IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от пасъм Разгледай мнение

    800-1000 нето в околностите е заплатата. 250-300 за тунджа + времето и все пак взимат повечко. Вероятно возят и друг член на фамилията
    Племенника ми пътува всеки ден. В София взима над 2500 , а в колата се събират с колеги и делят разходите / по 5 лева на човек мисля/. В съответното място до София 1000 лева чисто и плащано редовно е мечта....

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

      В момента в София всичко под 3000 Евро е необитаем коптор, а обявените квадратури са надути с 30%-50%. За да си купиш 3-стаен 80 квадрата трябва да платиш 100 квадрата старо и 120 ново строителство.
      Белград е на светлинни години пред София във всяко едно отношение.
      https://money.bg/property/apartament...ten-metar.html

      Джони тия не ти ли се обадиха първо да те питат дали няма да дадеш за този разпадащ се паметник на културата 1000-1500евро че да не се набутват с 6808? Или те са в схемата с ЧСИ-то и перат пари?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от jore123 Разгледай мнение

        Да моя е грешката, според numbeo е 3000 евро в центъра и 1500 извън, което пак е по-скъпо е тук, погледнах и сайтовете и изглежда да са горе-долу такива цените. Наистина от гледна точка на градски транспорт са назад, но пък имат някакви луксове от рода на тротоари и пътища без дупки и не всичко се разпада като тук. Не съм съгласен че цените по кръчмите са ниски, аз ходих преди 3 години и беше поне 30-40% по-скъпо от тук, но пък по-качествено. Тук е евтино но на повечето места храната и обслужването не става за нищо. Така или иначе наистина в Белград са едни от най-високите цени в региона, което просто показва, че понякога цената не е в пряка корелация от заплатите на местните. Тук според мен това че общината допуска да се строи масово в новите квартали без елементарно планиране и инфраструктура сваля цените сериозно надолу, но не се знае дали това ще продъжли вечно.
        Така или иначе средната заплата е малко подвеждаща, просто защото както има ИТ-та с заплати над 5000 лева, така и има такива които поне официално работят за под 1000 лева. ИТ-тата нямат нужда от 3-4 апартамента, за сметка на това тези с ниските доходи изобщо не могат и да помислят за закупуване на апартамент, там според мен се крие голямо потенциално търсене. Не е ясно дали в някакъв момент тези хора ще могат и те да помислят за собствено жилище в София. Даже и техните заплати да станат по 2000 лева, тогава апартаментите ще започват от 2000 евро.
        Писали сме много по темата назад. Ако искаш потърси.
        Накратко - в настоящият социално-икономически-политически модел жилище в голям град могат да си позволят да си купят под 10% от върха по доходи в съответният град/държава. Всички останали могат да са само наематели в града или собственици, но на 50 км от него. Така че хората с по-ниски доходи не са участници на пазара и няма да бъдат. У нас все още са донякъде поради ниските цени на имотите породени от огромната собственост наследена от комунизма.
        Има няколко възможни варианта - първият е да се примирят, че ще са наематели цял живот както е на Запад, вторият е когато се изкачат в доходната стълбица / почти всеки има в живота си 1-2 такива възможности/ трябва да действат смело докато не е отминал момента.
        И разбира се в София цените са толкова ниски заради лекотата /административна и финансова/ с която се строи ново. Например в Прага има с пъти по-малко ново строителство от София.... Навсякъде по света е по-трудно и скъпо да се строи ново.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

