IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво поскъпване очаквате на жилищните имоти?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

    Супер. Октомври не е далеч, а и по традиция най-евтино за годината се пазарува февруари-март. Мисля, че тогава ще има изгодни промоции, защото приятелите от Европа и отвъд Океана не търпят спад в стандарта, както ние. И определено ще вземат мерки навреме. Затова мисля, че прозореца няма да е широк както през 2008г.-2012г.

    Отделно сам си споменавал, че работиш стабилна работа, която криза трудно я лови. Това е идеална предпоставка да вземеш не това което можеш, а това което искаш. Капитализиран си добре, доколкото знам и в момента шансовете са на твоя страна.
    Кредит няма да вземе никога и донякъде съм съгласен с него, но проспа много ,много време . Аз смятам ,че ники друг апартамент няма да вземе ,има къде да живее , нови деца няма , жени предполагам също . За кво му е ?!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

      Според мен проблемът на Ники е,че за него тегленето на кредит е много лошо нещо.Ако е имал спестена сума и с добавка с кредит е щял да си купи желаното жилище. И сега щеше да е изплатил голяма част или дори погасил изцяло.
      В неговия случай, доколкото знам, кредита е щял да отиде изцяло за интериора. Така, че дори е можело да се мине без ипотека. Но каквото било-било. Пари се изкарват, здраве да има.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

        Супер. Октомври не е далеч, а и по традиция най-евтино за годината се пазарува февруари-март. Мисля, че тогава ще има изгодни промоции, защото приятелите от Европа и отвъд Океана не търпят спад в стандарта, както ние. И определено ще вземат мерки навреме. Затова мисля, че прозореца няма да е широк както през 2008г.-2012г.

        Отделно сам си споменавал, че работиш стабилна работа, която криза трудно я лови. Това е идеална предпоставка да вземеш не това което можеш, а това което искаш. Капитализиран си добре, доколкото знам и в момента шансовете са на твоя страна.
        Според мен проблемът на Ники е,че за него тегленето на кредит е много лошо нещо.Ако е имал спестена сума и с добавка с кредит е щял да си купи желаното жилище. И сега щеше да е изплатил голяма част или дори погасил изцяло.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

          В момента така или иначе имам сделка с ДЦК до Октомври и ако изляза преди падеж ще загубя ,след това ще действам според ситуацията и възможности .Това ми е плана
          Не мисля да чакам дъна с години ,обаче.
          Супер. Октомври не е далеч, а и по традиция най-евтино за годината се пазарува февруари-март. Мисля, че тогава ще има изгодни промоции, защото приятелите от Европа и отвъд Океана не търпят спад в стандарта, както ние. И определено ще вземат мерки навреме. Затова мисля, че прозореца няма да е широк както през 2008г.-2012г.

          Отделно сам си споменавал, че работиш стабилна работа, която криза трудно я лови. Това е идеална предпоставка да вземеш не това което можеш, а това което искаш. Капитализиран си добре, доколкото знам и в момента шансовете са на твоя страна.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Evgo Разгледай мнение


            Така е.

            Българите не са бедни.

            Имам леля в провинцията, която в продължене на 50г е много икономична, стисната и пестелива. Има висока пенсия и малко странични доходи и от известно време стяга една селска къща и налива пари в нея.

            Дала 2000 лв за 2 метални селски врати, А на мен никога не ми е подарявала нищо за рожден ден или за нов апартамент, въпреки че е сестра на баща ми.

            Те хората (през 2012-2015 г. и дори сега ) за 5000 лв готова къща купуват в някой села, при които има много слабо търсене и сделките са рядкост.
            В момента има голямо търсене на къщи и парцели в близките села до градовете. В резултат и цените нараснаха доста. Около нас в последните 4-5 години се построиха около 20 къщи,още толкова се ремонтираха основно, а и в момента доста се строят и ремонтират.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

              Това, че си осъзнал грешката е страхотно. Недоумявам само защо искаш да я повториш пак? Правиш абсолютно същото, което и преди години и очакваш различен резултат.

              Ще ти дам пример за явни сигнали на започваща рецесия - постоянен ръст на безработицата, който дори сезонната заетост не може да спре. От там проблем със задлъжнялостта - почват да се появяват първите признаци на разпродажби от физически лица. Но!!! Разпродажбите винаги започват от евтиното и вървят към скъпото. Т.е. длъжникът ще стигне до продажба на ипотекираната тухла, когато вече няма какво друго да продаде. Следователно телевизори, телефони, коли, паркоместа, гаражи, злато дори и чак тогава тухлата. Като някъде измежду разпродажбата, ще е прозвънил всички възможности да заеме пари от роднини, приятели и т.н.

