IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

    Не знам. Този район е добър за студентите по медицина, защото им е близо. За живеене е супер зле като място - затворено тясно каре между ужасни булеварди Борис, България, Гешов, болници наоколо....

    Ти защо събираш бележки "купувам", ще продаваш ли? Тези бележки се оставят от гладни брокерасти, търсещи някой глупак да им снесе 3%.
    Ще им снеса 3% ако ми продадат имота на цена на която аз съм казал. Но не продавам. Бележките ги изхвърлих. И в пощенската кутия имаше.
    Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

      повечето потребители тук мислим, че парите отиват в пзавите на бивши дс кадри, техните протежета и наследници
      Проблемът е, че ДС не могат да подготвят наследниците си за пазара на труда, а само за потомствени гезолизци. Затова често отрочетата профукват парите и почват да се продават на пиацата.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

        Мозъкът на една мишка колко е и способен ли е да мисли изобщо? Май не.
        При рязко свиване на паричната маса (видно от графиката) мишлето се набило в имот на зелено, точно ама точно на върха на кривата...Глупаво, много глупаво....
        мишоците не сме мислители
        ние действаме на подсъзнателно ниво
        препоръка е

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
          Пред блока ми и входа му в района на болница Ив. Рилски съм обрал онзи ден над 15 бележки търся и купувам жилище в района. Пазарни цени. Това кво говори? А, Джонка?
          Не знам. Този район е добър за студентите по медицина, защото им е близо. За живеене е супер зле като място - затворено тясно каре между ужасни булеварди Борис, България, Гешов, болници наоколо....

          Ти защо събираш бележки "купувам", ще продаваш ли? Тези бележки се оставят от гладни брокерасти, търсещи някой глупак да им снесе 3%.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bulgarian lev Разгледай мнение
            Песимисте, приятелю, добре дошъл отново. Да не си ходил да сервираш някъде по екзотичните острови.
            Цените не са паднали, а брутално оскърбяват потриващите ръчички понижители.
            И на мен ми е скъпо да хлупна в София вече. Но морски имот съм на път. И то за добра цена.
            Приключения разни.
            Хайде, миналата година купих аз, тази година е твой ред
            Късмет !

            Коментар


            • Първоначално изпратено от ratten Разгледай мнение

              повечето потребители тук мислим, че парите отиват в пзавите на бивши дс кадри, техните протежета и наследници
              Мозъкът на една мишка колко е и способен ли е да мисли изобщо? Май не.
              При рязко свиване на паричната маса (видно от графиката) мишлето се набило в имот на зелено, точно ама точно на върха на кривата...Глупаво, много глупаво....

              Коментар


              • Пред блока ми и входа му в района на болница Ив. Рилски съм обрал онзи ден над 15 бележки търся и купувам жилище в района. Пазарни цени. Това кво говори? А, Джонка?
                Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                Коментар


                • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение


                  Наскоро с познат професор от Су си думахме.....от заплата , разни проекти, туй онуй си докарва над 10К месечно....Нещо немислимо преди 5 или 10 години...разлика в пъти....
                  Написах го преди няколко страници. Бюджетниците масово са минимум х2 за последните 2-3 години. Средно са х3. На много места в средна и висша администрация и синекурите в университетите си докарват законно от заплати и ДМС петцифрени суми. С проектите направо няма таван.

                  Твоят познат професор го е било срам да си признае колко е краднал от надписани часове.

                  Пак ще повторя обаче, че това скоро ще свърши. Няма ресурс на ЕС ниво.

                  Коментар


                  • https://nova.bg/news/view/2023/05/05...D0%B4%D0%BE-7/

                    Смях

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                      То е ясно - прясно напечатани пари, разхвърляни по разни паразитиращи тарикати като този професор, без да се генерира и грам БВП насреща. Всички тези пари отиват в 1-2 празни и ненужни имота на калпак - кой успял на налапа повече, кой по-малко. Проинфлационна, неустойчива, подлежаща на корекция аномалия, която може да се храни и поддържа само при продължаване на печатането с ускорени темпове.

                      От 8.8 билиона балансът на ЕЦБ е спаднал до 7.8 билиона:
                      https://www.boerse.de/staatsverschul...billionen-euro

                      Кривата вече се движи стръмно надолу, въпросът е кога ще стигне нивата от преди Ковид-а, съответно и цените на имотите ще се движат паралелно с нея при закъснение от 6-12 месеца.
                      повечето потребители тук мислим, че парите отиват в пзавите на бивши дс кадри, техните протежета и наследници
                      препоръка е

                      Коментар


                      • Песимисте, приятелю, добре дошъл отново. Да не си ходил да сервираш някъде по екзотичните острови.
                        Цените не са паднали, а брутално оскърбяват потриващите ръчички понижители.
                        И на мен ми е скъпо да хлупна в София вече. Но морски имот съм на път. И то за добра цена.
                        Приключения разни.
                        Останете си гладни, останете си глупави - Стив Джобс

