IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение
    https://www.capital.bg/biznes/finans...ili_ne_suvsem/
    Банките и регулаторът: Балон или не съвсем


    Не познавам българския имотен пазар. Но когато чуя банкери да казват, че няма балон, започвам да се убеждавам, [/SIZE]че има балон. Вашата работа е, когато сме в балон, да не го признавате, защото ще бъдете уволнени."
    Хах, пропуснал съм го това, мерси за линка.
    То е ясно, че там където има дим....... има и огИн.....

    Но ми стана още по-смешно от това:
    По отношение на имотите Христов обясни, че го притеснява 2008 г. да се ползва като отправна точка за сравнения, защото тогава сме видели не просто балон, а чудовищен балон!

    Христов, а и другите галфони го видяха балона едва СЛЕД като гръмна, а не преди!
    Никакви анализатори не са, те са просто "констататори".
    Само констатират, след като се е случило!
    С нищо по-различни от Пена и Вуте след като изгледат новините по бичивиту.

    Коментар


    • Брокери прогнозират: Жилищата поскъпват с 10% догодина

      https://www.monitor.bg/bg/a/view/bro...ogodina-292619

      Коментар


      • https://www.capital.bg/biznes/finans...ili_ne_suvsem/
        Банките и регулаторът: Балон или не съвсем

        В сектора очакват предвидима 2022 г. с ръст на кредитирането и ниски лихви, но БНБ предупреди, че инфлацията може да промени играта

        Не познавам българския имотен пазар. Но когато чуя банкери да казват, че няма балон, започвам да се убеждавам, че има балон. Вашата работа е, когато сме в балон, да не го признавате, защото ще бъдете уволнени."

        С тези думи бившият гръцки финансов министър Янис Варуфакис реагира на своеобразния диспут между българските банкери и регулатора в лицето на подуправителя на БНБ Калин Христов, който се беше разразил минути по-рано. Те бяха изречени по време на организираната от "Капитал" конференция "Банките и бизнесът", където очаквано като основна тема изпъкна рекордната инфлация и очакванията доколко тя е временна и съответно как ще се отрази на кредитирането, лихвите

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

          Джони, недей да съдиш по себе си за другите :-). Не съм ходил в Сингапур да си откривам сметки :-) , нямам роднини от ДС, че да крадна :-)
          Случва се понякога човек да извади късмет и най-вече да се възползва от определени моменти и ситуации. Абсурд е да купувам какъвто и да е апарт от вторичен пазар защото 95% са боклуци с някакви проблеми поради това съм поемал риска на новото / може пак да е боклук с проблеми, но не е ясно предварително/. Никога не съм писал колко апарта имам , така че може да си фантазираш за бройката им безкрай, но няма нищо незаконно с 1000% сигурност....
          И да предпочитам да надувам ''балона'' на цените отколкото да си губя кеша, който пак да ти повторя, че бавно схващаш е изкаран честно и с труд, а не ми е паднал от небето....Сега щях със същите пари да купя 3 пъти по-малко ако не бях го направил когато трябваше....При това положение трябваше да се гръмна в настоящето, но слава богу имах добрият пример на баща ми който през 90-те изгуби пари за 2-3 апарта.... Е не повторих неговата грешка....:-)
          Песи, стрелочниците не вярват в обстоятелства и находчивост, в платени професии и да си корифей и да се налагаш. Вярват че само с ДС, връзки, кражби...можеш да свиеш пари, такава е ценностната им система.
          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

          Коментар


          • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

            Гледам ви едни и същи смешници как висите тук, гледам и едни и същи обяви дето премятате - да не съм луд като камиларя да вярвам на брокерастки статии хахахаха
            В същото време днес поръчах следващата покупка на агенция, дето после и ще я менажира. Вие гледайте и чакайте, на опашката в ЛИДЛ
            браво, ще очакваме с нетърпение детайли
            как те одобриха за нов кредит, като си потънал до темето в заеми?
            в турция комисионното колко е 3% или 3 пъти
            препоръка е

