IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение


    Бонвиван, според мен се бъркаш за това изискване.
    Сетих се и за ютубърът Румен Виста, който си продаде къщата във Варна и замина да живее на Бали... до колко знам от разказите му, той също си я строи сам с помощ от семейството...
    Не се бъркам, прочети ЗУТ.

    Ти гледаш стари Ютуб канали, които не са актуални. Тези промени са от скоро.

    Вратичката за която спомена mikomikov не се използва много много, защото не е рентабилно. Почти няма сериозни фирми регистрирани в строителната камера, които да се занимават с кокошкарски истории и да рискуват да им вземат лиценза.
    Знам за случаи, когато взимат 80000-100000лв за тази дейност, но държът да има техен тех. ръководител на обекта за да ръководи строежа, да документира всичко и да подписва преди всеки етап и АКТ.
    Обикновенно това оскъпяване отказва инвеститора или става раздор между техническия и изпълнителите.

    Изобщо бюрокрацията за да стигнеш до откриване на строителна площадка е ад и това демотивира много хора.



    Коментар


    • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

      Много ми хареса когато си дърпах парите от сметките за да ги вкарам в акции, наглите банкстери как ме гледаха както гладно куче гледа кокал.
      това ще да е била неква колосална сума, нале? Десетки левове.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

        Разни адроли, лордове и още няколко ама забравил съм ги вече.
        Срамота че си забравил Сахиба. Готино момче беше и много носеше на пиячка, не като тия дето си ги изредил

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Minaiivan Разгледай мнение

          Хубаво е такива като тебе да се махат от бг. Колкото повече се разкарате , толкова по добре. Опитай се в Испания да строиш, да си произвеждаш ток , да отглеждаш домати или дори да отдаваш под наем. Идея си нямате къде се намирате в тая тема, честно.
          Ама разбира се... да се махаме надалеч, защото пречим на банкстерската мафия и на брокерската мафия да лапкат комисионни и лихви наготово ! Нали така !
          Трябвало да ставам доживотен роб на някакво си смотано банкерче с нелепо костюмче... наш кога ще стане !
          Много ми хареса когато си дърпах парите от сметките за да ги вкарам в акции, наглите банкстери как ме гледаха както гладно куче гледа кокал.
          Бяха изпаднали в нещо като истерия. Ама как така ще си местя парите от умрялата им банка, ама защо съм искал да си закривам сметките с 0% лихва...
          Сега искам да се пробват да ми блокират сметките щото не слушкам, или щото не играя по свирката на корумпираните политици - ще получат комбинация от три пръста с преобладаващ среден...

          Бонвиван, според мен се бъркаш за това изискване.
          Сетих се и за ютубърът Румен Виста, който си продаде къщата във Варна и замина да живее на Бали... до колко знам от разказите му, той също си я строи сам с помощ от семейството...

          https://www.youtube.com/watch?v=nGmcmc8_k00&t=375s
          ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

          Коментар


          • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

            ВЕРНО ЛИ?

            Значи семейството са регистрирани в строителната камера, защото къща над 100м2 НЕ МОЖЕ да се строи от майстори, фирми и по стопански способ.

            Необходимо е задължително строителят да е регистриран в строителната камера на БГ

            Без да влизам в същността на спора, за достоверността му трябва да споменем, че може да се сключи договор със строителна компания - само за документалното оформяне на строителството, без ангажимент за изпълнението на самия обект.
            Натам инвеститорът може да наема подизпълнители на всеки етап от строителните или довършителни работи.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

              Баси тъпата умряла държава... къща не можеш да си построиш сам... ток не може да си произвеждаш сам... домати не можеш да си отглеждаш в градината... искат само да си безмозъчен безволев бройлер, и цял живот да хрантутиш банкстери, брокерасти и нагли монополисти...
              Когато и се махнеш от бг-то - все ще е късно ! ! !

              Не знам подробности за строежа на моя приятел, но може би са намерили начин да байпаснат тази простотия.
              Или по времето, когато те строяха още не е имало такива безумни изисквания.
              Хубаво е такива като тебе да се махат от бг. Колкото повече се разкарате , толкова по добре. Опитай се в Испания да строиш, да си произвеждаш ток , да отглеждаш домати или дори да отдаваш под наем. Идея си нямате къде се намирате в тая тема, честно.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение

                ВЕРНО ЛИ?

                Значи семейството са регистрирани в строителната камера, защото къща над 100м2 НЕ МОЖЕ да се строи от майстори, фирми и по стопански способ.

