НИКАКЪВ ШАНС!
                      Левчо те вече спаднаха, особенно зеленото. Избери си нещо и веднага ще ти договоря 15% отбив, на някои места и 20% стигат, част от строителите са отчаяни - тва ми е инфото от хора, които правят довършителни работи и си чакат мангизите от строителите.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                        мисля, че темата за ядрен взрив и атомна война не е експлоатирана достатъчно в темата
                        всичко друго; данъци, лихви, ковиди, войни, земетресения, демогравията е фактор, големо мяу, марсианци и поганци вече се поизчерпиха,
                        като освен това доведоха единствено до повишение с около 3 пъти на цените.
                        На мен пък надеждата ми е в язовирите. Има няколко язовира в БГ и ако се пропукат едновременно, доста имоти ще пострадат. За спад в цените обаче, НИКАКЪВ ШАНС!
                        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                          Амааа... Как така няма предпоставки?! Цените вече падат. Средна цена на кв.м падна на 1821 euro.
                          Ако обаче прогнозите на БОНИ и Купата се сбъднат и септември се достигне до ниво 1900, значи положението ще стане доста трагикомично за понижителите.
                          Левчо, къде ги ви даш тези нива, като няма купувачи? Дай линк, снимка, или нещо такова да видим откъде имаш инфо, че някой ги брои тия 1800 евра.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                            Цитат от статията от линка:

                            "Стоянов прогнозира обаче, че очакваното понижение на цените на имотите няма да се случи заради поскъпването на строителните материали. През последните години, особено след пандемията, се търсят по-големи жилища, след необходимостта за пространство за работа от вкъщи, каза още той. Стоянов очаква през второто полугодие предлагането на имоти да се увеличи и да се обърне досегашната тенденция - търсенето да е по-голямо."

                            Превод на цитата на разбираем за понижителите език:

                            Цените на имотите НЯМА ДА ПАДНАТ. Позволимостта във времето ще намалява. Квартирантите и живеещите при родителите си ще си останат там където са, само броят им ще се увеличава.
                            Че откога, потенциалния купувач се интересува от поскъпването(или поевтиняването) на строителните материали?
                            Я виж земеделците, торта стана 1500 лв/тон, те казаха под 700 лв/тон( за пшеница) няма да продаваме, защото ще фалираме, то взе че падна на 380 лв. ..... е не са фалирали все още, освен тва продават, защото иде новото строителство опс реколта.

                            Коментар


                            • German Commercial Property Deals Tumble 50% to Five-Year Low

                              https://www.bloomberg.com/news/artic...rope#xj4y7vzkg

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
                                Евгени Василев: Няма предпоставки цените на имотите да се върнат на стойностите преди 2-3 години


                                https://businessnovinite.bg/korporat...predlaga.html#
                                Амааа... Как така няма предпоставки?! Цените вече падат. Средна цена на кв.м падна на 1821 euro.
                                Ако обаче прогнозите на БОНИ и Купата се сбъднат и септември се достигне до ниво 1900, значи положението ще стане доста трагикомично за понижителите.
                                Last edited by bulgarian lev; 05.07.2023, 16:46.
                                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                                Коментар

                                Working...
                                X