IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от antani Разгледай мнение

    Като софиянче, винаги ми е било интересно, кое е центъра на София.
    Центъра (ставащия за хубав живот) за мен е заграден от Руски паметник, земеделието, Св. Неделя, паметника Левски, малка част от Яворов около киното, НДК, съвсем малки части от Лозенец и Вазов до Южен парк около Витошка и половината на медицинска академия от страната на Славейков.
    Всичко друго може да се води център ама не мерси.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Bailor Разгледай мнение

      Там купихме през 2002-ра и се приближихме с 1км. до центъра. Не е център разбира се, на 3,7км. е от св. Неделя. Ама, Кавръка си мисли, че Красна поляна е центъра, а той даже по-далече..
      През 2021г.купих вече в истински център, на 200 метра от зона с площад и улици забранени за коли.
      Добре са ви взели вашите на теб и брат ти, но защо ядеш кавръчето нон стоп като той е събрал повече пари отколкото си виждал някога накуп?
      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

        Центърът на София е доста ясно определен от Лъвов до НДК/стадиона и от Руски до Орлов. Това, че от Младост до Орлов се стига за 10 мин или с много късмет от МанЛивади до НДК, не ги прави близо до центъра, ама никак. "Център" или по-точно "добра локация", което имах предвид е в по-груби граници, предвид разликата на кварталите. И като писах, но че лае централно, по-скоро е точно което и вие пишете - края на Южния парк е едва ли НДК и Витоша, Хаджи Димитър било център, wtf и на това, Подуяне било също, нищо че заедно с близката част на Редута е кенеф. Но всеки лае централно, както ще видите сами от коментарите след този мой пост.
        До колкото знам, "Центъра на София" е така наречената "Стара София" или София до 1920 година

        http://stara-sofia.com/map1920.jpg

        Баба ми ми е разправяла, че на околовръстното е имало специални хора, които им се плаща за да ти пазят обувктите. Преди това ходиш с галоши и ботуши, оставяш ги на пазач и след това обуваш "градските си обувки". Същото е било и в обратната посока. Специално за Орлов мост ще припомня една градска легенда. Той е построен от братя Прошек, за да могат за прекарват с волските си каруци, произведаната от тях бира. И този мост, тогава е била портата/входа на града. За лъвов мост не помня повода, за са се построи, просто живея близо до Орлов мост и заради това го знам

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

          Сигурен съм за бмковото че е добре и без да ми го пращаш / не го ща/ Това което не е сигурно дали е добре е то да се харчи за вакуум по 49 К :-)
          Само леко съм разочарован от очакванията си, че на 40-60К си правил само плюсови операции..., а то не е баш така , което означава, че си имал колебания.....Колебания кога коня ще стигне 200К :-)
          Както казах, на крипто пазара съм от 60~70 месеца, а цени от над 50к + е имало неповече от 1 месец, логично е да съм на голям +. Не важно на колко си купувал, важна е средната ми цена, която по мои груби сметки верояно е под 10к.

          200к не съм очаквал, но 100к можеше да стигне, ако фед а, не беше обърнал палачинката, което не означава, че след 2 год няма да стигне, че даже и да надмине 100к
          Last edited by better; 24.12.2022, 15:34.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

            Центърът на София е доста ясно..
            Подуяне било също, нищо че заедно с близката част на Редута .
            Там купихме през 2002-ра и се приближихме с 1км. до центъра. Не е център разбира се, на 3,7км. е от св. Неделя. Ама, Кавръка си мисли, че Красна поляна е центъра, а той даже по-далече..
            През 2021г.купих вече в истински център, на 200 метра от зона с площад и улици забранени за коли.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

              Не и това бе драги !
              Защо?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                Събрали са се повечко пари и съм купил малко на 49, защото е паднал от 66. Основните покупки на едро (по 1~2) коина са по време на коронакраша, т.е нива между 4~6к, както показах тук, ако се сещаш. Отделно показах доста покупки и от 2017~2018 та. Че съм на огромен + няма спор, но аз не искам да убеждавам никого. Както и не ме интересува, кой накъде е. Я си гледам моето джобче, а то е пълно, понеже имам и солиден 5 цифров доход в евра. Картинки от бамково извлечение искаш ли на лично?
                Сигурен съм за бмковото че е добре и без да ми го пращаш / не го ща/ Това което не е сигурно дали е добре е то да се харчи за вакуум по 49 К :-)
                Само леко съм разочарован от очакванията си, че на 40-60К си правил само плюсови операции..., а то не е баш така , което означава, че си имал колебания.....Колебания кога коня ще стигне 200К :-)
                Last edited by pesimist4o na kvadrat; 24.12.2022, 15:19.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                  Ми кво друго да прави един мЕльонер, освен да драска по форумите?
                  Не и това бе драги !