            Коментар


            • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

              Гледам ви едни и същи смешници как висите тук, гледам и едни и същи обяви дето премятате - да не съм луд като камиларя да вярвам на брокерастки статии хахахаха
              В същото време днес поръчах следващата покупка на агенция, дето после и ще я менажира. Вие гледайте и чакайте, на опашката в ЛИДЛ
              Стига бре ! Дават ли кредити в Турция и на каква лихва са ? :-)
              Айде пиши пък после ще прочета, че ще ходя до Лидл преди да станат опашките :-)
              Last edited by pesimist4o na kvadrat; 10.12.2021, 15:56.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                Ти откъде си толкова запознат с кое колко струва и колко виси ? Да не си брокер у нас ? :-)
                Айде Джони следи всичко и знае повече за конкретните имоти от приятеля Страхил на Кавръка та разбирам , че и той НЕ е брокер....ама ти :-))))
                Гледам ви едни и същи смешници как висите тук, гледам и едни и същи обяви дето премятате - да не съм луд като камиларя да вярвам на брокерастки статии хахахаха
                В същото време днес поръчах следващата покупка на агенция, дето после и ще я менажира. Вие гледайте и чакайте, на опашката в ЛИДЛ

                Коментар


                • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                  Ей тук идва и забавната част - сега си щял да купиш 3 пъти по-малко на цените дето висят обяви по 15 години Ма ти си много забавен, бас държа че вярваш и в дядо Коледа
                  Ти откъде си толкова запознат с кое колко струва и колко виси ? Да не си брокер у нас ? :-)
                  Айде Джони следи всичко и знае повече за конкретните имоти от приятеля Страхил на Кавръка та разбирам , че и той НЕ е брокер....ама ти :-))))

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                    Той и Цвъки е един прост физкултурник. И Боко е прост пожарникар. Но и двамата краднаха колкото за 1000. Както и да е - не те знам какъв си. Знам само, че мериш всичко в имоти, което издава много за профила ти.
                    А ако баща ти преди хиперинфлацията е имал пари за 3 апартамента, значи или е бил мутра от 90те, или е ДС и то от тлъстите. Точно тези хора забогатяха през тези години.

                    А стойността на това, което си купил зависи от това, доколко ще има още такива като теб след 20 години, които да поддържат такива цени. Апартаментите тогава ще са по 5 на глава от населението. Цената им спрямо розавия домат ще бъде катастрфално ниска.
                    Цвъки и Боко са от групата на баща ти..Сигурно са и приятели или поне се познават.... Това не е тайна, а каква ''професия'' са имали официално е друг въпрос.
                    Не ми дреме колко ще струват апартите след 20 години. Да не би да ги продавам тогава....Знам, че съм направил най-доброто възможно към настоящият момент...., а че е така го виждам всеки път в справките.... И ще продължа да го правя :-)
                    Хубавото на инфлацията е че кой ДС-ар квото и да е краднал, ако не е направил нужното след някое десетилетие е гол кат мишка :-)

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                      Джони, недей да съдиш по себе си за другите :-). Не съм ходил в Сингапур да си откривам сметки :-) , нямам роднини от ДС, че да крадна :-)
                      Случва се понякога човек да извади късмет и най-вече да се възползва от определени моменти и ситуации. Абсурд е да купувам какъвто и да е апарт от вторичен пазар защото 95% са боклуци с някакви проблеми поради това съм поемал риска на новото / може пак да е боклук с проблеми, но не е ясно предварително/. Никога не съм писал колко апарта имам , така че може да си фантазираш за бройката им безкрай, но няма нищо незаконно с 1000% сигурност....
                      И да предпочитам да надувам ''балона'' на цените отколкото да си губя кеша, който пак да ти повторя, че бавно схващаш е изкаран честно и с труд, а не ми е паднал от небето....Сега щях със същите пари да купя 3 пъти по-малко ако не бях го направил когато трябваше....При това положение трябваше да се гръмна в настоящето, но слава богу имах добрият пример на баща ми който през 90-те изгуби пари за 2-3 апарта.... Е не повторих неговата грешка....:-)
                      Ей тук идва и забавната част - сега си щял да купиш 3 пъти по-малко на цените дето висят обяви по 15 години Ма ти си много забавен, бас държа че вярваш и в дядо Коледа

