IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от fsck Разгледай мнение

    Аз пък вчера ходих да питам по доста банки, навсякъде ми обявиха стартова лихва за първата година от 5% и после нагоре, никъде нямаше нищо под 5%.

    Дай линк да ходя да ги питам, че при тия проценти вноската е брутална, а ме е страх да не изпусна ниските цени в момента - знам, че догодина ще са поне двойни, ако не и петорни.
    Амааа, какви банки? Ти не си ли мелеонер? Нали ти завиждахме за кеша. Ах, мамини наследници и "мелеонери"... Когато беше време и ви хортувахме да купувате ревяхте, че са ви скъпи цените. Е сега са скъпи и цените и лихвите. Нищо, не е края на света. От квартиранти икономиката също има нужда.

    Коментар


    • Е нали ги намаляваха, сега пък ги вдигнали... Тъкмо се бях затичал да купувам щото всичко поскъпва.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от fsck Разгледай мнение

        Аз пък вчера ходих да питам по доста банки, навсякъде ми обявиха стартова лихва за първата година от 5% и после нагоре, никъде нямаше нищо под 5%.

        Дай линк да ходя да ги питам, че при тия проценти вноската е брутална, а ме е страх да не изпусна ниските цени в момента - знам, че догодина ще са поне двойни, ако не и петорни.
        Не си хаби обувките.... пък и така да те мамят с високи лихви. Инфото го има в нета с 3 клика.
        Иначе изглежда е факт, че са вдигнали лихвите с почти половин процент /няма цяла половинка/ по спомен как бяха преди....
        https://www.moitepari.bg/ipotechni_k...i_krediti.aspx

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

          те и на 1% гпр да ги пуснат - тия кредити са за по 25г и рано или късно лихварят ще покаже истинското си лице
          то в момента това е и постановката на целия лихварски сектор (наричан още банков сектор) - вижте ни колко сме добре, колко сме диалогични, вижте лихвите в румъния, унагрия, че и в САЩ, а тук 'остров на стабилност' и банките благотворителни дружества.....

          това ще бъде докато решат, че овцете в кошарата за стригане са им достатъчно...
          Дълговете на страните,на хората, на бизнеса, ипотеките, валутите и паричните политики на изброените страни нямат нищо общо с тези в еврозоната и у нас. Та има острови...На какво не знам. Ние сме в континенталната лихвена част...

          ПП Банките , ако пуснат ипотечка на 1% / примерно както на Крети / пак печелят достатъчно добре. На какъв процент са отпуснали ипотеката няма никакво значение. Както и няма никакво значение дали ще вдигнат процента по нея или намалят. Това което има значение е каква норма на печалба са си заложили и ще я променят ли. А това зависи от конкуренцията в сектора. Гледам стават поглъщания което означава намалена конкуренция, което не е добре за крайният клиент.
          И да банките са ЛИХВАРИ, при това законни. От колко години го пиша тва тук ? С хазяйката може да се договориш почти винаги, с банката само слушаш и ...плащаш....:-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Meandmy Разгледай мнение

            Къде са тези високи лихви? ДСК НАМАЛЯВА лихвите по текущи ипотечни кредити, както и Алианц банк, и други банки. Няма високи лихви, няма спад на цените. Който не е купил до сега, ще пише по форумите, това ще му остане.
            Аз пък вчера ходих да питам по доста банки, навсякъде ми обявиха стартова лихва за първата година от 5% и после нагоре, никъде нямаше нищо под 5%.

            Дай линк да ходя да ги питам, че при тия проценти вноската е брутална, а ме е страх да не изпусна ниските цени в момента - знам, че догодина ще са поне двойни, ако не и петорни.
            Last edited by fsck; 23.08.2022, 12:03.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              Защо бързат / ако е така/ не се знае. Написах вече, че за мен в МОМЕНТА логиката е цените да обърнат. И колкото по-рано се случи ще е по-добре и ще има по-малък спад. Ако още година няма спад на цените, то след това ще има по-голям и по-дълъг.
              До края на годината все още ще има ипотечки с ГПР около 4%. А догодина..., за мен е трудно прогнизируемо. Може да станат 6%, а може и да станат 2% и няколко трилиона напечетани по някаква причина.... Еднакво вероятни варианти мисля....:-) , които не зависят от пазара, а от политически решения.
              те и на 1% гпр да ги пуснат - тия кредити са за по 25г и рано или късно лихварят ще покаже истинското си лице
              то в момента това е и постановката на целия лихварски сектор (наричан още банков сектор) - вижте ни колко сме добре, колко сме диалогични, вижте лихвите в румъния, унагрия, че и в САЩ, а тук 'остров на стабилност' и банките благотворителни дружества.....

