IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

    С какви оценки?
    и по двете 4-ки

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

      Висшите математики ги взех с 2 шишета ракия -едното шише беше купешка,второто домошарка .
      Толкова .
      С какви оценки?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        Ако инвестициите ми бяха във фондове, крипто, акции, цфд-та и т.н. виртуално щях точно така да разсъждавам както си го описал - докато не стане кеш е нула...., но когато активите са ти неща дето може да ги пипнеш / не е задължително тула/ кеша а само средство за размяна на реални неща и нищо повече. Всяка тула мога да я разменя за 1 тон розави домати на квадрат примерно. И понеже е сложно и не мога да изям 100 тона домати на 1 път кеша помага за целта..... и нищо повече....
        А сигурен ли си, че можеш да направиш размяната? Или че ако можеш сега, ще можеш и утре? Инвеститорите в Мариупол дали все още мислят така?
        Не всичко в една кошница и планoве Б и C. За това говоря.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

          УНСС се завършва с малко четене, но е хубав вуз за намиране на половинка. Навремето имаше големи потоци от студенти, вкл. от провинцията.
          Висшите математики ги взех с 2 шишета ракия -едното шише беше купешка,второто домошарка .
          Толкова .

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

            Ако инвестициите ми бяха във фондове, крипто, акции, цфд-та и т.н. виртуално щях точно така да разсъждавам както си го описал - докато не стане кеш е нула...., но когато активите са ти неща дето може да ги пипнеш / не е задължително тула/ кеша а само средство за размяна на реални неща и нищо повече. Всяка тула мога да я разменя за 1 тон розави домати на квадрат примерно. И понеже е сложно и не мога да изям 100 тона домати на 1 път кеша помага за целта..... и нищо повече....
            Имота купен в неправилен момент е лоша инвестиция принципно ! Стига с тия твоите мантри дето се облъчваш и облъчваш останалите .Реално губиш много пари при такава покупка , нищо че можеш да галиш стените на скъпия апартамент .т.е. това е пасив а не актив .

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

              Точно кешът е реалното нещо - измерено в цифри, знаеш точно какво можеш да купиш с него.
              Стойността на имотите е виртуална - средната офертна в imot.bg няма нищо общо с истинската стойност на притежаваното от теб, не и докато не намериш някой глупак, който е готов да го купи от теб.
              Ако инвестициите ми бяха във фондове, крипто, акции, цфд-та и т.н. виртуално щях точно така да разсъждавам както си го описал - докато не стане кеш е нула...., но когато активите са ти неща дето може да ги пипнеш / не е задължително тула/ кеша а само средство за размяна на реални неща и нищо повече. Всяка тула мога да я разменя за 1 тон розави домати на квадрат примерно. И понеже е сложно и не мога да изям 100 тона домати на 1 път кеша помага за целта..... и нищо повече....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                Джонка, работя за себе си и си ценя труда Що ти не си дадеш на голдман да ти управляват парите? Съвсем между другото, когато инвестициите ми са в бг имам информационно предимство пред голдман.... пък и те с такива малки инвестиции не се занимават и те така.

                ПП подценяваш БФБ иди провери алтерко колко направи за 2 години и пак се върни да съобщиш.
                Сигурен съм че някъде на борсата в Танзания има поне една компания, която прави повече от посочената. Защо подценяваш Танзанийската борса тогава?
                Една (малка) част от портфейла ми е в Emerging Markets, това е достатъчно.

                Имал бил информационно предимство...Пред баба ти и леля ти ли?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                  "Опортюнити разходи"....хахаха.
                  Ползваш твърде много понятия, за чиито разбиране ти трябва някакво елементарно финансово образование, поне ниво УНСС. С твоя граовски рабфак трудно ще вземеш някога правилни инвестиционни решения.

                  Хайде сега бягай да работиш, че идва началото на Април, идва време за плащане на ипотечката.
                  УНСС се завършва с малко четене, но е хубав вуз за намиране на половинка. Навремето имаше големи потоци от студенти, вкл. от провинцията.

                  Коментар


                  • Джонка, работя за себе си и си ценя труда Що ти не си дадеш на голдман да ти управляват парите? Съвсем между другото, когато инвестициите ми са в бг имам информационно предимство пред голдман.... пък и те с такива малки инвестиции не се занимават и те така.

                    ПП подценяваш БФБ иди провери алтерко колко направи за 2 години и пак се върни да съобщиш.
                    Last edited by pepe1234; 29.03.2022, 13:53.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
                      За кредит времето беше преди година и го изпуснах, лично мнение. Иначе сега си доста рисково с тези покачващи се цени да влизаш...За да не съм голословен да кажа, че бях 2016 на БФБ до 2019 и там имам реална печалба 140 % пак за 3 години. Джонка ще си ги мерим ли още пачелабите ...

                      Т.е. в различно време трябва да си в различни активи.
                      140% за 3 години дори в Голдман не постигат. Защо ли не са те взели да работиш за тях се чудя? Те за БФБ и за имоти в Кръстова Вада не са ли чували? А, или ти беше в Малинова Долина май?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                        Защо мислиш че е купил с кредит ?
                        Така и не се научихте че кеша не е средство за мерене на богатство, а само за улесняване на размяната за стоки и услуги и по-лесно данъчно прибиране. Т.е. тези 83% повече кеш може да се окажат по-малко реално нещо..... демек минал е покрай печалбата....
                        Точно кешът е реалното нещо - измерено в цифри, знаеш точно какво можеш да купиш с него.
                        Стойността на имотите е виртуална - средната офертна в imot.bg няма нищо общо с истинската стойност на притежаваното от теб, не и докато не намериш някой глупак, който е готов да го купи от теб.

                        Коментар


                        • За кредит времето беше преди година и го изпуснах, лично мнение. Иначе сега си е доста рисково с тези покачващи се цени да влизаш...За да не съм голословен да кажа, че бях 2016 на БФБ до 2019 и там имам реална печалба 140 % пак за 3 години. Джонка ще си ги мерим ли още пачелабите ...

                          Т.е. в различно време трябва да си в различни активи.
                          Last edited by pepe1234; 29.03.2022, 13:55.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                            Щом казваш добре. Сега чакам цените да паднат с 60% поне та да си прав....
                            Освен цените , гледай и покупателна способност при сравняването, щото иначе сравняваш пена със саманта фокс !

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                              Защо мислиш че е купил с кредит ?
                              Така и не се научихте че кеша не е средство за мерене на богатство, а само за улесняване на размяната за стоки и услуги и по-лесно данъчно прибиране. Т.е. тези 83% повече кеш може да се окажат по-малко реално нещо..... демек минал е покрай печалбата....
                              Правилно , същото е и твоето спасяване !

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                                Спасил си се ама само на ужким !
                                Щом казваш добре. Сега чакам цените да паднат с 60% поне та да си прав....

                                Коментар

                                Working...
                                X