IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

    Браво Траичо, обясни сега на Кавръка, че е нормално той, жена му и детето да живеят в деЦката при мама и няма никакъв проблем. Защо да се мъчи да купува ЕПК-та на 10-ти етаж дето притеглянето е като на Луната,,,,Ово йе стандарТ :-)
    Песимисте, Сингапур е супер място. Изкарахме една седмица там и ми хареса много. Климата малко не е по моите желания но иначе е устроен доста добре.
    Ко Самуи беше моя отколешна мечта и не се разочаровах нито за момент, но разбрах, че с Албена съм ударил джакпота. Няма отровни морски таралежи, медузи и змии при нас, къпем се в морето без да има специални мрежи против отровни морски гадини.
    По света навсякъде имотите до водата са привилегия само на богаташите.
    Песи, ще ти се наложи да дойдете с Левчо до Балчик, тъй да знаеш.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
      Щом се активираха брокеразите, значи работата (за тях) е доста дебела. След н.г ще си търсят нова раб. Честита коледа!
      Честита Коледа Бетерчо
      За Ливадите те разбирам що не искаш да продадеш апарта на тройна цена.... там е топА у Софията, ама защо са ти 2 апарта във Варна като особено единият е огромен ?
      Махай малкият на връО и айде у Коня и нагодина по 100К на обратно и те така :-) Вторият само разходи ти генерира....
      На твое мЕсто / очакванията за впрегатните животинки/ немаше да се замисля и за момент дори :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ВълчоМечков Разгледай мнение

        Видях какво се случва в Азия. В Сайгон цена на м2 средно 4000$.
        В Бангкок 5000$. В Малайзия 5500$. В Сингапур 8000$.
        Така е Купа...., ама само в София ще са по 500 пари или поне докато Кавръка не купи....
        Все още са единици милионните градове по свето с по-тънки цени от София и обикновено това върви с 5-10 пъти по-ниски доходи от Софийските....

        Коментар


        • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение
          Щом се активираха брокеразите, значи работата (за тях) е доста дебела. След н.г ще си търсят нова раб. Честита коледа!
          Брокерите ще отговарят за разчистването на оазара също. Тяхното не се губи. Но за многоапартаментниците като осъзнаят, че държат активи с падаща стойност, ще има рев до небето. Дед лос са дългосрочно, не го осъзнават.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ВълчоМечков Разгледай мнение

            Амааа ти още ли си некупил?!! Нооо, защо ме вкарваш в разходи?!! А аз се кълнях в тебе, че си машина за купуване на зелено…

            пп. Знаеш, че каквито предсказания направиш относно имотите, досега става точно обратното. Защо си мислиш, че “този път ще е различно”?

            ==========2029========

            ратко да не се притеснява за зеленото…
            в мига, в който стана ясно, че накавръка няма намерение да влиза в зеленото спрях да се притеснявам
            и дори заложих по-голяма капиталова в калкулаторчето
            за лихвите съм спокоен, толко много рев изрева, че няма начин да ги вдигнат
            препоръка е

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

              На пазара на наеми към момента съществува разбирането, че нивата следва да се повишат успоредно с инфлацията, по подобие на стоките и услугите. Но това не е икономически логично и обосновано, освен ако собствениците не отдават имота си на подпазарни нива. Доходът от наем не бива да се очаква, че ще се индексира с темпа на инфлацията на стоките и услугите. Наемите се базират на търсенето и не са трудов доход във време на ниска безработица", посочва още Тенекeджиева
              Така е Кавръче, следващият път като правя ремонт ще им кажа в магазина да ми продадат нещата не инфлирани, а майсторите да ми бачкат по цени от 2015....Ако се съгласят няма да индексирам наема...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

                Вълчо, аз плащания по креди и наеми нямам, така не ме мисли. За по-голяма деЦка, за сега не се налага, че съм с едно дете, за в бъдеще може и да ми потрябва, ама има време. По коледа, надника е дубъл, нали?
                То и да имате кредити или наеми - споко, нито лихвите са страшни, нито наемите:
                https://m.imot.bg/details/2d166989201005373
                Ако е там където го описват е на 3к+ продажна. Същият наем е бил при 1500к. А това е сред топ локациите

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

                  Вълчо, аз плащания по креди и наеми нямам, така не ме мисли. За по-голяма деЦка, за сега не се налага, че съм с едно дете, за в бъдеще може и да ми потрябва, ама има време. По коледа, надника е дубъл, нали?
                  Браво Траичо, обясни сега на Кавръка, че е нормално той, жена му и детето да живеят в деЦката при мама и няма никакъв проблем. Защо да се мъчи да купува ЕПК-та на 10-ти етаж дето притеглянето е като на Луната,,,,Ово йе стандарТ :-)

                  Коментар


                  • Щом се активираха брокеразите, значи работата (за тях) е доста дебела. След н.г ще си търсят нова раб. Честита коледа!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ВълчоМечков Разгледай мнение

                      Добро утро Трайчо,

                      Дано не попаднеш в урагана на повишенията на наемите, че иначе алтернативата е по-голяма деЦка.