          Белград е много по-зле от София. Дори и Нови Београд, който поне има опит за планиране. Например няма метро / чак сега има планове/. Иначе цените на храна / по-качествена от тук като бонус/, кръчми са по-ниски. Заплатите са МНОГО ниски, дори и на меринджейски позиции... Достатъчно близо е до Виена, Будапеща, Тимишоара, Загреб.... въобще до Европа. Масово бягат най-вече в Австрия да работят и изкараното обратно в тухли.....Освен това е център за наливане на кеш на Сърби от цяла бивша Югославия - например който е имал нива на брега в Черна гора и я е продал на некой руснак задължително си купува в Белград....
          Цените на апартите не са толкова високи колкото пишеш. Имаше и 1 хубав проект до реката / Левчо ще се сети/, ама то при тези доходи какви наеми може човек да събере....
          https://www.numbeo.com/cost-of-livin...ayCurrency=EUR
          Да, сещам се, на брега на Сава и Дунав...бях се запалил леко да нанизвам там нещо. Цените бяха баснословни, а имот в чужбина и извън ЕС си е предизвикателство да го управляеаш. То е и немислимо без профи местен посредник.
          А и бях по същото време в Любляна. Основен двигател на цените в този град по-малък 2,5 пъти от Сф бяха прииждащи сърби които купуват. И не само те, of course.
          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

          Коментар


          • Първоначално изпратено от ceco666 Разгледай мнение

            Само за последното не си прав. Повечето села са страшна смрат през отоплителния сезон. Всеки гори кой каквото има. Гуми, черги, стара боядисана дограма, ПДЧ... Едно време имаше някои села, където масово се крадеше ток. Само там нямаше смрад, но ги изловиха и сега и те кадят. Не знам защо държавата не изгради инфраструктура?!? За какво са ни тези патоци? А може да газифицират много села.
            Това съм забелязал че само граждани го говорят които не са спали веднъж на село. Да, в селата въздуха не е кристален, но е в пъти по-чист от София, Пловдив и Варна. Живял съм и в трите - в София и Варна горяха пдч-та от другата страна на улицата и по цяла зима не съм отварял, а в Пловдив бяха въглища пак от другата страна на улицата. От трите Варна е с най-чист въздух зимата, ама то това не е град ами знам ли и аз как да го определя да не се засегне някой.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              А аз от 2 години не съм ходил / сещаш се нали :-)/.. Преди много често. Споделям впечатленията ти.
              И преди съм го писал от Източна Европа най ми аресва Загреб и Прага разбира се, а най-добре съм се чувствал / като у дома/ в Украйна / Източната и част/
              Сега се колебая къде да ида на ЕРАЗМУС - Сплит или Кипър. И на двете места ще има. Нема да захлупвам.
              Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

              Коментар


              • Първоначално изпратено от BobyB Разгледай мнение

                Преди 2 години ходих в Белград малко по кръчми. Все едно се върнах 20 години назад в София. Иначе под занемарените сгради и улици личи някогашното лустро на Югославия, когато беше Запад за нас.
                А аз от 2 години не съм ходил / сещаш се нали :-)/.. Преди много често. Споделям впечатленията ти.
                И преди съм го писал от Източна Европа най ми аресва Загреб и Прага разбира се, а най-добре съм се чувствал / като у дома/ в Украйна / Източната и част/

                Коментар


                • центъра на Атина, 85м2 при цена 1100е и наем за района 550е
                  https://www.spitogatos.gr/aggelia/1111794073
                  Може би, малко отрезвяване е нужно в София, поне за някои от централните райони
                  Last edited by съни(тя); 14.02.2022, 21:01.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                    В момента в София всичко под 3000 Евро е необитаем коптор, а обявените квадратури са надути с 30%-50%. За да си купиш 3-стаен 80 квадрата трябва да платиш 100 квадрата старо и 120 ново строителство.
                    Белград е на светлинни години пред София във всяко едно отношение.
                    Да бе, знаем че всички градове, села и паланки са на светлинни години от София.
                    Въпросът е ти кога ще освободиш града ми от присъствието си?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от пасъм Разгледай мнение

                      800-1000 нето в околностите е заплатата. 250-300 за тунджа + времето и все пак взимат повечко. Вероятно возят и друг член на фамилията
                      Бате масово имат по 2-3 брички... една стара дето си чака времето за скрап/подвижно мазе, една на мъжа и една на жената.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от jore123 Разгледай мнение

