IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

    Айде сега само у нас имотите са с такъв пазар. Blackstone и подобните какви са ? С тръстови офшорни структури с цел НЕплащане на данъци или пък покупките в Лондон, Манхатън и т.н когато са в милионен порядък. не знаеш ли че повечето са на името на офшорни компании. Собствениците им какви са ?
    У нас има и от изброените както си посочил и ще продължи да има, ама ние останалите какво да правим бре Джони ? Да седя на кеш и да чакам цените да станат тройни ли и тогава да си взема гараж вместо апарт ?
    А това, че с моите лични пари искаш да изградиш обществена инфраструктура е поредната наглост :-) Може ли да не се опитваш да ми казваш какво да правя с тях :-) И да платил съм си всички данъци, които не са хич малки. Плащам ги у нас, макар и да мога без проблем и законно да плащам вместо това една годишна такса за офшорка....

    ПП Пак ти казвам не разбираш механизмите на формиране на цените и тежестта/мотивацията на различните фактори. Поради това още дълго време няма да се случи, това което ти смяташ за нормално....
    Ако са твои парите - в правото си да ги профукаш, макар и да стимулираш по този начин сивата икономика. Ако са крадени обаче, мястото им е в държавния бюджет и не в апартаменти в Гоцето.

    Ако наистина си накупил толкова много апартаменти, колкото твърдиш (при това все нови сгради в хубави квартали), адски се съмнявам тези пари да си ги изкарал от заплати за тези 10-15 години. Никога разумен човек с честно изкарани пари не би набил всичко в имоти, при това в София. Профилът ти твърде много прилича на втората група, описана от мен. Или самият ти си ги краднал, или тъщата и тъстът ти. Другият вариант е да лъжеш за апартаментите и да имаш максимум 1-2 имота в София или 3-4, но в Радомир. Третият вариант е да си просто брокер, както множеството останали повишители. При всички положения си един от надувачите на балона.
    Last edited by ejonny2376; 10.12.2021, 14:21.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

      второто си by default. независимо дали изобщо някога ще купиш имот.
      айде, айде сега, не беше много отдавна, като се молеше доверения адвокат да снима нотариалния акт
      препоръка е

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

        Ако купя имот, надценен двойно, инвеститор ли ще съм или глупак?
        второто си by default. независимо дали изобщо някога ще купиш имот.
        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

        Коментар


        • Първоначално изпратено от pepe1234 Разгледай мнение
          Аз нещо не мога да ги схвана нито джони, нито тоя с интервютата и професорите, вие инвеститори ли сте щото не съм прочел да сте купили нещо или сте някакви професионални оплаквачки. Вече години слушам само едно и също безсмислено хленчене!?!
          Ако купя имот, надценен двойно, инвеститор ли ще съм или глупак?

          Коментар


          • джони, защо не седнете с накавръков двамата да подготвите статията.
            но искам да е обективна. искам да пише навсякъде в нея за 40% дискаунт и мау.
            писна ми да чета брокерски глупости всека година с по 15-20% нагоре.
            то народа затова се стиска и нищо не иска да продава на нормални цени!
            препоръка е

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

              Не идва, защото пазарните принципи в България не важат. Пак казвам, пазарът тук се определя от:
              - Измамници (брокери, банкери, инвеститори)
              - Крадци (перачи на крадени пари)
              - Глупаци (IT-а и други професии хора с доходи над средното, които купуват нещо, което не им трябва и по този начин пълнят джобовете на измамниците)

              Не знам дали осъзнаваш, но реално цялото ново строителство се реализира с крадени средства. Самите ипотекари теглят кредит, за да плащат кражбата на останалите участници. Целият този огромен капиталов ресурс, налят в тъмни прозорци, всъщност е трябвало да бъде налят в инфраструктура - пътища, болници, детски градини. Ти нямаш един нормален тротоар, една нормална улица - но вместо това имаш 10 нови затворени комплекса. Нормалните хора никога не биха вложили пари в подобен абсурд.
              Айде сега само у нас имотите са с такъв пазар. Blackstone и подобните какви са ? С тръстови офшорни структури с цел НЕплащане на данъци или пък покупките в Лондон, Манхатън и т.н когато са в милионен порядък. не знаеш ли че повечето са на името на офшорни компании. Собствениците им какви са ?
              У нас има и от изброените както си посочил и ще продължи да има, ама ние останалите какво да правим бре Джони ? Да седя на кеш и да чакам цените да станат тройни ли и тогава да си взема гараж вместо апарт ?
              А това, че с моите лични пари искаш да изградиш обществена инфраструктура е поредната наглост :-) Може ли да не се опитваш да ми казваш какво да правя с тях :-) И да платил съм си всички данъци, които не са хич малки. Плащам ги у нас, макар и да мога без проблем и законно да плащам вместо това една годишна такса за офшорка....

              ПП Пак ти казвам не разбираш механизмите на формиране на цените и тежестта/мотивацията на различните фактори. Поради това още дълго време няма да се случи, това което ти смяташ за нормално....
              Last edited by pesimist4o na kvadrat; 10.12.2021, 14:07.

