IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение

    щото, почти само Маджаров купувам, освен, ако не ме зарибят с козе , мога ли да видя цена на кг. 12...макар че с тия кампании на големите вериги става такова изкривяване, че ако се задълбочи човек, може трактат да напише )

    Как прецени, че са 50% по-високи разходите в Атина?
    Гледам данък имоти е значително по-нисък, особено с последните подаръци за още 30% намаление
    За апарта, който пуснах в 1ч линк видях, че е 80е, не съм гледала за този в Глифада
    На втората страница в брошурата е.
    В нумбео е описано. Колкото са изкривени данните за София, толкова са и а Атина.
    Освен това последните 5-6 години карам поне по 1 месец на море в Гърция и пазаря често от Лидъл. Сравнявам цените на еднакви продукти с нашият.
    Но е лесно лидл.гр и се вижда лесно. С изключение на млечните продукти при другите обикновено цената там в евро у нас е в лева.... А за да отида до мястото / без ферибота/ плащам поне 50 евро тол такси, дизела е поне 50 стинки по-скъп и т.н. Дори дините и пъпешите край пътя са по-скъпи от ГРЪЦКИ такива у нас....Няма дефакто нищо, което да е по-евтино с изключение на прясното мляко.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

      Ъхъ, както за сиренѝето, така и за средната цена видЕхме :-)
      Видехме, че пазаруваш най-евтините бракувани продукти с изтекъл срок на годност, това видехме.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        Ми не съвсем... Средни цени....

        Вид имот: 1-СТАЕН, 2-СТАЕН, 3-СТАЕН, 4-СТАЕН,
        Местоположение: град София
        Под райони: ЛОЗЕНЕЦ,
        Да не се показват обяви, докладвани за проблем, Без оферти на АГЕНЦИИ ОТ ЧЕРНИЯ МИ СПИСЪК,

        Средна цена на имотите в извадката: 285897 euro
        Средна цена на кв.м: 2299 euro.
        2300/0,6=3833 (новото)
        2300/0,8=2875 (старото)
        2300/0,7=3285 (средна стойност)

        Върху тази средна бих сложил поне още 10% отгоре заради брокерските лъжи, цена без ДДС и подобни.
        Last edited by ejonny2376; 14.02.2022, 23:51.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от maverik Разгледай мнение

          Оти се мориш да им се косѝш...?!?
          Пускай ги по пързалката...
          Не ми се спи и ми се повдига самочувствието като опровергавам лъжи с 2 клика в гугъл :-)
          Автотерапия :-)

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

            ...
            Пазаря по-големи количества разбира се от всичко щото сме повечко хора, но ето брошурата на Кауфланд за седмицата
            https://www.promooferti.com/%d0%ba%d...6%d0%b5%d0%bd/
            ...... Маджаров 11.89

            .......Атина , ама там разходите за живот са поне 50% нагоре....
            щото, почти само Маджаров купувам, освен, ако не ме зарибят с козе , мога ли да видя цена на кг. 12...макар че с тия кампании на големите вериги става такова изкривяване, че ако се задълбочи човек, може трактат да напише )

            Как прецени, че са 50% по-високи разходите в Атина?
            Гледам данък имоти е значително по-нисък, особено с последните подаръци за още 30% намаление
            За апарта, който пуснах в 1ч линк видях, че е 80е, не съм гледала за този в Глифада

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

              Аз смятам и доказвам с числа.
              Ти твърдиш, че 1>2. Това е разликата помежду ни.
              Ъхъ, както за сиренѝето, така и за средната цена видЕхме :-)

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                Демек същите цени като в София, само че на реален квадрат, не на квадратура с надписани 40%.
                Ми не съвсем... Средни цени....

