IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от diskmanv Разгледай мнение

    Значи и двустаен в София е на реални 90 000евро?
    Диск, надявам се че си добре !
    Предполагам най-добрата инвестиция в инфлационна среда като тази дето сме и ще бъдем поне още 5 години са знанията и уменията....
    В същото време тухлите НЕ СЕ продават на никаква цена защото те изостават обикновено от инфлацията с 1-3 години. Дали се купуват не знам, но не мога да похарча 100К евро за обучение.... Ще стане притеснително ако успея да го направя....
    Имаше оня ден кратко филмче как се справят хората в Аржентина ори 50% инфлация.... Интересно за гледане ако някой е по-млад и не помни 90-те...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

      Германците затвориха още 3 аеца.
      В коя ера ще ни пратят ,това не ми е ясно-каменната,мезозой,неозой или направо в хадай(еон),това е въпроса..
      Сега съм в Копенхаген,в едно старо блокче.
      Парното работи,колкото да се каже че има парно,и включват малък ел.радиатор.
      Викам му на брат ми защо не го оправите ,и изобщо за какво плащат парно след като го няма на практика?
      Отговор нормален ,така и не получих.
      Съседката си пуска духалката,тотал щета .
      Не знам за каква енергийна ефективност говорят като само като се обърна виждам едни такива 10 блока около мен само дето нямат никаква изолация.Освен фасадните тухли от време оно,нищо.Иначе са зелени.
      С две думи,карат си като кучета и това е .
      Каврък, да не би да написа без да искаш, че панелката в Красна е по-люкс от жилищата в топ град като Копенхаген ?!
      Това не може да бъде. Предвид, че тока е няколко пъти по-скъп за битови потребители там се чудя колко ли плащат...

      ПП За миналият месец сметката ми за парно и топла вода беше 80 лева за апарт с ЧЗП между 100 и 160 квадрата / нарочно не пиша колко точно/ при температура вътре целодневно 25-26 градуса / малки деца и онлайн обучение/. Предполагам Януари след увеличението и по-студен месец ще стигна 150 лева. За подобно нещо в Копенхаген вероятно ще трябва да платя поне хилядарка....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pinoccio Разгледай мнение

        Кавръка има предвид постоянен ток като физика, а не като цена. Тогава съвсем сме заминали.
        Германците затвориха още 3 аеца.
        В коя ера ще ни пратят ,това не ми е ясно-каменната,мезозой,неозой или направо в хадай(еон),това е въпроса..
        Сега съм в Копенхаген,в едно старо блокче.
        Парното работи,колкото да се каже че има парно,и включват малък ел.радиатор.
        Викам му на брат ми защо не го оправите ,и изобщо за какво плащат парно след като го няма на практика?
        Отговор нормален ,така и не получих.
        Съседката си пуска духалката,тотал щета .
        Не знам за каква енергийна ефективност говорят като само като се обърна виждам едни такива 10 блока около мен само дето нямат никаква изолация.Освен фасадните тухли от време оно,нищо.Иначе са зелени.
        С две думи,карат си като кучета и това е .

        Коментар


        • Първоначално изпратено от diskmanv Разгледай мнение

          Значи и двустаен в София е на реални 90 000евро?
          Сравнението не е коректно.
          Първо говорим за квадратура двойна на двустайния,второ купуващ земя,двор ,с два гаража,масивни,в отлично състояние.Район с търсене и никакво предлагане.
          Южно изложение,имаш и две приземни стаи,едната с прокарана вода ,канал.
          Района на Карлово е оживен.
          Локация до ремонтиран стадион,парк в отлично състояние,зад теб е целия Балкан,буквално.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от diskmanv Разгледай мнение

            Значи и двустаен в София е на реални 90 000евро?
            реалните цени са тези, на които се сключват сделките - останалото е bid и ask

            тази статистика за съжаление няма как да се хване точно, а най-добра информация имат нотариусите, но пък те не обменят
            визирам сделките с доплащане кеш и тн.
            банките имат добра база за тези с ипотека особено, но и там има врътки.
            това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

            Коментар


            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

              Реални цени са си това.
              Значи и двустаен в София е на реални 90 000евро?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                Напротив настъпва ерата на кога има вятър и слънце евтин ток кога има мъгла и дъжд скъпо...Ей така ще се лашкат цените и по този начин ще принуждават хората да сключват дългосрочни договори на по високи цени..
                Кавръка има предвид постоянен ток като физика, а не като цена. Тогава съвсем сме заминали.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                  стига празни приказки.
                  обявил си етажа и незаконния гараж на цени достойни за залцбург
                  а тука се вайкаш от високите цени
                  дай пример, бъди първия, който продава на реални цени
                  поведи стадото към тясната врата
                  Реални цени са си това.

                  Коментар


                  • материал от любимата ми рубрика, въведена от купчо
                    в опит да вдигне цените на банските

                    https://business.dir.bg/imoti/baydan...dvizhimi-imoti
                    най-сетне се намери някой, който изведнъж да оправи пазара
                    препоръка е

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                      Виж сега ...
                      стига празни приказки.
                      обявил си етажа и незаконния гараж на цени достойни за залцбург
                      а тука се вайкаш от високите цени
                      дай пример, бъди първия, който продава на реални цени
                      поведи стадото към тясната врата
                      препоръка е

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                        Настъпва ерата на постоянния ток.
                        Напротив настъпва ерата на кога има вятър и слънце евтин ток кога има мъгла и дъжд скъпо...Ей така ще се лашкат цените и по този начин ще принуждават хората да сключват дългосрочни договори на по високи цени..

