IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
    Ами сега кака Корни,и ПП Кирчо и Асенчо ще вдигнат максималния осигурителен праг и на тези дето имат големи заплати ще им дойде двоен инфлация+повече данъци,че дори и троен ако мръднат лихвите и имат кредити...
    Не мисля, че ще пробият в тая посока.
    Не и първата година.

    Но ако успеят да вдигнат още малко събираемостта и изсветлят останалите професии - дори само това хич няма да е малко! На таквиз кат' ричиту алибегов 'ептен ще му се стъжни..........

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
      Точно това ти е грешката.
      Пояснявам:
      Ти мислиш, че щом част от цените скачат и всичко останало ще расте!
      Няма такова нещо.
      Има 'еластични' и 'нееластични' продукти - такива от които можеш да се лишиш и такива, от които не можеш.
      Немалко заплати в Бг, вече достигнаха европейските нива (мениджърски, Ит-та...) и прочее.
      Пред тях не виждам вече сериозен мегдан за растеж.
      Второ - пред заплатите, пред които няма мегдан за растеж (а те са повечето според мен)
      инфлацията изземва свободния ресурс и намалява възможностите за покупки/

      p.s.
      Факт е, че 2021 очаквах спад; факт е, че не стана така!
      Но не си мислете, че лошото е зад нас и само розово предстои!
      Апропо - нито ипотеки ме вълнуват, нито нива на наеми......
      Ами сега кака Корни,и ПП Кирчо и Асенчо ще вдигнат максималния осигурителен праг и на тези дето имат големи заплати ще им дойде двоен инфлация+повече данъци,че дори и троен ако мръднат лихвите и имат кредити...

      Коментар


      • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

        Те така с уволненията и брокерастите, затова четем статийки за +10% и после шараните тук си мислят че някой ще им даде тия цени
        кАжи за новата ипотека
        къде ще е
        или пак ще купуваш някой бивш писоар с потребителски
        Last edited by ratten; 10.12.2021, 21:13.
        препоръка е

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

          Евго, долавям некво съжаление, а в конкретният случай не виждам що. Каки с които кварталните гамени са вършели работа не е добре да те интересуват. Жинътя в едно с тъщините общи части е дългосрочна инвестиция и е добре да е купена на зиленю или поне скоро след Акт16. Амортизирани ексгаменки мое да фърфят само в Лулин, и в такъв апарт не искам да стъпвам....:камо ли да живея в него -) Масовото строителство рядко е качествено :-)
          +1

          Старите строителства са просторни, планирани добре, само ремонт им трябва.

          А каките след 35г са си малко втора категория, правят много номера, както съм се убедил и са с комплекс на стара мома.

          А пък младичките са диви и са от дигиталното поколение,

          Коментар


          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

            Варуфакис нали им каза,че ако кажат обратното ще ги уволнят,така че това не е критерий
            Те така с уволненията и брокерастите, затова четем статийки за +10% и после шараните тук си мислят че някой ще им даде тия цени

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
              Едва сега може да има леки притеснения за цените и имотите. Но в условия на зверско поскъпване на всичко и строителни материали, и енергия...заеби надницата, нея я игнорираме....не ми се вярва за ище поне 4 години да има светлинка. А нивата са вече без значение. Поне за мен. 10% или 20% надолу не ме устройват. За Сф и толкова няма да има. А и 20 да има парата вече тече за други разходи...имот...забрави. Забрави и ти. Само се моли наемите да са тези като днес.
              Точно това ти е грешката.
              Пояснявам:
              Ти мислиш, че щом част от цените скачат и всичко останало ще расте!
              Няма такова нещо.
              Има 'еластични' и 'нееластични' продукти - такива от които можеш да се лишиш и такива, от които не можеш.
              Немалко заплати в Бг, вече достигнаха европейските нива (мениджърски, Ит-та...) и прочее.
              Пред тях не виждам вече сериозен мегдан за растеж.
              Второ - пред заплатите, пред които няма мегдан за растеж (а те са повечето според мен)
              инфлацията изземва свободния ресурс и намалява възможностите за покупки/

              p.s.
              Факт е, че 2021 очаквах спад; факт е, че не стана така!
              Но не си мислете, че лошото е зад нас и само розово предстои!
              Апропо - нито ипотеки ме вълнуват, нито нива на наеми......

