IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

    Празнословието не ме интересува. Щом не искаш значи не можеш да си позволиш такъв заем. Ето за имота от линка ако беше го взел преди година щеяе вече да си 100К на плюс от повишената цена.
    Разбра се и аз съм слаб генерално, но си знам мястото и не се надскачам.

    ПП Предполагам сега са добри години за брокерите и едва ли са гладни. Това какво искаш слабо ги интересува. Като купувам както казах не ги ползвам / макар че сега ще опитам вероятно защото сам не мога да се справя за това което искам/ . Виж за наеми ги ползвам и да може да ги прекарам и да не им платя нищо, но след като обявата ми седи 2 седмици и имам 1 обаждане от частно лице, а те за 2 дни ми водят 10 човека от които избирам защо да не им платя ?!
    Парадокса с боркерите е следния : Ако ти си физическо лице и се обадиш на физическо лице като цяло трудно се преговаря за цената ,особено ако имота е хубав и тя доста надута ,когато има брокер между вас /говоря за що годе добър и с опит ако приемем че се срещат и такива /,самия брокер се явява медиатор между вас .Тоест той по успешно може да свали нещо отколкото ако сте само двамата лице в лице .Пак е относително и става въпрос за характери,има продвачи които не са толкова алчни или бързат да продадат и не искат да се бавят или варианта когато имаш имот с няколко наследника токава цената отова доста бързо в канала защото всеки иска да си вземе парите и да изчезва

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

      Отдавна имам идея да създам ядро,организация която да диктува цените в обратна посока ,нещо като групово пазаруване ,сдружение на купувачи които да купуват като маса на определени нива спрямо обсъждане защото моята теза е че имаме 1.Купувачи,след това срещу тях са банките ,строителите ,брокерите,собствениците ,...доста неравно съотношение ,та мисълта ми е как това може да се промени дори и с технологии,приложения ,нещо което да насочва покупателната сила и настроения в посока която да защитава интересите на самите купувачи
      Сега е момента да я направиш тази организация и култово да го приложиш на имота ти в Карлово като го продадаеш на реална цена, която е доста под исканото от теб

      Или ще я правиш тази организация след като продадеш?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

        Понякога си мисля че прекалено много хора я четат
        Не , имаше статистика поне преди някъде за преглежданията... Много по-малко от това дето си мислиш. Темата се разводнява много, а който е решил да купува като купи и спира да я гледа.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от LipGallagher

          Както и подозирах ти си от тея типове де слагат на хората думи в устите им, които никога не са казвали само и само да върви тролщината. А това показва твоята лична СЛАБОСТ Хайде сега прати линк с мнението ми където според теб в твоите лични халюцинации твърдя, че не мога да си позволя 100К евро заем Чакам

          ПП Нямам проблем да платя на брокери, просто искам да седят гладни. Смятам това за мой граждански дълг.
          Празнословието не ме интересува. Щом не искаш значи не можеш да си позволиш такъв заем. Ето за имота от линка ако беше го взел преди година щеяе вече да си 100К на плюс от повишената цена.
          Разбра се и аз съм слаб генерално, но си знам мястото и не се надскачам.

          ПП Предполагам сега са добри години за брокерите и едва ли са гладни. Това какво искаш слабо ги интересува. Като купувам както казах не ги ползвам / макар че сега ще опитам вероятно защото сам не мога да се справя за това което искам/ . Виж за наеми ги ползвам и да може да ги прекарам и да не им платя нищо, но след като обявата ми седи 2 седмици и имам 1 обаждане от частно лице, а те за 2 дни ми водят 10 човека от които избирам защо да не им платя ?!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от LipGallagher

            Както и подозирах ти си от тея типове де слагат на хората думи в устите им, които никога не са казвали само и само да върви тролщината. А това показва твоята лична СЛАБОСТ Хайде сега прати линк с мнението ми където според теб в твоите лични халюцинации твърдя, че не мога да си позволя 100К евро заем Чакам

