IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
    https://www.investing.com/currencies/xau-usd

    На 2000 долара троунцията опашки по БНБ и златните монети свършиха ,сега цената е 1,892.12
    -30.72(-1.60%)
    от днес 29/03

    Е,хайде обяснете ми логиката ?

    С имотите същата история
    Преговорите в Турция . Ти си прав ,че войната спре ли златото за момент ще дръпне надолу .

    Коментар


    • https://fakti.bg/imoti/665617-zashto...vo-da-poskapva
      Защо не е задължително новото строителство да поскъпва

      Инфлацията и по-точно поскъпването на строителните материали не означава непременно повишаване на цените на новото строителство

      Тук се връщаме на въпроса дали поскъпването на строителните материали означава непременно повишаване на цените на новото строителство. Отговорът е, че цените на жилищата се повишават, защото пазарът още може да поеме това повишение. При изчерпване на платежоспособното търсене растежът спира и се търси оптимизиране на компонентите на ценообразуването.

      „Преди дни видях договор, с който строителна компания продава жилища в строеж. В него беше записано, че при повишаване на цените на материалите с повече от 10% записаната в договора продажна цена на жилището ще се повиши със същия процент. Това на практика означава, че при увеличаване на строителната себестойност с 50 EUR/кв.м купувачът ще плати по 150 EUR/кв.м в повече. В свободната пазарна икономика всеки е свободен да ценообразува и да предлага стоката си както намери за добре, а задачата на купувача е да си прави добре сметката и да не се хвърля презглава като че ли жилищата свършват и повече няма да има.

      При обръщане на съотношението между търсенето и предлагането в полза на предлагането дефицитът на парцели свършва. Собствениците на земя започват да се конкурират за вниманието на много по-малък брой инвеститори, останали въпреки трудните пазарни условия. Тези, които искат да реализират бързо парцелите си, започват да предлагат по-изгодни условия“, казва Съйков.

      Колкото до третия основен компонент, всеки инвеститор сам си преценява при какъв марж на печалбата има смисъл да остане активен на пазара и да започва нови строежи. А започнатите може да се завършат съвсем без печалба или дори на загуба. Историята помни доста такива случаи.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

        На главен асистен Киро Водката /тогава такъв му беше прякора/-учебника му беше пълен с грешки ,такива времена бяха ,а те карат него да купиш и по него да учиш,матрици не знам си какво как да учиш.не става ,само с подкупи взимаш така си беше ,времената бяха такива ,сега не знам как е
        Нямам честта да познавам Киро водката...ТУ не е много далече там има книжарница с учебници истинска математика...без грешки.Не се оправдавай...и разбери че не си излъгал Киро водката а себе си.От опита който натрупах през годините мога да ти кажа следното.Мой колега си вземаше изпитите с преписване но по Охрана на труда го хванаха и бра много големи ядове.След това отиде в Енергото после в ЧЕЗ докато хванаха че краде материали и прави часпроми през работно време.Сега пасе кравите никъде не го искат.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

          При Саздов как мина? За него се носят легенди. Момичетата минават само след плащане в натура, мъжете - след съответната сума, равна на теглото му в лева (не бил падал под 150 кила).
          Там с учене ,минах метъра в малкия процент на тия дето взеха

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

            Имам 3 такива, чудя се кой да чисти дворовете поне 1-2 пъти годишно, за да не стане на джунгла. И дори да намеря такъв срещу нескромна сума, се оказва, че си е "взел" от вътре каквото му харесва. Съсед при това.
            В държавата на крадците и завистниците да притежаваш имот си е истинско бреме.
            И аз съм така. На едната вила чистя двора сам, като безплатен фитнес. Всяка пролет по една голяма купа растителност събирам (вкл. клони и къпини).

            Пръскай с roundup. И нас са ни крали, при това близки хора, но това са дребни и минали работи.



