IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Адванс Терафонд АДСИЦ (ATER / ATERA)

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от mecka_stryvnica Разгледай мнение
    Не го закачай. Сега има голям проблем - 'престуктурира' 'златните' си XXX артии в медика, (X<2)! Както се радваше за преибатизацията на севтото, (все едно, че самия той го поглъща, а не чичо му О.), така и глътна картофа.
    Защото, успя, да стопли най-накрая, че това, което се случва в севтото, съвсем вероятно ще му го напраскат и в другите му "чичовски" балонки, които държи. Как така стискаше досега артии извън фармата а сега изведнъж се тръшна да 'преструктурира' Усеща хайвана, каква балтия му заточват. Не го дразни, да не вземе, да изгуби трезвен разум и да си хвърли хартиите на чичо му, с голямото О. Оооо, мед ми капе на душата
    Мечкова,
    мисля казах ти каква е целта - същата поради която продавах и Софармови акции лятото - концентрирам се в дружеството от грепата с най-сосна доходност, ама ти явно не вдяваш.
    Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

    Коментар


    • Първоначално изпратено от mecka_stryvnica Разгледай мнение
      Не го закачай. Сега има голям проблем - 'престуктурира' 'златните' си XXX артии в медика, (X<2)! Както се радваше за преибатизацията на севтото, (все едно, че самия той го поглъща, а не чичо му О.), така и глътна картофа.
      Защото, успя, да стопли най-накрая, че това, което се случва в севтото, съвсем вероятно ще му го напраскат и в другите му "чичовски" балонки, които държи. Как така стискаше досега артии извън фармата а сега изведнъж се тръшна да 'преструктурира' Усеща хайвана, каква балтия му заточват. Не го дразни, да не вземе, да изгуби трезвен разум и да си хвърли хартиите на чичо му, с голямото О. Оооо, мед ми капе на душата
      Че кой е казал че се заяждам просто ми е интересно човек с такова самочувствие на инвеститор какво е постигнал за 15 години имай впредвид, че пазара през 90те е коренно различен от сега. В днешно време фондовият пазар в БГ има много повече визия на такъв от колкото 90те, въпреки трагичната ликвидност. Това е, интересно ми е в моята родина какъв е критерия за успял инвеститор?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Professor Разгледай мнение
        Моята натрупана рнтабилност е около 330 % за 15 год., т.е. 22 % на година.
        Професоре, това как го сметна. При 330% за 15 години, това по моите сметки си е 10.21% на година. Това като сложна лихва трябва да си го смяташ, щото едва ли си теглил всичко спечелено като дойде НГ.

        Поздрави

        Коментар


        • Първоначално изпратено от VINS Разгледай мнение
          И като си 14 години какво си постигнал-къща, кола, бизнес......??????????? Професора по-горе го е написал, а ти? Може да не се хвалиш с %, а номинално в днешни пари, а не от онези с 3те нули отзад
          Не го закачай. Сега има голям проблем - 'престуктурира' 'златните' си XXX артии в медика, (X<2)! Както се радваше за преибатизацията на севтото, (все едно, че самия той го поглъща, а не чичо му О.), така и глътна картофа.
          Защото, успя, да стопли най-накрая, че това, което се случва в севтото, съвсем вероятно ще му го напраскат и в другите му "чичовски" балонки, които държи. Как така стискаше досега артии извън фармата а сега изведнъж се тръшна да 'преструктурира' Усеща хайвана, каква балтия му заточват. Не го дразни, да не вземе, да изгуби трезвен разум и да си хвърли хартиите на чичо му, с голямото О. Оооо, мед ми капе на душата
          Last edited by mecka_stryvnica; 10.11.2012, 05:07.

          Коментар


          • Фортиссов - така е - тогава направих пръвата си сделка (около октомврий 98-а) - шитнах 6 акции на Черноморско златце, дето си ги имах от Масовата приматизация.