                Вид имот: 1-СТАЕН, 2-СТАЕН, 3-СТАЕН, 4-СТАЕН,
                Местоположение: град София
                Под райони: ЛОЗЕНЕЦ,
                Да не се показват обяви, докладвани за проблем, Без оферти на АГЕНЦИИ ОТ ЧЕРНИЯ МИ СПИСЪК,

                Средна цена на имотите в извадката: 285897 euro
                Средна цена на кв.м: 2299 euro.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                  Така е Джони, както си объркан за цените на храните, така и за тези на имотите, но в обратна посока :-)
                  Освен това съм келнер и се опитвам да съм шеф само на готвача , но трудно ми се отдава затва обмислям да се пенсионирам скоро :-)
                  Аз смятам и доказвам с числа.
                  Ти твърдиш, че 1>2. Това е разликата помежду ни.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                    Ужас, многоимотният бивш шеф на многомилиардна компания купува сирене насипно от витрина на промоция 30% и твърди, че това били средните цени в София. На теб това ли ти е базата за сравнение? В Гърция това сирене и на прасетата няма да го дадат - там имат традиции хората.

                    И да, за пореден път твърдя, че цените в София са идентични с Атина, а качеството на стоките и услугите е в пъти по-ниско. Освен това Гърция е пословично скъпа дестинация, в Германия цените са едно 30% по-ниски от Гръцките, спрециално на хранителните продукти.
                    Така е Джони, както си объркан за цените на храните, така и за тези на имотите, но в обратна посока :-)
                    Освен това съм келнер и се опитвам да съм шеф само на готвача , но трудно ми се отдава затва обмислям да се пенсионирам скоро :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                      Я сега да видим кой е близо до Историческият музей в София ? Точно така Манастирски Ливади :-) На 2-3 километра от НДК макс :-)
                      Не познавам Атина, нито имам представа коя част е скъпа или евтина или защо, но е факт че този апарт е в евтина зона по някаква причина.
                      Ето ''по-реални'' данни от нумбео
                      https://www.globalpropertyguide.com/Europe/Greece
                      How much do apartments cost? In our latest survey, the average price per square sq. m. in Central Athens ranges from around EUR 2,400 to EUR 3,600.

                      In the suburbs of Athens, i.e., Ekali, Kifisia, Psychiko, Glyfada, the average price per sq. m. of apartments ranges from around EUR 2,400 to EUR 3,650, while houses cost around EUR 3,200 per sq. m.
                      Демек същите цени като в София, само че на реален квадрат, не на квадратура с надписани 40%.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение

                        този, от линка, който дадох, писах, че е съвсем близо до археологическия музей, ето и линк къде се намира https://www.google.com/maps/place/Na...9!4d23.7327599
                        по права линия на няколкостотин метра от там е икономическия уни. Какви покрайнини, на по-малко от 2 км е от парламента
                        Трудно е да се определи най-скъп квартал, ако ще се включват имоти с градини в Глифада, още по-добре Вула на метри от морето
                        Но, гледайки апартаменти, най-високи цени държат в историческия център около Акропола и зад парламента в Колонаки
                        Ето тук, нещо прилично в Глифада, квадратите са реални, в много не се включват и терасите
                        https://en.spitogatos.gr/property/1111609888#photo0

                        Отдавна не гледам Нумбао за ориентир, предпочитам няколко индикатора поотделно да погледна в съответната държава
                        Трета линия в Глифада...20 метра от морето но то е заливче без гледка...смятай 60 метра..прилично, тамън като в Докторска, дето рекоааа че е мноого скъпо.
                        Last edited by bulgarian lev; 14.02.2022, 23:39.
                        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от съни(тя) Разгледай мнение

                          този, от линка, който дадох, писах, че е съвсем близо до археологическия музей, ето и линк къде се намира https://www.google.com/maps/place/Na...9!4d23.7327599
                          по права линия на няколкостотин метра от там е икономическия уни. Какви покрайнини, на по-малко от 2 км е от парламента
                          Трудно е да се определи най-скъп квартал, ако ще се включват имоти с градини в Глифада, още по-добре Вула на метри от морето
                          Но, гледайки апартаменти, най-високи цени държат в историческия център около Акропола и зад парламента в Колонаки
                          Ето тук, нещо прилично в Глифада, квадратите са реални, в много не се включват и терасите
                          https://en.spitogatos.gr/property/1111609888#photo0

                          Отдавна не гледам Нумбао за ориентир, предпочитам няколко индикатора поотделно да погледна в съответната държава
                          Я сега да видим кой е близо до Историческият музей в София ? Точно така Манастирски Ливади :-) На 2-3 километра от НДК макс :-)
                          Не познавам Атина, нито имам представа коя част е скъпа или евтина или защо, но е факт че този апарт е в евтина зона по някаква причина.
                          Ето ''по-реални'' данни от нумбео
                          https://www.globalpropertyguide.com/Europe/Greece
                          How much do apartments cost? In our latest survey, the average price per square sq. m. in Central Athens ranges from around EUR 2,400 to EUR 3,600.