            Коментар


            • https://www.investing.com/currencies/xau-usd

              На 2000 долара троунцията опашки по БНБ и златните монети свършиха ,сега цената е 1,892.12
              -30.72(-1.60%)
              от днес 29/03

              Е,хайде обяснете ми логиката ?

              С имотите същата история

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                На главен асистен Киро Водката /тогава такъв му беше прякора/-учебника му беше пълен с грешки ,такива времена бяха ,а те карат него да купиш и по него да учиш,матрици не знам си какво как да учиш.не става ,само с подкупи взимаш така си беше ,времената бяха такива ,сега не знам как е
                При Саздов как мина? За него се носят легенди. Момичетата минават само след плащане в натура, мъжете - след съответната сума, равна на теглото му в лева (не бил падал под 150 кила). При това оценки над 4 няма, като 4 е само за тези, които са били особено щедри.
                Last edited by ejonny2376; 29.03.2022, 15:47.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                  За такива като него няма да изпитам и капчица жал като фалират и тръгнат да реват по телевизиите как държавата им била виновна, че имотите им не струват нищо. Жал ми е за семейства, подлъгани от такива мошеници да теглят кредит и да купят на подобни малоумни цени некачествени боклуци.

                  За съжаление покрай мошениците и спекулантите страдат точно тези, които имат наистина нужда от жилище. Всяко нещо обаче рано или късно се връща и равновесието в природата настъпва.
                  Джонка не бъди толко милостив...Всеки си има глава на раменете и да мисли с нея.Искането е едно нуждите друго..Човек не бива да се изхвърля с неща които не може да си позволи.Винаги съм се чудил що за хора теглят заеми за абитурентски бал за сватби за вещи на изплащане за почивки...Аз като не мога да си позволя едно нещо си налягам парцалите...Затова нямам жал към подобни хора.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                    Без да се сърдиш личи ти отдалеч...А другите изпити с какво ги взе с двеста марки и едно прасе ли както се пее в онази песен ?И после защо пиша така за УНСС?Ма то каквито студентите такива и предователите ба си изпит по математика за шише ракия.Иначе щедро раздаваме интервюта и пишем на ЕЦБ МВФ ФЕД ФТ.....Аз ако съм модератгор и прочета горното....ще се замисля много сериозно какви хора пишат тука...Явно така си възпитан че с рушвети всичко може...От мен да знаеш ако мислиш да я караш така те чака още по голяма катастрофа щото измамите с оценките краденето на пари от фирмата и доматите в Лидъл ще ги връщаш с лихвите...Не се заяждам пиша ти да се замислиш сериозно за постъпките си..
                    На главен асистен Киро Водката /тогава такъв му беше прякора/-учебника му беше пълен с грешки ,такива времена бяха ,а те карат него да купиш и по него да учиш,матрици не знам си какво как да учиш.не става ,само с подкупи взимаш така си беше ,времената бяха такива ,сега не знам как е

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение
                      Вижте една хубава вила, в стар стил.

                      https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...1if&f1=1&fe7=1


                      И не е много скъпа,
                      Имам 3 такива, чудя се кой да чисти дворовете поне 1-2 пъти годишно, за да не стане на джунгла. И дори да намеря такъв срещу нескромна сума, се оказва, че си е "взел" от вътре каквото му харесва. Съсед при това.
                      В държавата на крадците и завистниците да притежаваш имот си е истинско бреме.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                        Джонка, когато фактите говорят само ти плямпаш....танзания, унсс,граовци, малинова долина, голдман, баба ми, леля ми и т.н. театрал, може и да си докарал некой лев от сценично изкуство и подобни алабализми, знам ли те... И пак проличава тази омраза към бг, пак ще те питам, чий го дириш тука, нали си големец?
                        Фактите са, че си платен брокерски трол. Хвалиш ми се тук с някакви проценти, а реално показваш колко финансово (и не само финансово) неграмотен си.
                        Какво правя ли? Ами пиша обективното си мнение по темата. Ако успея поне един наивник да предпазя от измамните брокерски лъжи, значи съм имал успех.

