IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

    Направо ще се разплача за добрите и наивни хора дето тоя зли и алчни брокери и банкери мамят непрекуснато.мен защо никой брокер не ме е измамил и никой банкер?
    Това, че по цял ден висиш в имот.бг и по форумите и като цяло следиш имотният пазар, не означава, че всички го правят (аз също следя, защото освен друго ми е интересно. Пример - лично работих с майстора, да ми ремотира апарта). Повечето хора разчитат на брокерите, а те се "възползват", като ги баламосват със заучени фрази. Съгласен съм, че докато има балъци, ще има и тарикати, но брокерският бранш по никакъв начин не е регулиран и контрола от държавата е минимален. Мисля, че държавата, след като си оправи основните бакии, може да погледне и в тази насока. Това ми е мнението .
    Last edited by Demertsel; 25.08.2021, 18:38.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Demertsel Разгледай мнение

      Аз лично гледам кварталите за простлюдието - М.Ливади, Кръстова Вада, Бели Брези, Бъкстоун, Панеляка в Младост (най-надецененият краен квартал в софия). Но да си призная, цените на места достигат 2500 евро за някои кутийки от 45кв. метра. А, ми, мерси! Предпочитам да ги инвестирам в актив с реална възвращаемост, вместо да ги набивам в сгради с относително ниско качество
      Споко, цените ще паднат. Много се отказват да купуват, това е начина, ама ме притеснява че са все от тези които и на 800€ не купиха. Кибици демек.
      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Yandox Разгледай мнение

        ти не четеш или вече бързо забравяш прочетеното
        хихихихиххи

        когато е купувана тази къща
        малко преди ти да се родиш
        ТОВА Е БИЛА СУПЕР ЛОКАЦИЯ ЛОКАЦИЯ ЛОКАЦИЯ

        можеш да си предстявиш твоята СЕГАШНА
        локация локация локация
        къде ще бъде след 20 /30 години (действията се развиват по бързо)
        и тъкмо
        когато някой си кредитополучател я изплати
        колко му струва дефакто
        хихихиххихихи

        та къде са 2 те кила злато
        или 200 000 КЕШ във времето
        това не отговори
        а пак замяташ със измислиците си локационни
        Вижда се каква е била локацията в центъра на селото Прекрасно се вижда по днешната и цена ,защо моята къща въпреки ,че е строена преди тази на дядо ти не само ,че не е поевтиняла, а е покачила цената си ?!
        Локация, локация и пак локация
        Надявам се твоите инвестиции които правиш да не са като тези на деда ти

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

          Хахаха.
          Локация, локация и пак локация ! Това го пиша от години ,ама има хора тук които още се чудят : Ама как така
          ти не четеш или вече бързо забравяш прочетеното
          хихихихиххи

          когато е купувана тази къща
          малко преди ти да се родиш
          ТОВА Е БИЛА СУПЕР ЛОКАЦИЯ ЛОКАЦИЯ ЛОКАЦИЯ

          можеш да си предстявиш твоята СЕГАШНА
          локация локация локация
          къде ще бъде след 20 /30 години (действията се развиват по бързо)
          и тъкмо
          когато някой си кредитополучател я изплати
          колко му струва дефакто
          хихихиххихихи

          та къде са 2 те кила злато
          или 200 000 КЕШ във времето
          това не отговори
          а пак замяташ със измислиците си локационни

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

            И според теб средна цена 1300 за Света Троица разумна цена ли е? Повечето старо ЕПК и панел?
            Или пък 1700 средна за Гоцето - квартал, който не се води елитен?
            Или 1300 във Вадите, където газиш в лайна и подпочвени води?