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от terziеv Разгледай мнение

                          Отказваш да приемеш простата истина, че покрай простотиите последните години и ковидиотията като черешка на тортата, малко хора забогатяха много. Именно тези хора изкупуват всичко. Буквално всичко.
                          Ти така и няма да разбереш, че нищо не си разбрал. Все ще си намираш оправдание в разни конспирации, със или без ковид и ще чакаш путкин да дойде и да те спаси.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                            Виж сега ,ок нека растат,те и сега растат.Я го обвсни тоя растеж на масата заводи и производства,които НЕ работят в момента защото не могат да поемат тези огромни ръстове в цените на тока и на всички разходи.НЯМА КОЙ да ги плати!Не само в България е така.
                            За 20 път го казвам не ми се рови сега да търся ,качвал съм го тука анализа точно за този период ,който е изследван,шоково вдигане на строителните материали винаги е предвестник на кризи в строителството и в последствие на имотния пазар,защото тези ръстове от 10,20,17% в нормална среда ,при нормални процеси и на инфлация и в икономиката са ок но не за година или две ,а за едни 5 години или 4 години.Това не са чушки или домати,тези ръстове са огромни,те не са нормални и пазара/потребителите/,няма как да ги платят.Колко процента според теб ще платят ръстове от по 10,17% през няколко месеца на жилищата ?Дори хората с много пари няма да го направят.Нали писаха за случай на бизнесмен дето искали да го хлъзнат със затворен комплекс в Пловдив на цени като в Австрия,човека им теглил една и отказал сделката и купил в Австрия .
                            Предлагането както го няма така и ще дойде и то изведнъж ще стане,инфлацията в момента е стиснала сума ти народ дето не си е направил сметката,отделно лихви може да се вдигнат,навсякъде само за това се говори пак заради инфлацията.Тази и инфлация работи във всички посоки,тя е разрушителна за икономиката защото никой не може да планира нищо,а няма как всичко да се пренесе върху потребителите защото темпа на вдигане на заплатите е бавен и не може да е поеме тези инфлационни ръстове,и в един момент се почват верижно фалити и безработица.Инфлацията е нещо хубаво само когато е изработена,и е включена в темпа на икономиката която се движи от производителността.Строителството също е вид производство,както един завод има шокови разходи и спира или фалира същото е и със строителите.Иска им се всичко да прехвърлят на купувачите но тези ръстове са огромни,и то за много кратки прозорци от време
                            Точно в момента, цената на тока е под 100 евро за мегават
                            EnergyLive is the go-to platform for a fast overview of European power markets.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                              Виж сега...
                              Отказваш да приемеш простата истина, че покрай простотиите последните години и ковидиотията като черешка на тортата, малко хора забогатяха много. Именно тези хора изкупуват всичко. Буквално всичко.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от cecostef Разгледай мнение

                                Май не хващаш тънката разлика? Цените ще растат защото ще има все по-малко предлагане. И в момента няма качествени оферти, ако си забелязал.
                                Виж сега ,ок нека растат,те и сега растат.Я го обвсни тоя растеж на масата заводи и производства,които НЕ работят в момента защото не могат да поемат тези огромни ръстове в цените на тока и на всички разходи.НЯМА КОЙ да ги плати!Не само в България е така.
                                За 20 път го казвам не ми се рови сега да търся ,качвал съм го тука анализа точно за този период ,който е изследван,шоково вдигане на строителните материали винаги е предвестник на кризи в строителството и в последствие на имотния пазар,защото тези ръстове от 10,20,17% в нормална среда ,при нормални процеси и на инфлация и в икономиката са ок но не за година или две ,а за едни 5 години или 4 години.Това не са чушки или домати,тези ръстове са огромни,те не са нормални и пазара/потребителите/,няма как да ги платят.Колко процента според теб ще платят ръстове от по 10,17% през няколко месеца на жилищата ?Дори хората с много пари няма да го направят.Нали писаха за случай на бизнесмен дето искали да го хлъзнат със затворен комплекс в Пловдив на цени като в Австрия,човека им теглил една и отказал сделката и купил в Австрия .
                                Предлагането както го няма така и ще дойде и то изведнъж ще стане,инфлацията в момента е стиснала сума ти народ дето не си е направил сметката,отделно лихви може да се вдигнат,навсякъде само за това се говори пак заради инфлацията.Тази и инфлация работи във всички посоки,тя е разрушителна за икономиката защото никой не може да планира нищо,а няма как всичко да се пренесе върху потребителите защото темпа на вдигане на заплатите е бавен и не може да е поеме тези инфлационни ръстове,и в един момент се почват верижно фалити и безработица.Инфлацията е нещо хубаво само когато е изработена,и е включена в темпа на икономиката която се движи от производителността.Строителството също е вид производство,както един завод има шокови разходи и спира или фалира същото е и със строителите.Иска им се всичко да прехвърлят на купувачите но тези ръстове са огромни,и то за много кратки прозорци от време

                                Коментар

                                Working...
                                X