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                          И аз не знам . На мен ми е скъпо в момента, въпреки че мога да зема туй онуй веднага...., но не мога да се пречупя н тези нива. Защото макар и наемите да са нагоре това нагоре не може да покрие много нарасналите довършителни разходи и обзавеждане....
                          Инвестиционно през наем сегашните нива са прекалено високи.... За живеене кеф цена нема та не се прави сметка....
                          Нали си фен на колите, та по великденските празници ходих в провинцията и направих грешката да се прибирам вечерта последният ден...Задръстването към София почваше от пред Пазарджик и що лукс кола имаше по магистралата не ми се смята....Хора , които могат да дават по 50-100К / не пиша за повече/ за кола цените на имототе не са им проблем....
                          Наскоро с познат професор от Су си думахме.....от заплата , разни проекти, туй онуй си докарва над 10К месечно....Нещо немислимо преди 5 или 10 години...разлика в пъти....
                          То е ясно - прясно напечатани пари, разхвърляни по разни паразитиращи тарикати като този професор, без да се генерира и грам БВП насреща. Всички тези пари отиват в 1-2 празни и ненужни имота на калпак - кой успял на налапа повече, кой по-малко. Проинфлационна, неустойчива, подлежаща на корекция аномалия, която може да се храни и поддържа само при продължаване на печатането с ускорени темпове.

                          От 8.8 билиона балансът на ЕЦБ е спаднал до 7.8 билиона:
                          https://www.boerse.de/staatsverschul...billionen-euro

                          Кривата вече се движи стръмно надолу, въпросът е кога ще стигне нивата от преди Ковид-а, съответно и цените на имотите ще се движат паралелно с нея при закъснение от 6-12 месеца.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pesimist4o na kvadrat Разгледай мнение

                            Може разбира се да е така / по-умни/ или зависи , от изходната позиция на всеки. Аз изкарвам по 22 часа на ден в жилището ми , ако не пътувам на някъде така че предпочитам то да е без проблемите на панелките.
                            А тези хора вероятно изкарват толкова време в колите си, а не в панелките така че е оправдано и за тях. Радвам се че има хора с такива приоритети.
                            Нещата относно пълненето на джобове е леко субективно - дали ще е на инвеститор или на наследствен панелкаджия няма голяма разлика , ако си купувач / панелките около мен са все над 2К...не мисля че е нормално , а и ти едва ли мислиш друго/
                            А лидъла е як....напоследък пестя и в други магазини, не само там.... Само от тули не пестя /засега/ :-)
                            трябва предварително да си набелязваш покупките от новата брошура
                            за да не губиш толкова време в лидъл
                            препоръка е

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ejonny2376 Разгледай мнение

                              Може пък тези с колите в панелката да се окажат по-умни от теб, кой знае....
                              Ти пестиш даже от промоции в Лидъл, само и само да набиеш всяка стотинка в имот. Други хора осъзнават каква глупост е да вкарват пари в имоти и живеят ларж и нашироко. За тях жилището е само досаден месечен разход - място, където да спиш и да не те вали дъждът. Панелката върши същата работа като новото, а по функционалност на разпределенията има и определени предимства. Що тогава да пълни джоба на някой нагъл и крадлив инвеститор, след като може да живее нормално в евтино жилище и да си харчи парите с кеф за други неща?
                              Може разбира се да е така / по-умни/ или зависи , от изходната позиция на всеки. Аз изкарвам по 22 часа на ден в жилището ми , ако не пътувам на някъде така че предпочитам то да е без проблемите на панелките.
                              А тези хора вероятно изкарват толкова време в колите си, а не в панелките така че е оправдано и за тях. Радвам се че има хора с такива приоритети.
                              Нещата относно пълненето на джобове е леко субективно - дали ще е на инвеститор или на наследствен панелкаджия няма голяма разлика , ако си купувач / панелките около мен са все над 2К...не мисля че е нормално , а и ти едва ли мислиш друго/
                              А лидъла е як....напоследък пестя и в други магазини, не само там.... Само от тули не пестя /засега/ :-)

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от better Разгледай мнение

                                И аз се чудя кой купува панел, където дори земята не е твоя, все едно си на квартира.
                                Земята не ти трябва - само да плащаш повече данък. Имаш право на строеж, не могат да те мръднат оттам вовеки веков.
                                Именно по тази причина панелите никога, ама никога няма да се бутнат, съответно и никога няма да се заменят с ново строителство. Просто в един момент ще трябва да се санират, няма вече да имат избор. Но ще си стоят и ще си бъдат жилища, които ще подбиват пазара.
                                Един панел ще издържи още 100 години. Ново строителство, строено от шведи - много съмнително дали ще издържи и 50.

                                Коментар

                                Working...
                                X