IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ivanvg93 Разгледай мнение

    Точно така! Това е разумният начин да се съхрани и увеличи богатството. Всичко е преходно - тухлата е доживот

    Успех с покупката! И аз съм Вълчо!!!
    Ванка, не слушаха Кумчо Вълчо, нищо че и аз, и Песимиста особено много подробно обясняваше защо се купуват имоти. Поне от теб да вземат пример. Те кинти и кила и качества да влязат в твоя сегмент на наемоотдаване нямат, ама стратегията поне да докопат.
    Доктора съм.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

      Само така Ванка. Мачкай наред! И на мен ми предстоят 2 покупки в София ако не ми мине котка път. Доходите от ИТ бизнеса почти при всички колеги ги паркираме в тухли.
      Точно така! Това е разумният начин да се съхрани и увеличи богатството. Всичко е преходно - тухлата е доживот

      Успех с покупката! И аз съм Вълчо!!!
      Last edited by ivanvg93; 24.08.2023, 15:32.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ivanvg93 Разгледай мнение

        Точно така, конкретно сграда А3 на Софбилд. Ето, че има и хора, които разбират Вървят си комплект с едно паркомпясто двустайка 1000-1200 евра, Тристайка 1300-2000 евра. Това е положението. И си се отдават от воле.

        Иначе навътре в квартала и аз съм на мнение, че положението е зле. Ходете по Българска Легия до Алекси Рилец да видите за какво става въпрос... там наемите са на 50% до 70% по-ниски пак за НС, а е на няколко минути пеша разстояние
        Само така Ванка. Мачкай наред! И на мен ми предстоят 2 покупки в София ако не ми мине котка път. Доходите от ИТ бизнеса почти при всички колеги ги паркираме в тухли. Вълчо съм.
        Last edited by два_таралежа; 24.08.2023, 15:30.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от kinyalo Разгледай мнение

          Гледал съм апартаменти там. По спомен, спалните бяха по 20-25 м2 и всичко беше изпипано.

          Наемите сигурно са високи, но и продажните цени бяха доста сериозни
          Да, 40кв дневни, 20-25 спални, 5-8 бани. За продажба в момента най-евтиният 2-стаен с ПМ е 320К евро, а 3-стайните варират от 500К - 800К, зависи колко е натупан. Аз моите ги купих директно от инвеститора на 1500 евра през 2020-та, което тогава ми се видя нечовешки скъпо. А се е оказало без пари

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ivanvg93 Разгледай мнение

            Точно така, конкретно сграда А3 на Софбилд. Ето, че има и хора, които разбират Вървят си комплект с едно паркомпясто двустайка 1000-1200 евра, Тристайка 1300-2000 евра. Това е положението. И си се отдават от воле.

            Иначе навътре в квартала и аз съм на мнение, че положението е зле. Ходете по Българска Легия до Алекси Рилец да видите за какво става въпрос... там наемите са на 50% до 70% по-ниски пак за НС, а е на няколко минути пеша разстояние
            Гледал съм апартаменти там. По спомен, спалните бяха по 20-25 м2 и всичко беше изпипано.

            Наемите сигурно са високи, но и продажните цени бяха доста сериозни

            Коментар


            • Първоначално изпратено от kinyalo Разгледай мнение

              Сигурно става въпрос за луксозните сгради на бул. България. Там със сигурност цените са високи.
              Точно така, конкретно сграда А3 на Софбилд. Ето, че има и хора, които разбират Вървят си комплект с едно паркомпясто двустайка 900-1200 евра, Тристайка 1300-2000 евра. Това е положението. И си се отдават от воле.

              Иначе навътре в квартала и аз съм на мнение, че положението е зле. Ходете по Българска Легия до Алекси Рилец да видите за какво става въпрос... там наемите са на 50% до 70% по-ниски пак за НС, а е на няколко минути пеша разстояние
              Last edited by ivanvg93; 24.08.2023, 15:29.

