IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Между другото, говорих с комшии, които купили по няколко при нас, и отдават. Нивата са 700~800 лв за 2 стаен, и 1000~1200 лв за тристаен с паркомясто. Имало търсене, защото имало много бизнес сгради, кол центрове и т.н по бул България.

    Мин год един комшия продаде за 2500 еу 3 стаен, при 5 еу наем това са 50 год за избиване.
    Last edited by better; 08.05.2023, 16:39.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Kris_ Разгледай мнение

      Въобще не е странно, да живееш на брега хич не е работа, въобще морски град ли е климата не ми го хвали, особено зимата. Цялото Средиземноморие е така, а там където пък брега е океан е чудо … Отишъл Ганя за една седмица лятото и си прави изводи за всичко.
      Незнанието на Ганя не е порок :-) Все пак в Радомир засега Лобош не е станал океан :-)
      Разпитвах ги кое как тогава с идеята ако реша да взема нещо там да седя по 3-4 месеца с децата сега и когато пораснат целогодишно....
      Не знам на конкретното място колко много зле е зимата / температурите не падат под нулата и не вали сняг почти никога/ , но все тая минало бешело света е голям и почивки дебнат до всеки океан....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        И аз не знам . На мен ми е скъпо в момента, въпреки че мога да зема туй онуй веднага...., но не мога да се пречупя н тези нива. Защото макар и наемите да са нагоре това нагоре не може да покрие много нарасналите довършителни разходи и обзавеждане....
        Инвестиционно през наем сегашните нива са прекалено високи.... За живеене кеф цена нема та не се прави сметка....
        Нали си фен на колите, та по великденските празници ходих в провинцията и направих грешката да се прибирам вечерта последният ден...Задръстването към София почваше от пред Пазарджик и що лукс кола имаше по магистралата не ми се смята....Хора , които могат да дават по 50-100К / не пиша за повече/ за кола цените на имототе не са им проблем....
        Наскоро с познат професор от Су си думахме.....от заплата , разни проекти, туй онуй си докарва над 10К месечно....Нещо немислимо преди 5 или 10 години...разлика в пъти....
        Ей най-сетне (макар и плахо) се съгласяваш с моето мнение.
        Както казах още мин год, че на тези нива няма достатъчно продажби, защото хората с пари вече имат по 3-5 (аз и ти примерно) отделно на тези нива не излизат сметките за даване под наем. Колкото до задръстването и аз чаках там някъде, понеже умниците правят ремонт точно на празниците.
        За колите съм съгласен, но това важи най-вече за Сф, в прованса е фрашкано с трошки.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

          Странното е че самите гърци / собственици/ ползват тези имоти само за бизнес / и апартите и къщата/ , а живееха или във вътрешността на острова или в главният град....Викат през ''зимата'' там било пустош немало никой.....Питам ги не щете ли море , гледка, те викат не....., а иначе лятото всяка вечер целата фамилия се събираше там и иху аху...., знаят кога са приливите и отливите и ходеха в морето само когато е спокойно и т.н.....
          Има разлика като си турист и местен....
          Въобще не е странно. Да живееш на брега хич не е работа. Въобще морски град ли е климата не ми го хвали. Особено зимата. Цялото Средиземноморие е така, а там където пък брега е на океан е чудо … Отишъл Ганя за една седмица лятото и си прави изводи за всичко.
          Last edited by Kris_; 08.05.2023, 15:51.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

            така става

            гърците съм ги забелязал имоти, които има подобни на пазара за 150-200К са навити да ги пускат на 120Е на нощ
            та къщата ще е към 1000
            Странното е че самите гърци / собственици/ ползват тези имоти само за бизнес / и апартите и къщата/ , а живееха или във вътрешността на острова или в главният град....Викат през ''зимата'' там било пустош немало никой.....Питам ги не щете ли море , гледка, те викат не....., а иначе лятото всяка вечер целата фамилия се събираше там и иху аху...., знаят кога са приливите и отливите и ходеха в морето само когато е спокойно и т.н.....
            Има разлика като си турист и местен....

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              Не съм наемал къщата, а апарт до нея в сграда с мисля бяха 9 апарта..... Ясно е че апарта не струва 1.5 млн.....
              Подобни къщи мисля че бяха 500-1000 евро нощувката....карам на спомени....
              така става

              гърците съм ги забелязал имоти, които има подобни на пазара за 150-200К са навити да ги пускат на 120Е на нощ
              та къщата ще е към 1000
              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                Да за седмица като отидеш със самолет е ок, но аз ходех за месец примерно...острова е относително голям...всеки ден на различно място и така...има нужда от кола....
                Под наем кола и си ок.
                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                  Да, свестни прилични къщи на първа линия където Дъри бръмчи са толкоз - 500-600 че и повече някои от тях.
                  Аз бих се поразстъпил по островите за седмица максимум. И то със самолет, чартър. Да бия път с колата изключено. Ето сега вървят екзотични дестинации с Емералд Травел. Пакетите са приемливи.
                  Ще разкажа.
                  Да за седмица като отидеш със самолет е ок, но аз ходех за месец примерно...острова е относително голям...всеки ден на различно място и така...има нужда от кола....