                        Да моя е грешката, според numbeo е 3000 евро в центъра и 1500 извън, което пак е по-скъпо е тук, погледнах и сайтовете и изглежда да са горе-долу такива цените. Наистина от гледна точка на градски транспорт са назад, но пък имат някакви луксове от рода на тротоари и пътища без дупки и не всичко се разпада като тук. Не съм съгласен че цените по кръчмите са ниски, аз ходих преди 3 години и беше поне 30-40% по-скъпо от тук, но пък по-качествено. Тук е евтино но на повечето места храната и обслужването не става за нищо. Така или иначе наистина в Белград са едни от най-високите цени в региона, което просто показва, че понякога цената не е в пряка корелация от заплатите на местните. Тук според мен това че общината допуска да се строи масово в новите квартали без елементарно планиране и инфраструктура сваля цените сериозно надолу, но не се знае дали това ще продъжли вечно.
                        Така или иначе средната заплата е малко подвеждаща, просто защото както има ИТ-та с заплати над 5000 лева, така и има такива които поне официално работят за под 1000 лева. ИТ-тата нямат нужда от 3-4 апартамента, за сметка на това тези с ниските доходи изобщо не могат и да помислят за закупуване на апартамент, там според мен се крие голямо потенциално търсене. Не е ясно дали в някакъв момент тези хора ще могат и те да помислят за собствено жилище в София. Даже и техните заплати да станат по 2000 лева, тогава апартаментите ще започват от 2000 евро.
                        В момента в София всичко под 3000 Евро е необитаем коптор, а обявените квадратури са надути с 30%-50%. За да си купиш 3-стаен 80 квадрата трябва да платиш 100 квадрата старо и 120 ново строителство.
                        Белград е на светлинни години пред София във всяко едно отношение.
                        Last edited by ejonny2376; 14.02.2022, 19:59.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от jore123 Разгледай мнение