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                Хах, пропуснал съм го това, мерси за линка.
                То е ясно, че там където има дим....... има и огИн.....

                Но ми стана още по-смешно от това:
                По отношение на имотите Христов обясни, че го притеснява 2008 г. да се ползва като отправна точка за сравнения, защото тогава сме видели не просто балон, а чудовищен балон!

                Христов, а и другите галфони го видяха балона едва СЛЕД като гръмна, а не преди!
                Никакви анализатори не са, те са просто "констататори".
                Само констатират, след като се е случило!
                С нищо по-различни от Пена и Вуте след като изгледат новините по бичивиту.
                Едва сега може да има леки притеснения за цените и имотите. Но в условия на зверско поскъпване на всичко и строителни материали, и енергия...заеби надницата, нея я игнорираме....не ми се вярва за ище поне 4 години да има светлинка. А нивата са вече без значение. Поне за мен. 10% или 20% надолу не ме устройват. За Сф и толкова няма да има. А и 20 да има парата вече тече за други разходи...имот...забрави. Забрави и ти. Само се моли наемите да са тези като днес.
                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
                  Кацат веднага.
                  ......... или бягат веднага!


                  (bank run)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Julius_BG Разгледай мнение
                    Мно'о ясно, няма сами да отрежат клона на който стоят, я!

                    Да не се забравя все пак, че "банка и муха се убиват с вес'ник".

                    Една не на място казана реплика и..............
                    С вестник, да. И мухите, и овцете реагират на вестника светкавично. Кацат веднага.
                    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                      Варуфакис нали им каза,че ако кажат обратното ще ги уволнят,така че това не е критерий
                      Мно'о ясно, няма сами да отрежат клона на който стоят, я!

                      Да не се забравя все пак, че "банка и муха се убиват с вес'ник".

                      Една не на място казана реплика и..............

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                        Варуфакис нали им каза,че ако кажат обратното ще ги уволнят,така че това не е критерий
                        Хаха, да, верно. То от грък кво да очакваш!
                        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                          И понижителите вече 8 години и повече прогнозират спад. Анализатори. Доста добри, оказа се.
                          Варуфакис нали им каза,че ако кажат обратното ще ги уволнят,така че това не е критерий

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
                            Брокери прогнозират: Жилищата поскъпват с 10% догодина

                            https://www.monitor.bg/bg/a/view/bro...ogodina-292619
                            И понижителите вече 8 години и повече прогнозират спад. Анализатори. Доста добри, оказа се.
                            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                            Коментар


                            • Иначе банките няма от какво да се притесняват.
                              Те ще са на печалба при всички положения.
                              Дори лихвите по кредитите да станат отрицателни!
                              Щото ако за ипотеката лихвата стане "-2%", тогава по депозитите ще е "-5%".
                              Поне аз така бих направил!
                              Тъй че не ги мисля...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
                                https://www.capital.bg/biznes/finans...ili_ne_suvsem/
                                Банките и регулаторът: Балон или не съвсем


                                Не познавам българския имотен пазар. Но когато чуя банкери да казват, че няма балон, започвам да се убеждавам, [/SIZE]че има балон. Вашата работа е, когато сме в балон, да не го признавате, защото ще бъдете уволнени."
                                Хах, пропуснал съм го това, мерси за линка.
                                То е ясно, че там където има дим....... има и огИн.....

                                Но ми стана още по-смешно от това:
                                По отношение на имотите Христов обясни, че го притеснява 2008 г. да се ползва като отправна точка за сравнения, защото тогава сме видели не просто балон, а чудовищен балон!

                                Христов, а и другите галфони го видяха балона едва СЛЕД като гръмна, а не преди!
                                Никакви анализатори не са, те са просто "констататори".
                                Само констатират, след като се е случило!
                                С нищо по-различни от Пена и Вуте след като изгледат новините по бичивиту.

                                Коментар

                                Working...
                                X