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

                    Не е само локацията, и изпълнението е важно- в идеален център имаш къщи гредоред, които са пред разпадане, но според малоумното ни законодателство всяка къща в центъра е " паметник на културата" та и нормален ремонт да и направиш ще ти трябват сума ти разрешителни, да не говорим да ти дадат да я събориш и да си построиш нова
                    Това е за търсачи на силни усещания, няма как. Но ако е паметник на културата не е ли дори по-ценна?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от antani Разгледай мнение

                      Като софиянче, винаги ми е било интересно, кое е центъра на София. Говоря с колеги и те ми викат ти не живееш в центъра. Моля ?!? Та аз съм на 10 мин пеш, от парламента, и от балкона си чувам всеки протест. Аз винаги съм живеел в центъра, от моето рождение и първия път бях леко потресен, когато 3-ма мои състудента ми обясняваха, че не съм бил в центъра. Сега мантрата, че Хаджи Димитър, Левски Г, Вади, Ливади и Долини били центъра на София само, защото някакъв брокер ги е излъгал придоби големи размери по време на пандемията.

                      Та уважаеми брокери моля не създавайте илюзията, че имоти построени на места, които до преди 20 години бяха ниви са централни квартали. По бул. България все още стоят далекопроводите в квартала, които само до 2008 година бяха извън София.

                      Уважаеми купувачи иманата "Кръстова вада", "Малинова долина" и "Манастирски ливади" не са случайни. И искренно съветвам преди да купувате имоти по тези места, да проверите, дали под блока има подпочвени води, защото там на времето беше пълно с къщи с кладенци и то не много дълбоки.
                      Центърът на София е доста ясно определен от Лъвов до НДК/стадиона и от Руски до Орлов. Това, че от Младост до Орлов се стига за 10 мин или с много късмет от МанЛивади до НДК, не ги прави близо до центъра, ама никак. "Център" или по-точно "добра локация", което имах предвид е в по-груби граници, предвид разликата на кварталите. И като писах, но че лае централно, по-скоро е точно което и вие пишете - края на Южния парк е едва ли НДК и Витоша, Хаджи Димитър било център, wtf и на това, Подуяне било също, нищо че заедно с близката част на Редута е кенеф. Но всеки лае централно, както ще видите сами от коментарите след този мой пост.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pa4anga Разгледай мнение

                        Да , форумни мЕлЕонери много , при все това с много свободно време да драскат по форумите !
                        Ми кво друго да прави един мЕльонер, освен да драска по форумите?
                        Last edited by better; 24.12.2022, 14:54.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

                          Локация... единственият критерий за стойността на имота. Стени се изправят, бутат ако трябва, но локацията не може да се промени. Ама нали в столицата и кучетата лаят централно, та така и с имотите
                          Не е само локацията, и изпълнението е важно- в идеален център имаш къщи гредоред, които са пред разпадане, но според малоумното ни законодателство всяка къща в центъра е " паметник на културата" та и нормален ремонт да и направиш ще ти трябват сума ти разрешителни, да не говорим да ти дадат да я събориш и да си построиш нова

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                            https://www.investor.bg/a/538-pazari...itelno-lihvite

                            Ко ставаа повишители ???
                            А?
                            Аха задлъжнели държави имало,не знам си какво ,евтини дългове ,а ?
                            Няма Италия,няма Миталия искате евтини ипотеки,ама нямаха свърши вече тая...
                            Какво каза моя приятел от Гърция г-н Янис Варуфакис,помните ли ?
                            На събранието на нашите банкерчета мафиотчета ??
                            ЕЦБ ,то ще вдигне лихвите ,това им каза човекът който накара Германия да клекне ,и цялата свита зад нея ,нали така беше ?
                            Какво каза Варуфакис ,?Ако банкерчетата признаят че пазара е в балон шефчетата им ще ги уволняват.


                            Европейската централна банка (ЕЦБ) трябва да бъде готова да понесе натиска и да повиши допълнително лихвените проценти, дори с повече, отколкото пазарът очаква, ако това е необходимо за забавяне на инфлацията, коментира в интервю, публикувано днес, Изабел Шнабел от ЕЦБ, предава Ройтерс.
                            ЕЦБ повиши лихвените проценти за четвърти пореден път миналата седмица и намекна за по-нататъшни покачвания, разтърсвайки пазарите на облигации в еврозоната и предизвиквайки недоволството на италианското правителство.

                            толкова много безмислен ентусиазъм
                            препоръка е

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                              Ех Бетерчо, тук леко се изложи :-( Мислех си че на по 40-60К само продаваш, а то си и купувал на тези нива.... сигурен съм обаче че си на огромен плюс както всички в този форум са от акции, форекс, валути,злато и т.н. Само ние с имотите губим непрекъснато щото не продаваме. Но за сметка на това ще загубим още много в близките и далечни години щото сега не сме продали на върха....съдба....:-(
                              Събрали са се повечко пари и съм купил малко на 49, защото е паднал от 66. Основните покупки на едро (по 1~2) коина са по време на коронакраша, т.е нива между 4~6к, както показах тук, ако се сещаш. Отделно показах доста покупки и от 2017~2018 та. Че съм на огромен + няма спор, но аз не искам да убеждавам никого. Както и не ме интересува, кой накъде е. Я си гледам моето джобче, а то е пълно, понеже имам и солиден 5 цифров доход в евра. Картинки от бамково извлечение искаш ли на лично?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BONI Разгледай мнение

                                Ха ха ха... значи учелих десетката:



                                Жалко за варнеския апартамент. Нищо, губиш имот, печелиш опит.
                                Какво за варненския имот? Защо да го губя? Купих го 2013 та. 2020 купих още един и то 220 кв. Ти кво купи?

                                Коментар

                                Working...
                                X