IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

    За пример той даде немислими доскоро сделки за панелни жилища в "Младост 3" в София при 2500 - 3500 евро на кв.м.
    не офертни цени а сделки!??
    и после
    БАЛОН НЯМА
    ай сиктир бе, драги зрители!
    Според мен ЕЦБ ,то ще вдига лихвите с по половин процент на заседание което до края на тази година ще ги изстреля на двойни нива

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

      https://www.dunavmost.com/novini/ets...zhe-da-potanat от днес 08 Юни 2022 година
      ЕЦБ: Цените на жилищата може да "потънат" !!!!!!!!!!!!


      Европейската централна банка предупреди за по-нататъшен спад в цените на активите

      ЕЦБ заяви, че скъпият жилищен пазар в еврозоната може да "потъне", ако лихвените проценти по ипотечните заеми се повишат по-бързо от инфлацията.

      В своя преглед на финансовата стабилност, регулаторът също така предупреди за по-нататъшен спад в цените на активите, ако икономическите перспективи се влошат в резултат на войната в Украйна или ако инфлацията се окаже по-висока от очакваната.

      Европейската централна банка предупреди за по-нататъшен спад в цените на активите и имотите !!!!!!!!!!!!!!!!!
      Кавръков чети внимателно! ЕЦБ казва че цените може да потънат АКО лихвите растът по бързо от инфлацията. Те го казват като предупреждение че ЛИХВИТЕ НЯМА ДА РАСТЪТ ПО БЪРЗО ОТ ИНФЛАЦИЯТА, а не че имотния пазар има опастност да се срути. Те просто ти казват че лихвите ще изостоват от инфлацията за да пазаят цените на имотите а ти точно наборатно си разбрал. ЕЦБ вече има заявено количествено облекчение за след като спрат тхат вдигат лихвите. Явно мозъка ти още не може да се настрои за наглостта на Лагард и пладнешния обир който в прав текст ти обяснява.

      Коментар


      • Балчик е готино място. Имам предвид освен природа, дворец и т.н., почти не е засрано от софийски мутри, както на юг.
        В началото на годината излезе една къщичка за много прилични пари там, и докато се чудя... още ме е яд.
        Иначе цените се строшиха да падат, да. Колкото повече ги напъвате, толкова повече се сриват...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

          Аха, като имаме предвид инфлацията поскъпването не било чак толкова...хахаха, баси анализа. И на тех им не харесват цените, но кво да се прави като панелка в Лулин на 8-ми последен етаж стана като мезонет в Докторската.
          За пример той даде немислими доскоро сделки за панелни жилища в "Младост 3" в София при 2500 - 3500 евро на кв.м.
          не офертни цени а сделки!??
          и после
          БАЛОН НЯМА
          ай сиктир бе, драги зрители!
          препоръка е

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
            https://www.investor.bg/novini/534/a...sys-72-353694/
            Сделките с ваканционни имоти във Варна с 40% ръст през 2021 г., в Балчик - със 72%


            ================

            Общо взето така стоят нещата, НОО ще има понижение де. Само чеканье и търпение са нужни.

            пп. да си призная и аз съм изненадан от тия повишения, сега вече ми се изясни защо гол парцел 500м2 (с право на строеж и без гледка към морето) се търгува за 60К €
            https://www.dunavmost.com/novini/ets...zhe-da-potanat от днес 08 Юни 2022 година
            ЕЦБ: Цените на жилищата може да "потънат" !!!!!!!!!!!!

            Европейската централна банка предупреди за по-нататъшен спад в цените на активите

            ЕЦБ заяви, че скъпият жилищен пазар в еврозоната може да "потъне", ако лихвените проценти по ипотечните заеми се повишат по-бързо от инфлацията.

            В своя преглед на финансовата стабилност, регулаторът също така предупреди за по-нататъшен спад в цените на активите, ако икономическите перспективи се влошат в резултат на войната в Украйна или ако инфлацията се окаже по-висока от очакваната.

            Европейската централна банка предупреди за по-нататъшен спад в цените на активите и имотите !!!!!!!!!!!!!!!!!

            Коментар


            • https://www.investor.bg/novini/534/a...sys-72-353694/
              Сделките с ваканционни имоти във Варна с 40% ръст през 2021 г., в Балчик - със 72%


              ================

              Общо взето така стоят нещата, НОО ще има понижение де. Само чеканье и търпение са нужни.