            ПП Нямам проблем да платя на брокери, просто искам да седят гладни. Смятам това за мой граждански дълг.
            Отдавна имам идея да създам ядро,организация която да диктува цените в обратна посока ,нещо като групово пазаруване ,сдружение на купувачи които да купуват като маса на определени нива спрямо обсъждане защото моята теза е че имаме 1.Купувачи,след това срещу тях са банките ,строителите ,брокерите,собствениците ,...доста неравно съотношение ,та мисълта ми е как това може да се промени дори и с технологии,приложения ,нещо което да насочва покупателната сила и настроения в посока която да защитава интересите на самите купувачи

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ledosvetlenie Разгледай мнение

              Хора които никога не са пускали обяви за продаване или отдаване под наем дават акъл на продаващите или отдаващите какво да правят

              Те даже и хабер понятие например си нямат колко брокера има в София и че всеки един от тях ще реши да звънне та ако може да се закачи това са над 100 обаждания.

              Но това не е всичко независимо дали си им дал или не си им дал да работят с този имот те всеки месец ще продължат да ти звънят та да видят дали все още е актуален

              След това те и предства си нямат колко дриймъри обикалят с мисълта че ще им свалиш поне 30% като почнат да ти обясняват колко кофти ти е разположението и колко калпав ти е имота и тн

              Ей магнит е тази тема магнит
              Понякога си мисля че прекалено много хора я четат

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                Относно ипотеките.
                Ипотека САМО на фиксирана лихва,иначе НЕ.
                Такива в България няма ,затова и ипотеката про тези цени е лош,много лош избор.
                +1
                Имам познати, които се бяха набълбукали при предишната криза. 1к лихва и 1к погасяване. Един ден от банката ги уведомиха, че вече само лихвата ще е 2к... Единственото, което се подобри от тогава е, че вече няма глоба за предсрочно погасяване. Тогава беше немислимо да смениш кредитиращата институция, заради таксите.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                  ми като има оФце, що па да нема и неко стригач
                  тамам и офцата и стопанина да стригне.
                  Хора които никога не са пускали обяви за продаване или отдаване под наем дават акъл на продаващите или отдаващите какво да правят

                  Те даже и хабер понятие например си нямат колко брокера има в София и че всеки един от тях ще реши да звънне та ако може да се закачи това са над 100 обаждания.

                  Но това не е всичко независимо дали си им дал или не си им дал да работят с този имот те всеки месец ще продължат да ти звънят та да видят дали все още е актуален

                  След това те и предства си нямат колко дриймъри обикалят с мисълта че ще им свалиш поне 30% като почнат да ти обясняват колко кофти ти е разположението и колко калпав ти е имота и тн