              Сам можеш да прецениш колко време и обстоятелства са нужни да се насложат, за да се стигне до ситуацията за която чакаш. Е, заслужава ли си чакането, когато наченки за написаното, все още няма?
              В България ръст на безработицата няма да има.Заради демографският срив работната ръка все повече намалява. Увеличават се работещите пенсионери. Вече са 340 хиляди.
              Така че дори и при рецесия в България тя ще се отрази много по-слабо отколкото в други държави.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                Ситуацията е много различна в сравнение с 2008г.В момента българите забогатяха доста в сравнение с 2008г.А българите по принцип са пестеливи и спестените пари ги влагат в банки и имоти. При тия цени не всеки може да си позволи имот и затова спестените пари отиват в банките. И депозитите ще стават все повече, а ще намаляват кредитите заради намаляването на населението във възрастта 25-45 години, което е най-активно при теглене на кредити.

                Така е.

                Българите не са бедни.

                Имам леля в провинцията, която в продължене на 50г е много икономична, стисната и пестелива. Има висока пенсия и малко странични доходи и от известно време стяга една селска къща и налива пари в нея.

                Дала 2000 лв за 2 метални селски врати, А на мен никога не ми е подарявала нищо за рожден ден или за нов апартамент, въпреки че е сестра на баща ми.

                Те хората (през 2012-2015 г. и дори сега ) за 5000 лв готова къща купуват в някой села, при които има много слабо търсене и сделките са рядкост.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Bad_Bear Разгледай мнение

                  Това, че си осъзнал грешката е страхотно. Недоумявам само защо искаш да я повториш пак? Правиш абсолютно същото, което и преди години и очакваш различен резултат.

                  Ще ти дам пример за явни сигнали на започваща рецесия - постоянен ръст на безработицата, който дори сезонната заетост не може да спре. От там проблем със задлъжнялостта - почват да се появяват първите признаци на разпродажби от физически лица. Но!!! Разпродажбите винаги започват от евтиното и вървят към скъпото. Т.е. длъжникът ще стигне до продажба на ипотекираната тухла, когато вече няма какво друго да продаде. Следователно телевизори, телефони, коли, паркоместа, гаражи, злато дори и чак тогава тухлата. Като някъде измежду разпродажбата, ще е прозвънил всички възможности да заеме пари от роднини, приятели и т.н.

                  Сам можеш да прецениш колко време и обстоятелства са нужни да се насложат, за да се стигне до ситуацията за която чакаш. Е, заслужава ли си чакането, когато наченки за написаното, все още няма?
                  В момента така или иначе имам сделка с ДЦК до Октомври и ако изляза преди падеж ще загубя ,след това ще действам според ситуацията и възможности .Това ми е плана
                  Не мисля да чакам дъна с години ,обаче.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                    Моята сметка не излезе защото не съм бил наясно какви са били цените и какви могат да станат .
                    Това е ,признал съм си грешката един път ,която си е за моя сметка и да го дъвчем няма да се промени нищо ,говорим за момента ,това е .
                    6 години не бих чакал ,в момента не бих дал и прогнози ,каквото такова ,ще се оправям според ситуацията и възможностите си
                    Това, че си осъзнал грешката е страхотно. Недоумявам само защо искаш да я повториш пак? Правиш абсолютно същото, което и преди години и очакваш различен резултат.

                    Ще ти дам пример за явни сигнали на започваща рецесия - постоянен ръст на безработицата, който дори сезонната заетост не може да спре. От там проблем със задлъжнялостта - почват да се появяват първите признаци на разпродажби от физически лица. Но!!! Разпродажбите винаги започват от евтиното и вървят към скъпото. Т.е. длъжникът ще стигне до продажба на ипотекираната тухла, когато вече няма какво друго да продаде. Следователно телевизори, телефони, коли, паркоместа, гаражи, злато дори и чак тогава тухлата. Като някъде измежду разпродажбата, ще е прозвънил всички възможности да заеме пари от роднини, приятели и т.н.

                    Сам можеш да прецениш колко време и обстоятелства са нужни да се насложат, за да се стигне до ситуацията за която чакаш. Е, заслужава ли си чакането, когато наченки за написаното, все още няма?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                      Фискална консвервативност означава че държавата вместо да се ограничи в тегленето на дългове ,ще е принудена да тегли още ,при още по високи лихви и спад в приходите си .Според теб това как ще се отрази на лихвите в България ?
                      В момента външният дълг на България е 23 процента при средно 98 процента за еврозоната.
                      Така че дори и да се повиши външният дълг няма да е фатално.
                      И изобщо не е сигурно, че ще има спад на приходите. Напротив постоянно нарастват приходите. И за първото тримесечие на 2023г са нараснали.
                      Last edited by mirodes; 05.06.2023, 11:02.

