IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

    То че има доза маркетинг за шараните има...
    Но има и друго,просто за там им стигат силите на по-малките и почват да си вярват, и като ги питаш къде ще ти ходи детето ( ако имат деца, че някои са на другия бряг) на детска, тя майка му идвала да му помага..аха, верно ли?
    После за училище, 1ви клас? какво правим? Къде ще учи?

    За жалост в тези квартали няма нищо изградено. Другото е и ,че когато се заселят на 100 % не виждам с тази улична мрежа как ще излизат и се връщат от работа, училище или накъдето са тръгнали към и от кварталите. Нищо не им е наред там и ако за сега се оправят според мен в бъдеще вместо да става по-добре ще става по-зле. Отделно цените в началото поне бяха ниски ,а сега и това не е така и продължават да се лъжат и да купуват там. Не ,не го разбирам това !

    Коментар


    • Първоначално изпратено от IaneSandanski Разгледай мнение

      6-7 km в твоя случай означава каране от близко село до близко градче, сумарно 10 мин. със "задръстванията". В София спокойно може да се влачиш над час за да закараш детето и да отидеш на работа за същото разстояние. Ходи ти на обяд за по час в едната посока до вкъщи, да те видим.
      Реално го изминавам разстоянието за около 15 минути. И естествено, че в София същото разстояние се изминава за много по-дълго време, ама надали най-близката детска градина е на 6 км разстояние. При 286 детски градини в София на картата се вижда, че са доста нагъсто разположени.Така че ако най-близката градина е на 2 км разстояние няма как да го минават за 1 час.Като гледам на картата има доста детски градини в съседните квартали на Кръстова вада.
      И го правя всеки ден-оставям жената и децата сутрин на работа и градина, аз отивам на работа, на обед вземам жената и я карам у нас,връщам се на работа и в 17 часа вземам и децата и се прибираме.Не съм се претоварил кой знае колко .
      Last edited by mirodes; 17.02.2023, 11:38.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

        Ами аз шофирам всеки ден от 25 години до работа и обратно и изобщо не ми е проблем.Даже по два пъти вземам разстоянието, щото на обяд се храня вкъщи.
        Така че за теб може и да е проблем, че няма детска градина на 100 метра от дома ти,ама за повечето хора не е.
        6-7 km в твоя случай означава каране от близко село до близко градче, сумарно 10 мин. със "задръстванията". В София спокойно може да се влачиш над час за да закараш детето и да отидеш на работа за същото разстояние. Ходи ти на обяд за по час в едната посока до вкъщи, да те видим.

        И вечерта пак час и нещо, и трябва да излезеш в 4 и нещо си следобед че да успееш. Как си го представяш това всеки ден? Навремето с големите просто ги записах в училище близо до офиса, а не до вкъщи, а детските работеха до 6 и нещо, сега не знам дали става така. А малката нямаше проблем да се прибира и сама още в първи клас, вече бяхме в къща в софийско село и я бяхме записали в селското училище.
        Last edited by IaneSandanski; 17.02.2023, 10:54.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

          Аз казвам, че имам познати за които няма места за децата им, защото са купили на тъпо място. И да има места на 3-4 км, тези купили на това място трябва да шофират, което за мен не е ок.
          Сега вече дали друг е ок, негова си работа
          Ами аз шофирам всеки ден от 25 години до работа и обратно и изобщо не ми е проблем.Даже по два пъти вземам разстоянието, щото на обяд се храня вкъщи.Под 30 км градско шофиране нямам на ден,често и двойно.
          Така че за теб може и да е проблем, че няма детска градина на 100 метра от дома ти,ама за повечето хора не е.
          Last edited by mirodes; 17.02.2023, 10:50.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

            Първо изобщо трафикът в нашият град не е малък. Градът е претъпкан с коли.Трудно се намират места за паркиране.Аз минавам през поне 5 светофари докато стигна до градината. Второ наистина трафикът в София е по-голям, ама надали най-близката градина или училище са на 6-7 километра. Ако са наполовината разстояние горе долу е като в моята ситуация. И трето-проблемът с местата в детските градини в София е преувеличен.Всяка година се тръби,че за 10 хиляди деца нямало място,а накрая се изплащат компенсации за неприети деца в градина на 300-400 човека.
            Аз казвам, че имам познати за които няма места за децата им, защото са купили на тъпо място. И да има места на 3-4 км, тези купили на това място трябва да шофират, което за мен не е ок.
            Сега вече дали друг е ок, негова си работа

