IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

    Едно е да е неизчерпаем, друго е да чупи рекорд след рекорд. За локацията не лежи на тая кълка, много много. Защото, тръгне ли спада в другите, това автоматично ще се пренесе и твоя район.
    Тези апартаменти ги имам от 2000-та година и знам какво да очаквам. Не ме притеснява и да има спад, той няма да е нито първия, нито последния. Цената от 55000 $ стигна над 400000 € в наши дни. Нямам притеснения. По време на криза нищо не се продава, но и последните 2-3 год. не знам да е имало продажба при мен.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ivanvg93 Разгледай мнение

      Сега като го гледаш след 10-на години и ти осъзнаваш, че си се прецакал зверската. Там и за наем, и за продажба, вървят на баснословни суми.

      Аркадий (шефът на Софбилд, ако за Red Apple говорим) до ден днешен живее там в Пентхауса. Имам познати собственици в сградата, а и Аркадий познавам. Пазарувам доста имоти от него вече. Не е ЧАК толкова зле, колкото го описваш, но със сигурност е компромис Аз примерно на бул. България в А3 (пак сграда на Аркадий) спях с тапи и пистарките не ми пречеха през нощта. Обаче си 24/7/365 на затворен прозорец, иначе наистина е невъзможно. Бързо проветряваш по няколко пъти на ден и затваряш.

      Каквото и да говорим, дори най-high-end апартамент не може да се сравни с удобствата и спокойствието в къща... нито с ангажимента за поддръжка.
      Не съм,,,, Сигурен съм елементарна математика :-) , а и по някои причини съм следил и обяви за отдаване под наем в тази сграда...висели са с месеци...над 6.....примерно двустайни на по 5-600 евро , да не изпадам в прекалено много подробности :-)
      По-скоро имаше смисъл да се вземе нещо от наиграли се инвеститори. Беше пълно с подобни обяви до съвсем скоро. Сега гледам няма изкупили са ги което е чудо :-)

      Коментар


      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
        https://money.bg/property/tsenite-na...ko-godini.html

        Професор но от Харвард Ви го казва !
        Следващите години, болка за имотните пазари!
        За години казва професора не година ,годинИ!!

        Цeнитe нa жилищaтa щe пaднaт c oщe 10% в CAЩ и пo cвeтa пpeз cлeдвaщитe няĸoлĸo гoдини, нa фoнa нa лиxвитe, ĸoитo щe ocтaвaт виcoĸи. Toвa ĸoмeнтиpa иĸoнoмиcтът oт Xapвapдcĸия yнивepcитeт Keнeт Poгoф пpeд Вlооmbеrg.
        Bъздeйcтвиeтo нa "aгpecивнитe" ĸaмпaнии зa пoвишaвaнe нa лиxвeнитe пpoцeнти oт цeнтpaлни бaнĸи ĸaтo Фeдepaлния peзepв нa CAЩ мoжe дa дaвaт пo-бaвни peзyлтaт, a в cъщoтo вpeмe мoжe дa имa пoвeчe "бoлĸa" зa жилищния пaзap.
        Като чуете за синдрома "Този път е различно", който е предвестник на всяка криза, да знаете, че съоткривател му е ето този чичко. След като е направен преглед на кризите през последните няколко века. Между другото доста интересно четиво.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

          Мне, нереализирано ИТ съм поради алчност и мързел .... и си останах келнер :-) Наскоро пак ми мина през главата дали да не стана на дърти години, ама Кавръка рече че е много трудно и викам дай наемче да капе по-лесно е :-)
          Сега , ако правилно съм те разбрал , да не би да казваш , че някаква поредица от нули и единици , което по същество е пак нематериално нещо струва нещо материално ? Еми и с това не мога да се съглася.... Цифрите са си цифри и могат да бъдат само определение за нещо друго, но няма как да струват нещо материално само защото са цифри без значение дали са двоични или десетични. Ако някой ти е казал друго нещо те е заблудил :-)
          Точно така, както друго нематериално (дет не можеш да го видиш) като тока, но всички знаят, че без него не могат.

