IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

    то беше отдавна,
    находището сигурно е изчерпано преди години

    и не разбирам, защо не се джойнеш към купчо и лева на албенския скат
    температурата на водата е нещо относително
    ...отнесено към градусите на загубени и спечелени в облози напитки
    Купчо вчера се изкъпа на 13 градуса вода. Каза че на 20-26 изобщо не влиза, не му е ок. Бяхме му на гости и само събирахме слънце по пясъка. Човека си е морж. Така му е кеф.
    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

      то беше отдавна,
      находището сигурно е изчерпано преди години

      и не разбирам, защо не се джойнеш към купчо и лева на албенския скат
      температурата на водата е нещо относително
      ...отнесено към градусите на загубени и спечелени в облози напитки
      Не искам там, ако ми е да зяпам природа мога да си ходя на Радомир, на море ходя , за да кисна във водата.....начи минимума ми е към 27 градуса. И толкова трябва да е за повече от 2 дни в годината....
      за последно се чудих на 1 от Южните гръцки острови където ходехме често..., но там още преди няколко години цифрите за смислените неща / първа линия/ бяха 7-цифрени и се отказах...., а уж било криза....
      В този смисъл нашето море все още е много евтино.....

      Коментар


      • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

        Средносрочно /5-7 години/ бих инвестирал при 8-9% да....част от кеша който тече така или иначе.... Да седи на нула бамката ли ?!
        Инфлацията вече се е случила немое да се върне....:-) Мисля, че от 2024 за няколко години напред няма да е над 5-6% средно.
        Съответно и имотите ще се движат така. Т.е. крайният резултат за такъв период би бил подобен без рзправията с имотите....
        След това имотите пак ще излязат гърди напред / като се е натрупал съответно достатъчно кеш в хората/

        Мое и да греша...и зависи и от принтерите де....:-)
        В банка продължава да е най-лошата инвестиция, но откъде ги намираш тия 8-9%? Инфлацията никой не може да каже колко ще е, особенно ако пак почнат с принтера (неизбежно е). Иначе за имотите как ще излязат напред, като населението застарява и се циганизира?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от tetris12 Разгледай мнение

          Ако беше истина щеше да има интерес от чужди инвеститори, за сега няма (не визирам нашенци които са на гурбет).
          София нараства с 30-40 хиляди годишно. Академик е този брокер, академик!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

            Изключено....замислих се сериозно след разговора с инвеститора защото почти бях решил да се набухам в ДЦК / ако са данъчно ок/ .Помня първите разговори с него като ми казваше, че щяло да му стъпи на 600 евро себестойност, и на всеки 6 месеца вдигаше по 50 евро че нещо му го вдигнали междувременно ....сега ми казва, че при нов старт отива на почти хиляда Та се замислих дали да не се бухна в нещо построено донякъде ....да фана некъв междинен влак.....
            Да. Нещо започнато и вдигнато поне. Щото инак е не ок. Както аз направих тук в Плевен. Ще помисля обаче как ще процедирам с него. Там всеки ден питат продава ли се нещо. Комплект пълен имам. Идеални части от терена, паркомясто подземно изключително удобно за маневриране. Мога да му взема 2000€ на квадрат като стане с стане акт 16 и до ключ фаза. Без да давам стотинка повече. Ще видим математиката кво ще покаже. Другата опция е местим се там всички и решавам съдбата на другите.
            Сега отивам в Пловдив да работя. Имам ниша за прокарване.
            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

            Коментар


            • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

              Хаха , Лобош е яко..., ама за Ахтопол не знаех, че и там извира мазут.....лошо...разби и малката ми надежда да жулна нещо на нашето крайбрежие....
              то беше отдавна,
              находището сигурно е изчерпано преди години

              и не разбирам, защо не се джойнеш към купчо и лева на албенския скат
              температурата на водата е нещо относително
              ...отнесено към градусите на загубени и спечелени в облози напитки
              препоръка е

              Коментар


              • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

                ех, песимисчо, който се е къпал на младини в лековитата вода на яз лобош,
                няма как да хареса не бистро море
                само на лобош и ахтопол съм излизал от водата с изцяло непромокаеми подметки от чист мазут.
                Хаха , Лобош е яко..., ама за Ахтопол не знаех, че и там извира мазут.....лошо...разби и малката ми надежда да жулна нещо на нашето крайбрежие....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение

                  Може и така да стане, но аз си разпределих кеша в разнообразно имотно портфолио. Важното е че цени изгодни в Сф за покупка, хеле пък където ние купуваме с цел отдаване, добра комуникация и за лично ползване, отлична ликвидност дори с лека отстъпка при продажба няма да има.
                  Изключено....замислих се сериозно след разговора с инвеститора защото почти бях решил да се набухам в ДЦК / ако са данъчно ок/ .Помня първите разговори с него като ми казваше, че щяло да му стъпи на 600 евро себестойност, и на всеки 6 месеца вдигаше по 50 евро че нещо му го вдигнали междувременно ....сега ми казва, че при нов старт отива на почти хиляда Та се замислих дали да не се бухна в нещо построено донякъде ....да фана некъв междинен влак..... Ратко мое да се навие да ми засили некоя зелена маломерка с 200 евро горница :-)
                  Last edited by pesimist4o na kvadrat; 08.05.2023, 14:27.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                    Привет Левчо, минах днес само набързо / имам да изчета към 1000 страници творчество/ :-) Повлиян от разговора с познатият инвеститор...
                    Тезата ми за лек спад до скоро беше, че строителите бълват много продукт напоследък и имат голям марж на печалба таима накъде да отбият....
                    Обаче мястото за отбивка се скъсява се оказва....
                    На мен ми е много интересно как ще се развият нещата - на нас ни е скъпо дори сега, а на строителите печалбата намалява и не щат да почват ново или да продават / имам и случай с нов обект дето строителя не иска да продава , а ще си го пази за него...имал кеш..../

