IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Минавам съвсем набързо , а и не съм чел много напоследък.
    Мернах мнение на Диска / а той е точен/ за наемите и понее подразбирам малко от туй да ви запозная как стоят нещата.
    Има пропуски в аритметиката му водейки до изкривен леко резултат / например най-ниският ми наем към момента е 850 лева и е толкова щото човека е ок и дългосрочен иначе щеше да е повече/. Миналата година актуализирах всички наеми нови, стари в зависимост от това до пазарно или малко под ниво. И точно това пропуска Диска, че когато има инфлация и нарастващи доходи наемите няма как да не се актуализират периодично колкото и свестни да са наемателите. От последното зависи само нивото .... Когато викна майстор той не ме таксува на 5-годишно стара тарифа щото съм му симпатичен и коректен, а ме щави по настоящите нива. И това мога да го платя само ако наема преди това е бил адекватен....
    Обаче той пропусна една съществена част - не просто амортизацията на покрива или стените в сградата, а самата сграда. За по-лесно им давам 100 години живот по процент на година също не е калкулирал и собственото време да е разправяш с проблеми или наематели. Има и още но да не издребнявам.
    Като се вкара всичко тва в кюпа нетната доходност поне при мен отива на или под 1%. Това звучи смешно за някои и безсмислено и е така ако се погледне от чисто инвестиционна гледна точка. Обаче моята и на доста други хора не е такава. А тя е гледна точка на човек който иска САМО да запази стойността на това дето е изкарал през годините и да даде по-лесен старт на наследниците си защото те сами няма да могат да са собственици на имоти в 95%+ от случаите дори и да искат. Хубавото / за мен/ е че аритметиката е доста противоречива и освен това на младите се втълпява по всички канали, че е яко да си наемател... на всичко не само имоти и желаещите да са собственици намаляват :-)
    И за край- от имоти може и се печели чудесно , но в различни ситуации като ако си строител и продаваш или отдаваш под наем построеното от теб или имотите са не жилищни или са финансирани с ниски лихви и са достатъчно много така че например да имаш поддръжка на щат и т.н. Много варианти обаче нашата форумна версия става само за запазване на стойност.... което не е хич лошо .

    ПП
    Само да допълня , че имотите у нас въпреки че поскъпнаха доста и повече от това което очаквах за този период все още са подценени спрямо света. Т.е. дали краткосрочно са нагоре или надолу средносрочно и дългосрочно ще са повече нагоре от чужбинските имоти....

    Аре чао , че се готвя за ПМС след седмица....:-)
    Last edited by pesimist4o na kvadrat; 22.03.2024, 10:37.

    Коментар


    • Боже, забравих професор Краси Петров. Начи появи ли се из ютюб професора от студио на студио да рути цени, лихви, да срива икономики и да дава акъли за лечебен глад-не го слушай )))Предполагам, че доста вечни квартиранти го търсят да го бият
      Той е нещо като доайен, идеолог на пукането /от 2012 насам/, нашите пукачи са по-скромни, ама май и те навъртяха 7-8 годинки. И той живота си минА….
      https://youtu.be/x4f2D5hv_UY?si=Z3oaC6DWKq4aNJa8
      Last edited by Minaiivan; 22.03.2024, 09:03.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Плажът Разгледай мнение
        Има едно основно правило, което определя дали цените на имотите ще се вдигат, но засега ще го премълча.
        Що бе колега, аз ще ти го кажа, правилото е следното: всичко което твърдят професор юлка, кавръка, берти, бетърчо и т.н., го приемаш наобратно и това се случва. Твърдят срив на 70%, получава се увеличение със 100. Нещо такова.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Плажът Разгледай мнение

          Това са вицове. Големи секири има , но и много пара има там.
          Ти да не си учил в УНСС.Аз едно време със секирите нямах проблеми.А сега е в пъти по лесно

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

            Джони вчера доказа каква сума е дарил (мисля, че беше малко над 1000лв.). Малко са хората, които ще дарят 1000лв. за непознат, за което им правя евала. Ти едва ли би го направил.
            Той потвърди с "ДА", само че сега се прави на кьорав, понеже тогава не знаеше сумата. Аз изобщо нямах намерение да споделям колко съм дарил, но ако това накара някой като Пачангов и останалите наглеци като него да ме последват, би било добре.
            Last edited by ejonny2376; 22.03.2024, 08:44.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

              Чакаме още Жонката да покаже колко пари даде за това дете! Берти лала както винаги , ама пак казвам , да навие колето да купи ,че зян му отидоха спестените жълтици.
              Джони вчера доказа каква сума е дарил (мисля, че беше малко над 1000лв.). Малко са хората, които ще дарят 1000лв. за непознат, за което им правя евала. Ти едва ли би го направил.
              Last edited by Traicho_80; 22.03.2024, 07:50.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от AMG2023 Разгледай мнение

                На политик, бг брокер и циганин не може да вярваш.Те едно говорят, друго мислят и трето правят.
                Всъщност всеки ден го виждаме. Наистина.
                Време е да се поправят.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Плажът Разгледай мнение

                  Кой ти каза, че данъците ще се вдигат. Асен каза точно обратното.
                  На политик, бг брокер и ром не може да вярваш.Те едно говорят, друго мислят и трето правят.
                  Last edited by Andi11; 22.03.2024, 08:56.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Minaiivan

                    Марш на работа бе гастар. Идва уикенда, трябва да имаш 80 евро за обяд, хахаха
                    Палячо

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от AMG2023 Разгледай мнение

                      Идват гладни години за Чалгария, инвестициите спират,високо платените работни места изчезват бързо-бързо, заплатките май спряха да се вдигат и започнаха да ги режат, данъците ще се качват, а Тиквата се завръща на бял кон.
                      Точно както дойде на бял кон през 2009 с постната пица.Ще ви видя колко ще си напълните джобчетата от Недвижими Имоти
                      Кой ти каза, че данъците ще се вдигат. Асен каза точно обратното.

                      Коментар


                      • Има едно основно правило, което определя дали цените на имотите ще се вдигат, но засега ще го премълча.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение
                          Днес явно няма да има конструктивна дискусия относно че цените на имотите продължават да се повишават. За съжаление на някои хора..Повишават си се, продължават...
                          Идват гладни години за Чалгария, инвестициите спират,високо платените работни места изчезват бързо-бързо, заплатките май спряха да се вдигат и започнаха да ги режат, данъците ще се качват, а Тиквата се завръща на бял кон.
                          Точно както дойде на бял кон през 2009 с постната пица.Ще ви видя колко ще си напълните джобчетата от Недвижими Имоти
                          Last edited by AMG2023; 22.03.2024, 00:09.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nradev1111 Разгледай мнение

                            Ако се явиш на изпит имаш гаранитрана четворка.Ако напсуваш професора може и да те скъса.
                            Това са вицове. Големи секири има , но и много пара има там.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                              От Пачангов папки не чакай. Той има карта за фитнес и толкова.
                              Чакаме още Жонката да покаже колко пари даде за това дете! Берти лала както винаги , ама пак казвам , да навие колето да купи ,че зян му отидоха спестените жълтици.

                              Коментар


                              • Мама им стара и имоти, кой ще ги купува на тез цени не знам. И на 50% да спаднат аз пак не мога да купя.
                                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                                Коментар

                                Working...
                                X