            Това са средните набалончени цени в момента. Далеч от разумното според мен.
            Жони, оти се косиш? Какво му е лошото на сървърното? Я си карай живота, пък все някога и ти може да купиш в елитен квартал. Стига си лаял срещу цените, те си се покачват и без твоя вой.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

              Цените на имотите пряко зависят от цената на кредита и от размера на наема и данъците в съответната страна. Това че има баровци навсякъде по света купуващи кеш не оказва голямо влияние на пазара. Навсякъде по света масата купува с кредит.
              Между цените на апартаментите и наемите няма връзка.Връзката на наемите е с доходите по скоро и най вече с предлагането и търсенето...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                И според теб средна цена 1300 за Света Троица разумна цена ли е? Повечето старо ЕПК и панел?
                Или пък 1700 средна за Гоцето - квартал, който не се води елитен?
                Или 1300 във Вадите, където газиш в лайна и подпочвени води?

                Това са средните набалончени цени в момента. Далеч от разумното според мен.
                Щом смяташ че цените са неразумни не купуваш просто е.То и Докторската градина и Иван Вазов и Лозенец е един престиж мани мани.Само цените са престижни..Света Троица не е най хубавото нещо на света ама се живее добре.Не е така осрано все още.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Demertsel Разгледай мнение

                  Аз лично гледам кварталите за простлюдието - М.Ливади, Кръстова Вада, Бели Брези, Бъкстоун, Панеляка в Младост (най-надецененият краен квартал в софия). Но да си призная, цените на места достигат 2500 евро за някои кутийки от 45кв. метра. А, ми, мерси! Предпочитам да ги инвестирам в актив с реална възвращаемост, вместо да ги набивам в сгради с относително ниско качество
                  Ако ще е инвестиция съм напълно съгласен ама ако трябва да избираш между покупка и наем става сложно

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                    Разбира се че трябва да се дават разумни пари.В София има и други квартали освен Иван Вазов и Лозенец.Сега който е решил че егото му е над разума да не ми реве тука че цените са неразумни...Вски има право на избор.И аз искам на Московска или Съборна ама в чекмеджето нямам забравени пари...
                    И според теб средна цена 1300 за Света Троица разумна цена ли е? Повечето старо ЕПК и панел?
                    Или пък 1700 средна за Гоцето - квартал, който не се води елитен?
                    Или 1300 във Вадите, където газиш в лайна и подпочвени води?

                    Това са средните набалончени цени в момента. Далеч от разумното според мен.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Yandox Разгледай мнение

                      само последното е вярно - алтернативно
                      хихиххи

                      да - алтернативно и хипотетично
                      демек - на книга или в благата
                      успиваща приказка на някой който раздава кредити
                      и живее от това

                      в живота има толкова превратности и неочаквани неща
                      които дори не са свързани и не зависят от самия човек
                      а от заобикалящия го свят -
                      че да правиш тефтерна или калкулаторна бакалска сметка
                      за период от 20 или 30 години е смехотворно


                      поне десет неща мога да му изреда на VAZA
                      които съвсем нормално и очаквано могат да се променят
                      а от тук да променят доста силно сметчиците
                      със моливчето

                      особено във времена като сегашните
                      и особено пък точно в този момент
                      Янчо, глей как един път да споделяме почти еднакво мнение. :-)
                      Да не изпадам в детайли, обаче подчертаното е толкова вярно особено в настоящият момент , че няма къде повече....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Demertsel Разгледай мнение


                        Защото брокерите са типични продавачи (sales person), и ги учат да си играят с чувствата на хората. Всички знаем (или поне така си мисля), че когато се намесени емоциите, трезвата преценка се губи. Както го правят банковите служители, персонала на мобилните доставчици и тн.

                        Лошото е, че брокерите играят партия с банките, а сега и двете страни са в силна позиция, заради безконтролно печатане на пари.

                        Аз лично бях на косъм от 2-3 много добри сделки, но понеже брокерите защитават основно страната на продавача, по незнайна причина за мен, не се осъществиха. Затова и купих апартамент извън София - а.к.а Провинцията. И се оказа доста успешно - на 3/5 от цените в софия и го давам на 4/5 от средните наеми за столицата

                        Миналогодишното затваряне не можа да охлади достатъчно пазара, но тази зима дали ще успее?
                        Въпрос за 1 млн. долара.



