IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

    Какви дъги ?! Какъв Люлин ? Май никога не си ходил до Радомир ? Пътя е до Перник 12 км и от там Драгичево, Владая, Княжево Борис 3. Ако е сутрин от 7 до 9 е сложно особено понеделник , Иначе е безпроблемно. В зависимост от светофарите 30-60 мин / около 40км тотал/ Затва на Крети му пишех преди, че се е минал, щото до САП на Борис са няколко светофара по-малко и там са 30-45 мин....
    Абе знам го пътя много добре и не бих си го причинил за нищо на света. По Борис, по стария път рез Владая, всяка сутрин и вечер. Ужас.

    Коментар


    • [QUOTE=ejonny2376;n3745854]
      Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

      За тези неща си прав естествено, но всичко това е от твоята гледна точка. Питай средностатистическия германец дали би дошъл да живее в Радомир - ще ти отговори същото. На теб ако ти е добре в България, не значи че на 2-3 милиона Българи с доходи под прага на бедността им е добре също.
      Нито ми е притрябвал средностатистическия германец нито французин нито англичанин...Работа тука нямат....И такива като тебе е най добре да се откажете от българско гражданство и дим да ви няма...и от форумите също

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        Какви дъги ?! Какъв Люлин ? Май никога не си ходил до Радомир ? Пътя е до Перник 12 км и от там Драгичево, Владая, Княжево Борис 3. Ако е сутрин от 7 до 9 е сложно особено понеделник , Иначе е безпроблемно. В зависимост от светофарите 30-60 мин / около 40км тотал/ Затва на Крети му пишех преди, че се е минал, щото до САП на Борис са няколко светофара по-малко и там са 30-45 мин....
        Той и никога не е купувал имот никога не бил програмист или пък собственик на фирма нито печели от форекс акции и битхуйни..Той е продукт на Костовата здравна реформа която остави лудите и откачалките без адекватно лечение

        Коментар


        • [QUOTE=pesimist4o na kvadrat;n3745846]
          Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

          Каквото и да пишеш цифрите са безспорни....Отрицателната миграция приключи....Ако погледнеш по години цифрите ще видиш ясната тенденция и без вируса. А той само катализира процеса....
          а Запада да мечтая или децата ми моля ?!?!Трябва да съм данъчен самоубиец и мазохист за подобни влечения.... Дано да възпитам чаветата достатъчно добре, че подобна глупост никога да не им мине през главата :-)
          Единствените места , които съм обмислял са един от Канарските острови по данъчни причини и за пенсия на едни от Южните Гръцки острови / ама там имотите които ми допадат са 7-цифрени.../ В Германия мога да отида във всеки момент след 1 телефонен разговор / имам 2 отворени оферти по системата когато поискам/. Ама да не съм луд на такова място да живея и отглеждам деца и да плащам данъци като малоумен , за да може да има за социала на Крети :-)))) За климат, сред за децата, ценности, религия и т.н. не ми се отваря дума. Не искам това бъдеще за чаветата ми.... и внуци Муса Абубукар Мохамедов....
          Като гледам колкото и да я възхваляваш Германията и ти си и бил дузпата....
          За тези неща си прав естествено, но всичко това е от твоята гледна точка. Питай средностатистическия германец дали би дошъл да живее в Радомир - ще ти отговори същото. На теб ако ти е добре в България, не значи че на 2-3 милиона Българи с доходи под прага на бедността им е добре също. Гледайки цените и доходите, виждам само влошаване на ситуацията спрямо 2010 година.
          Last edited by ejonny2376; 13.04.2021, 20:42.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

            За Радомир не споделям мнението ти..... До Пирогов/ВМА се стига за еднакво време в сравнение с Люлин или Дружба примерно. Има Т-маркет / преди беше Пени/ , а в Перник на / 15 мин/ са всички други вериги....Има редовни влакове и , метро линия 3 от Горна Баня,,,,, за който не иска да пътува с кола / обикновено се комбинират няколко човека и им е приемливо отиване и връщане/....
            Почти стандартно Западноевропейско предградие със смешно ниски имотни цени....
            песи,
            ако беше убеден в думите си щеше да купуваш по един имот в Радомирско на всеки шест месеца в последните години, когато ти стана скъпо в софия. без кредити и зор!
            ако стане хубаво предградие ще пласираш имотите с добра доходност.
            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