          П.С а цифричките (1ци и 0 ли) в компютрите на централните банки "материални" ли са? От какъв материал са изработени? Колко труд е използван?
          Last edited by better; 18.01.2023, 19:46.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

            Ееее уж си прикрито ИТ , пък незнаеш, че това е цифров актив и като всеки цифров актив се съхранява не само с 0 ли, но и с 1 ци.
            Мне, нереализирано ИТ съм поради алчност и мързел .... и си останах келнер :-) Наскоро пак ми мина през главата дали да не стана на дърти години, ама Кавръка рече че е много трудно и викам дай наемче да капе по-лесно е :-)
            Сега , ако правилно съм те разбрал , да не би да казваш , че някаква поредица от нули и единици , което по същество е пак нематериално нещо струва нещо материално ? Еми и с това не мога да се съглася.... Цифрите са си цифри и могат да бъдат само определение за нещо друго, но няма как да струват нещо материално само защото са цифри без значение дали са двоични или десетични. Ако някой ти е казал друго нещо те е заблудил :-)

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              Това е и причината да не купя в Ябълката , а по спомени 2012-13 някъде я продаваха на 1300-500 в зависимост от височината ли беше, при това с довършителни работи, скъп паркет и т.н. Сделка от всякъде ама не става за живеене мястото......
              Сега като го гледаш след 10 години по-късно и ти осъзнаваш, че си се прецакал зверската. Там и за наем, и за продажба, вървят на баснословни суми. Търсене много - предлагане никакво.

              Аркадий (шефът на Софбилд, ако за Red Apple говорим) до ден днешен живее там в Пентхауса. Имам познати собственици в сградата, а и Аркадий познавам. Пазарувам доста имоти от него вече. Не е ЧАК толкова зле, колкото го описваш, но със сигурност е компромис Аз примерно на бул. България в А3 (пак сграда на Аркадий) спях с тапи и пистарките не ми пречеха през нощта. Обаче си 24/7/365 на затворен прозорец, иначе наистина е невъзможно. Бързо проветряваш по няколко пъти на ден и затваряш.

              Каквото и да говорим, дори най-high-end апартамент не може да се сравни с удобствата и спокойствието в къща... нито с ангажимента за поддръжка.
              Last edited by ivanvg93; 18.01.2023, 19:22.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                Еми искам го наистина и опитвам ама математиката казва толкоз милион по нула все е нула ...Сигурен съм че нищо не си получил....:-(
                Може ли на вакуума поне малка минусова стойност да му сложим вместо нула та поне да видим движение ? Посоката е подробност :-)
                Ееее уж си прикрито ИТ , пък незнаеш, че това е цифров актив и като всеки цифров актив се съхранява не само с 0 ли, но и с 1 ци.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ivanvg93 Разгледай мнение

                  Много от новите скъпи сгради на Артекс, Софбилд и т.н. са на първа линия на булеварди. Живял съм в такава сграда на бул. България. Най-скъпа дограма и т.н... супер комуникативно е, но гадно за живеене.

                  Най-големият проблем е лятото. Като се почне с пистовите мотори и ти иде да си сложиш края. Нищо не те спасява като мине на 12 хиляди оборота с рязаните гърнета. Като се почне от 10 вечерта и продължи до 2-3 сутринта си като на Формула 1 месеци наред и няма какво да направиш освен да се изнесеш. Полицията нехае
                  Това е и причината да не купя в Ябълката , а по спомени 2012-13 някъде я продаваха на 1300-500 в зависимост от височината ли беше, при това с довършителни работи, скъп паркет и т.н. Сделка от всякъде ама не става за живеене мястото......

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                    Мин седмица бях на яжния и докато бях там през 5 мин един с Ферари и 2ма с пистаци (разбира се с махнати шумозаглушители) правиха ластици, през деня. Какво е през нощта не искам и да си помислям.
                    Тази сграда е ако не на 5 метра то със сигурност на под 10 метра от платното.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                      Лъжеш. Няма ги:

                      https://www.blockchain.com/explorer/...kfeGtn1czLFQh5

                      П.С помоли някое лапе в някой форум да прати на този адрес тва нищо, пък аз ще ти преведа 1000 лв, на посочена от теб сметка.
                      Офертата в валидна към всички.
                      Еми искам го наистина и опитвам ама математиката казва толкоз милион по нула все е нула ...Сигурен съм че нищо не си получил....:-(
                      Може ли на вакуума поне малка минусова стойност да му сложим вместо нула та поне да видим движение ? Посоката е подробност :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

