IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение
    https://www.youtube.com/watch?v=CfPS...DunlopFlooring

    Решихме да сложи мокет в спалните и на площадката пред спалните. Но не искахме да лепим с лепило.
    Търсих съответни майстори и всички работят само с лепило. Никой не знаеше горния начин
    Намерих в YOU TUBE как го правят в Англия, Поръчах летвичките с пирончета и инструментие. Сам сложих мокетите.
    Под мокета има и 8 мм подложка. Стана идеално.
    Това го гледах и не можах да разбера как се закрепи мокета ,сложи летвите и подложката и после мокета ,но тези летви каква им е ролята ?
    Той ги сложи преди мокета по ъглите ,после как стана самото закрепване ?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

      Не се занимавай да чукаш панела. Излишен труд. Основния проблем в банята е да хванеш правилно ъглите хоризонтала и вертикала. Иначе ще оплескаш всичко и ще има да събаряш плочки. Ако имаш мозайка и ще оставиш наклони на теракотата трябва да започнеш на височина около половин плочка.Трябва да имаш идеален хоризонтал и после в ъгъла идеален вертикал и така във всички ъгли. Затова слагай гипскартон. Пдготовката за лепенето на плочки е най-важното нещо в банята. Самото лепене е детска игра.
      Какво означава да хванеш правилно вертикала и хоризонтала ?
      Плочките са с правилни форми,помещението също ?
      Когато започнеш ,нали се слагат една до друга ,какво може да се обърка ?
      Каква е разликата с гипскартона ?,гипскартона не е ли повече занимавка да го закрепиш първо едно на ръка,после имаш и върху него мазане на лепило ,не е ли по трудоемко това ?
      Наклона при мозайката нали си го има ,поне така казаха по -долу ?

      Коментар


      • Сега какво се оказа ?

        Форума е пълен с майстори ,а иначе плаща по 20-30-40 та чак до 60 000 евра за ремонти.
        Другари,
        Стегнете се ,идват времена "направи си сам",поне така четох в някакъв анализ за близкото бъдеще

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Dimitar. Разгледай мнение

          Аааа, сега има едни "майстори", които те убеждават, че вече не се прави така, ами се слага гипскартон от зеления и върху него се лепят плочките.
          В не малко от завършените "до ключ" си е точно така, като почукаш по плочките в банята става ясно.
          Ваната в банята е облепена с плочки, които са залепени върху зелен гипсокартон. Самият той е прикрепен с видии за металната конструкция. Това дава възможност за сваляне на фаянса при нужда от ремонт. Сега по същия начин ще прикрепим част от паркета върху дървени плоскости, на местата където минават тръбите за парното /в близост до стената/. Защото, повярвай ми, голям кеф е да ти протече парното, особено когато тръбите минават под паркета /дъбов масив/. Получават се едни интересни гърбавини, мани, маниии.
          Наздраве!
          Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
          Мечо

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

            Супер,
            Мерси за съветите.
            За панела имаш предвид ,да се начука за да има грапавини и да хване лепилото,нали така ?
            Не се занимавай да чукаш панела. Излишен труд. Основния проблем в банята е да хванеш правилно ъглите хоризонтала и вертикала. Иначе ще оплескаш всичко и ще има да събаряш плочки. Ако имаш мозайка и ще оставиш наклони на теракотата трябва да започнеш на височина около половин плочка.Трябва да имаш идеален хоризонтал и после в ъгъла идеален вертикал и така във всички ъгли. Затова слагай гипскартон. Пдготовката за лепенето на плочки е най-важното нещо в банята. Самото лепене е детска игра.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Dimitar. Разгледай мнение

              Аааа, сега има едни "майстори", които те убеждават, че вече не се прави така, ами се слага гипскартон от зеления и върху него се лепят плочките.
              В не малко от завършените "до ключ" си е точно така, като почукаш по плочките в банята става ясно.
              Мокрите процеси са много трудоемки и искат ръка. Вече трудно се намират мазачи, всичко е на сухо. С един винтоверт свършваш всичката работа. Мокрото импрегнира и запечатва тухлата. При външна санировка слагат директно стиропора, защото никой не маже. Едно време е имало машинно пръскане. И пилците идват и накълвават стиропора и тухлата зейва гола отдолу. И се започва с ерозията. Санировката е доста сложна технология, гледал съм Европа. Много е важна консистенцията на материала, големината на въздушната междина. Нашите тук слагат кюфтетата, налепват го върху голите тухли и после бият дюбелите. Циганите даже не ги слагат и после всичко се свлича.

              Коментар


              • https://www.youtube.com/watch?v=CfPS...DunlopFlooring

                Решихме да сложи мокет в спалните и на площадката пред спалните. Но не искахме да лепим с лепило.
                Търсих съответни майстори и всички работят само с лепило. Никой не знаеше горния начин
                Намерих в YOU TUBE как го правят в Англия, Поръчах летвичките с пирончета и инструментие. Сам сложих мокетите.
                Под мокета има и 8 мм подложка. Стана идеално.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

                  Ако стената е панел, трябва да го начукаш добре и да намажеш с розовия грунд. Ако си на тухла, трябва да си я подравниш с мазилка - най-добре става със сухия хоросан на торби, в него има и лепила и държи много здраво. Върху него можеш директно да лепиш плочки на гребен, ако си добре подравнен. Аз за всеки случай пак грундирам с розово. Ползвам го навсякъде. При стари стенни мазилки ти трябва дълбокопроникавщ грунд, пише си на тях - на Церезит, примерно.
                  Аааа, сега има едни "майстори", които те убеждават, че вече не се прави така, ами се слага гипскартон от зеления и върху него се лепят плочките.
                  В не малко от завършените "до ключ" си е точно така, като почукаш по плочките в банята става ясно.

