IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mitko2848 Разгледай мнение

    +1 Хем не искат да правят реформи нашите управници ( или ако случайно някой тръгне да разрива обора го удрят през ръцете още в зародиш) хем са крадливи на всички нива- току що пренаредените жълти павета при коня ще ги пренареждат пак, че вече са на вълни.....Та ЕС ни е надеждата за бутане в правилната посока, за съжаление твърде бавно
    Виж сега каквито гражданите ,такива и управниците .
    Нали видя какво става в Русия ,оня психопат ги навря в дупката на нивото на Северна Корея в международен план ,а ония партенки си траят ,същото е и в България след 45 години комунизъм .
    Ти ходи купувай апартаменти с ипотечни кредити,я ела в Народното Събрание да те заведа и да ти покажа синовете,дъщерите и внуците на комунистите по колко апартамента имат и на какви локации се намират ,ти зяпай как били наредили жълтите павета и цъкай какви били управниците .
    На Запад никой не търпи такива неща ,те затова не се и допускат в такива размери и такива циркове пред обществото да се разиграват ,там ако някой политик си позволи подобно нещо тълпата ще го помете ,ще го изтрие от лицето на земята докато в България ,българина гледа да има ядене и пиене ,за друго не го търси ,после мре без време като куче от комбинация фактори на средата .

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
      тук сме остров на стабилност... с малката разлика,че 30г фикс лиха ипотеки...НЯМА

      в щатите качват НОВИТЕ и това стига да смрази пазара...представи си ако актуализорат всички ипотеки на 6-7%...
      Отсега им треперят гащите ,ама айде да не им качваме вътрешна информация какво се готви да не се напикаят по памперсите рано,рано .

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение

        Нашите управници са импотентни. Всичко добро у нас е дошло след натиск от ЕС. За доброто на всички горди собственици на ипотечен кредит, ни трябва закон за личен фалит! Не може да си роб до гроб, когато всеки европеец може да отписва задължения и след година - две да тегли нов кредит. Такива "хубави неща" няма да имаме никога без "меката сила" на ЕС. А криви краставици и крушки с жичка, все още се намират по пазарите.
        +1 Хем не искат да правят реформи нашите управници ( или ако случайно някой тръгне да разрива обора го удрят през ръцете още в зародиш) хем са крадливи на всички нива- току що пренаредените жълти павета при коня ще ги пренареждат пак, че вече са на вълни.....Та ЕС ни е надеждата за бутане в правилната посока, за съжаление твърде бавно

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение
          5% РОИ за НИ е скандално алчно. Аз съм прагматичен реалист и чакам тийн. Програмист съм - не пипам койни. Имам акции и от селската ни борса тук и от света. Гледам обаче @petrg5s подозира още по-големи спадове на европейски и американски акции за следващата година. А този пич ми е барометър, за тези неща. До нова година може и да видим ръстове, но не бих си позволил да дей-трейдвам. Нито имам времето, нито имам знанията да го правя. Купувам и държа до пенсия или болест. Което настъпи първо.
          С дейли трейд много бързо ще се занулиш - правилно си се ориентирал (ама пък си се поддал на паниката и си влязъл в най-неподходящия момент в златото). Нищо де, 1-2 наема ще ти компенсират загубите там. За следващия път ще знаеш, че злато се купува в мирно време и се продава във военно, а не обратно!

          Америк. акции по-бързо ще се възстановят от европейските, да не говорим, че и в момента има такива с над 40% годишна възвръщаемост, ама човек трябва да знае какво да гледа! Моментът за вход е около (или мааалко преди да стане ясно), че лихвения цикъл е приключил - тогава парите ще са най-скъпи, а активите - най-евтини! В момента, в който федералните дадат сигнал, че лихвите са стигнали целта - обръщането почва. Не е нужно да се гони перфектното дъно, човек не трябва да е твърде алчен, защото точно така се изпуска момента. Иначе по-рисковите играчи и сега печелят от падащия пазар, аз не съм от тях, затуй съм се заредил с пуканки и долари и чакам point break-a.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
            Как е?
            Избистрихте ли политиката?
            У щатско 30-год. лихви вече ближат 7%, а банките заделят милиарди като почнат да гърмят лошите ипотеки. Някоя да не вземе да клекне сега под напъна?
            https://www.bloombergtv.bg/a/4-anali...-loshi-krediti
            тук сме остров на стабилност... с малката разлика,че 30г фикс лиха ипотеки...НЯМА

            в щатите качват НОВИТЕ и това стига да смрази пазара...представи си ако актуализорат всички ипотеки на 6-7%...
            Last edited by bertram; 13.10.2022, 11:34.
            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение

              5% РОИ за НИ е скандално алчно. Аз съм прагматичен реалист и чакам тийн.
              Програмист съм - не пипам койни.
              Имам акции и от селската ни борса тук и от света. Гледам обаче @petrg5s подозира още по-големи спадове на европейски и американски акции за следващата година. А този пич ми е барометър, за тези неща. До нова година може и да видим ръстове, но не бих си позволил да дей-трейдвам. Нито имам времето, нито имам знанията да го правя. Купувам и държа до пенсия или болест. Което настъпи първо.
              В момента не малко хора се страхуват да не би тази задаваща се криза да не прерасне в депресия от едни 10 години .