              От Радомир до Пирогов с кола се минава покрай Люлин - по магистралата. Тоест разстоянието от Радомир до Люлин го прелиташ за нула минути?
              По Южната дъга пък може и 3-4 часа, ако минаваш по цар Борис.
              Какви дъги ?! Какъв Люлин ? Май никога не си ходил до Радомир ? Пътя е до Перник 12 км и от там Драгичево, Владая, Княжево Борис 3. Ако е сутрин от 7 до 9 е сложно особено понеделник , Иначе е безпроблемно. В зависимост от светофарите 30-60 мин / около 40км тотал/ Затва на Крети му пишех преди, че се е минал, щото до САП на Борис са няколко светофара по-малко и там са 30-45 мин....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                Нали съм изпуснал някакъв влак казваш. В Радомир не бих дори приел даже подарен имот - веднага го дарявам на някой манастир, само и само да се отърва. За какво ми е? Ни планина, ни море, ни нищо. Един беден, обезлюден и мръсен град е това. Като повечето Български градове (вкл. София).
                Ти си с претенции и да кажем, че можеш да си позволиш почти всичко в София финансово. Само дето не си свикнал изцяло с нивото. Но повечето Олимпийци след като не могат в Обеля дори е редно да погледнат извън София където могат. Ето двете ти обяви биха подхождали ценово....:-)

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  За Радомир не споделям мнението ти..... До Пирогов/ВМА се стига за еднакво време в сравнение с Люлин или Дружба примерно. Има Т-маркет / преди беше Пени/ , а в Перник на / 15 мин/ са всички други вериги....Има редовни влакове и , метро линия 3 от Горна Баня,,,,, за който не иска да пътува с кола / обикновено се комбинират няколко човека и им е приемливо отиване и връщане/....
                  Почти стандартно Западноевропейско предградие със смешно ниски имотни цени....
                  От Радомир до Пирогов с кола се минава покрай Люлин - по магистралата. Тоест разстоянието от Радомир до Люлин го прелиташ за нула минути?
                  По Южната дъга пък може и 3-4 часа, ако минаваш по цар Борис. Там пеша да минеш ще си по-бърз.
                  Last edited by ejonny2376; 13.04.2021, 20:35.

                  Коментар


                  • [QUOTE=ejonny2376;n3745836]
                    Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение
                    ....
                    Разбира се сравненията с 2008-9 са безсмислени най- малкото защото месечната заплата сега е много по-висока и живота в София като финансово измерение / работа е реално съизмерим на този на Запад за разлика от преди 10 години....

                    /QUOTE]

                    Песимисте, какво си пушил днес? Май не е много качествено. Внимавай с доставчиците.
                    Ако за теб "Западът" е някое от най-бедните унгарски села по границата с Румъния - ще се съглася. За истинския Запад може би внуците на твоите чавета могат да се надяват.
                    Каквото и да пишеш цифрите са безспорни....Отрицателната миграция приключи....Ако погледнеш по години цифрите ще видиш ясната тенденция и без вируса. А той само катализира процеса....
                    а Запада да мечтая или децата ми моля ?!?!Трябва да съм данъчен самоубиец и мазохист за подобни влечения.... Дано да възпитам чаветата достатъчно добре, че подобна глупост никога да не им мине през главата :-)
                    Единствените места , които съм обмислял са един от Канарските острови по данъчни причини и за пенсия на едни от Южните Гръцки острови / ама там имотите които ми допадат са 7-цифрени.../ В Германия мога да отида във всеки момент след 1 телефонен разговор / имам 2 отворени оферти по системата когато поискам/. Ама да не съм луд на такова място да живея и отглеждам деца и да плащам данъци като малоумен , за да може да има за социала на Крети :-)))) За климат, сред за децата, ценности, религия и т.н. не ми се отваря дума. Не искам това бъдеще за чаветата ми.... и внуци Муса Абубукар Мохамедов....
                    Като гледам колкото и да я възхваляваш Германията и ти си и бил дузпата....

                    Коментар


                    • Ето сравнението на НУмбео за периода 2010-2020:

                      https://www.numbeo.com/cost-of-livin...story/in/Sofia

                      Освен че цените са скочили почти двойно, а заплатите с едни има-няма 30%, друго не забелязвам. Интересно как наемите не са се вдигнали изобщо (без да броим едностайките в центъра), за разлика от цените за покупка. И това при качващи се доходи. Това какво говори?