                  Коментар


                  • Бахти накрая ми се изясни.
                    Що не моем си намерим жени.
                    Те избегали при тея майстори - вундеркинтовци.

                    ПП Да вземем да побързам да сложим джолано с картофите у фурната. Че мойта да не земе и тя да избега.


                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                      https://www.businessinsider.com/ceo-...ession-2022-12

                      Шефа на една от най-големите строителни компании в САЩ

                      Шерил Палмър, главен изпълнителен директор на Taylor Morrison, казва, че САЩ вече са в жилищна рецесия. Новите данни за жилищното строителство показват, че активността в жилищното строителство е намаляла значително през ноември.
                      Някои икономисти все още не вярват на разказа за жилищната рецесия.
                      Ипотечните кредити в САЩ вече са на нива от 7% и се очаква да се качат и до 8% през 2023г., така че не трябва да има изненадани, че вече е почнала жилищна рецесия. Просто не излиза сметката да се купува с ипотека при такива лихви.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

                        Става и така - всичко сам да си правиш. Аз също си правя всичко сам, майстор никога не е влизал у нас. Но аз ти казвам какви са цените, когато викнеш хора. Те никога няма да ги променят само защото други хора си правят сами ремонтите. И друго - няма как да си налепиш плочките, ако никога не си лепил. Ти просто ги нашляпваш без дори да си чувал за мастар и нивелир и химията ги държи на стената. Знам го от горчив личен опит. Не става само да мажеш с грундове върху старата стена и после с фини мазилки да прешпакловаш. Ако трябва да изправяш крива стена - вервай ми, никаква лелка от строителния магазин не може да ти помогне, защото си иска ръка и минала през тази ръка работа. Ти само да хванеш мистрията, ще видиш, че не се държи възпитано и любезно в ръката ти. С маламашките е същото - докато свикнеш да работиш с тях, ги държиш като горещи тигани. Всичко си иска опит. По стечение на обстоятелствата са ми минали много такива занимавки и що годе се справям, но си давам сметка колко години и любителска практика са ми били необходими. А, ако си изкарваш хляба с това, е съвсем друго. Със шкафовете е същата работа - отиваш и си поръчваш плоскости, кантират ти ги и си ги фрезоваш у вас и си слагаш автоматите. Ама трябва да си я имаш тази нагласа на технически мислещ човек, колкото и да изглежда дърводелска тая работа. Но много хора не го могат това, а и аз има два гаража с инструменти, примерно. Масово в гаражите е пълно с бидони с кисело зеле. Не е за всекиго това и затова си има хора за ремонти и цени за тази услуга.
                        И по-добре, че сам си ги правиш. Дори и да не е идеално, а то няма как да не е при положение, че се стараеш и трупат опит, ако все нещо куца ще се ядосваш само на себе си. Майстора трупа норматив и обекти. Претупва и гледа да си вземе парата, а проблема остава за теб.

                        Коментар


                        • https://www.businessinsider.com/ceo-...ession-2022-12

                          Шефа на една от най-големите строителни компании в САЩ

                          Шерил Палмър, главен изпълнителен директор на Taylor Morrison, казва, че САЩ вече са в жилищна рецесия. Новите данни за жилищното строителство показват, че активността в жилищното строителство е намаляла значително през ноември.
                          Някои икономисти все още не вярват на разказа за жилищната рецесия.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                            Супер,
                            Мерси за съветите.
                            За панела имаш предвид ,да се начука за да има грапавини и да хване лепилото,нали така ?
                            Да, те държат лепилото по вертикала. Трудно е, чукал съм на ръка навремето, убийствено е. Но сега с една ударна или перфоратор е по-лесно.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

                              Ако стената е панел, трябва да го начукаш добре и да намажеш с розовия грунд. Ако си на тухла, трябва да си я подравниш с мазилка - най-добре става със сухия хоросан на торби, в него има и лепила и държи много здраво. Върху него можеш директно да лепиш плочки на гребен, ако си добре подравнен. Аз за всеки случай пак грундирам с розово. Ползвам го навсякъде. При стари стенни мазилки ти трябва дълбокопроникавщ грунд, пише си на тях - на Церезит, примерно.
                              Тоя филм и аз съм го играл
                              Една баня с WC ми отне 4 месеца от изкъртване на стари плочки и врата до пълно приключване. Нямах бърза работа, защото беше втора баня с Wc.
                              Къртих, разбивах, копах трасе за сифона от душа, смених мястото на мивката, изграждах куфари, сложих вграден душ, голям купон беше.
                              Смених врата, смених ВИК, Ел., сложих контакт и т.н.
                              Единствено плочките по пода ми ги лепи един приятел, че не бях сигурен дали ще оправя наклона.
                              На мнение съм, че всеки може да научи всичко стига да е достатъчно мотивиран.
                              Тази баня ми излезе стойността на материалите.


                              ​​​

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

                                Ако стената е панел, трябва да го начукаш добре и да намажеш с розовия грунд. Ако си на тухла, трябва да си я подравниш с мазилка - най-добре става със сухия хоросан на торби, в него има и лепила и държи много здраво. Върху него можеш директно да лепиш плочки на гребен, ако си добре подравнен. Аз за всеки случай пак грундирам с розово. Ползвам го навсякъде. При стари стенни мазилки ти трябва дълбокопроникавщ грунд, пише си на тях - на Церезит, примерно.
                                Супер,
                                Мерси за съветите.
                                За панела имаш предвид ,да се начука за да има грапавини и да хване лепилото,нали така ?

                                Коментар

                                Working...
                                X