              Коментар


              • Аз нещо не мога да ги схвана нито джони, нито тоя с интервютата и професорите, вие инвеститори ли сте щото не съм прочел да сте купили нещо или сте някакви професионални оплаквачки. Вече години слушам само едно и също безсмислено хленчене!?!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Dury Разгледай мнение

                  Наистина ли мислиш ,че ти си критерии за оценка ?! След като нямаш нито една сделка с НИ ?! Да ти имам самочувствието !!!
                  Мислиш, ли, че хората / вкл. и аз / имаме нужда от публични изяви по медиите ? Нямаме !!! Съвета ми към купувачите е да не купуват ,а и никой да не прави като мен, аз нямам нужда от конкуренция хахаха
                  Страшен проблем имаш ама дано бързо се осъзнаеш и да поправиш живота си !!!
                  Нищо не мисля ,просто споделям факти ,не се имам за специалист като вас ,но пак казвам проблема е в отношението .
                  Да нападаш и да се изказваш без да познаваш човека е лош признак за този който го прави .

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                    Не идва, защото пазарните принципи в България не важат. Пак казвам, пазарът тук се определя от:
                    - Измамници (брокери, банкери, инвеститори)
                    - Крадци (перачи на крадени пари)
                    - Глупаци (IT-а и други професии хора с доходи над средното, които купуват нещо, което не им трябва и по този начин пълнят джобовете на измамниците)

                    Не знам дали осъзнаваш, но реално цялото ново строителство се реализира с крадени средства. Самите ипотекари теглят кредит, за да плащат кражбата на останалите участници. Целият този огромен капиталов ресурс, налят в тъмни прозорци, всъщност е трябвало да бъде налят в инфраструктура - пътища, болници, детски градини. Ти нямаш един нормален тротоар, една нормална улица - но вместо това имаш 10 нови затворени комплекса. Нормалните хора никога не биха вложили пари в подобен абсурд.
                    Джони възползвай се от лудостта и ПРОДАВАЙ докато има глупаци
                    Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                      Питам се дали перона се усеща, че такива статии ще излизат все по-често за различни места в България?
                      Май не се усеща, което е добре за да няма конкуренция. А и 2029-та не е много далеч в бъдещето, тъй че, в чекането е истината.
                      Точно пък ти си ми една конкуренция...Направо се разплаках.
                      Аз не ходя да спя по чужди ЕПК-та в Красна Поляна.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                        За много от нещата дето пишеш си прав. А те така са били и в последните 20 години.
                        Сега остава да се замислиш защо очакваният резултат на база нещата които пишеш го няма и все не идва.... :-)
                        Явно аргументите , които даваш дори приемайки ги за верни са много ''леки'' :-)
                        Чее да не зема да НАпиша статията на Кавръка :-)
                        Не идва, защото пазарните принципи в България не важат. Пак казвам, пазарът тук се определя от:
                        - Измамници (брокери, банкери, инвеститори)
                        - Крадци (перачи на крадени пари)
                        - Глупаци (IT-а и други професии хора с доходи над средното, които купуват нещо, което не им трябва и по този начин пълнят джобовете на измамниците)

                        Не знам дали осъзнаваш, но реално цялото ново строителство се реализира с крадени средства. Самите ипотекари теглят кредит, за да плащат кражбата на останалите участници. Целият този огромен капиталов ресурс, налят в тъмни прозорци, всъщност е трябвало да бъде налят в инфраструктура - пътища, болници, детски градини. Ти нямаш един нормален тротоар, една нормална улица - но вместо това имаш 10 нови затворени комплекса. Нормалните хора никога не биха вложили пари в подобен абсурд.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
                          Бум на търсенето на имоти в Пловдив, предлагането - в пъти по-малко


                          https://m.dir.bg/dnes/ikonomika/bum-...-pati-po-malko
                          Питам се дали перона се усеща, че такива статии ще излизат все по-често за различни места в България?
                          Май не се усеща, което е добре за да няма конкуренция. А и 2029-та не е много далеч в бъдещето, тъй че, в чекането е истината.
                          Last edited by bulgarian lev; 10.12.2021, 12:46.
                          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                            Щом са глупости, дай нещо по-добро. Не само клишета от сорта на "имотиtе пазят от инфлация", "имотите са достъпни" и пр.
                            То и свинското месо в момента е достъпно - това значи ли, че всеки трябва да купи по 1 тон свинско? Купува колкото може да изяде. А имотите в София са повече, отколкото могат да бъдат обитавани - за последните 10 години 80% повече според статистиките.
                            За много от нещата дето пишеш си прав. А те така са били и в последните 20 години.
                            Сега остава да се замислиш защо очакваният резултат на база нещата които пишеш го няма и все не идва.... :-)
                            Явно аргументите , които даваш дори приемайки ги за верни са много ''леки'' :-)
                            Чее да не зема да НАпиша статията на Кавръка :-)

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение

                              Купа,



                              това, че някой е завършил УНСС, не го прави некадърник. Много важни са връзките и визията (и розичката), благодарение на тези неща много хора от УНСС успяват. Преди години се правеха купони по домовете, момчето- отличник си стоеше кротко на масата, с хубави дънки с бяла блуза, а гаменът от квартала вършеше работата в тоалетната или в децката,

                              Тъй е, за съжаление.
                              Евго, долавям некво съжаление, а в конкретният случай не виждам що. Каки с които кварталните гамени са вършели работа не е добре да те интересуват. Жинътя в едно с тъщините общи части е дългосрочна инвестиция и е добре да е купена на зиленю или поне скоро след Акт16. Амортизирани ексгаменки мое да фърфят само в Лулин, и в такъв апарт не искам да стъпвам....:камо ли да живея в него -) Масовото строителство рядко е качествено :-)
                              Last edited by pesimist4o na kvadrat; 10.12.2021, 12:43.

                              Коментар


                              • Бум на търсенето на имоти в Пловдив, предлагането - в пъти по-малко

                                https://m.dir.bg/dnes/ikonomika/bum-...-pati-po-malko

                                Коментар

                                Working...
                                X