            Драги Професоре - и аз трябваше краят на Седма да купя един дом (хем си харесах един много хубав) или пък да последвам другият си импулс - Скручовският - и да си зема златце - 1-2 кила - и да си го ровя. Ама не сторих така, щото не очаквах толкова дълбок срив.
            Иначе доходността си е малко трудно да сметна - но като си гледам водещите в дългосрочен план акции - ного е. А и за щастие Шеста - Седма година купувах само Жабоци и златце и сребърце... ми с една дума - кризата пак не ме върна много назад - някъде на нивото от Шеста година съм... щото винаги съм търсил стабилни инвестиции.
            Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

            Коментар


            • И аз да се включа с хвалбите
              Направих 3 години, равносметката до тук 10% сухо и към момента текущо -50%
              Скромно, но от сърце

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                Ми ха честито тогаз. Аз станах на 14 - вече не малолетен.
                И като си 14 години какво си постигнал-къща, кола, бизнес......??????????? Професора по-горе го е написал, а ти? Може да не се хвалиш с %, а номинално в днешни пари, а не от онези с 3те нули отзад

                Коментар


                • Честит Рожден Ден за Борсата

                  Честито, PIPBEL,

                  и аз напролет през Април ще трябва да купя торта с 15 свещи. Първите купени книги бяха на "Елкабел"-а на Мултигруп, загубих инвестицията за 2 години. Втората купена - "Албена" я бях купил на 18 лв. броя, след това падна до 5 лв. и т.н. до 100 лв. по някое време ...

                  Дерзай, ти имаш повече шансове, защото влизаш на ниското. Моята натрупана рнтабилност е около 330 % за 15 год., т.е. 22 % на година. Не загубих толкова много, защото 2006 и 2007 кеширах заради инвестиция в нов апартамент. Но и на мен ми оскубаха от перушината през Септември 2008 като рухна "Леман Брадърс".

                  Успех!

                  Професорът

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Императорът Разгледай мнение
                    Ми ха честито тогаз. Аз станах на 14 - вече не малолетен.

                    я малко посмали... или само си гледал през 1998г???

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                      Блазя ти, аз съм само от 1 годинка на БФБ, сега Неделя ще стана рожденник
                      Общо взето на 3-я месец се ориентирах, едва ли мога да се сравнявам с тебе, но пак доволен и оптимист.
                      Успех с търсачката.
                      Ми ха честито тогаз. Аз станах на 14 - вече не малолетен.
                      Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                        Блазя ти, аз съм само от 1 годинка на БФБ, сега Неделя ще стана рожденник
                        Общо взето на 3-я месец се ориентирах, едва ли мога да се сравнявам с тебе, но пак доволен и оптимист.
                        Успех с търсачката.
                        Е ти пък, аз съм от 2 годинки На бфб-то доволните дългогодишни инвеститори са рядкост, ний сме новото попълнине в месомелачката

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Felbuzz Разгледай мнение
                          the million dollar question Е адсиците ги нацелих преди около 2 години, трябва да измисля нещо пак. Ама явно не всеки ден е великден
                          Блазя ти, аз съм само от 1 годинка на БФБ, сега Неделя ще стана рожденник
                          Общо взето на 3-я месец се ориентирах, едва ли мога да се сравнявам с тебе, но пак доволен и оптимист.
                          Успех с търсачката.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение
                            И къде ще бягаш ?
                            the million dollar question Е адсиците ги нацелих преди около 2 години, трябва да измисля нещо пак. Ама явно не всеки ден е великден

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Felbuzz Разгледай мнение
                              Напротив, ся като са горе-долу монополисти на борсовата земеделската земя могат да ги дигнат даже Който не му харесва да си търси друг фонд То и без това всички вече разбраха за тия АДСИЦи та трябва да търся нещо друго....
                              И къде ще бягаш ?
                              Освен шитчетата за спекулка има няма още 7-8 акции само на БФБ дето си заслужават.
                              Някои от тях ги подпират/манипулират,а повечето са далеч от ликвидността и ФФ на Атерата.
                              Тука има поне 30% още до ликвидационна с/ст и задаващ се дивидент от поне 15% на тия нива.
                              И аз поизлязах малко да си подобря ликвидността и да си връткам тук таме по други интересни позиции, но дори и догодина ще ми остане половината от портфейла.
                              Е не е като доскорошните 86%...

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от pipbel Разгледай мнение

                                Ама да не забравите да ги тормозите за таксите, ей !
                                Напротив, ся като са горе-долу монополисти на борсовата земеделската земя могат да ги дигнат даже Който не му харесва да си търси друг фонд То и без това всички вече разбраха за тия АДСИЦи та трябва да търся нещо друго....

                                Коментар

                                Working...
                                X