                    ПП Сега гледах неща за летна почивка - местата които ме интересуват са ПОНЕ 50% нагоре и като базовата цифра е голяма става сложно и накрая ще отида на море в Люлин... :-) Морски имот в този смисъл изглежда добре...жалко, че нашето море ми е студено и недостатъчно прозрачно иначе и аз бих погеданал нещо.....
                    ех, песимисчо, който се е къпал на младини в лековитата вода на яз лобош,
                    няма как да хареса не бистро море
                    само на лобош и ахтопол съм излизал от водата с изцяло непромокаеми подметки от чист мазут.
                    препоръка е

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                      Привет Левчо, минах днес само набързо / имам да изчета към 1000 страници творчество/ :-) Повлиян от разговора с познатият инвеститор...
                      Тезата ми за лек спад до скоро беше, че строителите бълват много продукт напоследък и имат голям марж на печалба таима накъде да отбият....
                      Обаче мястото за отбивка се скъсява се оказва....
                      На мен ми е много интересно как ще се развият нещата - на нас ни е скъпо дори сега, а на строителите печалбата намалява и не щат да почват ново или да продават / имам и случай с нов обект дето строителя не иска да продава , а ще си го пази за него...имал кеш..../

                      ПП Сега гледах неща за летна почивка - местата които ме интересуват са ПОНЕ 50% нагоре и като базовата цифра е голяма става сложно и накрая ще отида на море в Люлин... :-) Морски имот в този смисъл изглежда добре...жалко, че нашето море ми е студено и недостатъчно прозрачно иначе и аз бих погеданал нещо.....
                      Ужасни оферти и цени са. Няма да се къпеш. Само ще се печеш. И си гледаш морската панорама в топлите есенни дни даже.
                      Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Kris_ Разгледай мнение
                        Ако беше истина щеше да има интерес от чужди инвеститори, за сега няма (не визирам нашенци които са на гурбет).

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          Привет Левчо, минах днес само набързо / имам да изчета към 1000 страници творчество/ :-) Повлиян от разговора с познатият инвеститор...
                          Тезата ми за лек спад до скоро беше, че строителите бълват много продукт напоследък и имат голям марж на печалба таима накъде да отбият....
                          Обаче мястото за отбивка се скъсява се оказва....
                          На мен ми е много интересно как ще се развият нещата - на нас ни е скъпо дори сега, а на строителите печалбата намалява и не щат да почват ново или да продават / имам и случай с нов обект дето строителя не иска да продава , а ще си го пази за него...имал кеш..../
                          Може и така да стане, но аз си разпределих кеша в разнообразно имотно портфолио. Важното е че цени изгодни в Сф за покупка, хеле пък където ние купуваме с цел отдаване, добра комуникация и за лично ползване, отлична ликвидност дори с лека отстъпка при продажба няма да има.
                          Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Дюри Разгледай мнение

                            Хайде, миналата година купих аз, тази година е твой ред
                            Късмет !
                            Дъри, когато приключа искам това да го видиш. Давам ти ключа изобщо няма да се появявам, за да не внасям никакъв личен елемент в нещата. Но после ще ми пушеш че си очарована, убеден съм.
                            Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
                              Песимисте, приятелю, добре дошъл отново. Да не си ходил да сервираш някъде по екзотичните острови.
                              Цените не са паднали, а брутално оскърбяват потриващите ръчички понижители.
                              И на мен ми е скъпо да хлупна в София вече. Но морски имот съм на път. И то за добра цена.
                              Приключения разни.
                              Привет Левчо, минах днес само набързо / имам да изчета към 1000 страници творчество/ :-) Повлиян от разговора с познатият инвеститор...
                              Тезата ми за лек спад до скоро беше, че строителите бълват много продукт напоследък и имат голям марж на печалба таима накъде да отбият....
                              Обаче мястото за отбивка се скъсява се оказва....
                              На мен ми е много интересно как ще се развият нещата - на нас ни е скъпо дори сега, а на строителите печалбата намалява и не щат да почват ново или да продават / имам и случай с нов обект дето строителя не иска да продава , а ще си го пази за него...имал кеш..../

                              ПП Сега гледах неща за летна почивка - местата които ме интересуват са ПОНЕ 50% нагоре и като базовата цифра е голяма става сложно и накрая ще отида на море в Люлин... :-) Морски имот в този смисъл изглежда добре...жалко, че нашето море ми е студено и недостатъчно прозрачно иначе и аз бих погеданал нещо.....
                              Last edited by pesimist4o na kvadrat; 08.05.2023, 14:16.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от NIBO Разгледай мнение

                                Проблемът е, че ДС не могат да подготвят наследниците си за пазара на труда, а само за потомствени гезолизци. Затова често отрочетата профукват парите и почват да се продават на пиацата.
                                самите дс кадри не са пригодни за пазар на труда, иначе нямаше да станат такива
                                не е по силите им да подготвят наследниците си за нещо различно от схеми и изнудване
                                макар, че някои будни младежи успяват да се изучат в чужбина
                                и да оглавят чужди компании, в които са и съсобственици
                                Last edited by ratten; 08.05.2023, 14:15.
                                препоръка е

                                Коментар

                                Working...
                                X