                Необходимо е задължително строителят да е регистриран в строителната камера на БГ
                Баси тъпата умряла държава... къща не можеш да си построиш сам... ток не може да си произвеждаш сам... домати не можеш да си отглеждаш в градината... искат само да си безмозъчен безволев бройлер, и цял живот да хрантутиш банкстери, брокерасти и нагли монополисти...
                Когато и се махнеш от бг-то - все ще е късно ! ! !

                Не знам подробности за строежа на моя приятел, но може би са намерили начин да байпаснат тази простотия.
                Или по времето, когато те строяха още не е имало такива безумни изисквания.
                ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                Коментар


                • Първоначално изпратено от БОНВИВАН1 Разгледай мнение
                  То с гледане и кучето щеше да месар!

                  Почни да строиш и като уцелиш пишман строители ще побелееш и разболееш преди да си прекрачил прага. Отделно ще се срешнеш челон с влака наречен бюрокрация.
                  амчи то ДРУГИ освен пишман НЯМА. ИМА само тотални некадърници, абсолютни измамници и ако им висиш постоянно на главата може да постигнеш ЗАДОВОЛИТЕЛЕН резИлтат.
                  Примерно за Жълтите павета държавата за 4 пъти не можа да постигне и такъв резИлтат нито веднъж
                  Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                    А, ти какво си купи в Малко Търново, или само ги гледаш...както и всичко останало?

                    Нека позная, купил си дедовия....хахаха
                    Click image for larger version

Name:	55.JPG
Views:	1
Size:	35.0 КБ
ID:	4171468




                    Наздраве!


                    Животът в хотела се превръща в алтернатива на луксозния имот


                    След заболяване в последните месеци от живота си Маргарет Тачър избра да се възстанови в лондонския хотел Ritz, вместо да се завърне у дома. А френската модна легенда Коко Шанел веднъж заяви: " Риц е моят дом " , говорейки за парижкия хотел, където живее от 1934 г. до смъртта си през 1971 г., съобщи CNBC.

                    https://thexperts.bg/article/%D0%B6%...BC%D0%BE%D1%82
                    Last edited by unimog; 06.04.2024, 07:59.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                      От 2010г. съм заклет абонат в инвестора. Знаеш ли защо модераторите дискриминират повишителите? Щото, като изтипосаме някоя новина в полза на имотите, като актв, повечето -85% от понижителите изпадат в ступор, като заек на фарове, след, което се окопитват и почват великите излияния с ред сълзи и сополи. ГоУем рев, като почват и да обясняват, че от имот файда няма и от имоти не се печели, сякаш знаят, без да са имали имот. Години ми трябваха, за да разбера, че тези сърцераздирателни вопли, не са предназначени за отговор на потребителя по темата, а за онази особа, надничаща зад гърба му и внимаща в това, какво пише.....
                      Абонат си на селския казан за пърцуца.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                        Няма пазар който да е само нагоре.
                        Спомняте ли си 2020 година?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                          Е, пазара е ясен и винаги нагоре. Ти на кой пазар разчиташ? Случвало ли ти се е на такъв надолу? Не вярвам...
                          Няма пазар който да е само нагоре. В нашият съзнателен живот /40години да кажем/ има поне два спада. Предполагам не си костенурка да живееш 100 години и да не ти правят впечатление 20-40 години?
                          На развитите пазари има един инструмент наречен продажба на късо. Много кинта се изкарва на него и повярвай точно на спад разчиташ.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                            Абе, аз не съм многоников, питам елементарен въпрос nradev, а той какво ми отговаря идиота а?
                            Оправяй си проблемите с nradev, мен не ме занимавай. Иначе и ти си многоников. Колко ника смени преди този и с колко от тях си писал паралелно. Щото помня имаше такива. Разни адроли, лордове и още няколко ама забравил съм ги вече.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение

                              имам близък приятел, който пак си купи парцел, и сам от кота 0-ла си построи голям имот тип про-гимназия, без банки и кредити... Е, не баш сам, цялото семейство участваше в проекта, но го завършиха за 4- 5 години...
                              ВЕРНО ЛИ?

                              Значи семейството са регистрирани в строителната камера, защото къща над 100м2 НЕ МОЖЕ да се строи от майстори, фирми и по стопански способ.

                              Необходимо е задължително строителят да е регистриран в строителната камера на БГ

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                                Кви сте точно Вие си знаете. Факт е обаче, че сте многоникови.
                                Пазара е ясен и от чесане на пръсти по клавиатурите нищо не променяме.
                                Е, пазара е ясен и винаги нагоре. Ти на кой пазар разчиташ? Случвало ли ти се е на такъв надолу? Не вярвам...

                                Коментар

                                Working...
                                X