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                    В имот с 1.5м пазарна стойност никой няма да пусне българи за 120 Е нощувката. Гърците с имоти въобще на са будали.
                    Не съм наемал къщата, а апарт до нея в сграда с мисля бяха 9 апарта..... Ясно е че апарта не струва 1.5 млн.....
                    Подобни къщи мисля че бяха 500-1000 евро нощувката....карам на спомени....
                    Last edited by pesimist4o na kvadrat; 08.05.2023, 15:23.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                      Аз ходех по на юг... сняг не вали никога - апарт с 2 спални базов без лукс на първа линия / 10 метра от водата буквално/ беше около 120 евро според зависи директно със собственика се разбирах понеже ходихме няколко пъти там / стоях по 20-30 дни/. На този фон цена на къща 1.5 млн ойро / не че мога да ги платя/ близо ми се стори много....Сега сигурно е повече наема на апарта ... не съм питал, че жената отказа да ходим там вече ...много дълъг път и иска на различни места....
                      На Миконос и Санторини сигурно подобно нещо е по 2 или по 3 / и наем и покупка/...., но те са ми прекалено пренаселени и туристически.....
                      Не знам колко струват къщите по нашето море - такива първолинейни, но предполагам,, че може да се намери нещо и за под 500К , което е пъти по-малко от Гърция....
                      Когато свършиш работа ще разкажеш :-)
                      В имот с 1.5м пазарна стойност никой няма да пусне българи за 120 Е нощувката. Гърците с имоти въобще на са будали.

                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                        Аз ходех по на юг... сняг не вали никога - апарт с 2 спални базов без лукс на първа линия / 10 метра от водата буквално/ беше около 120 евро според зависи директно със собственика се разбирах понеже ходихме няколко пъти там / стоях по 20-30 дни/. На този фон цена на къща 1.5 млн ойро / не че мога да ги платя/ близо ми се стори много....Сега сигурно е повече наема на апарта ... не съм питал, че жената отказа да ходим там вече ...много дълъг път и иска на различни места....
                        На Миконос и Санторини сигурно подобно нещо е по 2 или по 3 / и наем и покупка/...., но те са ми прекалено пренаселени и туристически.....
                        Не знам колко струват къщите по нашето море - такива първолинейни, но предполагам,, че може да се намери нещо и за под 500К , което е пъти по-малко от Гърция....
                        Когато свършиш работа ще разкажеш :-)
                        Да, свестни прилични къщи на първа линия където Дъри бръмчи са толкоз - 500-600 че и повече някои от тях.
                        Аз бих се поразстъпил по островите за седмица максимум. И то със самолет, чартър. Да бия път с колата изключено. Ето сега вървят екзотични дестинации с Емералд Травел. Пакетите са приемливи.
                        Ще разкажа.
                        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                          Колко излиза Миконос или Санторини поне за 5 дена? Не за покупка. За почивка. Не съм следил и гледал поне от няколко години.
                          Аз ходех по на юг... сняг не вали никога - апарт с 2 спални базов без лукс на първа линия / 10 метра от водата буквално/ беше около 120 евро според зависи директно със собственика се разбирах понеже ходихме няколко пъти там / стоях по 20-30 дни/. На този фон цена на къща 1.5 млн ойро / не че мога да ги платя/ близо ми се стори много....Сега сигурно е повече наема на апарта ... не съм питал, че жената отказа да ходим там вече ...много дълъг път и иска на различни места....
                          На Миконос и Санторини сигурно подобно нещо е по 2 или по 3 / и наем и покупка/...., но те са ми прекалено пренаселени и туристически.....
                          Не знам колко струват къщите по нашето море - такива първолинейни, но предполагам,, че може да се намери нещо и за под 500К , което е пъти по-малко от Гърция....
                          Когато свършиш работа ще разкажеш :-)

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                            Квартала си е убав...Средата за живот не е .... Има и ново не са само панели....Ама нема как да оставя децата ми да се изграждат като хора в тази среда...По-добре в Радомир да ги отглеждам.
                            Сегментацията и съответно по-високите цени не се определят само от локацията от гледана точка на транспорт , болници магазини, училища, паркове и т.н.. Вече особено с метрото напоследък всички места в София са с малки разлики не достатъчни за 2-3 пъти разлика в цената според мен.
                            Но средата / съседите/ за живот е различна на различни места и то най-вече пречупено през отглеждането на деца.

                            На някои места в Люлин 6,7,8,9 имаше или поне бяха започнати някакви наченки на облагородяване преди десетина години, но сега нямам представа.
                            В Селото на селата средата в почти всички панелни квартали е цветуща: https://youtu.be/ygEbTpv5ruc?t=650

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                              В банка продължава да е най-лошата инвестиция, но откъде ги намираш тия 8-9%? Инфлацията никой не може да каже колко ще е, особенно ако пак почнат с принтера (неизбежно е). Иначе за имотите как ще излязат напред, като населението застарява и се циганизира?
                              Не ги намирам / не съм и ги търсил засега/. Написах при колко бих скокнал.....
                              Относно принтера е ясно, че постоянно ще бръмчи, просто сега има затишие и то смятам, че ще се отрази за няколко години инфлацията да е около 5%. После пак ще го пуснат яко, но докато се пренесе в реалността са нужни 1-2 години още та затва написах, че такава доходност за примерно 5 години ме устройва....
                              Точно защото населението застарява все по-трудно ще се намира кой да строи и ремонтира построеното или ще струва по-скъпо няма как ставащ за обитаване имот да се движи на ниво под инфлацията. Не ставащите в същото време може и да се подаряват...те не са фактор....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                                Не искам там, ако ми е да зяпам природа мога да си ходя на Радомир, на море ходя , за да кисна във водата.....начи минимума ми е към 27 градуса. И толкова трябва да е за повече от 2 дни в годината....
                                за последно се чудих на 1 от Южните гръцки острови където ходехме често..., но там още преди няколко години цифрите за смислените неща / първа линия/ бяха 7-цифрени и се отказах...., а уж било криза....
                                В този смисъл нашето море все още е много евтино.....
                                Колко излиза Миконос или Санторини поне за 5 дена? Не за покупка. За почивка. Не съм следил и гледал поне от няколко години.
                                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                                Коментар

                                Working...
                                X