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение
                Добре де аз едно не мога да разбера. В продължение на години не спирахте да обяснявате как балонизираните акции били много изгодни и каква голяма възвръщаемост носили, а сега когато акциите на много сериозни компании наистина са по корем и носят над 20% никой нито дума

                А в същото време седите та чакате имотите да били паднели та да можело да добутате с тях 5% РОИ

                Ами койните те са направо сринати. Имаше хора тук дето се кефеха че са купили убиткон на 40к а сега на под 20к никой не иска да купува

                Нали чакахте 40% спадове? при много от акциите и койните те вече надминаха 60% що не действате?
                5% РОИ за НИ е скандално алчно. Аз съм прагматичен реалист и чакам тийн.
                Програмист съм - не пипам койни.
                Имам акции и от селската ни борса тук и от света. Гледам обаче @petrg5s подозира още по-големи спадове на европейски и американски акции за следващата година. А този пич ми е барометър, за тези неща. До нова година може и да видим ръстове, но не бих си позволил да дей-трейдвам. Нито имам времето, нито имам знанията да го правя. Купувам и държа до пенсия или болест. Което настъпи първо.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 6000 Разгледай мнение
                  Добре де аз едно не мога да разбера. В продължение на години не спирахте да обяснявате как балонизираните акции били много изгодни и каква голяма възвръщаемост носили, а сега когато акциите на много сериозни компании наистина са по корем и носят над 20% никой нито дума

                  А в същото време седите та чакате имотите да били паднели та да можело да добутате с тях 5% РОИ

                  Ами койните те са направо сринати. Имаше хора тук дето се кефеха че са купили убиткон на 40к а сега на под 20к никой не иска да купува

                  Нали чакахте 40% спадове? при много от акциите и койните те вече надминаха 60% що не действате?
                  За последните 10 години ETF SP500 е носил 15% възвръщаемост ,перспективите и исторически са око 9% средно ,това безрисково във времето обаче ,през годините е ясно че е имало сривове но те не ни интересуват ние гледаме едни 10 години поне .
                  В момента е добър момент за вход ,казват че още ще падат но всеки си има глава на раменете да мисли

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                    Закон за личния фалит е нещо хубаво ,в това съм съгласен ,НО не си прави илюзиите че веднъж минеш ли през такава процедура ,ще си развяваш пак байряка .
                    После вече кредиторите ще гледат на теб като от последния ред на щайгата и ако изобщо някой се осмели да те кредитира ще получиш доста висока лихва и най-неизгодните условия на пазара .
                    Те не искат да направят покупко продажбите на зелено легални и защитени ,той за личниа фалит мислел.
                    Във Франция ако купиш на зелено ,цялата сграда е предварително застрахована от компания ,и няма 6/5,ако стане фал си взимаш парите ,а строителя го почва застрахователя ,но реално на пазара поради тези действащи уредби работят само стабилни фирми .
                    В момента не можеш да си представиш колко изгорели ще има на зелено ,онзи ден има комуникация със строител ,който ми обясни че поради задаващата се криза свързана с кредитите много сгради ,дори и на стабилни строители ще бъдат замразени .
                    Същевременно, заради високите цени на НИ и скъпите материали са започнали да довършват стари и забатачени строежи на акт 14.

                    Много ми хареса термина на Цецо, "меката сила на ЕС",

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                      Закон за личния фалит е нещо хубаво ,в това съм съгласен ,НО не си прави илюзиите че веднъж минеш ли през такава процедура ,ще си развяваш пак байряка .
                      После вече кредиторите ще гледат на теб като от последния ред на щайгата и ако изобщо някой се осмели да те кредитира ще получиш доста висока лихва и най-неизгодните условия на пазара .
                      Те не искат да направят покупко продажбите на зелено легални и защитени ,той за личниа фалит мислел.
                      Във Франция ако купиш на зелено ,цялата сграда е предварително застрахована от компания ,и няма 6/5,ако стане фал си взимаш парите ,а строителя го почва застрахователя ,но реално на пазара поради тези действащи уредби работят само стабилни фирми .
                      В момента не можеш да си представиш колко изгорели ще има на зелено ,онзи ден има комуникация със строител ,който ми обясни че поради задаващата се криза свързана с кредитите много сгради ,дори и на стабилни строители ще бъдат замразени .
                      Така е. Зеленото у нас си е спекула. Никога не съм купувал на зелено. Хубаво е и това да се регулира. Не си мисли обаче, че такава инициатива би дошла от нашите управници. Единствената надежда е да дойде с натиск от ЕС!
                      Преди 20 години познавах един англичанин. Беше фалирал седем пъти и се готвеше да тегли нов заем!