                  Ей магнит е тази тема магнит

                  Коментар


                  • Относно ипотеките.
                    Ипотека САМО на фиксирана лихва,иначе НЕ.
                    Такива в България няма ,затова и ипотеката про тези цени е лош,много лош избор.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение
                      Здравейте инвеститори . Следя темата с интерес. Аз съм аматьор. Надявам се, че ще ви е полезно да видите аматьорското ми мнение. Все пак на един пазар инвестираме и за едни и същи ресурси се борим. Първо - няма никаква прилика между покупката на НИ за собствени нужди и за инвестиция. Както казваха в един гангстерски филм - „Не правя на жена си нещата, които правя на любовницата си. Защо? Нали с тази уста после целува децата ни…“. Идеята е, че когато купуваш, за да живееш там, не гледаш възвращаемост, доходност, Р/Е и подобни. Трябва да ти харесва имота по съвсем други показатели. Иначе никога няма да стане ДОМ. Ще си остане НИ. Понеже това е форум за инвеститори, ще се съсредоточа върху НИ с цел инвестиция. Там има само един показател - Р/Е. Нищо друго няма значение. Било север, било на първи или на последен етаж, било в гаден квартал и т.н.. Щом има добро Р/Е нищо друго няма значение. Няма да живеем там. Иначе ставаме като фанатиците, които си купуват само зелени акции, защото и те са зелени. И вярват в това. И са готови да ядат дърво, защото отстояват вярванията си. Но когато искаш да правиш пари от НИ не трябва да си представяш, че ти ще живееш там. Това е голяма грешка, която струва много скъпо. Този НИ е най-обикновена нисколихвена пасивна инвестиция, която просто трябва да бие инфлацията с малко. И ние се борим да има оптимално Р/Е. Първо, за да инвестираме в НИ трябва вече да си имаме наше НИ. Но не като горд собственик на ипотечен кредит. Наш си НИ. След това трябва да съберем малко капитал. Чак тогава можем да мислим да ставаме инвеститори в НИ. За да не съм голословен ще дам личен пример. Имам си собствен дом от 2005-та. Никога не съм имал кредит. В началото на 2017-та решавам да се включа в строителния бум. Разбира се, със закъснение - нали съм аматьор. Отварям един сайт - имот бг , в който, както навсякъде е пълно с фалшиви обяви. Но има статистика за Р/Е. По квартали. Във всеки квартал има фалшиви обяви. Както за продава, така и за дава под наем. Но това не влияе на Р/Е. Гледам Лозенец тристаен 30, а Студентски едностаен 13. Живял съм в Лозенец. Отраснал съм там. Хубав квартал за живот е. Но няма такава тъпа инвестиция - 30 Р/Е. Тея луди ли са. Набих в Щутгарт, Софийско. Бих сайта - 12 Р/Е. Бих и инфлацията. Повторих година по-късно. Пак успех. Лошото дойде като измислиха вируса, защото чужденците си тръгнаха. Останаха само нашите. И Р/Е отиде на 14. Но това е смятано при входа от преди 5 години. Ако човек тръгне сега да купува там ще е на 20 Р/Е. Идеята ми е, че през 2017 си мислех, че купувам скъпо, защото беше почти ол-тайм-хай. Но аз съм доволен. Р/Е е ОК за мен. И другите са доволни. Когато купих, сградата нямаше още акт 16. Бях 4-ти собственик. Не е смешно. 4-ти. Този преди мен, 3-тият го беше купил на 750 три месеца по-рано и ми го продаде на 900. По акт. По ролетката ми си беше 1200. И си мислех да не се набутвам, че е скъпо. Но 12 Р/Е доказа, че е ОК. А тримата преди мен си бяха ОК. Бяха изнесли най-големия риск. С много добра печалба всеки. И строителя си беше ОК. И алчните брокерасти си бяха ОК. Всеки път. И чужденчетата, които получаваха покрив над главите си бяха ОК. Уин-уин ситуация за всички. Идеята ми е, че не трябва да се гледа на инвестицията в НИ като скъпо или евтино е в момента. А само като Р/Е. Когато човек прави ремонт за себе си, ще сложи хубави плочки, мебели и т.н. Когато е за наем - каквото има на промоция от най-евтините сайтове. Защото скъпите ремонти нямат избиване. Но когато си е за теб и за семейството ти, тогава не гледаш Р/Е, а искаш да живееш в дом. На хубаво място и добре обзаведен.
                      Иначе към момента - наемите са ниски, а цените безобразно високи. Демографията е в кофата. Куца инвестиция при тези условия. Мнение на аматьор.
                      Тренда в цените се обръща когато пазара на труда е затегнат.В момента затова ще вдигат лихвите,защото генерираха инфлация и заетост от там нататък всеки да се оправя и да му мисли.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от LipGallagher


                        Явно в нещо съм много добър за да продължавате да мислите, че съм някой стар ваш другар. Вече написах как може да се провери.

                        Та ето ти и два възможни отговора:
                        1. Да, имаше много предложения в последните 2 години, но на какви цени Също какво разбираш под център. Изброявал съм кое за мен е център.
                        Цените за по 300 - 400 хил. ойро (айде ще пиша евро вече, че нали съм бил трол с моите дойче марки) ще ми е много интересно как "ще наваксат" . И да, съгласен съм, ако в гоце делчев искат по 2200, много ясно в центъра ще искат поне 3000-3500. Когато един балон се раздува по законите на физика налягането се разпределя равномерно по цялата му площ

                        2. Обсъждаш ми доходите, евалата На хипотезата ти, че са ми трябвали 20 години да спестя 160 хиляди евро, което далече на са ми всичките спестявания, а е сумата, която бих вложил за жилище, аз ще ти отговоря със следната моя хипотеза. Това, което клавиатурни философи изкарват за година, аз го вадя за месец. В пъти над заплатаджийте на средно ниво съм, а ти ми тука халюцинираш за почивки и нови коли, браво!

                        СЛАБ съм като доходи, викаш Не знаеш колко ми е дохода, но съм СЛАБ. Кажи някакъв доход да се ориентирам, силен или слаб съм ?