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

              Миро ти си в малък град, поне по спомени ако съм те чел правилно.
              Много, ама много по-малко трафик при теб. Липсваща инфраструктура, лоши транспортни връзки за Кръстова вада, да речем. По-малко сън за децата, повече стрес, и у родители и у деца. Нито една детска градина, не е въпроса къде е най-близката, а че НЯМА места. Или вкъщи го гледа бабата/ единия родител или частно + 1000 лв.
              Това е основното.
              Първо изобщо трафикът в нашият град не е малък. Градът е претъпкан с коли.Трудно се намират места за паркиране.Аз минавам през поне 5 светофари докато стигна до градината. Второ наистина трафикът в София е по-голям, ама надали най-близката градина или училище са на 6-7 километра. Ако са наполовината разстояние горе долу е като в моята ситуация. И трето-проблемът с местата в детските градини в София е преувеличен.Всяка година се тръби,че за 10 хиляди деца нямало място,а накрая се изплащат компенсации за неприети деца в градина на 300-400 човека.
              Last edited by mirodes; 17.02.2023, 10:27.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                На какво разстояние е най-бпизката детска градина и училище?Щото моите деца ходят на градина на 6 км от дома ми,а есента голямото дете ще ходи на училище на 7 км от нас.Не е чак такъв проблем.
                Миро ти си в малък град, поне по спомени ако съм те чел правилно.
                Много, ама много по-малко трафик при теб. Липсваща инфраструктура, лоши транспортни връзки за Кръстова вада, да речем. По-малко сън за децата, повече стрес, и у родители и у деца. Нито една детска градина, не е въпроса къде е най-близката, а че НЯМА места. Или вкъщи го гледа бабата/ единия родител или частно + 1000 лв.
                Това е основното.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

                  Има и такива с деца, поне от по-малките ми колеги някой са в тия райони поради вече споменатите причини. И са супер доволни че са взели на 8-900 евро да речем, щото гледат цените сега.
                  Но проблемите си остават, появи се дете.. и няма нищо по-хубаво 1вото училище да е близо, а то няма и няма да има такова.
                  имаме приятелско семейство там
                  с връзки трябваше да влизат в 22-ро и някой бешее дежурен да кара децата
                  докато поотраснат
                  препоръка е

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

                    То че има доза маркетинг за шараните има...
                    Но има и друго,просто за там им стигат силите на по-малките и почват да си вярват, и като ги питаш къде ще ти ходи детето ( ако имат деца, че някои са на другия бряг) на детска, тя майка му идвала да му помага..аха, верно ли?
                    После за училище, 1ви клас? какво правим? Къде ще учи?

                    На какво разстояние е най-бпизката детска градина и училище?Щото моите деца ходят на градина на 6 км от дома ми,а есента голямото дете ще ходи на училище на 7 км от нас.Не е чак такъв проблем.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                      там май са предимно ергени и тук там политици, отдавна преплували на розовия бряг
                      Има и такива с деца, поне от по-малките ми колеги някой са в тия райони поради вече споменатите причини. И са супер доволни че са взели на 8-900 евро да речем, щото гледат цените сега.
                      Но проблемите си остават, появи се дете.. и няма нищо по-хубаво 1вото училище да е близо, а то няма и няма да има такова.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение

                        То че има доза маркетинг за шараните има...
                        Но има и друго,просто за там им стигат силите на по-малките и почват да си вярват, и като ги питаш къде ще ти ходи детето ( ако имат деца, че някои са на другия бряг) на детска, тя майка му идвала да му помага..аха, верно ли?
                        После за училище, 1ви клас? какво правим? Къде ще учи?

                        там май са предимно ергени и тук там политици, отдавна преплували на розовия бряг
                        препоръка е

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                          за мен е странно как толкова дълго време, толкова много хора, прведимно идващи от провинцията ги смятат за най-доброто.
                          То че има доза маркетинг за шараните има...
                          Но има и друго,просто за там им стигат силите на по-малките и почват да си вярват, и като ги питаш къде ще ти ходи детето ( ако имат деца, че някои са на другия бряг) на детска, тя майка му идвала да му помага..аха, верно ли?
                          После за училище, 1ви клас? какво правим? Къде ще учи?


                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                            за мен е странно как толкова дълго време, толкова много хора, прведимно идващи от провинцията ги смятат за най-доброто.
                            Не мислят и ги лъжат. Не мога за друго да се сетя, нали когато отидат на място виждат за какво иде реч. Започват да им обясняват колко е хубаво и какво ЩЕ стане ,но забравят да им кажат кога ЩЕ се случи. Тези квартали може и да станат хубави ,но след 20-30 год. ,а това е много време да газиш калища и да не ти е удобно там където живееш. Не мислят и ги лъжат, това е

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                              Много сме писал за ливади, вади, долини и бучимиши Лично мен тези квартали не само ,че не ме интересуват ,но ме и учудва ,че се намират сървайвъри да купуват там. Така ,че е в реда на нещата на хората да им уврат главите .
                              за мен е странно как толкова дълго време, толкова много хора, прведимно идващи от провинцията ги смятат за най-доброто.
                              препоръка е

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Tepix Разгледай мнение
                                [ATTACH=CONFIG]n4027494[/ATTACH] Не знам дали е коментирано, но ясно се вижда, че Ливадите започват да изостават спрямо стари, но удобни квартали.
                                Много сме писал за ливади, вади, долини и бучимиши Лично мен тези квартали не само ,че не ме интересуват ,но ме и учудва ,че се намират сървайвъри да купуват там. Така ,че е в реда на нещата на хората да им уврат главите .

                                Коментар

                                Working...
                                X