                      ====2029====

                      Изненадата е, че повишението на лихвите ще доведе до повишение на цените този път. На всичко на което досега кольо се е радвал, че ще доведе до понижения е довело до повишения. Така ще е и с повишенията на лихвите.
                      Вълчо, аз плащания по креди и наеми нямам, така не ме мисли. За по-голяма деЦка, за сега не се налага, че съм с едно дете, за в бъдеще може и да ми потрябва, ама има време. По коледа, надника е дубъл, нали?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                        Без ценова стабилност нямате нищо“, каза Стивън Чекети, икономист от университета Брандейс, който преди това е ръководил монетарния и икономически отдел в Банката за международни разплащания. „Нямате обща икономическа стабилност и просперитет. Нямате финансова стабилност. Просто имате хаос.

                        https://www.ft.com/content/a3b8e19b-...6-fd9b0a51bd31
                        То всеки нормален човек иска ценова стабилност и предвидимост- добре е и за бизнес и за всичко, НО така няма да може да се подстригва стадото переодично и да му се създава паника да купува или продава в най- неподходящия момент, затова са тия лашкания на пазара ту в едната крайност, ту в другата през определен период от време

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                          На пазара на наеми към момента съществува разбирането, че нивата следва да се повишат успоредно с инфлацията, по подобие на стоките и услугите. Но това не е икономически логично и обосновано, освен ако собствениците не отдават имота си на подпазарни нива. Доходът от наем не бива да се очаква, че ще се индексира с темпа на инфлацията на стоките и услугите. Наемите се базират на търсенето и не са трудов доход във време на ниска безработица", посочва още Тенекeджиева
                          трябваше да дойдеш да те резведа из Азия. Важното обаче е, че отново с берджо предричате спад на цените, което тук всички останали знаем какво означава за реалните цени.

                          ====2029====

                          Днес прибирам щерките от летището и отпътуваме за Банско. Работата със снега е критична, но пък през март ще компенсираме в Мадона ди Кампилио.

                          ===2039===

                          кольо, зарежи имотите, те са бреме. Обърни внимание на децата, те са важни.
                          Аз повече бих се притеснил ако напишеш, че цените ще се покачват. Жалко, че сега ратко ще пие бърбън за моя сметка заради тебе, а аз те нарекох машина за купуване на имоти.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ВълчоМечков Разгледай мнение

                            Амааа ти още ли си некупил?!! Нооо, защо ме вкарваш в разходи?!! А аз се кълнях в тебе, че си машина за купуване на зелено…

                            пп. Знаеш, че каквито предсказания направиш относно имотите, досега става точно обратното. Защо си мислиш, че “този път ще е различно”?

                            ==========2029========

                            ратко да не се притеснява за зеленото…

                            Този път си прав,различно ще е ,всички очакваха ръст и още ръст,ниски лихви ,евтини кредити то пък от Централните банки това не ги устройвало,искали ценова стабилност.Ценова стабилност ти кажи какво е високи или понижаващи се цени и ниска инфлация.
                            Last edited by Andi11; 25.12.2022, 10:50.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ВълчоМечков Разгледай мнение

                              Добро утро Трайчо,

                              Дано не попаднеш в урагана на повишенията на наемите, че иначе алтернативата е по-голяма деЦка.

                              ====2029====

                              Изненадата е, че повишението на лихвите ще доведе до повишение на цените този път. На всичко на което досега кольо се е радвал, че ще доведе до понижения е довело до повишения. Така ще е и с повишенията на лихвите.
                              На пазара на наеми към момента съществува разбирането, че нивата следва да се повишат успоредно с инфлацията, по подобие на стоките и услугите. Но това не е икономически логично и обосновано, освен ако собствениците не отдават имота си на подпазарни нива. Доходът от наем не бива да се очаква, че ще се индексира с темпа на инфлацията на стоките и услугите. Наемите се базират на търсенето и не са трудов доход във време на ниска безработица", посочва още Тенекeджиева

                              Коментар


                              • Проверка на btv показва, че средната цена през 2022г. е 1478 евро на кв.м в сравнение с година по-рано,когато тя е била 1183 евро на кв.м.

                                https://btvnovinite.bg/bulgaria/kakv...otite-u-nas.ht

                                Това, може би води до сериозни психически нагнетявания в умовете на някои участници в темата
                                Last edited by Bailor; 25.12.2022, 09:39.

                                Коментар

                                Working...
                                X