              това ще бъде докато решат, че овцете в кошарата за стригане са им достатъчно...
              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

              Коментар


              • Нашия лирически герой,ако иска къща във Варна да се пише към Възраждане,Коцето вече си взе една вила за без пари покрай Варна .
                Има начини,така че ако е мераклия да действа.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                  Вчера говорих с продавач,физ лице ,баща му е починал и продават в Люлин,доста настояваше за оглед ,въпреки че му обясних след разговора че ще му се обадя ако реша нещо.Цената влизаше горе долу в моя рейндж,за момента .
                  В момента бързат защото от наесен лихвите рязко ще тръгнат нагоре ,а до Декември ипотеки под 5 процента няма да има.
                  Защо бързат / ако е така/ не се знае. Написах вече, че за мен в МОМЕНТА логиката е цените да обърнат. И колкото по-рано се случи ще е по-добре и ще има по-малък спад. Ако още година няма спад на цените, то след това ще има по-голям и по-дълъг.
                  До края на годината все още ще има ипотечки с ГПР около 4%. А догодина..., за мен е трудно прогнизируемо. Може да станат 6%, а може и да станат 2% и няколко трилиона напечетани по някаква причина.... Еднакво вероятни варианти мисля....:-) , които не зависят от пазара, а от политически решения.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Meandmy Разгледай мнение

                    Къде са тези високи лихви? ДСК НАМАЛЯВА лихвите по текущи ипотечни кредити, както и Алианц банк, и други банки. Няма високи лихви, няма спад на цените. Който не е купил до сега, ще пише по форумите, това ще му остане.
                    Ако можеш да гледаш напред ще ги видиш! Днес като за последно ловят шарани!

                    Коментар


                    • Здравейте,

                      Бях на море и не съм писал и чел известно време. Прекарах страхотно.

                      Някой вадил ли е удостоверение за търпимост и каква е процедурата?


                      Да ви кажа, че тази година има повишен интерес към купуването на морски имоти.

                      Трима думи съм консултирал безплатно какво се продава около нашата вила и дали си струва. Преди висяха с години обявите и не ставаше, сега става.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

                        Инфлацията вече е отразена в цените на имотите най-малко три пъти, а с тези високи лихви по-добри цени за продажба едва ли ще видите в близките 10 години!
                        Къде са тези високи лихви? ДСК НАМАЛЯВА лихвите по текущи ипотечни кредити, както и Алианц банк, и други банки. Няма високи лихви, няма спад на цените. Който не е купил до сега, ще пише по форумите, това ще му остане.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          Всъщност ние с имотите се интересуваме от цените на покупка, а не на продажба....
                          Цените на продажба са интересни само за безимотните :-))))

                          Иначе , ктм момента се развиват някои поне за мен странни неща за които нямам отговор. Няколко от важните неща, които следя наистина предполагат да се обърне посоката. Такава е логиката. Не мога да кажа дали ще са 2, 5, 10 или 80%, но е логично да има знак минус.
                          Странното е че все още има ръстове у нас на офертните цени. Не знам дали е инерцинно, но не е логично....:-)
                          Вчера говорих с продавач,физ лице ,баща му е починал и продават в Люлин,доста настояваше за оглед ,въпреки че му обясних след разговора че ще му се обадя ако реша нещо.Цената влизаше горе долу в моя рейндж,за момента .
                          В момента бързат защото от наесен лихвите рязко ще тръгнат нагоре ,а до Декември ипотеки под 5 процента няма да има.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Laconic Разгледай мнение

                            Инфлацията вече е отразена в цените на имотите най-малко три пъти, а с тези високи лихви по-добри цени за продажба едва ли ще видите в близките 10 години!
                            Всъщност ние с имотите се интересуваме от цените за покупка, а не за продажба.... Освен Ратко за една маломерка, който сънува още кошмари няма друг с имоти който да е продал.... няма и да има дори да има спад.
                            Цените на продажба са интересни само за безимотните :-))))

                            Иначе , към момента се развиват някои поне за мен странни неща за които нямам отговор. Няколко от важните неща, които следя наистина предполагат да се обърне посоката. Такава е логиката. Не мога да кажа дали ще са 2, 5, 10 или 80%, но е логично да има знак минус.
                            Странното е че все още има ръстове у нас на офертните цени. Не знам дали е инерцинно, но не е логично....:-)
                            Last edited by pesimist4o na kvadrat; 23.08.2022, 11:02.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Meandmy Разгледай мнение
                              И кой е луд да продава в момента и какво по дяволите да прави с парите, при инфлация 30 процента?
                              Инфлацията вече е отразена в цените на имотите най-малко три пъти, а с тези високи лихви по-добри цени за продажба едва ли ще видите в близките 10 години!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Meandmy Разгледай мнение
                                И кой е луд да продава в момента и какво по дяволите да прави с парите, при инфлация 30 процента?
                                Твоя приятел нали ги е набил в индекси,ама сега почнаха да връщат пак назад .Добра идея е иначе за по надалеч във времето.

                                Коментар

                                Working...
                                X