                      Коментар


                      • [QUOTE=nkavrakov1982;n4072599]

                        Фискална консвервативност означава че държавата вместо да се ограничи в тегленето на дългове ,ще е принудена да тегли още ,при още по високи лихви и спад в приходите си .Според теб това как ще се отрази на лихвите в България ?[/QUOTE]

                        Ти остави лихвите, а какво ще стане със заплатите и безработицата?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                          Щом няма да има фискална консервативност това означава, че повече пари ще се раздадат на населението. И немалка част от тия пари ще отидат за депозити в банките. Особено пенсионерите много спестяват и при вдигане на пенсиите ще спестяват повече.
                          Фискална консвервативност означава че държавата вместо да се ограничи в тегленето на дългове ,ще е принудена да тегли още ,при още по високи лихви и спад в приходите си .Според теб това как ще се отрази на лихвите в България ?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nkavrakov1982 Разгледай мнение

                            Свободният ресурс, с който разполага държавата, за да покрива своите разходи е намалял 3 пъти за периода март/май 2023 година, а бъдете сигурни, че към момента вече сме малко над задължително ограничителния лимит. Така, че съвсем скоро ще отпадне наредба 15 и така ще имаме пари за още месец и половина, което обаче е поредната стъпка към тоталното унищожаване на каквато и да било фискална консервативност.
                            Втората бомба е, че Асенчо ще трябва спешно да емитира нов дълг, с който да обезпечи огромните публични разходи, които бяха гласувани през миналата година, а бъдете сигурни, че те ще бъдат на значително по-висока средногодишна доходност от нивата, на които успявахме да пласираме дълг в началото и средата на миналата година.
                            Имайте предвид, че за първите четири месеца на 2022 година имахме 800 млн лева излишък, а за съшия период на 2023 имаме 1,13 млрд лева бюджетен дефицит, а големите разходи тепърва идват.
                            И всичко това идва в момент, в който Еврозоната регистрира маргинален икономически растеж, а немската икономика е в техническа рецесия, което означава, че и данъчните постъпления в някой момент ще започнат да се свиват заради забавянето на икономичексата активност в Европа и у нас.
                            Щом няма да има фискална консервативност това означава, че повече пари ще се раздадат на населението. И немалка част от тия пари ще отидат за депозити в банките. Особено пенсионерите много спестяват и при вдигане на пенсиите ще спестяват повече.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от mirodes Разгледай мнение

                              Ситуацията е много различна в сравнение с 2008г.В момента българите забогатяха доста в сравнение с 2008г.А българите по принцип са пестеливи и спестените пари ги влагат в банки и имоти. При тия цени не всеки може да си позволи имот и затова спестените пари отиват в банките. И депозитите ще стават все повече, а ще намаляват кредитите заради намаляването на населението във възрастта 25-45 години, което е най-активно при теглене на кредити.
                              Свободният ресурс, с който разполага държавата, за да покрива своите разходи е намалял 3 пъти за периода март/май 2023 година, а бъдете сигурни, че към момента вече сме малко над задължително ограничителния лимит. Така, че съвсем скоро ще отпадне наредба 15 и така ще имаме пари за още месец и половина, което обаче е поредната стъпка към тоталното унищожаване на каквато и да било фискална консервативност.
                              Втората бомба е, че Асенчо ще трябва спешно да емитира нов дълг, с който да обезпечи огромните публични разходи, които бяха гласувани през миналата година, а бъдете сигурни, че те ще бъдат на значително по-висока средногодишна доходност от нивата, на които успявахме да пласираме дълг в началото и средата на миналата година.
                              Имайте предвид, че за първите четири месеца на 2022 година имахме 800 млн лева излишък, а за съшия период на 2023 имаме 1,13 млрд лева бюджетен дефицит, а големите разходи тепърва идват.
                              И всичко това идва в момент, в който Еврозоната регистрира маргинален икономически растеж, а немската икономика е в техническа рецесия, което означава, че и данъчните постъпления в някой момент ще започнат да се свиват заради забавянето на икономичексата активност в Европа и у нас.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Traicho_80 Разгледай мнение

                                Прокредит до скоро даваха 1,5% по депозити на ЮЛ, а от скоро гледам, че по рекламите са актуализирали процента на 1.75%...
                                За мен посоката е важна, а не, че днес банките ми дават ниска (променлива) лихва.
                                След като малките банки почнаха активно ,големите ...въпрос на време .
                                Да подчертая тренда е СВЕТОВЕН !
                                България е една плюнка територия и вече месеци ще се лъжем че при нас ЩЕ Е РАЗЛИЧНО ?!!
                                ДАЛИ ?
                                12 месеца за 100 000 евро получаваш в момента 1700 евро гарантирани пари ,това са по 290 лева месечно ,не казвам че е много ,при тази инфлация но нека сметнем че нямаш разходи ,нямаш данъци,няма амортизация и каквито и да било други допълнителни разходи
                                Преди време имаше анализи които пказаха че лихвите ще са първи ,а самото изтегляне на ликвидност по всякакви начини от Централните банки е основния фактор и в момента ние сме свидетели на тези процеси вече

                                Коментар

                                Working...
                                X