IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от rover Разгледай мнение

    Добре ги казваш тези неща, защото много от съфорумците си мислят, че имот непременно се купува с кредит, ипотека, или някакъв подобен гърч. Не са наясно клетите, че има хора, които просто отиват в банката и превеждат парите за имота, като ги вземат от сметката си, или свой депозит. Не са наясно, че парите за покупка на имот могат да бъдат изкарани за няколко месеца, с една сделка, или в краен случай за година-две. Че това не е някакво изключително събитие, което става един път в живота. И затова вижданията за цени и покупки на имоти са толкова различни за всеки от нас.
    Цените на имотите пряко зависят от цената на кредита и от размера на наема и данъците в съответната страна. Това че има баровци навсякъде по света купуващи кеш не оказва голямо влияние на пазара. Навсякъде по света масата купува с кредит.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Demertsel Разгледай мнение


      Защото брокерите са типични продавачи (sales person), и ги учат да си играят с чувствата на хората. Всички знаем (или поне така си мисля), че когато се намесени емоциите, трезвата преценка се губи. Както го правят банковите служители, персонала на мобилните доставчици и тн.

      Лошото е, че брокерите играят партия с банките, а сега и двете страни са в силна позиция, заради безконтролно печатане на пари.

      Аз лично бях на косъм от 2-3 много добри сделки, но понеже брокерите защитават основно страната на продавача, по незнайна причина за мен, не се осъществиха. Затова и купих апартамент извън София - а.к.а Провинцията. И се оказа доста успешно - на 3/5 от цените в софия и го давам на 4/5 от средните наеми за столицата

      Миналогодишното затваряне не можа да охлади достатъчно пазара, но тази зима дали ще успее?
      Въпрос за 1 млн. долара.



      Нищо лично, но това не е ли цитат от сериала Къща/кула от карти (House of cards)?
      Всеки има глава на раменете си и е длъжен да я използва по предназначение
      Локация, локация и пак локация !
      Това мога да ти напиша с две изречения. Отново !

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

        За жилището трябва да се дават пари, но разумни пари. Точно тук е разоквничето. Имот на реална цена, колкото струва, не 50%-100% отгоре, както е в момента. Не повече от 3-4 годишни дохода. Няма как да бачкаш 20 години само за апартамент. Парите трябва да се разпределят между неща от първа необходимост (в това число е жилището и основната храна), образование за децата, екскурзии, хобита, развлечения и каквото остане вече за лукс (скъпа кола, часовници и пр.)
        Когато трябва да даваш всичко за единия апартамент, значи нещата са коренно сбъркани. А при настоящите цени на имотите хората със средна заплата реално трябва да дават всичко само за домати и за ипотеката.
        Разбира се че трябва да се дават разумни пари.В София има и други квартали освен Иван Вазов и Лозенец.Сега който е решил че егото му е над разума да не ми реве тука че цените са неразумни...Вски има право на избор.И аз искам на Московска или Съборна ама в чекмеджето нямам забравени пари...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение


          София е град от античността.Доколкото ми е известно шест хилядолетия преди Христос...Ай тита има от 20 айде 30г да са.Не се безпокой и без айтита София пак ще я има...Някой ден айтитата наистина ще изчезнат щото ще дойд новото още по добро.Така че не се притеснявай за София..А ако си мислиш че сред айтитата няма простолюдие и простаци изпаднал си в голяма заблуда.
          евала пеше
          препоръка е

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

            Защо смяташ ,че брокерите и банкерите, трябва да изземват функцията на социални работници и психолози ? Всеки има глава на раменете си и е длъжен да я използва по предназначение

            Защото брокерите са типични продавачи (sales person), и ги учат да си играят с чувствата на хората. Всички знаем (или поне така си мисля), че когато се намесени емоциите, трезвата преценка се губи. Както го правят банковите служители, персонала на мобилните доставчици и тн.

            Лошото е, че брокерите играят партия с банките, а сега и двете страни са в силна позиция, заради безконтролно печатане на пари.

            Аз лично бях на косъм от 2-3 много добри сделки, но понеже брокерите защитават основно страната на продавача, по незнайна причина за мен, не се осъществиха. Затова и купих апартамент извън София - а.к.а Провинцията. И се оказа доста успешно - на 3/5 от цените в софия и го давам на 4/5 от средните наеми за столицата

            Миналогодишното затваряне не можа да охлади достатъчно пазара, но тази зима дали ще успее?
            Въпрос за 1 млн. долара.

            Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение
            Хахаха.
            Локация, локация и пак локация !
            Нищо лично, но това не е ли цитат от сериала Къща/кула от карти (House of cards)?
            Last edited by Demertsel; 25.08.2021, 16:36.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от rover Разгледай мнение

              Добре ги казваш тези неща, защото много от съфорумците си мислят, че имот непременно се купува с кредит, ипотека, или някакъв подобен гърч. Не са наясно клетите, че има хора, които просто отиват в банката и превеждат парите за имота, като ги вземат от сметката си, или свой депозит. Не са наясно, че парите за покупка на имот могат да бъдат изкарани за няколко месеца, с една сделка, или в краен случай за година-две. Че това не е някакво изключително събитие, което става един път в живота. И затова вижданията за цени и покупки на имоти са толкова различни за всеки от нас.
              Точно така!! За хората ползващи кредите сметките стават страшни,но за тия които имат или правят повече пари това не е така.
              Last edited by X_Y; 25.08.2021, 16:34.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                София да не е център на вселената?
                След като се махнат ИТ-тата ще се махнат и читавите доктори и учители и ще си правят кампус насред природата. И няма да пускаме простолюдие там. А познай брокерите от кои са?

                София е град от античността.Доколкото ми е известно шест хилядолетия преди Христос...Ай тита има от 20 айде 30г да са.Не се безпокой и без айтита София пак ще я има...Някой ден айтитата наистина ще изчезнат щото ще дойд новото още по добро.Така че не се притеснявай за София..А ако си мислиш че сред айтитата няма простолюдие и простаци изпаднал си в голяма заблуда.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Ташунко със сапа

                  Не че нещо ама ти като си толкова кадърен да печелиш изкарваш ли поне 1500 евро в Германия.Питам защото аз след разходите докарвам минимум 24-25 000 в евро ако ги смятам и това е минимума ако схващаш какво ти казвам.
                  Добре ги казваш тези неща, защото много от съфорумците си мислят, че имот непременно се купува с кредит, ипотека, или някакъв подобен гърч. Не са наясно клетите, че има хора, които просто отиват в банката и превеждат парите за имота, като ги вземат от сметката си, или свой депозит. Не са наясно, че парите за покупка на имот могат да бъдат изкарани за няколко месеца, с една сделка, или в краен случай за година-две. Че това не е някакво изключително събитие, което става един път в живота. И затова вижданията за цени и покупки на имоти са толкова различни за всеки от нас.
                  Партия была, есть и будет есть!

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                    Хахаха.
                    Локация, локация и пак локация ! Това го пиша от години ,ама има хора тук които още се чудят : Ама как така
                    Абсолютно вярно!! Например аз взех няколко апартамента на 70-80 м от плажа и сезона ми се запълни без проблеми.

                    Коментар


                    • Спрете с личните нападки и квалификации.
                      रादोस्त

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от redcretin

                        Питаш като циганин, мамка му хахахаха Ама мургашите ще те ударят в земята.
                        хас ми пеле!
                        препоръка е

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                          София да не е център на вселената?
                          След като се махнат ИТ-тата ще се махнат и читавите доктори и учители и ще си правят кампус насред природата. И няма да пускаме простолюдие там. А познай брокерите от кои са?
                          На вселената не, на България да. На образованието, здравеопазването, културата, институциите, забавленията и тн.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                            там е работата че вместо да изгледаш 4 деца за 20 години изглеждаш 4 стени
                            Ами не е така.Зависи колко печелиш на месец.
                            Last edited by X_Y; 25.08.2021, 16:05.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение
                              Не мога да ви разбера защо всички се чудите дали трябва да си купувате имоти ? Не, не трябва ! Собственици на имоти са малка част от обществото, останалите са наематели, какво има да се чудите . Не всеки трябва да притежава имот
                              Точно така!!! Колкото по-малко собственици на имоти има толкова повече наематели ще има.Няма как друго да е освен ако не живеят в пещери.Който не е вземал пари от ренти той не знае колко сладки са

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                                Ето това е приказка! Да живееш в къща на една туба бензин от София излиза 10 хиляди евро годишно, допълнително още толкоз за коли, гориво, отопление и т.н. Я да видим какво може да си купиш в града за 20 хиляди евро годишна вноска. Палат!
                                София да не е център на вселената?
                                След като се махнат ИТ-тата ще се махнат и читавите доктори и учители и ще си правят кампус насред природата. И няма да пускаме простолюдие там. А познай брокерите от кои са?
                                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                                Коментар

                                Working...
                                X