                        Коментар


                        • Вижте една хубава вила, в стар стил.

                          https://www.imot.bg/pcgi/imot.cgi?ac...1if&f1=1&fe7=1


                          И не е много скъпа,

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                            Висшите математики ги взех с 2 шишета ракия -едното шише беше купешка,второто домошарка .
                            Толкова .
                            Без да се сърдиш личи ти отдалеч...А другите изпити с какво ги взе с двеста марки и едно прасе ли както се пее в онази песен ?И после защо пиша така за УНСС?Ма то каквито студентите такива и предователите ба си изпит по математика за шише ракия.Иначе щедро раздаваме интервюта и пишем на ЕЦБ МВФ ФЕД ФТ.....Аз ако съм модератгор и прочета горното....ще се замисля много сериозно какви хора пишат тука...Явно така си възпитан че с рушвети всичко може...От мен да знаеш ако мислиш да я караш така те чака още по голяма катастрофа щото измамите с оценките краденето на пари от фирмата и доматите в Лидъл ще ги връщаш с лихвите...Не се заяждам пиша ти да се замислиш сериозно за постъпките си..

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                              Получих нов отговор от ЕЦБ

                              Dear Mr Kavrakov,

                              Thank you for your email to the European Central Bank (ECB).

                              We understand that rising prices are a concern for many people, and we take that concern very seriously.

                              Our mission at the ECB is to keep prices stable in the euro area, which means that we aim for an inflation rate of 2% over the medium term. You can trust that our commitment to price stability is unwavering.

                              The war in Ukraine has led to further spikes in energy prices, which will keep headline inflation very high in the coming months. Thereafter, inflation is projected to ease back towards target. Inflation is set to average 5.1% in 2022, 2.1% in 2023 and 1.9% in 2024. For more detailed information, please refer to our latest macroeconomic projections.

                              We wish to reiterate that our decisions are entirely data-dependent. Based on our updated assessment and taking into account the uncertain environment, we have already taken action. We are gradually reducing our net asset purchases. We may conclude them in the third quarter if the data show that the outlook for inflation will not weaken. As announced in our latest press conference, any adjustments to the key ECB interest rates will take place some time after the end of our net purchases under the APP and will be gradual. We will proceed step by step.

                              We remain very attentive to the prevailing uncertainties. We will take whatever action is needed to fulfil the ECB’s mandate to pursue price stability and to safeguard financial stability. We stand ready to adjust all of our instruments to ensure that inflation stabilises at our two per cent target over the medium term.

                              ............
                              Пак са те пратили за зелен хайвер. Действали били според данните на СОБСТВЕНИТЕ им макроикономически анализи. Понеже ОЧАКВАТ да падне инфлацията, не действат. А реално те вече изцяло прецаха мандата си да пазят ценова стабилност, след като нямаха право изобщо да допускат подобна инфлация.

                              Все едно аз да не съм си изпалнявал службните задължения в продължение на няколко години. Накрая получавам спешна задача от шефа да си оправя бакиите и да кажа "Няма да правя нищо по въпроса, защото очаквам да се реши задачата сама". И той да ми ръкопляска.
                              Last edited by ejonny2376; 29.03.2022, 15:29.

                              Коментар


                              • https://www.investor.bg/ikonomika-i-...meseci-349096/
                                Бизнесът очаква влошаване на икономическата среда в следващите месеци

                                Засега само в сектора на строителството запазват своите благоприятни очаквания за развитие, показват данните на НСИ

                                През март съставният показател "Бизнес климат в строителството" запазва нивото си от предходния месец. Очакванията на строителните предприемачи както за бизнес състоянието на предприятията през следващите шест месеца, така и за дейността им през следващите три месеца, са благоприятни. Последната анкета обаче отчита увеличение на броя на клиентите със закъснения в плащанията.

                                Коментар

                                Working...
                                X