                        Нищо лично, но това не е ли цитат от сериала Къща/кула от карти (House of cards)?
                        Направо ще се разплача за добрите и наивни хора дето тоя зли и алчни брокери и банкери мамят непрекуснато.мен защо никой брокер не ме е измамил и никой банкер?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                          Разбира се че трябва да се дават разумни пари.В София има и други квартали освен Иван Вазов и Лозенец.Сега който е решил че егото му е над разума да не ми реве тука че цените са неразумни...Вски има право на избор.И аз искам на Московска или Съборна ама в чекмеджето нямам забравени пари...
                          Аз лично гледам кварталите за простлюдието - М.Ливади, Кръстова Вада, Бели Брези, Бъкстоун, Панеляка в Младост (най-надецененият краен квартал в софия). Но да си призная, цените на места достигат 2500 евро за някои кутийки от 45кв. метра. А, ми, мерси! Предпочитам да ги инвестирам в актив с реална възвращаемост, вместо да ги набивам в сгради с относително ниско качество

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от rover Разгледай мнение

                            Добре ги казваш тези неща, защото много от съфорумците си мислят, че имот непременно се купува с кредит, ипотека, или някакъв подобен гърч. Не са наясно клетите, че има хора, които просто отиват в банката и превеждат парите за имота, като ги вземат от сметката си, или свой депозит. Не са наясно, че парите за покупка на имот могат да бъдат изкарани за няколко месеца, с една сделка, или в краен случай за година-две. Че това не е някакво изключително събитие, което става един път в живота. И затова вижданията за цени и покупки на имоти са толкова различни за всеки от нас.
                            Цените на имотите пряко зависят от цената на кредита и от размера на наема и данъците в съответната страна. Това че има баровци навсякъде по света купуващи кеш не оказва голямо влияние на пазара. Навсякъде по света масата купува с кредит.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Demertsel Разгледай мнение


                              Защото брокерите са типични продавачи (sales person), и ги учат да си играят с чувствата на хората. Всички знаем (или поне така си мисля), че когато се намесени емоциите, трезвата преценка се губи. Както го правят банковите служители, персонала на мобилните доставчици и тн.

                              Лошото е, че брокерите играят партия с банките, а сега и двете страни са в силна позиция, заради безконтролно печатане на пари.

                              Аз лично бях на косъм от 2-3 много добри сделки, но понеже брокерите защитават основно страната на продавача, по незнайна причина за мен, не се осъществиха. Затова и купих апартамент извън София - а.к.а Провинцията. И се оказа доста успешно - на 3/5 от цените в софия и го давам на 4/5 от средните наеми за столицата

                              Миналогодишното затваряне не можа да охлади достатъчно пазара, но тази зима дали ще успее?
                              Въпрос за 1 млн. долара.



                              Нищо лично, но това не е ли цитат от сериала Къща/кула от карти (House of cards)?
                              Всеки има глава на раменете си и е длъжен да я използва по предназначение
                              Локация, локация и пак локация !
                              Това мога да ти напиша с две изречения. Отново !

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                                За жилището трябва да се дават пари, но разумни пари. Точно тук е разоквничето. Имот на реална цена, колкото струва, не 50%-100% отгоре, както е в момента. Не повече от 3-4 годишни дохода. Няма как да бачкаш 20 години само за апартамент. Парите трябва да се разпределят между неща от първа необходимост (в това число е жилището и основната храна), образование за децата, екскурзии, хобита, развлечения и каквото остане вече за лукс (скъпа кола, часовници и пр.)
                                Когато трябва да даваш всичко за единия апартамент, значи нещата са коренно сбъркани. А при настоящите цени на имотите хората със средна заплата реално трябва да дават всичко само за домати и за ипотеката.
                                Разбира се че трябва да се дават разумни пари.В София има и други квартали освен Иван Вазов и Лозенец.Сега който е решил че егото му е над разума да не ми реве тука че цените са неразумни...Вски има право на избор.И аз искам на Московска или Съборна ама в чекмеджето нямам забравени пари...

                                Коментар

                                Working...
                                X