                      1) Доходи, изоставащи от инфлацията
                      2) Пренасищане на пазара с жилища и намаляване на търсенето на жилищна площ
                      3) Ръст при цените за покупка на имоти, надвишаващ в пъти инфлация и ръст на доходи

                      Това ли е изравняването със Западна Европа? За мен това значи обедняване и намаляване на покупвателната способност.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Tepxi Разгледай мнение
                        Ако бях повишител, щях да го карам по-спокойно с линковете за имотен бум в Берковица, Ардино и Котел.
                        Къде ще пазаруват купувачите на тези имоти?
                        Къде ще ходят на училище децата им?
                        Какви хора ще са съседите им?
                        Какво здравеопазване има в града и колко добре заредени и денонощни аптеки има?

                        Гледам ги на картата и Радомир и Ихтиман.
                        Пак не стават детето да ходи на училище в София, всяка вечер да има социален живот тук или пък да се прибира с такси след купон.
                        Пак си на час от най-близката нормална болница. Пак си на час от най-близката храна, различна от бял хляб, лютеница Хорце и салам Народен, които зареждат в КООП-супермаркета на центъра.

                        Но да, Кула е топ хита просто.
                        Стотината останали жители на градчето по цял ден си препродават двайсетината останали къщи ... от скука.

                        От време на време пътуват до областния център Видин, където има кафене (даже може би две) и пощенска станция. Може и аптека да има, знае ли човек.

                        Важното е, че Кнежа, Лом, Ловеч и прочее могат да си отдъхнат. Няма да има МЯУ за нито едно населено място в България ... само Ъп.
                        За Радомир не споделям мнението ти..... До Пирогов/ВМА се стига за еднакво време в сравнение с Люлин или Дружба примерно. Има Т-маркет / преди беше Пени/ , а в Перник на / 15 мин/ са всички други вериги....Има редовни влакове и , метро линия 3 от Горна Баня,,,,, за който не иска да пътува с кола / обикновено се комбинират няколко човека и им е приемливо отиване и връщане/....
                        Почти стандартно Западноевропейско предградие със смешно ниски имотни цени....

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          Ами ето виж как ги разбираш нещата.... Сметни колко пари и ВРЕМЕ би струвало оправянето на горните 2 имота / от апарта дори снимка няма ..../ Накрая финалната цифра ше е като да си построиш ново.... На къща при настоящите материали и труд вероятно вече е 4 цифрено....
                          Нали съм изпуснал някакъв влак казваш. В Радомир не бих дори приел даже подарен имот - веднага го дарявам на някой манастир, само и само да се отърва. За какво ми е? Ни планина, ни море, ни нищо. Един беден, обезлюден и мръсен град е това. Като повечето Български градове (вкл. София).

                          Коментар


                          • [QUOTE=pesimist4o na kvadrat;n3745827]
                            ....
                            Разбира се сравненията с 2008-9 са безсмислени най- малкото защото месечната заплата сега е много по-висока и живота в София като финансово измерение / работа е реално съизмерим на този на Запад за разлика от преди 10 години....

                            /QUOTE]

                            Песимисте, какво си пушил днес? Май не е много качествено. Внимавай с доставчиците.
                            Ако за теб "Западът" е някое от най-бедните унгарски села по границата с Румъния - ще се съглася. За истинския Запад може би внуците на твоите чавета могат да се надяват.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                              Какъв влак точно сме изпуснали?
                              За това ли?
                              https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...97z&f1=1&fe7=1

                              Или за това?
                              https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...97z&f1=1&fe7=1

                              Всички имотни обяви в тези забравени от бога и от дявола места са от подобен клас - боклуци. Това нито на 400 лева, нито на 100 лева може да се продаде. Абсолютно непродаваеми, пустеещи и рушащи се коптори. Пак те питам, за N-ти път: Покажи ми една читава обява, едничка. Където и да било, за качествен, хубав имот, без значение от цената.
                              Ами ето виж как ги разбираш нещата.... Сметни колко пари и ВРЕМЕ би струвало оправянето на горните 2 имота / от апарта дори снимка няма ..../ Накрая финалната цифра ше е като да си построиш ново.... На къща при настоящите материали и труд вероятно вече е 4 цифрено....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                                Някъде в центъра на Оснабрюк:

                                https://www.google.com/maps/@52.2731...!7i7680!8i3266


                                Някъде в центъра на Радомир:

                                https://www.google.com/maps/@42.5450...6!9m2!1b1!2i49

                                Напълно случайни кадри, демонстриращи превъзходството на Радомир по всички показатели.
                                Кадрите са случайни, ама са сравнение на круша с кокошка / баш център, пролет хубав ден спрямо не център, /склад/ в мрачен околозимен ден/....
                                Но и не е задължително да е по-хубаво.... За толкова пари и данъци толкова.... :-)

                                Коментар

                                Working...
                                X