                          Да моя е грешката, според numbeo е 3000 евро в центъра и 1500 извън, което пак е по-скъпо е тук, погледнах и сайтовете и изглежда да са горе-долу такива цените. Наистина от гледна точка на градски транспорт са назад, но пък имат някакви луксове от рода на тротоари и пътища без дупки и не всичко се разпада като тук. Не съм съгласен че цените по кръчмите са ниски, аз ходих преди 3 години и беше поне 30-40% по-скъпо от тук, но пък по-качествено. Тук е евтино но на повечето места храната и обслужването не става за нищо. Така или иначе наистина в Белград са едни от най-високите цени в региона, което просто показва, че понякога цената не е в пряка корелация от заплатите на местните. Тук според мен това че общината допуска да се строи масово в новите квартали без елементарно планиране и инфраструктура сваля цените сериозно надолу, но не се знае дали това ще продъжли вечно.
                          Така или иначе средната заплата е малко подвеждаща, просто защото както има ИТ-та с заплати над 5000 лева, така и има такива които поне официално работят за под 1000 лева. ИТ-тата нямат нужда от 3-4 апартамента, за сметка на това тези с ниските доходи изобщо не могат и да помислят за закупуване на апартамент, там според мен се крие голямо потенциално търсене. Не е ясно дали в някакъв момент тези хора ще могат и те да помислят за собствено жилище в София. Даже и техните заплати да станат по 2000 лева, тогава апартаментите ще започват от 2000 евро.
                          Моите впечатления от кръчмите им са други - по-евтини и доста по "битови", стил който беше модерен в София преди 20 години, няма го тукашното многообразие. И са по-евтини с изключение на ракията, там са малко цигани с тия напръстници по 20 г.
                          Не мисля че храната им е по-качествена, скарата много хора смятат че е по-хубава, на мен ми се струва просто по-солена. Бая при това, което притъпява вкуса.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                            Белград е много по-зле от София. Дори и Нови Београд, който поне има опит за планиране. Например няма метро / чак сега има планове/. Иначе цените на храна / по-качествена от тук като бонус/, кръчми са по-ниски. Заплатите са МНОГО ниски, дори и на меринджейски позиции... Достатъчно близо е до Виена, Будапеща, Тимишоара, Загреб.... въобще до Европа. Масово бягат най-вече в Австрия да работят и изкараното обратно в тухли.....Освен това е център за наливане на кеш на Сърби от цяла бивша Югославия - например който е имал нива на брега в Черна гора и я е продал на некой руснак задължително си купува в Белград....
                            Цените на апартите не са толкова високи колкото пишеш. Имаше и 1 хубав проект до реката / Левчо ще се сети/, ама то при тези доходи какви наеми може човек да събере....
                            https://www.numbeo.com/cost-of-livin...ayCurrency=EUR
                            Преди 2 години ходих в Белград малко по кръчми. Все едно се върнах 20 години назад в София. Иначе под занемарените сгради и улици личи някогашното лустро на Югославия, когато беше Запад за нас.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                              Белград е много по-зле от София. Дори и Нови Београд, който поне има опит за планиране. Например няма метро / чак сега има планове/. Иначе цените на храна / по-качествена от тук като бонус/, кръчми са по-ниски. Заплатите са МНОГО ниски, дори и на меринджейски позиции... Достатъчно близо е до Виена, Будапеща, Тимишоара, Загреб.... въобще до Европа. Масово бягат най-вече в Австрия да работят и изкараното обратно в тухли.....Освен това е център за наливане на кеш на Сърби от цяла бивша Югославия - например който е имал нива на брега в Черна гора и я е продал на некой руснак задължително си купува в Белград....
                              Цените на апартите не са толкова високи колкото пишеш. Имаше и 1 хубав проект до реката / Левчо ще се сети/, ама то при тези доходи какви наеми може човек да събере....
                              https://news.bg/health/seks-igrachki...e-momenti.html
                              Да моя е грешката, според numbeo е 3000 евро в центъра и 1500 извън, което пак е по-скъпо е тук, погледнах и сайтовете и изглежда да са горе-долу такива цените. Наистина от гледна точка на градски транспорт са назад, но пък имат някакви луксове от рода на тротоари и пътища без дупки и не всичко се разпада като тук. Не съм съгласен че цените по кръчмите са ниски, аз ходих преди 3 години и беше поне 30-40% по-скъпо от тук, но пък по-качествено. Тук е евтино но на повечето места храната и обслужването не става за нищо. Така или иначе наистина в Белград са едни от най-високите цени в региона, което просто показва, че понякога цената не е в пряка корелация от заплатите на местните. Тук според мен това че общината допуска да се строи масово в новите квартали без елементарно планиране и инфраструктура сваля цените сериозно надолу, но не се знае дали това ще продъжли вечно.
                              Така или иначе средната заплата е малко подвеждаща, просто защото както има ИТ-та с заплати над 5000 лева, така и има такива които поне официално работят за под 1000 лева. ИТ-тата нямат нужда от 3-4 апартамента, за сметка на това тези с ниските доходи изобщо не могат и да помислят за закупуване на апартамент, там според мен се крие голямо потенциално търсене. Не е ясно дали в някакъв момент тези хора ще могат и те да помислят за собствено жилище в София. Даже и техните заплати да станат по 2000 лева, тогава апартаментите ще започват от 2000 евро.
                              Last edited by jore123; 14.02.2022, 19:37.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение

                                Е то с кола в София е приключение, а освен всичко друго е и доста по-скъпо от градски транспорт. Не са ми ясни малоумниците дето търкалят с трошките всеки ден, но ....
                                800-1000 нето в околностите е заплатата. 250-300 за тунджа + времето и все пак взимат повечко. Вероятно возят и друг член на фамилията

                                Коментар

                                Working...
                                X