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                        Джони, недей да съдиш по себе си за другите :-). Не съм ходил в Сингапур да си откривам сметки :-) , нямам роднини от ДС, че да крадна :-)
                        Случва се понякога човек да извади късмет и най-вече да се възползва от определени моменти и ситуации. Абсурд е да купувам какъвто и да е апарт от вторичен пазар защото 95% са боклуци с някакви проблеми поради това съм поемал риска на новото / може пак да е боклук с проблеми, но не е ясно предварително/. Никога не съм писал колко апарта имам , така че може да си фантазираш за бройката им безкрай, но няма нищо незаконно с 1000% сигурност....
                        И да предпочитам да надувам ''балона'' на цените отколкото да си губя кеша, който пак да ти повторя, че бавно схващаш е изкаран честно и с труд, а не ми е паднал от небето....Сега щях със същите пари да купя 3 пъти по-малко ако не бях го направил когато трябваше....При това положение трябваше да се гръмна в настоящето, но слава богу имах добрият пример на баща ми който през 90-те изгуби пари за 2-3 апарта.... Е не повторих неговата грешка....:-)
                        Той и Цвъки е един прост физкултурник. И Боко е прост пожарникар. Но и двамата краднаха колкото за 1000. Както и да е - не те знам какъв си. Знам само, че мериш всичко в имоти, което издава много за профила ти.
                        А ако баща ти преди хиперинфлацията е имал пари за 3 апартамента, значи или е бил мутра от 90те, или е ДС и то от тлъстите. Точно тези хора забогатяха през тези години.

                        Стойността на това, което си купил зависи от това, доколко ще има още такива като теб след 20 години, които да поддържат такива цени. Апартаментите тогава ще са по 5 на глава от населението. Цената им спрямо розавия домат ще бъде катастрфално ниска.
                        Last edited by ejonny2376; 10.12.2021, 15:03.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                          Нищо не мисля ,просто споделям факти ,не се имам за специалист като вас ,но пак казвам проблема е в отношението .
                          Да нападаш и да се изказваш без да познаваш човека е лош признак за този който го прави .
                          Хахаха, прав си ,че споделяш факти, като цените на имотите падат отвесно и това от 2017 г. Добре дошъл ,Ковид 19 и всякакви такива "факти"
                          Много си свадлив днес, а когато ти ме нападаш и си измисляш, че съм брокер на имоти без да ме познаваш е чудесно и в реда на нещата, нали ?
                          Какво говори това за теб, тогава ?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                            Ако са твои парите - в правото си да ги профукаш, макар и да стимулираш по този начин сивата икономика. Ако са крадени обаче, мястото им е в държавния бюджет и не в апартаменти в Гоцето.

                            Ако наистина си накупил толкова много апартаменти, колкото твърдиш (при това все нови сгради в хубави квартали), адски се съмнявам тези пари да си ги изкарал от заплати за тези 10-15 години. Никога разумен човек с честно изкарани пари не би набил всичко в имоти, при това в София. Профилът ти твърде много прилича на втората група, описана от мен. Или самият ти си ги краднал, или тъщата и тъстът ти. Другият вариант е да лъжеш за апартаментите и да имаш максимум 1-2 имота в София или 3-4, но в Радомир. Третият вариант е да си просто брокер, както множеството останали повишители. При всички положения си един от надувачите на балона.
                            Джони, недей да съдиш по себе си за другите :-). Не съм ходил в Сингапур да си откривам сметки :-) , нямам роднини от ДС, че да крадна :-)
                            Случва се понякога човек да извади късмет и най-вече да се възползва от определени моменти и ситуации. Абсурд е да купувам какъвто и да е апарт от вторичен пазар защото 95% са боклуци с някакви проблеми поради това съм поемал риска на новото / може пак да е боклук с проблеми, но не е ясно предварително/. Никога не съм писал колко апарта имам , така че може да си фантазираш за бройката им безкрай, но няма нищо незаконно с 1000% сигурност....
                            И да предпочитам да надувам ''балона'' на цените отколкото да си губя кеша, който пак да ти повторя, че бавно схващаш е изкаран честно и с труд, а не ми е паднал от небето....Сега щях със същите пари да купя 3 пъти по-малко ако не бях го направил когато трябваше....При това положение трябваше да се гръмна в настоящето, но слава богу имах добрият пример на баща ми който през 90-те изгуби пари за 2-3 апарта.... Е не повторих неговата грешка....:-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                              второто си by default. независимо дали изобщо някога ще купиш имот.
                              Мда, точно по дефолт - тия дето взимате решения на база ... статии Ха-ха!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                                Ако купя имот, надценен двойно, инвеститор ли ще съм или глупак?
                                За имота не знам въпрос на лична преценка, но определено за безпредметно ежедневно хленчене в някаква тема в някакъв форум да си губиш времето с глупости, а и нашето да губиш с глупости определено клониш към второто
                                Last edited by pepe1234; 10.12.2021, 14:23.

                                Коментар

                                Working...
                                X