                          In the suburbs of Athens, i.e., Ekali, Kifisia, Psychiko, Glyfada, the average price per sq. m. of apartments ranges from around EUR 2,400 to EUR 3,650, while houses cost around EUR 3,200 per sq. m.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                            Не знам Джони, щом ти продават сиренѝето на такава цена се чудя защо се дърпаш за имоти по 5-6К на квадратя в София ? :-)
                            Пазаря по-големи количества разбира се от всичко щото сме повечко хора, но ето брошурата на Кауфланд за седмицата
                            https://www.promooferti.com/%d0%ba%d...6%d0%b5%d0%bd/
                            Елена в малка метална кутия 12 лева, Родопско чудо 10.50. Маджаров 11.89

                            В Глифада средната цена е повече, а не 3500 и за трети път ти пиша, че бавно вдяваш, средната заплата може да е еднаква с Атина , ама там разходите за живот са поне 50% нагоре....
                            Ужас, многоимотният бивш шеф на многомилиардна компания купува сирене насипно от витрина на промоция 30% и твърди, че това били средните цени в София. На теб това ли ти е базата за сравнение? В Гърция това сирене и на прасетата няма да го дадат - там имат традиции хората.

                            И да, за пореден път твърдя, че цените в София са идентични с Атина, а качеството на стоките и услугите е в пъти по-ниско. Освен това Гърция е пословично скъпа дестинация, в Германия цените са едно 30% по-ниски от Гръцките, спрециално на хранителните продукти.
                            Last edited by ejonny2376; 14.02.2022, 23:35.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                              Аз не съм, но ми омръзна да се сравняват най-евтините места/имоти в даден чужд град с най-скъпите в София.
                              Жената днес бе на гости на нейна близка приятелка/колежка в твоят квартал.... Ново строителство от преди плазата , голям 4-стаен апарт на тихо място.... По моя оценка 600К+ ойро.... Та начи тя има още няколко имота в София дадени под наем и ми е интересно как и защо би продала този при тва без пари..... Такива са повечето собственици там, а малкото закъсали се заместват от такива с поне по няколко други имота....
                              Оти се мориш да им се косѝш...?!?
                              Пускай ги по пързалката...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                                Отново не е вярно това, което говориш. Маджаров си взех днес от Фантастико - 400 грама, 8.29 лева. Бележката е до мен. Излиза 20,70 килото. Големите опаковки са малко по-евтини, но падат под 18 лева само на промоциите.

                                Не знам как, но твърдиш че си бил добър по Математика. Това, което установявам, е че бъркаш знаците > и < - и за цените в Лидъла, и за имотите.
                                Остави сиренето - обясни ми как 3500 на реален квадрат в баровския квартал на Атина е по-скъпо от 3000 в Лозенец с 40% фалшива квадратура при почти идентични средни заплати.
                                Не знам Джони, щом ти продават сиренѝето на такава цена се чудя защо се дърпаш за имоти по 5-6К на квадратя в София ? :-)
                                Пазаря по-големи количества разбира се от всичко щото сме повечко хора, но ето брошурата на Кауфланд за седмицата
                                https://www.promooferti.com/%d0%ba%d...6%d0%b5%d0%bd/
                                Елена в малка метална кутия 12 лева, Родопско чудо 10.50. Маджаров 11.89

                                В Глифада средната цена е повече, а не 3500 и за трети път ти пиша, че бавно вдяваш, средната заплата може да е еднаква с Атина , ама там разходите за живот са поне 50% нагоре....
                                Last edited by pesimist4o na kvadrat; 14.02.2022, 23:25.

                                Коментар

                                Working...
                                X