                        На ПП-то - ама една дума не повярвах

                        Успех с повишаването на цените, и като продаваш дано случиш на младите ми колеги. От тях ще има и за хляб и за салам - сигурен съм!
                        1, Това е положението. Изпуснал си момента. Ако си имал възможност да купиш де. Прав си че за това дето искаш и в момента на най-големият уплах 160К нямаше да те оправят.
                        2. Не си писал колко изкарваш и не ме интересува. Написа , че имаш 160К и не можеш да си позволиш да вземеш още 100К заем. СЛАБ СИ за типа имоти който търсиш. Бусманци, Ихтиман имаш шансове. А щом изкарваш 12 пъти повече от насне разбирам защо ти трябва кредит въобще. Нормалното е да се притесняваш за отрицателните лихви в банките при такива суми....

                        ПП В каквото искаш вярвай.. Иначе това ти е поредната заблуда / всичко което мислиш по темата е заблуда/ Никой от ''повишителите не иска цените да се вдигат. Защо да искаме като ние купуваме и никой не продава освен ако не е някой имот с проблеми....
                        ПП2 Аааа сега разбрах , брокерите са виновни, за да не можеш да купиш. Имаш 20-30% от нужната сума за покупка на това дето искаш и брокера ти пречи за останалите проценти..... Хахаххахаха. Поредното изказване за жълтата фАнелка. При покупка не ползвам брокери генерално, но за имот като този който искаш няма никакъв шанс да намериш без брокер....при това трябва да ти е близък, а коммисионната поне в този случай би била напълно заслужена / да ти даде имота на теб преди да го пусне на всички/
                        Last edited by pesimist4o na kvadrat; 15.01.2022, 21:36.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Oscar de la Hoya Разгледай мнение
                          Парите за брокера са стотинки, на фона на цената. Предскачал съм няколко пъти-имам легендарни истории, които още разказваме на маса, но имам и случаи, които са ми вършили безценна работа. Дори съм склонен да ми дам повече пари, ако ми уреди имота на добра цена. Проблемът е цялостния сегъп на пазара, и покрай него и брокерите изнагляха.
                          А за давамв под наем-само и единствено с брокер, повече тази грешка не правя, да си пусна сам обявата!
                          Ето още едно потвърждение на предишният ми пост

                          Крайно време е да разберете че над 90% от собствениците които продават или отдават не се вълнуват от това че ще платите комисион

                          Аз сигурно съм един от малкото останали които упорстват и продължават да отказват да ползват брокери

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от LipGallagher

                            То не е като да нямат тази възможност собствениците, но лешоядите ги убеждават, че ще стане по-бързо, по-сигурно, по-легално и за повече пари през тях.
                            ми като има оФце, що па да нема и неко стригач
                            тамам и офцата и стопанина да стригне.

                            пп
                            видно е, че си форумен специалист.
                            от тия, които ми губят времето с някакви техни прозрения.
                            заповядай в моя игнор.
                            Last edited by ratten; 15.01.2022, 21:39.
                            препоръка е

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от LipGallagher

                              То не е като да нямат тази възможност собствениците, но лешоядите ги убеждават, че ще стане по-бързо, по-сигурно, по-легално и за повече пари през тях.
                              Пускал съм много пъти - 99% от обажданията са на... брокерасти. Не можеш нищо друго да свършиш. С цели седмици си на телефона. После затихва. Обаждат се с години, но само по няколко пъти месечно... Никога повече.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                                Хубаво си го намислил, остава и собствениците сами да почнат да си пускат обяви на имотите, защото 95% ползват брокери учудващо и за мен.
                                Това го дъвкахме вече сто пъти

                                Ратен ти даде пример как е пуснал обява че не желае да му се обаждат брокери и за 3 седмици е имал само едно обаждане и оглед от реални клиенти

                                След това го е дал на брокер и си е свършил работа

                                То е ясно че купувачите не желаят да плащат комисионни но пък на продавачите не им се занимава с полуидиоти и за това предпочиат да работят с брокер и кагото всичко е готово да отидат да ударят един подпис

                                Та по същият ред на мислите що не ходите да пазарувате от доставчиците на Метро Била и тн за какво им пълните гушите на тия изедници и търгаши?

                                Коментар

                                Working...
                                X