              Коментар


              • Housing Market Update: A Homebuyer on a $3,000 Budget Has Lost $71,000 in Purchasing Power Since Last Year As Mortgage Rates Hit 20-Year High

                Click image for larger version

Name:	11.JPG
Views:	1
Size:	47.3 КБ
ID:	4106443


                https://www.redfin.com/news/housing-...chasing-power/

                Коментар


                • Какво става сривльовци, сринахте ли ги тези пусти имоти. Аз се качих до Котешки чал и сега сядам да видя какви сте ги творили. Виждам разбирачите са само тези които са единствено с наследствени или семейни имоти. Как пък не се намери един рутач със собственозакупен имот, освен радев с панелната боксониера в Дружба.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                    Те наскоро им направиха някакви улици в мансатирските, прахоляк, няма детски градини, няма зеленина......ама банския инвеститор взима хиляди евра наеми от там
                    Сигурно става въпрос за луксозните сгради на бул. България. Там със сигурност цените са високи.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

                      Ако имам късмет да ти покажа къщата и цената след това съм сигурен че ще ме черпиш един rib eye стек и ботъл вино където ти кажеш.
                      то ти трябва да черпиш, но хайде

                      дано не си я взел много тънко, защото другият таралеж ще се подтисне, че имотът му струва колкото етаж в Карлово
                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                        двата хубави ги взе преди това - там му е голямата стойност
                        нивите ги взе когато можа - там има доход от рента
                        магазинчетно не е жилищно - там е добре, че има наемче , а може и гараж да го направи ако му писне.
                        купи едно малко мисля 2017-18, но това не отменя горните му постижения.

                        за плевен - там е на зелено и съответно има дискаунт
                        за морето - мерак му е и там вече цената не е фактор.

                        гледам да съм обективен
                        Ако имам късмет да ти покажа къщата и цената след това съм сигурен че ще ме черпиш един rib eye стек и ботъл вино където ти кажеш.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от AMG2023

                          Баси фантазьора ахаха не мога с тея побъркани брокери
                          Нема лошо, наема ми капе и в двата случая. За теб AMG е само никнейм и мечта, а аз имам 2 броя на по 5 години в гаража. Не е честно! Вземи стани и ти брокер да замогнеш.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ivanvg93 Разгледай мнение

                            Не разбираш концепцията, затова и сметките са ти криви. Изключително рядко (направо никога) имотите са първото начинание, с което някой си прави парите. Тухлата е последствие на успех от предишна професия или бизнес. Рано или късно всичко свършва в тухла както тук, така и на запад. Докато моите връстници се шляеха, аз си скъсвах дупарата от работа. Няма събота, няма неделя, няма празник. Впоследствие създадох успешен ИТ бизнес преди 8 години, който и днес на месец ми носи чист доход колкото 2-3 средни годишни заплати в София. Не очаквам да ме разбереш защо тегля кредити и бутам в тухла като имам такъв ресурс. Нито съм дошъл тук да те обучавам или да ти се хваля. Започнах да чета форума преди години, защото с това си проветрявам главата вместо като зомби да скролвам фейсбук, инстаграм и подобните. Липсва ми Вълчо и лирическите му творби.

                            Тухлата ми се превърна във втора работа и не мога да ти опиша с какъв кеф го правя. Да си погледна обявите, да звънна, да отида на оглед, да се попазаря, после да го стегна, да го отдам на готини хора. Във всяка една стъпка има огромен майсторлък, което прави разликата в сметката. Едно е сигурно -- от деЦката сметката НИКОГА не излиза.
                            Из повестта на Елин Пелин -Разкази под шипковия храст

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от AMG2023

                              Баси фантазьора ахаха не мога с тея побъркани брокери


                              Тъкмо се връщам от погребението на Алексей, имаше двама мои далечни познати близнаци там, които се оказа че са инвестирали в цяла сграда в ливадите. Казват - груба грешка, ако тръгнат да продават дори сега на надутите цени, пак ще са на загуба, няма казват такъв отлив от наематели, а разходите по поддръжка много....Постоянно има празни имоти, които не могат да се отдадат с месеци. Хората покрай ковида се върнали по родните си градове и много малко мислят да се връщат в София.
                              Last edited by RUBLA; 24.08.2023, 16:50. Причина: Спазвайте добрия тон!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от два_таралежа Разгледай мнение

                                Да,6000. 2014-15 в началото минаха сделките на два Софийски апарта. 2017 взех гаража магазин, 2018 ателието студио в Сф, а 2021 и 2022 земята в Лудогорието и двата Плевенски апарта. Сега вземам къщето - в Понеделник.
                                Я виж Берти си е водил чинно записки, всичко помни без грешка!
                                не си водя записки, но смислените неща имам навика да ги помня

                                това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                                Коментар

                                Working...
                                X