                        За 40к лева и ще се хареса на повечето. На Вас не, защото и 20 дюшека да са, пак ще намерите нещо да ви убива. 2700 не е толкова далеч от 2к/м2 който отдавна гони тази част с лице към парка. 2к/м2бих дал заради локацията
                        Мин седмица бях на яжния и докато бях там през 5 мин един с Ферари и 2ма с пистаци (разбира се с махнати шумозаглушители) правиха ластици, през деня. Какво е през нощта не искам и да си помислям.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          Живял ли си на първа линия на булевард ? и толкова близо до него ? Най добрият ми приятел има апарт малко по-нагоре в Стрелбище 3 стаен - едната спалня и дневната са към булеварда парка фронтално, смени за времето си с най-добрата дограма , сложи и външни щори. Шума се чуваше и в другата спалня която е от другата страна на блока, а тази която е към булеварда като мине автобус или мотор е все едно си на формула 1...
                          Разбира се не го продаде, а го дава за смешен наем , а той вече живее на ставащо за живеене място....
                          Казва че след 30 години ако всички коли са електрички ще е топ. Само да сме живи и здрави :-)
                          Много от новите скъпи сгради на Артекс, Софбилд и т.н. са на първа линия на булеварди. Живял съм в такава сграда на бул. България. Най-скъпа дограма и т.н... супер комуникативно е, но гадно за живеене.

                          Най-големият проблем е лятото. Като се почне с пистовите мотори и ти иде да си сложиш края. Нищо не те спасява като мине на 12 хиляди оборота с рязаните гърнета. Като се почне от 10 вечерта и продължи до 2-3 сутринта си като на Формула 1 месеци наред и няма какво да направиш освен да се изнесеш. Полицията нехае

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                            Ай ся, без да искаш ме вкарваш в беля Джони да каже, че измислям нова келнерска математика :-)
                            Ако искаш можеш да приемеш, че съм ти изпратил не 0.1 , а 100 вече. И да не се сърдиш, че не си ги получил.... Там са ! То което и да е число, умножено по нула дава колко ? :-)
                            Лъжеш. Няма ги:

                            https://www.blockchain.com/explorer/...kfeGtn1czLFQh5

                            П.С помоли някое лапе в някой форум да прати на този адрес тва нищо, пък аз ще ти преведа 1000 лв, на посочена от теб сметка.
                            Офертата в валидна към всички.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Chio Разгледай мнение

                              За 40к лева и ще се хареса на повечето. На Вас не, защото и 20 дюшека да са, пак ще намерите нещо да ви убива. 2700 не е толкова далеч от 2к/м2 който отдавна гони тази част с лице към парка. 2к/м2бих дал заради локацията
                              Живял ли си на първа линия на булевард ? и толкова близо до него ? Най добрият ми приятел има апарт малко по-нагоре в Стрелбище 3 стаен - едната спалня и дневната са към булеварда парка фронтално, смени за времето си с най-добрата дограма , сложи и външни щори. Шума се чуваше и в другата спалня която е от другата страна на блока, а тази която е към булеварда като мине автобус или мотор е все едно си на формула 1...
                              Разбира се не го продаде, а го дава за смешен наем , а той вече живее на ставащо за живеене място....
                              Казва че след 30 години ако всички коли са електрички ще е топ. Само да сме живи и здрави :-)

                              Коментар


                              • https://money.bg/property/tsenite-na...ko-godini.html

                                Професор но от Харвард Ви го казва !
                                Следващите години, болка за имотните пазари!
                                За години казва професора не година ,годинИ!!

                                Цeнитe нa жилищaтa щe пaднaт c oщe 10% в CAЩ и пo cвeтa пpeз cлeдвaщитe няĸoлĸo гoдини, нa фoнa нa лиxвитe, ĸoитo щe ocтaвaт виcoĸи. Toвa ĸoмeнтиpa иĸoнoмиcтът oт Xapвapдcĸия yнивepcитeт Keнeт Poгoф пpeд Вlооmbеrg.
                                Bъздeйcтвиeтo нa "aгpecивнитe" ĸaмпaнии зa пoвишaвaнe нa лиxвeнитe пpoцeнти oт цeнтpaлни бaнĸи ĸaтo Фeдepaлния peзepв нa CAЩ мoжe дa дaвaт пo-бaвни peзyлтaт, a в cъщoтo вpeмe мoжe дa имa пoвeчe "бoлĸa" зa жилищния пaзap.

                                Коментар

                                Working...
                                X