              пп. да си призная и аз съм изненадан от тия повишения, сега вече ми се изясни защо гол парцел 500м2 (с право на строеж и без гледка към морето) се търгува за 60К €

              Евго, сега е момента да се оттървеш от наследствения имот в Балчик за €35000. Имам готов купувач с кеш.
              Last edited by bulgarian lev; 08.06.2022, 10:49.
              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                Историята помни срива на цената на квадрата в докторската с с 50%
                Добре, само да не си купил тогава. Ще ти е ефтинко, някакви си 3К€ на квадрат.
                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                  Аха, като имаме предвид инфлацията поскъпването не било чак толкова...хахаха, баси анализа. И на тех им не харесват цените, но кво да се прави като панелка в Лулин на 8-ми последен етаж стана като мезонет в Докторската.
                  Историята помни срива на цената на квадрата в докторската с с 50%

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                    До тогава с колко ще ги вдигнат е въпроса ,затягането и при предишната криза е 2 години средно ,ти колко искаш 10 години да ти вдигат лихвите ли ?
                    В Австралия може и повечко да ги вдигнат, виж в Европа и в частност България...доста по-малко.
                    ​​​​​​Но като ги вдигнат догодина ти гледай да купиш, че после почва орязването и цените пак нагоре.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Zalmoxis Разгледай мнение
                      https://www.banker.bg/pari-i-pazari/...te-prez-2024-a
                      Рей Далио: Централните банки ще орежат лихвите през 2024-а
                      До тогава с колко ще ги вдигнат е въпроса ,затягането и при предишната криза е 2 години средно ,ти колко искаш 10 години да ти вдигат лихвите ли ?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение
                        Балон няма, 3500 евро квадрата за панелка в младост.

                        https://www.dnevnik.bg/biznes/2022/0...ni_na_panelni/

                        Това е на първа страница в близкия до властта Дневник, където сутрин и вечер борят "фалшивите новини" и "платените тролове".

                        Цялата админситрация на Кирето са брокери.
                        Аха, като имаме предвид инфлацията поскъпването не било чак толкова...хахаха, баси анализа. И на тех им не харесват цените, но кво да се прави като панелка в Лулин на 8-ми последен етаж стана като мезонет в Докторската.
                        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                        Коментар


                        • https://www.banker.bg/pari-i-pazari/...te-prez-2024-a
                          Рей Далио: Централните банки ще орежат лихвите през 2024-а

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                            Викаш АЕЦ-а не може да го управлява Държавата да го харижем както харизахме златото, БАНКИТЕ, електроразпределението, морето, пътищата, летищата. И кво спечелихме като ги ХАРИЗАХМЕ?
                            Норвегия, швеция 90% е ДЪРЖАВНО - те що могат ве. Ние сме на 8000 ГОДИНИ държава и от 30 години не можем. 8000 можем и сме били НАЙ-ВЕЛИКИТЕ, сега само като РОБИ МОЖЕМ?
                            Ами бъди си роб, аз МОГА да бъда САМО СВОБОДЕН. Ще умра ама няма да бъда РОБ.
                            Ботич, кви ги дрънкаш, ве, замаИл си се нещо!. Кви 8000 години, от времето на пещерните хора ли ни броиш за държава? Абе като се замисля, прав си.
                            Last edited by bulgarian lev; 08.06.2022, 09:47.
                            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 20000леваЗАПЛАТА Разгледай мнение
                              Балон няма, 3500 евро квадрата за панелка в младост.

                              https://www.dnevnik.bg/biznes/2022/0...ni_na_panelni/

                              Това е на първа страница в близкия до властта Дневник, където сутрин и вечер борят "фалшивите новини" и "платените тролове".

                              Цялата админситрация на Кирето са брокери.
                              https://fakti.bg/imoti/685568-ecb-s-...-na-jilishtata
                              ЕЦБ с важна новина относно цените на жилищата

                              • ецб-
                              • цени-
                              • жилища-
                              • лихва
                              Тези имоти са средно с 15% надценени

                              Европейската централна банка (ЕЦБ) заяви, че скъпият жилищен пазар в еврозоната може да "потъне", ако лихвените проценти по ипотечните заеми се повишат по-бързо от инфлацията.

                              В своя преглед на финансовата стабилност, регулаторът също така предупреди за по-нататъшен спад в цените на активите, ако икономическите перспективи се влошат в резултат на войната в Украйна или ако инфлацията се окаже по-висока от очакваната.


                              ЕЦБ, която трябва да повиши основния си лихвен процент през юли за първи път от десетилетие, сега оцени жилищата в еврозоната средно с близо 15% по-скъпи и до 60% в някои страни въз основа на връзката между цените и доходи.

                              Тя предупреди, че цените на жилищата могат да паднат между 0,83% и 1,17% за всеки 10 базисни пункта увеличение на лихвите по ипотеките след коригиране на инфлацията. „Рязкото покачване на реалните лихвени проценти може да предизвика корекция в цените на жилищата в краткосрочен план, като сегашното ниско ниво на лихвените проценти прави по-вероятно значително движение в цените на жилищата“, се казва в двугодишен доклад на ЕЦБ.

                              Коментар


                              • acen1975 браво приятел, аз само маркирах някои неща , но как да кажа съмишлениците на възраждане ги избират по тъпота или умишлено да заблуждават. Не им се връзвай....

                                Все пак имаме официален представител, Мунчото на форума.
                                Last edited by pepe1234; 08.06.2022, 10:34.

                                Коментар

                                Working...
                                X