IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

    не трябва ли надоле да ги дърпат
    Ами не, преди ги брояха за нулеви цени, сега ги игнорират. И така средната офертна изведнъж скочи.
    Остава да се добавят средно по 40% за измислени квадратури и така средната цена ще бъде сравнима с тази в развитите държави, при доходи 3-4 пъти по-ниски. Както впрочем е и с храните - по официална статитика България е най-евтината в ЕС, а реално е най-скъпата - нито има домати по 6 лева, нито кашкавал по 40-50 лева, нито яйца по 60 стотинки някъде другаде в ЕС.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

      Ако вадите средни цени по квартали и после ги осреднявате още веднъж за обща средна цена, то цялата справка е грешна. Не съм разглеждал сайта в детайли, но мисля че не дават средна цена за целия град, а само по квартали. Може да греша.
      Грешиш

      Коментар


      • В справката са са включени и подобни имоти на почти 5000 евро/кв

        https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...n8&f1=15&fe7=1

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

          А, въобще прочете ли, че сравнението е с потребителски кредити?
          Същото е. В почти всички случаи получателите на кредита подписват, че са неограничено отговорни.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

            Че в почти всички случаи ипотекарите отговарят с цялото си имущество, а не само с обезпечението.
            А, въобще прочете ли, че сравнението е с потребителски кредити?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от fred23 Разгледай мнение

              Не сте разглеждали, пък казвате, че не дават средна цена за целият град?
              Не съм се ровил в детайли, попадал съм на средни цени по квартали. Но щом има и за целия град, добре.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение
                Обръщам внимание:
                В сайта imot.bg са коригирали една своя грешка, заради която при осредняването на цените обявите с цена "при запитване" се смятаха като такива с цена нула. Това (правилно) дърпа средните цени с около 5% до 10% нагоре. Което пък говори, че ако имаме мнинимален спад, то реално съшият не е чак толкова минимален.
                Елджон, трябва да ти благодаря сърдечно за нещо! Откакто намалих t° на пелетната печка от 22 на 20 градуса, потреблението на пелети падна точно двойно!!!!!. Като падне до 18 градуса, се включва докато качи 21, после почти час не работи. Явно само в по-топли зимни дни това работи, но пелети, които предполагах, че ще ми стигнат до 20.02, се оказва, че като нищо ще ми стигнат до 10.03.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

                  За кое точно е прав? За незнанието си какво точно е обезпечение? Ти и друг път си показвал тотално непознаване на темите, които коментираш.
                  Че в почти всички случаи ипотекарите отговарят с цялото си имущество, а не само с обезпечението.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

                    Ако вадите средни цени по квартали и после ги осреднявате още веднъж за обща средна цена, то цялата справка е грешна. Не съм разглеждал сайта в детайли, но мисля че не дават средна цена за целия град, а само по квартали. Може да греша.
                    Не сте разглеждали, пък казвате, че не дават средна цена за целият град?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение
                      Обръщам внимание:
                      В сайта imot.bg са коригирали една своя грешка, заради която при осредняването на цените обявите с цена "при запитване" се смятаха като такива с цена нула. Това (правилно) дърпа средните цени с около 5% до 10% нагоре. Което пък говори, че ако имаме мнинимален спад, то реално съшият не е чак толкова минимален.
                      Ако вадите средни цени по квартали и после ги осреднявате още веднъж за обща средна цена, то цялата справка е грешна. Не съм разглеждал сайта в детайли, но мисля че не дават средна цена за целия град, а само по квартали. Може да греша.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Специалист по всичко Разгледай мнение

                        Човекът е напълно прав в случая.
                        За кое точно е прав? За незнанието си какво точно е обезпечение? Ти и друг път си показвал тотално непознаване на темите, които коментираш.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Bailor

                          Това твое мнение явно е свързано с питането КАКВО РАБОТЯТ тези форумни герои, че се радват на вдигане на лихвите на хора на които банките са склонни да им ги отпуснат, щото явно на радващата се група, не са. Второ, как една рецесия, безработица и редуциране на доходи, не би засегнало тази група, освен, ако не са ровещи по кофите?
                          Какво значение има кой какво работи? Защо разводнявате тема с лични нападки и обиди? С какво помагате на форума? Каква е целта ви?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                            Митенце, не е срамно да не знаеш какво е обезпечение. Но е жалка картинка да се репчиш с неграмотността си. Има закони, учебници, вземи прочети малко.
                            Човекът е напълно прав в случая.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                              Мно'о 'итро! А ако падне курса на долара с 5 стотинки, дали няма печалбата да се превърне в загуба?
                              Ами ако се вдигне?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение
                                лордче, айде да не критикуваме ипотечките, че тук има и други крупни инвеститори с ипотечко-заемен капитал
                                Добре, съгласен съм, но има доста нюанси в целите и задачите

                                Коментар

                                Working...
                                X