                      Коментар


                      • Добре де аз едно не мога да разбера. В продължение на години не спирахте да обяснявате как балонизираните акции били много изгодни и каква голяма възвръщаемост носили, а сега когато акциите на много сериозни компании наистина са по корем и носят над 20% никой нито дума

                        А в същото време седите та чакате имотите да били паднели та да можело да добутате с тях 5% РОИ

                        Ами койните те са направо сринати. Имаше хора тук дето се кефеха че са купили убиткон на 40к а сега на под 20к никой не иска да купува

                        Нали чакахте 40% спадове? при много от акциите и койните те вече надминаха 60% що не действате?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение

                          Нашите управници са импотентни. Всичко добро у нас е дошло след натиск от ЕС. За доброто на всички горди собственици на ипотечен кредит, ни трябва закон за личен фалит! Не може да си роб до гроб, когато всеки европеец може да отписва задължения и след година - две да тегли нов кредит. Такива "хубави неща" няма да имаме никога без "меката сила" на ЕС. А криви краставици и крушки с жичка, все още се намират по пазарите.
                          Закон за личния фалит е нещо хубаво ,в това съм съгласен ,НО не си прави илюзиите че веднъж минеш ли през такава процедура ,ще си развяваш пак байряка .
                          После вече кредиторите ще гледат на теб като от последния ред на щайгата и ако изобщо някой се осмели да те кредитира ще получиш доста висока лихва и най-неизгодните условия на пазара .
                          Те не искат да направят покупко продажбите на зелено легални и защитени ,той за личниа фалит мислел.
                          Във Франция ако купиш на зелено ,цялата сграда е предварително застрахована от компания ,и няма 6/5,ако стане фал си взимаш парите ,а строителя го почва застрахователя ,но реално на пазара поради тези действащи уредби работят само стабилни фирми .
                          В момента не можеш да си представиш колко изгорели ще има на зелено ,онзи ден има комуникация със строител ,който ми обясни че поради задаващата се криза свързана с кредитите много сгради ,дори и на стабилни строители ще бъдат замразени .

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                            И каква е ползата от по-голямата интеграция-всички да отговарят за дълговете на PIGS ли?Или "Зелената енергетика "заради, която всяка година плащаме квоти за отделяне на СО2 от тецовете и трябва да ги закрием след няколко години.А и нищо чудно и АЕЦ да закрият.Или това ,че след няколко години вече няма да се произвеждат автомобили с ДВГ.Егати малоумието-чрез електромобилите ще се увеличи консумацията на ток, ама ще закриват тецовете и АЕЦ.
                            Или пък натиска да легализираме гей браковете и да се промиват мозъците на децата колко е готино да са гейове и лесбийки. И да ги кастрират като наричат това смяна на пола.И заради действията на държави като Германия и Швеция ЕС се напълни с диваци от Азия и Африка, които вършат престъпления и ги хрантутят на социални помощи.
                            Хайде няма нужда от такава интеграция. ЕС бе създаден като прекрасна идея и допреди 20 години наистина се развиваше много добре и следващата стъпка бе създаване на единна европейска държава СЕЩ по подобие на САЩ. Да,ама тази идея се изроди.
                            Затова ЕС трябва да се върне на положението, когато просто беше икономически съюз за свободно движение на стоки,хора и капитали. И дотам.
                            Нашите управници са импотентни. Всичко добро у нас е дошло след натиск от ЕС. За доброто на всички горди собственици на ипотечен кредит, ни трябва закон за личен фалит! Не може да си роб до гроб, когато всеки европеец може да отписва задължения и след година - две да тегли нов кредит. Такива "хубави неща" няма да имаме никога без "меката сила" на ЕС. А криви краставици и крушки с жичка, все още се намират по пазарите.

                            Коментар


                            • Кой е най-добрият инструмент за борба с необузданата инфлация в еврозоната?

                              13 Октомври 2022 10:30

                              Президентът на Европейската централна банка Кристин Лагард посочи повишаването на лихвените проценти като най-добрия инструмент за борба с необузданата инфлация в еврозоната, въпреки че започна дебат за изчистване на излишните пари, пише "Ройтерс".

                              За съжаление ,длъжниците ,всички които са взели кредити над възможностите си ще изпитат известна болка ,посочи Лагард на срещата ...

                              Опитвайки се да се бори с бързо нарастващите цени, ЕЦБ повиши лихвата си по банковите депозити до 0,75%, обеща още повишения и започна дебат за намаляване на притежаваните от нея облигации на стойност 3,3 трилиона евро (3,20 трилиона долара) - наследство от борбата й срещу дефлацията през последното десетилетие.

                              Лагард наблегна на повишаването на лихвените проценти като инструмент на избор на ЕЦБ в момента, въпреки че други политици започнаха публично да обсъждат как и кога да спрат реинвестирането на част от приходите от дълга, който централната банка беше купила от 2015 г.

                              „Традиционният лихвен процент при настоящите обстоятелства е най-ефективният, най-подходящият и въз основа на оценката на пропорционалността, която извършваме при избора от инструментариума, е този, който действително работи най-добре“, каза Лагард пред Института за международни финанси (IIF) събитие във Вашингтон.

                              Коментар


                              • https://www.infostock.bg/infostock/c...a-inflatsiyata
                                Рецесията – естественото лекарство за инфлацията

                                12 Октомври 2022 18:00

                                Коментар

                                Working...
                                X